Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oskarżenie Watykanu przed Trybunałem Sprawiedliwości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#1

Solin.
  • Postów: 45
  • Tematów: 4
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Krzysztof Pieczyński we wczorajszym programie "TAK czy NIE" zapowiedział, że ma zamiar podstawić oskarżenie przeciwko Watykanowi o zbrodnie przeciw ludzkości. Jak myślicie, czy takie coś ma sens - i czy może być w ten sposób Sądzony Watykan?

 

https://www.youtube....h?v=1hTHSF3jqnw

 

Jakie macie zdanie na temat Pieczyńskiego i jego obalania Kościoła? - mam tu na myśli nie tylko ten materiał, ale też inne progrmy w których wystąpił.

 


  • 2

#2

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja uważam że po prostu próbuje zaistnieć, ostatnio nie gra w żadnych większych produkcjach więc w taki sposób chce zrobić szum wokół siebie. 

Mimo iż w wielu kwestiach się z nim zgadzam, uważam jednak że robi to na pokaz.


  • 0



#3

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Watykan to państwo. Nie można podać do trybunału państwa - trzeba zgłaszać konkretne osoby. I podać dowody winy.


  • 0



#4

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ebola - to chyba trochę niesprawiedliwe co napisałeś.

Czytałem kilka wypowiedzi Pieczyńskiego i uważam, że jest autentyczny. czy próbuje zaistnieć? Nie sądzę. Gość ma swoje lata i swoje zagrał.

To nie są te młodziaki na początku kariery, których pełno w tiwi i które zrobią wszystko, żeby tylko o nich mówiono.

Ja uważam, że gość doszedł do takiego etapu swojego życia, w którym nie musi się już gryźć w język i ma ten komfort, że może powiedzieć głośno o tym, co go boli.

Inna sprawa, że trochę się tym chyba zachłysnął i popada w lekką przesadę - czego dowodem jest ta akcja.


  • 0



#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem jakie miał poglądy wcześniej, bo nie znałem tego typa. Wiedziałem że jest aktor o takim nazwisku, ale dopiero od niedawna wiem jak wygląda, bo zaczął się pojawiać w programach publicystycznych. Koleś jest fanatykiem, który naczytał się jakiś bzdur w internecie, nie sprawdził ich, więc uwierzył. Nic nietypowego.


  • 0



#6

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

pishor: może i to niesprawiedliwe, ale to moje własne zdanie, które chcąc nie chcąc zawsze będzie bardziej lub mniej subiektywne. Zgadza się, swoje już zagrał ale to wcale nie wyklucza tego że może chcieć ponownie zaistnieć. Również od pewnego czasu śledzę jego poczynania, może nie jakoś bardzo skrupulatnie ale kilka wcześniejszych jego wypowiedzi na ten temat znam. I o ile na początku z nim się zgadzałem, to po pewnym czasie doszedłem do takiego wniosku jak wyżej. 


  • 0



#7

Solin.
  • Postów: 45
  • Tematów: 4
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Koleś jest fanatykiem,

 

 

W którym miejscu i w jaki sposób przejawia cechy fanatyka i dlaczego tak uważasz?

 

który naczytał się jakiś bzdur w internecie,

 

 

Jakich to bzdur się naczytał, że uznajesz, je za bzdury?

 

nie sprawdził ich, 

 

 

Czego nie sprawdził i skąd wiesz jak jest?

 

więc uwierzył.

 

 

Skąd wiesz, ze uwierzył?


Użytkownik Solin edytował ten post 06.06.2015 - 22:04

  • 2

#8

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Solin, próbujesz przesłuchiwać Wszystko, a nie trzeba się specjalnie wysilać, żeby dostrzec, że Pieczyński w swoim fanatyzmie to nieco oszołom. Na miarę tych mówiących, że każdy ksiądz to szpieg państwa Watykan i nawet się bezczelny nie kryje tylko chodzi w państwowym uniformie.

 


  • 1

#9

PWU.
  • Postów: 93
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Typowy faszysta.
  • 0

#10

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

,,Każda cząstka materii, każdy elektron w atomie ma swoją równowartość matematyczną w cząstce światła. Nasze ciało może zostać przebudowane w zgodzie z boskim obrazem. To właśnie jest nowa ewolucja, którą przyniósł Chrystus. Gdy to już się stanie, religia nie będzie potrzebna, bo o Bogu będziemy mówić w kategoriach wiedzy."

http://m.onet.pl/wia...-w-onecie,rwbqz

Użytkownik Wszystko edytował ten post 07.06.2015 - 07:14

  • 0



#11

Solin.
  • Postów: 45
  • Tematów: 4
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Wszystko

 

Nie powiesz mi, że tym cytatem chcesz pokazać, że Pietrzyński jest fanatykiem, który naczytał się bzdur, nie sprawdził i w nie uwierzył.

 

A co z jego obalaniem kościoła?

 

Podaję cytaty z twojego linku.

 

 

Od początku?

 

Od IV w., kiedy rzymski cesarz Konstantyn przejął władzę i zaczęły się mordy na wszystkich, którzy nie chcieli przyjąć chrześcijaństwa.

 

 

 

To jak Pana zdaniem działa Kościół?

 

Po wykorzystaniu wszystkich brutalnych metod sięgnął do dyplomacji, nakładania podatków na ludzi, ekskomunikowania nieposłusznych, manifestowania swojej władzy, palenia ludzi - heretyków jak Giordano Bruno. Kościół palił za wiedzę. Kazał rodzinom osób podejrzanych o wampiryzm wykopywać zwłoki i obcinać im głowy. Reformacja jednak zmieniła układ sił w Europie i pozbawiła papiestwo niepodzielnej władzy, ale w tym czasie w Polsce nic się nie działo - już wtedy byliśmy za żelazną kurtyną. A teraz Kościół skupia się na manipulacji naszą podświadomością.

 

 

(...)

Krzyże, ceremonie, kadzidła, dzwony - to czarna magia, dzięki której Kościół zawładnął duszami dwóch miliardów ludzi. Państwo powinno więc zapewnić obywatelom ochronę przed Kościołem. Tymczasem, mając na sumieniu zbrodnie, Kościół wpływa na decyzje państwa i wtrąca się do edukacji. Jak ludzie mogą widzieć w nim autorytet?

 

 

Pan jak odpowiada sobie na to pytanie?

 

Są zahipnotyzowani. To jest zbiorowa hipnoza. A polski papież Jan Paweł II uczynił Kościół jeszcze bardziej bezkarnym. Wszystkie afery są załatwiane za murami kościołów. Nieprzejednany stosunek wobec stosowania prezerwatyw i środków antykoncepcyjnych jest nie tylko dowodem zacofania, ale i okrucieństwa.

 

 

W Polsce ponad 90 proc. osób to wierzący katolicy. I co? Niemal wszyscy ludzie w tym kraju są spaczeni?

 

Katolicy pozwolili na hipokryzję Kościołowi i sobie. Nie widzą, co Kościół robi z dziećmi, pozwalają mu na bycie ponad prawem. W małych miasteczkach ludzie uważają, że akupunktura pochodzi od diabła. To jest stan duchowej świadomości Polaków. O tym, czy 90 proc. Polaków jest katolikami, dowiemy się, gdy państwo przestanie finansować Kościół z podatków, a wierni będą go sami utrzymywać. A proszę mi powiedzieć: jakie są konsekwencje pierwszego zdania, które słyszy dziecko, idąc na lekcję religii - "Bóg kocha Cię bardziej niż Twój tatuś i mamusia".

 

 

 

(...)
Moja wizja ma niewielki odbiór, bo niewiele osób o niej wie. Zaprzestańcie nienawiści i dajcie mi media do dyspozycji, a stworzę fundament, bez którego nie ma równowagi. Obecnie każda sfera życia w Polsce jest skatoliczona: urzędy, szkoły, system prawny. W sensie duchowym jesteśmy tam, gdzie są Rosjanie w sensie świadomości politycznej. Na moje spotkania przychodzi 40-50 osób. I to wszystko.

 

 

Kiedy?

 

Nie wiem, ale zobaczyłem, jak będzie wyglądał Kościół w przyszłości. Intuicyjnie zobaczyłem, że Watykan nie istnieje, a Kościół wyrzekł się całego majątku i istnieje w małych enklawach, gdzie kobieta i mężczyzna są kapłanami - na równych prawach.

 

 

 

"Mówi Pan bzdury!" - i co Pan odpowie na taką ocenę?

 

Nic. Nie chcę rozmawiać z ludźmi Kościoła ani z politykami. Rozmowa z panem też jest bolesna. Nikomu nic nie narzucam, tylko mówię o Bogu bez indoktrynacji - do tego się przygotowywałem przez 25 lat i temu poświeciłem 15 lat życia w Polsce. I przez ten okres czasami otrzymuję znak, informację ze swojej podświadomości.

 

Jak Pan idzie ulicą przez miasto, to chyba Panu przykro, bo dookoła kościoły i krzyże.

 

Te krzyże działają na podświadomość. Należy je usunąć ze wszystkich publicznych miejsc z wyjątkiem kościołów. Przestrzeń publiczna nie może być miejscem indoktrynacji.

 

 

Czuje się Pan pozbawiony czegoś przez Kościół?

 

Absolutnie - tak się czuję. Jestem okradziony z partnerów do twórczej rozmowy, bo Kościół przeniknął także kulturę i sztukę. Przez to ludzie w Polsce produkują zbyt wiele mizernych kopii tego, co stworzono w innych krajach. Widocznie wstydzą się siebie i robiąc kalki myślą, że przez to będą lepsi.

 

A gdyby ktoś Panu zaproponował odprawienie nad Panem egzorcyzmów?

 

To ja zaproponuję, by postawić Kościół przed trybunałem za zbrodnie przeciwko ludzkości. Bo te zbrodnie żyją w naszej zbiorowej podświadomości. Człowiek rodzi się z ich traumą, a nie z grzechem pierworodnym. To, o czym mówię, to rzeczy dla mnie bardzo emocjonalne, natomiast Kościół opanował umiejętność niewyrażania emocji i prawdy, kontroluje się, jest w tym mistrzem.

 


Użytkownik Solin edytował ten post 07.06.2015 - 10:54

  • 3

#12

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobrze już przecież wiem kim jesteś i jakie treści propagowałeś http://www.paranorma...-jana/?p=508778

Czyli drugiego fanatyka i sekciarza Struskiego.


  • 0



#13

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobrze już przecież wiem kim jesteś i jakie treści propagowałeś http://www.paranorma...-jana/?p=508778

Czyli drugiego fanatyka i sekciarza Struskiego.

 

Ja od siebie bonusowo dodam, że użytkownik Solin zarejestrował się na forum pod nickiem "Magdalena Struska". Tego konta nie używa od 2011 roku i tylko dlatego nie ma bana za multikonto.


  • 0



#14

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Kazał rodzinom osób podejrzanych o wampiryzm wykopywać zwłoki i obcinać im głowy.

Nie prawda. Kościół nigdy czegoś  takiego nie robił. Robili to przesądni ludzie.


  • 0



#15

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

A proszę mi powiedzieć: jakie są konsekwencje pierwszego zdania, które słyszy dziecko, idąc na lekcję religii - "Bóg kocha Cię bardziej niż Twój tatuś i mamusia".

Dziecko dowiaduje się, że Bóg zamiast pilnować tych biednych dzieci z Afryki i Papui, do których jeżdżą misjonarze, pilnuje, czy Jasiu ma rączki na kołdrze i nie mówi brzydko do mamy. Jasiu wie, że ciągle jest obserwowany, że wszystko może być grzechem (nawet, kiedy tylko pomyśli!), że złe dzieci idą do piekła, a dobre do nieba. Nikt nie powie Jasiowi, że się nie kradnie, bo to niemoralne - nie kradnie się, bo to jedno z przykazań. Nie wolno Jasiowi palić, bo to z przykazania Nie zabijaj, nie żeby Jasiowi się zdrowie pogorszyło czy coś. Kiedy się okazuje, że nie o wszystkim Bóg powiedział, to dorosły Jan ma problem. Zawsze można trochę nagiąć te słowo boże na swoją korzyść ;)


  • 4


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych