Skocz do zawartości


Tęsknota za osobami ze snu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Nothing4

Gość_Nothing4.
  • Tematów: 0

Napisano

Witam
Jestem stałą "czytaczką" tego portalu ale dopiero teraz postanowiłam napisać, ponieważ jest coś co dręczy mnie od dawna. Mam 34 lata i od kilku lat cyklicznie kilka razy w miesiącu (czasami kilka razy w tygodniu) mam sen, bardzo mglisty i niejasny. Wiem tylko, że jest jakaś rodzina, chyba dzieci, mąż(?). Nic konkretnego. Po prostu nic. Problemem jest jednak uczucie, ktore nie opuszcza mnie dlugo po takim śnie. Czuję zawsze ogromną pustę, poczucie straty i ogromną tęsknotę. Noe dość tego zdarzało się nawet kilka dni po tym śnie że podczas wykonywania zwykłych czynności przez ułamek sekundy wracał do mnie ten sen i czułam deja vu i dezorientację czy ja tu rzeczywiście jestem czy powinnam być z osobami ze snu. Od razu uprzedzę, że w rzeczywistości mam męża i dwoje dzieci ale to nie ońi są bohaterami ze snu. Czuję cały czas niepokój. Czy ktoś z Was mial do czynienia z podobnym przypadkiem.? Od miesiąca jest spokój. I tak od lat. Po jakimś czasie znów zaczną wracac sny z tymi osobami o ktorych będę myślala dzień w dzień i pomimo, że nie widzę konkretnych postaci to czuję ból w sercu, że nie ma mnie przy nich. Zaczyna mnie wkurzać ten sen :P ktoś coś??
  • 0

#2

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdyby sięgnąć do Freudowskiego sposobu tłumaczenia marzeń sennych, to idziemy w złym kierunku. Sen, to najczęściej projekcja przebytych sytuacji, wydarzeń. Nasz mózg takie projekcje układa sobie we własnym porządku i nasyceniu emocjonalnym. Niewielu ludzi ma wpływ na swoje sny, a i tak ten wpływ jest ograniczony do słabego kontrolowania sytuacji już stworzonej przez mózg. Spróbuj wywierać wpływ na to co się tam dzieje, może to jest skuteczna droga. A dejá vu... któż go nie miał?





#3

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja stawiałbym, na to że ten sen / sny są  pewnego rodzaju projekcją obaw i lęków autorki.

 

Wiek 34 lata i ustabilizowana sytuacja rodzinna (zakładam szczęśliwe pożycie i silny związek emocjonalny z bliskimi), skłaniałyby ku tego typu podejrzeniom, bo jest to taki moment w życiu kiedy człowiek uzmysławia sobie jak wiele ma do stracenia.

Dociera też do niego, że nie jest już "nietykalny" - w sensie zdarzeń losowych i nieśmiertelny  (co pozwala mu sobie uzmysłowić, że taka sama przypadłość dotyczy również jego bliskich).

W konfrontacji z rzeczywistością, która bombarduje nas na co dzień coraz gorszymi przekazami, może to budzić w człowieku poczucie zagrożenia.

Osoba racjonalna, twardo stąpająca po ziemi i nastawiona do życia pozytywnie, będzie w sobie tłumić takie lęki ale tylko w w świecie realnym - bo tylko w nim może je kontrolować.

Sen rządzi się swoimi prawami i emocje tłumione w realu mogą się w nim szczególnie uwypuklać.

Być może tak właśnie jest w tym przypadku (tym bardziej, że autorka jest kobietą, a te z natury są nieco bardziej podatne na tego typu lęki i obawy) - im więcej negatywnych emocji związanych z poczuciem zagrożenia (takiego, czy innego) tłumionych jest za dnia, tym bardziej gnębią one w nocy.

 

Ale to oczywiście tylko takie tam filozofowanie - bo nie jestem psychologiem, ani też nie bardzo się znam na interpretacjach snów. :D

Inna sprawa, że przy tej ilości informacji dotyczących życia rodzinnego (szeroko rozumianego) autorki, skazani jesteśmy tylko na zgadywanie.


  • 0



#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

ońi są bohaterami ze snu. Czuję cały czas niepokój. Czy ktoś z Was mial do czynienia z podobnym przypadkiem.?

 

Mam nadzieję że to tylko jakaś literówka jest. Ta kropka na końcu zdania też wygląda podejrzanie.

Może historia jest prawdziwa, ale wiek jaki podałaś wygląda na dużo zawyżony.


  • -1



#5 Gość_Nothing4

Gość_Nothing4.
  • Tematów: 0

Napisano

Historia prawdziwa. Błędy powodowane pośpiechem. Mea culpa ;) Wiek niestety prawidłowy, choć chciałabym nadal mieć 25 z delikatnym plusem ;) po czym wnosisz, że zawyżyłam wiek? Po kropce nad n lub przed znakiem zapytania? To zwykłe czepianie się.
Wracając do snu.. Piszecie o silnym powiązaniu mojej rodziny z osobami ze snu. Oczywiście jako matka martwię się o nie, kocham je ogromnie ale jestem pewna, że ten sen mojej rodziny nie dotyczy. Długo po tym śnie czuję brak tych osob w moim życiu. Wiem na pewno, że moja rodzina nie ma z tym nic wspólnego.
Jeszcze jedno..mogłabym przyczepić się o brak przecinka w Twoim zdaniu-" mam nadzieje że.." ale nie zrobię tego ;)

Użytkownik masachiko edytował ten post 15.05.2015 - 21:53

  • 1

#6

xeophyte.
  • Postów: 151
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

On ma 5 tys. postów więc myślę, że jest w stanie nieźle ocenić co oznaczają literówki, takie doświadczenie też pozwala na ocenę wieku oraz wykrycie nieprawdy. [żart]

Co do tematu, to nie jest coś jak to http://www.paranorma...a-rownoleglego/ ?


  • 0

#7

Moltenlair.
  • Postów: 423
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A ja tu czuję chęć zdrady, założenia nowej rodziny.


  • -1

#8 Gość_Nothing4

Gość_Nothing4.
  • Tematów: 0

Napisano

Więc źle czujesz, Moltenlair.

A ja tu czuję chęć zdrady, założenia nowej rodziny.


Użytkownik masachiko edytował ten post 17.05.2015 - 10:47

  • 0

#9

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@masachiko  możne wystarczy przyjrzeć się temu o czym tęsknie marzysz?


  • 0



#10 Gość_Nothing4

Gość_Nothing4.
  • Tematów: 0

Napisano

To nie tak. Moja rodzina, którą mam jest dla mnie idealna. Nie wyobrażam sobie życia bez nich. Może moje sny o "tamtej rodzinie" są projekcją poprzedniego wcielenia? To oczywiście teoria dla tych, którzy wierzą w reinkarnację. Ja wierzę. A moje marzenia? I tak w kosmos nie polecę ;)
  • 0

#11

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mnie się czasem coś śni i potem mam dużą ochotę na robienie tego. Większą, niż przedtem, bo w śnie jakby "doświadczam", a nie tylko marzę.


  • 0

#12

Moltenlair.
  • Postów: 423
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Więc źle czujesz, Moltenlair.

A ja tu czuję chęć zdrady, założenia nowej rodziny.

 

 

Tego nie wiesz. Każda polka podświadomie chce zdradzać :)


  • -4

#13 Gość_Nothing4

Gość_Nothing4.
  • Tematów: 0

Napisano

Mogłabym to samo napisać o każdym statystycznym Polaku ;)
  • 0

#14

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Więc źle czujesz, Moltenlair.

A ja tu czuję chęć zdrady, założenia nowej rodziny.

 

 

Tego nie wiesz. Każda polka podświadomie chce zdradzać :)

 

 

Możesz podać wyniki jakichś badań i wypowiedzi psychologów w tej sprawie? Czy tak pitolisz żeby pitolić? :facepalm:


  • 0



#15

Moltenlair.
  • Postów: 423
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mogłabym to samo napisać o każdym statystycznym Polaku ;)

 

Nie mogłabyś, bo byś zmyśliła, ale tylko potwierdziłaś moją tezę, bo już się bronisz, czyli czujesz się winna, zaatakowana. Współczuję twoim bliskim, nie znają dnia ani godziny kiedy ich zostawisz dla innych.


  • -4


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych