Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niechciane samobójstwo

samobójstwo historia diabeł śmierć

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#16

kalamaga.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Również odebrałam to jako usprawiedliwienie, przed innymi, ale też przed samym sobą. A starszej kobiecie, dla której ojciec był zapewne wzorem, przetłumaczyć by się tego nie dało. No i właśnie, chłopcy dorośli, i w swoich "zeznaniach" nic nie zmienili przez całe swoje życie...


  • 1

#17

MAHARET.
  • Postów: 152
  • Tematów: 23
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tylko ze w poście nikt nie zaznaczył ze to była relacja wszystkich świadków tego zdarzenia. Skąd wiec wiadomo ze każdy widział tam zająca i trzymał się tej wersji? To jedynie relacja córki jednego z domniemanych świadków! Nie wiadomo czy wszystkie dzieci widziały to samo. Mógł to być królik , zwariowany Kapelusznik albo sama Alicja z Krainy Czarów...Słowem sielsko anielski obraz wsi polskiej!  Zwalmy wszystkie nieszczęsne skutki głupoty ludzkiej na diabła!


  • 0

#18

NenufarKoult.
  • Postów: 45
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Ale umysłowość pierwotną to proszę mi szanować. Lepiej wierzyć w Szatana kicającego po wsi pod postacią zająca, niż w feminizm, racjonalizm czy demokrację, bo z tego pierwszego biorą się najwyżej ciekawe legendy ludowe, a z drugiego dzieci dla gejów, zmiany płci, bezbożność i w ogóle upadek rozumu i godności człowieka


Użytkownik NenufarKoult edytował ten post 12.06.2015 - 16:47

  • -2

#19

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Być może było tak, że zawiśnięcie chłopaka i pojawienie się zająca zbiegło się w czasie, jako bezpośrednia przyczyna i skutek.

 

Wyboraźcie sobie, chłopak stoi na jakimś pniaku pod gałęzią, z paskiem na szyji. Wówczas, z pobliskich krzaków wybiega zając - przestraszył go szelest gałęzi bo bohater wieczoru właśnie stracił równowagę.

 

Dzieci zauważywszy zwierze rzucają się w pogoń bo przecież dla dorastających chłopców złapanie zająca to frajda. Jeszcze nie wiedzą, że kolega jest już w śmiertelnym niebezpieczeństwie - myślą, że wciąz stoi na pniaku. Któryś z nich zauważył, że kolega już wisi(to on jest źródłem informacji, że zając pojawił się gdy kolega "już zawisł") ale z widząc pniak blisko jego stóp uznał, że dziecko sobie poradzi i pobiegł za resztą - wystarczyło przecież by kolega "tylko" trochę mocniej wyciagnął stopę i ponownie stanąłby pewnie na podpórce.

Nie można oczekiwać większego pomyślunku po kimś kto dobrowolnie postanowił wziąć udział w tak niebezpiecznej zabawie. Chłopcy nie zdawali sobie sprawy jak łatwo mogą zginąć. Sama w ich wieku nie byłam mądrzejsza. Np. skoczyłam swego czasu z balkonu z parasolem w roli spadochronu.

 

Ofiara szamocze się na sznurze, próbując odzyskać równowagę, dosięgnąć chybotliwego pniaka. Niestety - zamiast stanąc na podpórce tylko odkopuje ją dalej, poza zasięg swoich stóp. Już nic nie może mu pomóc.


  • 1



#20

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Dzieci zauważywszy zwierze rzucają się w pogoń bo przecież dla dorastających chłopców złapanie zająca to frajda. Jeszcze nie wiedzą, że kolega jest już w śmiertelnym niebezpieczeństwie - myślą, że wciąz stoi na pniaku

 Moim zdaniem dzieciaki po prostu nie poradziły sobie z rzeczywistością i wierzgający kolega wystraszył je na tyle iż nie potrafiły mu pomóc. Zając, diabeł, czy inne takie było świetnym, wytłumaczeniem w czasach gdy za drobne przewinienia dzieciaki miały porozcinaną skórę na tyłku będącą skutkiem uderzeń tatowego pasa. 

 Nie ma w tym nic nadprzyrodzonego. Zwykła psychologia. A że całą akcja wydaje się dziwna z dzisiejszego punku widzenie? Kiedyś nie było telewizji, komputerów i innych tego typu rzeczy. Niestety pamiętam te czasy. ( no może poza dwoma kanałami polskiej telewizji dostępnymi tylko rano i wieczorem. 


  • 0



#21

merlin73.
  • Postów: 5
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

 

Dzieci zauważywszy zwierze rzucają się w pogoń bo przecież dla dorastających chłopców złapanie zająca to frajda. Jeszcze nie wiedzą, że kolega jest już w śmiertelnym niebezpieczeństwie - myślą, że wciąz stoi na pniaku

 Moim zdaniem dzieciaki po prostu nie poradziły sobie z rzeczywistością i wierzgający kolega wystraszył je na tyle iż nie potrafiły mu pomóc. Zając, diabeł, czy inne takie było świetnym, wytłumaczeniem w czasach gdy za drobne przewinienia dzieciaki miały porozcinaną skórę na tyłku będącą skutkiem uderzeń tatowego pasa. 

 Nie ma w tym nic nadprzyrodzonego. Zwykła psychologia. A że całą akcja wydaje się dziwna z dzisiejszego punku widzenie? Kiedyś nie było telewizji, komputerów i innych tego typu rzeczy. Niestety pamiętam te czasy. ( no może poza dwoma kanałami polskiej telewizji dostępnymi tylko rano i wieczorem. 

 

Ciekawy temat.

Sam znam podobny przypadek mojego dziadka który będąc chłopakiem kilkunastoletnim zabawiał się w podobny sposób tylko,że w jakiejś stodole i...mu się udało ,też coś wspominał o diable.Koledzy uciekli ale sąsiad widział jak wisi bo wrota się otworzyły i zobaczył wiszącego kogoś.

Akurat pracował przy cieciu drewna , pobiegł podnieśc wisielca ,,, była to ostatnia chwila. Ja to znam z opowiadań było to ponad 100lat temu.

Przepraszam za błedy ale mam już swoje lata i cieżko mi przychodzi pisanie.


  • 0

#22

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Lepiej wierzyć w Szatana kicającego po wsi pod postacią zająca, niż w feminizm, racjonalizm czy demokrację, bo z tego pierwszego biorą się najwyżej ciekawe legendy ludowe, a z drugiego dzieci dla gejów, zmiany płci, bezbożność i w ogóle upadek rozumu i godności człowieka

no i ja się pytam człowieku dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz?masz ty wogóle rozum i godnośc człowieka?

 

Podejrzewam, że gdyby historia była bardziej w okolicach XXI wieku, to wyciągnięto by konsekwencje wobec chłopców, bo takie zabawy nie wróżą dobrze na przyszłość :/


  • 0

#23

Inanime.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakby nie patrzeć jeszcze byli mali i widok zajączka mógł ich zdezorientować.

Ale z drugiej strony jeśli również mieli 12 lat to takie dziecko ma jakieś pojęcie o śmierci. Przykładowo, że to sprawia bół i cierpienie.

Wątpię, by cała reszta bez powodu tak o zapomniała o wiszącym koledze i pobiegła za zającem, tutaj coś ewidentnie było nie tak.


  • 0

#24

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jest taka ludowa legenda tłumacząca próby ratowania się samobójcy chcącego się powiesić.

Według niej wisielec już chwilę po zawiśnięciu widzi diabła, który cieszy się z tego co ten robi.

Wtedy jeszcze niedoszły samobójca podobno uświadamia sobie co robi i z powodu ogarniającego przerażenia na widok diabła próbuje się ratować.

Jakby nie patrzeć przerażająca perspektywa 8D


  • 1

#25

adzia130.
  • Postów: 30
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pisałam gdzieś historię bardzo podobna do Twojej. Było to tak.
Moja ciocia opowiadała, że siedziała ze swoimi koleżankami, był już późny wieczór. Rozmawiały, żartowały. Jedna z nich,wpadła na pomysł, żeby zobaczyć jak to jest się powiesić. Odradzały jej takie próby, lecz ona była przekonana co do swojego. Wzięła linkę i zaczęła ją wiązać, założyła na szyję. W tym momencie drzwi się otworzyły a stał w nich młody mężczyzna, właśnie na czarno, elegancko, ubrany. Spojrzeli w jego stronę, i w tym momencie ta dziewczyna się powiesiła. Tego Pana już potem nie było.
Sądzę, że historii tego typu jest bardzo wiele. Moim zdaniem są usprawiedliwieniem dla nie udzielenia pomocy i tyle. Chociaż z drugiej strony zastanawiające jest to, że kiedyś ludzie w te czarty i inne jakoś tak bardzo wierzyli i wszystko co złe na nie zwalali.
  • 0

#26

Redie.
  • Postów: 41
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przecież on musiał się powiesić tak, żeby przerwać rdzeń kręgowy. Więc trwało to szybko. Raczej nie zwisnął sobie, bo tak.
  • 0

#27

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przecież on musiał się powiesić tak, żeby przerwać rdzeń kręgowy. Więc trwało to szybko. Raczej nie zwisnął sobie, bo tak.

 Nie musiał.

 Żeby przerwać rdzeń, delikwent musi opaść swobodnie w dół na aby osiągnąć odpowiednią prędkość. W tym wypadku koledzy zapewne zawiesili go ostrożnie na linie. raczej nikt mu stołka spod nóg nie wykopywał, w związku z tym śmierć, zapewne nastąpiła na skutek, niedotlenienia mózgu spowodowanego zaciśnięciem tętnicy szyjnej. W tym wypadku agonia trwa kilka minut. Mimo iż ofiara traci przytomność w ciągu kilku sekund.

 

https://pl.wikipedia...iki/Powieszenie


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 10.02.2016 - 20:57

  • 0




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: samobójstwo, historia, diabeł, śmierć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych