Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tolerancja, ksenofobia itp. - temat ogólny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
117 odpowiedzi w tym temacie

#91

NTM.

    Nie dotykaj mnie...

  • Postów: 444
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Trzynastka, ja bym zacytował fragment "Krfotoku" Redlińskiego, dokładniej jeden z tekstów Zygi do Ako. Ale nie zacytuję. Nadmienię tylko, że gdyby założenie, że każdy "starszy" ma większe "doświadczenie" od młodszego tylko z powodu wieku, to by nam wyszło, że 75 letni "fiolet" mógłby pouczać 30 letnią pracownicę MOPS-u. No chyba jednak nie... i pozwolę sobie dalej uważać, że starsza jednak nie jesteś.

 

Dobre sobie. Już chociażby z racji wieku jestem lepiej "oświecona" z realnymi problemami niż Ty.

 

No fajnie że tak uważasz, ale nadal doskonale wpisujesz się w profil osoby zmanipulowanej "zagrożeniem islamskim", "imigranci zabiorą nam pracę" czy innym "spiskiem wszechżydowskim", gdzie "niezależność" w ocenie sytuacji i historii bierzesz z "niezależnych" gazetek, portalików i blogów. Sorry, trochę zbyt wielu was znam, bym tego nie rozpoznał :P

 

I nie obraź się, ale dojrzała kobieta raczej by nie robiła scen z powodu plusika/minusika na forum.
 

@Yaw: problem z Cyganami jest problemem niewydolności i inercji państwa. Nie dam sobie wmówić, że Cyganie mają supermoce i nie da się na nich stosować polskiego prawa (bo problem z tą grupą wynika z tego, że władze bardzo często ignorują łamanie prawa przez jej członków, np. w kwestii dzieci, o czym pisał McNugget: sorry, ale nie można by to skontrolować i odebrać dzieciaki?). Z bardzo podobnego źródła wynika problem "złych dzielnic" czy slumsów: państwo z niezrozumiałych powodów abdykuje z pełnienia tam "władzy", więc "władza" zaczyna należeć do ulicy.

 

Polska powojenna poradziła sobie z odbudową stolicy (wyszło kulawo, fakt... ale wyszło) i "zagospodarowaniem" Ukraińców wraz z ich asymilacją, więc można przypuszczać, że Polska współczesna też by była w stanie rozwiązać problem niedoboru mieszkań i kilkudziesięciu tysięcy niezasymilowanych Cyganów. Bo państwo ma teraz większe możliwości i mniejsze problemy niż wtedy.

 

Co do tematu o mieszkaniach to można by założyć - bo czemu nie? Problem jest znacznie mniej polityczny niż kwestie imigrantów. I ciekawszy.

 

@McNugget:

 

Mnie też. Ja w ogóle nie lubię terminu "temat zastępczy", bo dla mnie to jak powiedzieć "kij mnie obchodzą te sprawy".

 

Jeżeli nad "tematem zastępczym" dyskutuje się w wąskim gronie to jest to OK, nawet pożądane.

 

Jeżeli jednak przygniatająca większość społeczeństwa elektryzuje się tematem zastępczym, np. sytuacją chłopów w Andaluzji, obraca się dookoła tegoż tematu niemal cały dyskurs społeczny, większość energii mediów i w wyniku tego ignoruje się realne problemy swojego kraju to mamy do czynienia z poważnym problemem. To tak, jakby osoba poważnie chora ignorowała (wraz ze swoim otoczeniem) swoją chorobę, a zamiast tego cała energię poświęcała na dyskutowanie o kolorze nowego dywanu u sąsiadów.


  • 3

#92

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No właśnie tym realnym problemem to są na razie rozsiane tu i ówdzie mniejszości i te 2 tys. uchodźców z Erytrei i Syrii - a nie zalew Polski przez imigrantów, jakby każdy miał po jednym wziąć do domu.

 

2 tysiące osób to nawet nie jest miasto, może być małe osiedle. To coś między dużą wsią a małą miejscowością.

 

Btw poziom poinformowania świetnie obrazowały protesty, gdzie protestowano przeciwko Murzynom... z Syrii. (tych z Erytrei to chyba potem doczepili) No WTF, jak już chcą protestować, to niech chociaż wiedzą, przeciwko czemu. Bo "Polska wielka, Polska biała, bez Murzyna i pedała" (niech mi moderatorzy wybaczą ten tekst, to cytat) to akurat jakby popierali białe chrześcijańskie rodziny z Syrii :D Chociaż białe... śniadą raczej mają karnacje, ale ci "Murzyni" mnie rozwalili :P


Użytkownik McNugget edytował ten post 02.08.2015 - 14:39

  • 2

#93

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2572
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Mam pytanie, czy pozwolilibyście tej 6 letniej dziewczynce bawić się z waszymi dziećmi? Np w doktora?

Mielibyście coś przeciwko wspólnym kąpielom w wannie z waszymi córkami/synami?

Tak tylko pytam z ciekawości nie to żebym był nietolerancyjny...

 

http://natemat.pl/16...estem-dzieckiem


Użytkownik Sebastian. edytował ten post 15.12.2015 - 15:49

  • 0



#94

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pierwsze co bym zrobił dla jej dobra i innych to oddałbym go na leczenie.


  • 1



#95

Lili.
  • Postów: 89
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

nikt go na leczenie nie zabierze, bo przecież zaraz będzie alarm w mediach, że nie pozwalają człowiekowi żyć, jak chce. oto do czego doprowadza robak marksizmu. tolerancja nade wszystko.

 

i jeszcze jedno, nie bój się 'nie być tolerancyjnym'. nie można pozwalać na wszystko. są zasady, są jakieś normy i one powinny być przestrzegane, tam gdzie nie ma zasad, a rzuca się hasełka obronne typu 'tolerancja', zaczyna panować chaos.


  • 4

#96

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ściema jakaś z tym kolesiem. Pewnie wzięli go do siebie żeby uprawiać orgie seksualne. Tak dla urozmaicenia swojego życia seksualnego.


  • 0



#97

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2572
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

i jeszcze jedno, nie bój się 'nie być tolerancyjnym'.

 

Nie wyczułaś ironii :P

Pogoniłbym tego starego zboczeńca i zamkną z dala od dzieci a najlepiej z dala od wszystkich ludzi. Kiedyś się takich psycholi zamykało w psychiatryku a teraz taki chory dziwak i inne rafalale są symbolem postępu i tolerancji.

 

Pewnie wzięli go do siebie żeby uprawiać orgie seksualne. Tak dla urozmaicenia swojego życia seksualnego.

 

Jeśli byłaby to prawda.

Brać dorosłego chłopa, przebierać go za 6 letnią dziewczynkę i brać z nim udział w jakimś grupowym gangbangu...

Nie... nawet nie chcę sobie tego wyobrażać.


Użytkownik Sebastian. edytował ten post 15.12.2015 - 20:58

  • 0



#98

Lili.
  • Postów: 89
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

nie sądzę żeby to była ściema. czasami mam wrażenie, że ludziom kompletnie się w głowach pomerdało :o


  • 0

#99

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja to jestem ciekawy kto w ogóle ustala granice tolerancji w głowach tych "tolerancyjnych" marksistów. Czy oni są wyznacznikiem co wolno tolerować co nie?

Swoją drogą to jest piękna hipokryzja tych ludzi, oni są wielce tolerancyjni, ale tylko wobec tego co sami uznają, a jak coś im się nie podoba czy nie zgrywa z ich poglądem na świat to już zapominają o tej swojej tolerancji.


  • 1



#100

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ściema w tym sensie, że koleś nie służy im do tego co oficjalnie deklarują. Nie wiem jak jest u nich z zasiłkami. Domyślam się że koleś ma jakąś rentę na podstawie orzeczenia od psychiatrów, do tego oni jako opiekunowie dostają jakieś pieniądze na niego. On nie musi pracować, tylko pali głupa, a oni mają z tego pożytek.


  • 0



#101

Lili.
  • Postów: 89
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

szczerze mówiąc to nie wiem czy są jakiekolwiek granice u nich. może na teraz, że np. pedofilię potępiają, ale to w sumie w zależności od tego jakie czasy są. kiedyś pewnie potępialiby homoseksualizm, a raczej obnoszenie się z nim, parady równości, etc. kiedy to już stało się 'normą', zaczęli to akceptować. ciekawe więc co zbiegiem lat zaczną przyjmować znowu za normalne.


  • 0

#102

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

szczerze mówiąc to nie wiem czy są jakiekolwiek granice u nich. może na teraz, że np. pedofilię potępiają, ale to w sumie w zależności od tego jakie czasy są. kiedyś pewnie potępialiby homoseksualizm, a raczej obnoszenie się z nim, parady równości, etc. kiedy to już stało się 'normą', zaczęli to akceptować. ciekawe więc co zbiegiem lat zaczną przyjmować znowu za normalne.

Jak dobrze kojarzę to jakiś niemiecki polityk chciał zalegalizować kazirodztwo, tłumacząc, że dwoje dorosłych ludzi może decydować o tym z kim chce być i co robić.


  • 0



#103

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

kiedyś pewnie potępialiby homoseksualizm, a raczej obnoszenie się z nim, parady równości, etc.

Kiedyś potępiano go niezależnie od tego czy był widoczny czy nie. Parady równości stały się możliwe dopiero w czasach gdy ujawnienie orientacji nie groziło więzieniem lub chemiczną kastracją (jak w przypadku Turinga).

 

Trzeba by spojrzeć jak rzecz wygląda prawnie. Może się okazać że adopcja to kruczek pozwalający ominąć jakieś przepisy.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 15.12.2015 - 21:49

  • 0



#104

Lili.
  • Postów: 89
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

w Szwajcarii tak samo, ale nie wiem czy zalegalizowali. natomiast w Belgii chcą zalegalizować seks z osobami w wieku lat 14. Belgia to akurat z dziwactwami występuje moim zdaniem przez to, że coraz więcej jest tam muzułmanów, a wiek zawierania małżeństw przez kobiety jest tam wiadomy-są to dzieci.


  • 0

#105

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

w Szwajcarii tak samo, ale nie wiem czy zalegalizowali. natomiast w Belgii chcą zalegalizować seks z osobami w wieku lat 14. Belgia to akurat z dziwactwami występuje moim zdaniem przez to, że coraz więcej jest tam muzułmanów, a wiek zawierania małżeństw przez kobiety jest tam wiadomy-są to dzieci.

14 lat to jeszcze nie jakieś wielkie odstępstwo, przecież w Polsce jest to 15 lat, więc mamy raptem rok różnicy.

Zresztą wydaje mi się, że był tu już temat o tym i ktoś pisał, że w Polsce też rozważano zmniejszenie do 14 lat.


Użytkownik Daniel. edytował ten post 15.12.2015 - 21:55

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych