Skocz do zawartości


Zdjęcie

Samobójstwo 14 latka z Bieżunia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Bieżuń. 14-letni Dominik odebrał sobie życie. Chłopiec zostawił list, w którym napisał m.in. że jest zerem.  To mama znalazła chłopca, który powiesił się używając do tego sznurówek.

 

– Odcięłam go i położyłam na wersalkę. Przytuliłam się do niego – płacze Anna Aleksandrowicz. Jej jedyny syn miał 14 lat. - Chłopiec zostawił list adresowany do matki. Przepraszał ją za to, co zrobił. Mówił, że ją kocha i na pewno się jeszcze spotkają. Wypisał też nazwiska kolegów, grupując ich „koledzy, przyjaciele, wrogowie” – mówi Iwona Śmigielska–Kowalska z Prokuratury Okręgowej w Płocku.

 

Dzieci dokuczały mu od pierwszej klasy szkoły podstawowej. - A to ze względu na spodnie, jakie nosił, bo lubił „rurki”. A to dlatego, że „zrobił sobie fryzurę”. Nie przesadnie! Po prostu dbał o siebie. A oni nazywali go „pedziem”. Były dzieci, które go nawet szarpały... - wspomina mama Dominika. W ostatnim czasie dzieci miały rzucać w Dominika kamieniami. – Był bardzo dręczony, poniżany – potwierdza babcia jednej z koleżanek z klasy chłopca.

 

Kłopoty z rówieśnikami to nie był jedyny problem. Dominik w podstawówce bardzo dobrze się uczył. W gimnazjum nieco się opuścił. – Już na początku roku jedna z nauczycielek postawiła mu wysoko poprzeczkę. Po półroczu zaczęło być tylko gorzej: pani zaczęła go poniżać przy rówieśnikach, traktować jak głąba. Dla niego to było gorsze, niż dostać jednocześnie dwie jedynki – mówi mama nastolatka. Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Bieżuniu, Marek Cimochowski, przekonuje, że nie miał informacji o żadnych nieprawidłowościach.

 

Jednak o konfliktach dzieci w Bieżuniu było głośno. To nie koledzy z klasy, a dzieci ze szkoły, dokuczały Dominikowi. – W klasie on czuł się fajnie. Był ulubieńcem dziewczyn. Miał więcej przyjaciółek, niż przyjaciół – wspomina mama Dominika. Nastolatek był wesoły i otwarty. – Brał czynny udział w życiu klasy. To było sympatyczne i grzeczne dziecko – mówi dyrektor Cimochowski. 

 

Kilkanaście dni po samobójstwie chłopca kuratorium oświaty, na wniosek rzecznika praw dziecka, przeprowadziło w szkole kontrolę. Uczniowie wypełnili anonimowe ankiety. Napisali w nich m.in., że „nauczyciele krzyczą, są agresywni, denerwują się, stosują groźby”. - Tak, to cytat z ankiety przeprowadzonej w tej szkole, wśród uczniów – potwierdza Andrzej Kulmatycki z Mazowieckiego Kuratorium Oświaty. Kolejny problem, na jaki zwrócili uwagę uczniowie, to przemoc między rówieśnikami. - Szkoła musi zapewnić bezpieczne i przyjazne warunki do nauki. Stwierdziliśmy, że ta podstawowa funkcja szkoły, w tej placówce nie funkcjonowała – dodaje Kulmatycki. - Do mnie nie docierały żadne informacje, że Dominik miał jakieś kłopoty! – twierdzi stanowczo dyrektor szkoły. Co innego wynika z zeznań, jakimi dysponuje prokuratura. - Chłopiec mówił nauczycielom o tym, ze jest zaczepiany, popychany, wyzywany – wylicza Iwona Śmigielska–Kowalska. Prokuratorskie śledztwo jest w toku.

 

Anna Aleksandrowicz niczego nie zmieniła w pokoju syna. Wszystko wygląda tu tak, jakby Dominik miał zaraz wrócić. – Zawsze będzie mi go brak. Już nigdy nie będzie dobrze. Dlaczego to nas dotknęło? On nikomu nie wchodził w drogę. Ja też nie – rozpacza kobieta.

 

Bywają momenty, kiedy – na krótką chwilę – pani Anna zapomina o tym, co się stało. – On bardzo lubił truskawki. Tak jak ja. Kupiłam pierwsze w tym roku truskawki, weszłam do domu i wydawało mi się, że on tu jest. Umyłam owoce.. To była taka chwila… Takie zapomnienie: „Dominik, truskawki już są” – płacze mama Dominika.

 

00755839925245759655.jpg

 

źródło: polskatimes.pl





#2

D!vine.

    超自然現象調查

  • Postów: 58
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie pierwszy o nie ostatni taki przypadek zdarza się to bardzo często

#3

Agnieszka81.
  • Postów: 321
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Problemem jest to, że młodzi ludzie nie potrafią rozmawiać o swoich problemach. Nikomu o nich nie mówią, a sami sobie nie radzą i tak się właśnie najczęściej niestety kończy. Smutne to i przykre, ale dla tak młodego człowieka samobójstwo to jedyna ucieczka od ,,problemów'', które dla nas - dorosłych mogą się wydawać śmieszne. :(



#4

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mówią, że żyjemy w wolnym kraju... Ale czasami będąc inaczej ubranym boję się wyjść na ulicę.



#5

Rozgwiazda.
  • Postów: 251
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten kto popełnia samobójstwo nie jest słaby a wręcz przeciwnie, bardzo silny.





#6

vriFF.
  • Postów: 56
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uno momento, jak dla mnie, ten co się zabija to się po prostu poddaje, nie ma w tym żadnej siły.



#7

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Według mnie takie sprawy powinny pozostać poza obiegiem publicznym.  Jest to osobista tragedia rodziny, a rozdmuchiwanie jej gdzie się da raczej nie pomoże. Tym bardziej w sieci, gdzie jest sporo idiotów, którzy obrażają zmarłą osobę, bo to jest "cool" i robią to dla "beki". Już lepiej by było wysłać jakieś oficjalne kondolencje do rodziny. Ciekawe też, że sprawa wyszła na jaw po miesiącu od samego wydarzenia.  Programy typu "Uwaga" to pożywka dla współczesnego motłochu.


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 01.07.2015 - 11:36




#8

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dokładnie Oszcze, masz 100% racji. Ja wpadłem na coś takiego w necie:

 

25u446c.png

 

I szczerze mówiąc, to jest mi strasznie przykro, przecież jak coś takiego zobaczy jego mama, tata, siostra - nie dość, że doszło do takiej tragedii, to jeszcze nawet po śmierci nie dają mu spokoju jacyś chorzy, popaprani ludzie. Nie rozumiem jak okrutnym bezmózgiem trzeba być, żeby coś takiego robić i jak takiego "człowieka" nauczyć szacunku i współczucia. 

Ludzie, którzy ucierpieli w zamachu bombowym w Bostonie, rodziny ofiar, publicznie wybaczyły zamachowcom, a to chyba trochę większa sprawa niż konflikty w gimnazjum. To też świadczy o klasie i wychowaniu ludzi. Tacy, którzy doprowadzili tego dzieciaka do targnięcia się na swoje życie a teraz publikują w sieci takie strony, powinni być wyłapani i przykładnie ukarani - jak dorośli, przecież to takie kozaki.





#9

Nekochin.
  • Postów: 24
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To też wina matki, skoro ona o tym wszystkim wiedziała, bo tak wyczytałam, powinna sama udać się do dyrektora. Albo babka jego koleżanki powinna to zgłosić. Może jakby dyrektor się o tym dowiedział, chłopak nadal by żył i miał spokój.



#10

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kronikarz, moim zdaniem takie strony Facebook powinien usuwać od razu. Bez wdawania się w kwestie, kim był Dominik itp. Po prostu one nie mają racji bytu i tyle.



#11

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Natrafiłem na tą stronę. Została usunięta, a sprawą zajęła się policja. Teraz powstaje pełno stron typu: "pamiętamy", "tęsknimy". Zmarł w lutym...



#12

Rozgwiazda.
  • Postów: 251
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pojawiła się nowa strona. Jak patrzyłem na profil tego typka https://www.facebook...ilip.gierlach.3 i wielu innych to rzygać się chce ;/





#13

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak można być takim idiotą, przecież taka strona to jest jawne proszenie się o więzienie. Co oni myślą, że są anonimowi? W ogóle jak można coś takiego stworzyć i napisać, co za śmieci, bo ludzie to nie są. Gdybym był policjantem i złapał twórce tego profilu to na przesłuchaniu tak bym go zlał, że tydzień w szpitalu by leżał, albo bym go po prostu tymczasowo dał do celi z miłymi kolegami.





#14

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zgadzam się z Danielem. Może zamiast bicia OSOBISTE przeprosiny dla matki chłopca, nie jakieśtam kondolencje z maila tylko przyjdzie samemu z funkcjonariuszami przeprosić.



#15

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

Zgadzam się z Danielem. Może zamiast bicia OSOBISTE przeprosiny dla matki chłopca, nie jakieśtam kondolencje z maila tylko przyjdzie samemu z funkcjonariuszami przeprosić.

Wymuszone przeprosiny nie są nic warte. :)

 

Taka rzeczywistość niestety coraz częściej w szkołach dzieją się takie rzeczy.Wszystko przez to "bezstresowe" wychowanie, a potem takie gnoje się znęcają nad kimś i sobie na wszystko pozwalają bo czują się nietykalni.


Użytkownik StoneR edytował ten post 01.07.2015 - 18:41



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych