Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rok 2012 [kuluary]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#31

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Po roku 2012 bedziecie mogli sobie poublizac :) teraz nie widze podstaw.
  • 0

#32 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

Przemo tamta wcale nie byął długa więc mogła być mądra :) długą to ty napisałeś w debacie, długą i głupią :D

nie no żartuje, może i nie głupią tylko broniącą głupiej teori :)

Po roku 2012 bedziecie mogli sobie poublizac :) teraz nie widze podstaw.


po 2012 to będe za stary na takie rzeczy :P
  • 0

#33

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mysle, ze poczatek Przema jest bardzo dobry, tak samo jak charakterystyczne podejscie do tego tematu. Bedzie ciekawie :)
  • 0



#34 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

Mysle, ze poczatek Przema jest bardzo dobry, tak samo jak charakterystyczne podejscie do tego tematu. Bedzie ciekawie :)


nie żebym się czepiał ale nie robisz polskich pięknych znaków :P

a wogóle to ty się tu lepiej nie wypowiadaj bo za tobą to ludzie pójdą jak za pasterzem :D
  • 0

#35 Gość_chruszczow

Gość_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

dlaczego ? pzrecież możecie prowadzić merytoryczną dyskusję żrąc się przy tym jak wściekłe psy :D

np dzielcie wasze wypowiedzi na dwie części

1. argumenty
2. wyśmiewanie argumentów pzeciwnika i jego poglądów
  • 0

#36

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cokolwiek by nie powiedzieć o tej debacie to Przemo stoi na trudniejszej pozycji. Mam jakieś nie jasne przeczucia że ta debata skończy się nie roztrzygnięta ( na dzień dzisiejszy), a w 2012 wszystko się wyjaśni...
  • 0

#37

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam pytanie.
W którym momencie Egipcjanie twierdzą, że konic nastąpi w 2012 roku? Nie neguję tego, ale jeszcze się z tym nie spotkałem (nie licząc tego forum). Chciałbym się dowiedzieć, czy to w mitach, no ogólnie, gdzie to jest zapisane...
  • 0

#38

Szkut.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam pytanie.
W którym momencie Egipcjanie twierdzą, że konic nastąpi w 2012 roku? Nie neguję tego, ale jeszcze się z tym nie spotkałem (nie licząc tego forum). Chciałbym się dowiedzieć, czy to w mitach, no ogólnie, gdzie to jest zapisane...

Kalendarz (jaka cywilizacja ;p ) konczy sie 2012 roku
  • 0

#39

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kalendarz Egipcjan nie kończy się na 2012 roku, to kalendarz Majów. Dalej nie wiem skąd wiadomo, że Egipcjanie przepowiedzieli koniec na 2012.
Nie znalazłem najmniejszej wzmianki o tym, że taki koniec ma w ogóle nastąpić. Jedyne co do tego pasuje to mit o zagładzie ludzi przez Hathor, który po zmianie w Sechmet pod postacią lwicy wszystkich zabijała..choć to nie był koniec świata.
  • 0

#40

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mike i Przemo moim zdaniem idą "łeb w łeb", Osobiście skłaniam się ku poglądom Mike'a, ale z chęcią będe śledzić rozwój debaty.
  • 0



#41

uNiverSus.
  • Postów: 31
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kalendarz Egipcjan nie kończy się na 2012 roku, to kalendarz Majów. Dalej nie wiem skąd wiadomo, że Egipcjanie przepowiedzieli koniec na 2012.
Nie znalazłem najmniejszej wzmianki o tym, że taki koniec ma w ogóle nastąpić. Jedyne co do tego pasuje to mit o zagładzie ludzi przez Hathor, który po zmianie w Sechmet pod postacią lwicy wszystkich zabijała..choć to nie był koniec świata.


zależy jak interpretujesz pojęcie "koniec świata" . Ty pod tym pojęciem rozumiesz pewnie destrukcje planety przez wszelakie kataklizmy . Ale można to równiez odebrać jak wyginięcie ludzi na Ziemi . Bo przecież tylko człowiek odbiera koniec świata jako zniszczenie planety(chyba większość ludzi tak to odbiera) , a nie zwierzęta i inne istoty , którym by raczej nie przeszkadzało gdyby ludzie skończyli swoją działalnośc na Ziemi na zawsze ...
  • 0

#42

Borte Czino.
  • Postów: 431
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rzeź spowodowana przez Hathor to raczej taki odpowiednik potopu, tylko w Egipcie miała zabijać ognista lwica;) Wtedy ludzie nie wyginęli.

No więc kto ostatecznie obliczył jak to jest z tym 2012 u Egipcjan? Zastanowiło mnie to, jednak nie znalazłem żadnych dowodów, że ta data była wspominana przez tą cywilizację.
  • 0

#43

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wyliczono na podstawie dlugosci krawedzi piramidy chefrena podniesionej do 237 potegi, podzieleniu przez dlugosc prawego ucha Sfinksa, a nastepnie pomnozeniu tego przez szerokosc duzego palca u nogi Faraona i wyszlo 2012.
  • 0

#44

Labamba.
  • Postów: 59
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wyliczono na podstawie dlugosci krawedzi piramidy chefrena podniesionej do 237 potegi, podzieleniu przez dlugosc prawego ucha Sfinksa, a nastepnie pomnozeniu tego przez szerokosc duzego palca u nogi Faraona i wyszlo 2012.


też mi się to obiło o uszy :D tyle że z tego co ja czytałem to musieli jeszcze wyznaczyć wyznacznik macierzy o rozmiarach piramidy (tzn ilość bloków w dłuż i w poprzek) i wtedy to co wyszło z tego co napisałeś musili wyznaczyc pierwioastek takiego stopnia ile wyszedł ten wyznacznik :D
  • 0

#45

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolejny wpis Przema, debata coraz bardziej mi sie podoba :) Mike jest pod duzym ostrzalem i ciekawi mnie jaka przyjmie taktyke. Moze ostatecznie zmieni swoj poglad ;)
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych