Skocz do zawartości


--> Kompendium Horroru <--


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#16

Silm4ril.

    Głos rozsądku

  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jakby ktoś jeszcze znal jakieś horrory/thrillery o UFO i kosmitach, oprócz już wymienionych, to piszcie śmiało, chętnie jakieś nowe poznam bo mam słabość do tej tematyki (tylko błagam, nie Super 8 :P )

"Super 8" padł ofiarą marketingu, był reklamowany jako straszny horror, a z założenia miał być filmem familijnym z dreszczykiem.

 

Jeśli chodzi o tematykę obcych, to oczywistą propozycją jest "Wojna światów" Spielberga (film dość przerażający, jednak moim zdaniem marnujący swój potencjał). Serię o Obcym zapewne znasz, a jeśli lubisz Arniego, to może spodoba ci się "Predator". Dość ciekawą, choć nudnawą propozycją jest "Czerwona planeta" z Valem Kilmerem, choć tutaj zagrożeniem w większym stopniu niż kosmici jest zbuntowana technologia i napięcie miedzy ludźmi.



#17

D!vine.

    超自然現象調查

  • Postów: 58
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oculus, Frontiere's, Demonic, Open Grave, Dead Silence, pluje na twoj grób, mothers days, Wolf creek to tylko niewielka lista sporo jest świetnych

#18

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oculus, Frontiere's, Demonic, Open Grave, Dead Silence, pluje na twoj grób, mothers days, Wolf creek to tylko niewielka lista sporo jest świetnych

 

No i właśnie na podstawie powyższego posta uważam, że temat jest źle sformułowany. Za 30 postów nikomu nie będzie się chciało tego czytać i umrze on śmiercią naturalną. 





#19

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ja to już mówiłem ale kto mnie tam chce słuchać :/





#20

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dlatego więc może lepiej, żeby Kronikarz wrzucił swój temat, co Critter sam proponował, może będzie miał lepszą formę. Najważniejsze żeby był czytelny i miał rację bytu. Jak tutaj się zrobi jeden wielki dom publiczny, to ludziom rzeczywiście nie będzie chciało się czytać więc to nie ma sensu.



#21

Ghostbite.
  • Postów: 86
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja od siebie dodam, moze nie zupełnie horror ale thriller sci-fi, bardzo pasuje do tematyki forum, tyfuł:
The Signal (Sygnał)
Mi osobiscie sie bardzo podobał a końcówka rozmontowała mnie na kawałki i zamiotła do kosza ;)

#22

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Myślę, że również dobrym pomysłem byłoby dopieszczanie bazy o nowe horrory. Na przykład edytowanie głównego postu, ale to oczywiście zależy od Crittera  :szczerb:  Mnie osobiście by się nie chciało, ale to nie mój temat. Mówi się, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia  ;p





#23 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Jasna sprawa, jak wrócę dziś z pracy to troszeczkę dopieszczę główny post. Wszelkie porpozycje mile widziane jakbyście chcieli by to wyglądało. Prócz listy chyba dodam pare trailerów, opisów i osobistych opinii i spostrzeżeń. Ale raczej nie do wszystich.

 

Generalnie kiedy KP skonczy swój temat to może go założyć a ten cały temat się podepnie albo skasuje. Mi jest to obojętne. Byleby powstał temat o horrorach bo już kilka nowych filmów znalazłem :P

 

Zmieniłem główny post zamiast listy jest 5 filmów z opisem i opinią. Wasza decyzja.


Użytkownik ✪Critter edytował ten post 27.07.2015 - 19:50


#24

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No trailery mile widziane - fajnie jest sobie coś obejrzeć na wstęp, nie tylko czytać.



#25

MAHARET.
  • Postów: 152
  • Tematów: 23
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To ja dodam coś od siebie. Spokojnie i sielankowo na wstępie...Moze niezupełnie horror, raczej dramat rodzinny ale całkiem niezłe hiszpańskie kino....Dla tych co lubią Misery S.Kinga....W wersji hiszpańskiej.

 


4


Użytkownik MAHARET edytował ten post 28.07.2015 - 03:11


#26

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Legendarny - Skinwalker ranch, dobry film. Są obcy, momentami jest strasznie, a ranczo ma nawet swój temat na forum.





#27 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Braterstwo wilków (2001) - We francuskiej prowincji Gévaudan grasuje tajemnicza bestia. Gdy sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna, król Ludwik XV wysyła dwóch najbardziej zaufanych ludzi, by zabili potwora. Świetny film, klimatyczny, oryginalny i doskonale zagrany. Miejsca scenerii są wspaniałe, perfekcyjnie dobrani aktorzy i ciekawa fabuła, no i ten klimat XIV wieku jest urzekający. Reżyser do pewnego momentu trzyma widza w niepewności co do samej bestii lecz później stopniowo, konsekwentnie odsłania rąbka tajemnicy. Ten film to doskonale spędzone 2,5 godziny. Gorąco polecam.

 

 

 



#28

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pies baskervillów

Legenda głosi, że od ponad dwustu lat członkowie rodu Baskerville'ów giną na wrzosowiskach koło rodzinnej posiadłości rozszarpywani przez tajemniczego psa potwora. Po śmierci sir Charlesa Baskerville'a (której okoliczności nigdy nie wyjaśniono), ostatnim dziedzicem staje się sir Henry. Sławny detektyw Sherlock Holmes i jego wierny pomocnik dr Watson zjawiają się w rezydencji Baskerville'ów w Dartmoor, by zbadać istotę klątwy ciążącej nad rodem i przekonać się, czy sir Henry'emu nie grozi jakieś niebezpieczeństwo. Natychmiast zabierają się do rozwikłania zagadki "diabelskiego psa", przeszukując okoliczne wrzosowiska. Odkrywają tam ślady zbiegłego z więzienia przestępcy. Jednak podejrzany szybko ginie, najwyraźniej rozszarpany przez jakieś zwierzę. Czyżby "pies Baskerville'ów" istniał naprawdę?

http://m.filmweb.pl/...959-96192/descs

Dawno już oglądałem i dlatego mało pamiętam fabułę. Ale wiem że film film fajny.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 28.07.2015 - 20:21




#29 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Trailery mile widziane panowie. Dobre propozycje. Znalazłem pare, których wcześniej nie oglądałem.



#30

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Coherence (2013) - Spójność

 

2py3lgi.jpg

 

W nocy, kiedy Ziemię mija kometa, grupa przyjaciół decyduje się spędzić wspólnie czas i obserwować rozwój wydarzeń.

 

Celowo tylko tyle o treści. W filmie nie ma żadnych efektów specjalnych a akcja dzieje się praktycznie w jednym miejscu. Jednak można się dobrze wkręcić i mocno uruchomić szare komórki. Ciekawy pomysł, fajna realizacja. Polecam. 7/10

 

Citadel (2012) - Cytadela

 

1qrd5f.jpg

 

Film opowiada o młodym ojcu Tommym (Aneurin Barnard), który cierpi na przewlekłą agorafobię po tym, jak jego żona Joanne (Amy Shiels) stała się ofiarą brutalnego ataku. Uwięziony na zniszczonym przedmieściu Edenstown, zaczyna być terroryzowany przez gang zdziczałych i zakapturzonych dzieciaków. Tym razem ich celem staje się córeczka Tommy'ego. By bronić dziecka, będzie on musiał stawić czoła swym obawom i zmierzyć się z demonami. Czy odkryje on również przerażająca prawdę o bandzie tajemniczych dzieci?

 

Mroczny, smutny film. Pokazuje ludzkie tragedie ale i siłę miłości i odpowiedzialności. Polecam. 7/10

 

As Above, So Below (2014) - Jako w piekle, tak i na Ziemi

 

6ekwtx.jpg

 

Pod ulicami Paryża kilometrami ciągną się katakumby, wieczny dom dla niezliczonych dusz. Kiedy zespół badaczy zapuszcza się w ten niezbadany labirynt kości, miasto umarłych odkrywa przed nimi swój mroczny sekret. Horror "Jako w piekle, tak i na ziemi" to podróż przez szaleństwo i terror, wdarcie się głęboko w ludzką psyche. To odkrycie, że każdego z nas ścigają jego własne demony.

 

Może naiwne, może oklepane - mnie się bardzo podobało. Pewnie dlatego, że paryskie katakumby to nie lada gratka dla wyobraźni. A moja uboga nie jest i takie filmy silnie na nią działają. Chciałbym tam pojechać, chciałbym się tam zgubić i chciałbym się tam odnaleźć...fajnie pokazane problemy psychologiczne i strach. Polecam. 7/10

 

 

Tusk (2014) - Kieł

 

69ntqq.jpg

 

Straszliwy horror o zagrożeniach, jakie niesie opowiadanie historii. Kieł podąża śladami amerykańskiego śmiałka, który zapuszcza się w kanadyjskie dzikie ostępy, by przeprowadzić wywiad z pewnym starym człowiekiem o niesamowitej przeszłości. To co odkrywa, przechodzi najśmielsze wyobrażenia.

 

Obejrzyjcie. Schiza murowana. Dziwny. Niepokojący. Polecam. 6/10

 

Deliver Us from Evil (2014) - Zbaw nas ode złego

 

2d77nzs.jpg

 

Oficer nowojorskiej policji Ralph Sarchie (Eric Bana) prowadzi dochodzenie w sprawie serii tajemniczych morderstw. Pomaga mu niekonwencjonalny ksiądz (Edgar Ramirez), który jest przekonany, że w sprawy są zamieszane siły nieczyste.

 

Moje klimaty. Opętania, szatan, demony. Są fajne momenty, generalnie mocno niewykorzystany wątek opętania, można było fajniej go pociągnąć. 6/10

 

Session 9 (2001) - Dziewiąta sesja

 

2dkg5me.jpg

 

Właściciele firmy zajmującej się usuwaniem azbestu walczą o kontrakt na oczyszczenie starego budynku, w którym niegdyś mieścił się szpital psychiatryczny. Otrzymują to zlecenie, bo podejmują się niemal niemożliwego: gwarantują, że uporają się z tym w ciągu góra dwóch tygodni. Pięcioosobowa ekipa zabiera się do pracy. Zadanie okazuje się trudne nie tylko ze względu na napięty termin, ale także na dziwne odkrycia, których tam dokonuje.

 

Niskobudżetowy. Przerażający. Klimatyczny. Straszny. 8/10 - dla fana dobrego horroru must see.

 

 

 

Na wstęp tyle. Bo jak zrobiłbym post jaki planowałem, nie starczyłoby forum. Generalnie temat rzeka, jeśli ktoś chciałby pogadać - zapraszam. Podyskutujmy, oceniajmy, oglądajmy i bójmy się!!






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych