Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem (sprawa) imigrantów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2397 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Problem (sprawa) imigrantów (146 użytkowników oddało głos)

Czy jesteś ZA przyjęciem imigrantów do Polski?

  1. Głosowano TAK (9 głosów [6.16%])

    Procent z głosów: 6.16%

  2. Głosowano NIE (131 głosów [89.73%])

    Procent z głosów: 89.73%

  3. JEST MI OBOJĘTNE (6 głosów [4.11%])

    Procent z głosów: 4.11%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#2281

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@up

Takich jak na przykład, Katar czy też Zjednoczone Emiraty Arabskie? te dwa kraje są znacznie bogatsze niż cała Europa. Tylko dlaczego? Ci biedni ludzie z Afryki nie idą właśnie tam? 

Nikt nie idzie z jednego piekełka do drugiego, a poza tym te państwa które wymieniłeś nie są ani po drodze, ani chętne do przyjmowania kogokolwiek, ani nie są wystarczająco duże na miliony uchodźców.


  • 0

#2282

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2572
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale ja tu mówię o idei multi kulti, nikt w nie promuje tego aby do Afryki rodowici Europejczycy napływali. Taka tam nietolerancja :)


  • 0



#2283

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@ owerfull

 

 

Nikt nie idzie z jednego piekełka do drugiego,

Po pierwsze większość imigrantów zalewających obecnie Europę to muzułmanie. W obu tych krajach panuje prawo szariatu, i nie ma tam żadnych wojen ani ataków terrorystycznych. W Arabii Saudyjskiej planuje się wprowadzenie podatku dochodowego gdzieś w 2020 roku a VAT być może w 2018. A ew Katarze nie ma nic . żadnych podatków, opłat za media,itd. mimo to katar wybudował drugi najwyższy budynek w Europie czyli Londyński The Shard, a w Arbii odbywają się wyścigi F1.

 To nie są zadupia.

 

 

ani nie są wystarczająco duże na miliony uchodźców.

Katar jest niewielki. Fakt. troszkę więcej niż połowa Slowenii. Ale Arabia? Mała? Raczysz sobie żartować. Jej powierzchnia to 2 150 000 kilometrów kwadratowych. Powierzchnia Francji, Niemiec, i Polski to łącznie 1 313 856 km2.

 

 

ani chętne do przyjmowania kogokolwiek,

 

  Spytaj ludzi na ulicy, czy chcą przyjmować kogokolwiek.


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 15.08.2017 - 21:24

  • 2



#2284

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To nie są zadupia.

 

Może oni wolą Europę? Tutaj jest ponoć większa wolność.

 

Katar jest niewielki. Fakt. troszkę więcej niż połowa Slowenii. Ale Arabia? Mała? Raczysz sobie żartować. Jej powierzchnia to 2 150 000 kilometrów kwadratowych. Powierzchnia Francji, Niemiec, i Polski to łącznie 1 313 856 km2.

 

O Królestwie Arabii Saudyjskiej nic nie pisałeś. Nawet jeśli jednak byś napisał, to przecież nie zmienia to faktu, że imigranci i uchodźcy wolą inne kierunki.

 

Spytaj ludzi na ulicy, czy chcą przyjmować kogokolwiek.

 

 Do Polski i tak nie idą, więc to nie ma znaczenia, a nawet jeśli ludzie by nie chcieli, to przecież i tak nie mają nic do gadania. Wydaje mi się jednak, że na zachodzie jest dużo ludzi chcących przyjąć imigrantów i uchodźców, więc nie przesadzałbym z tą niechęcią.


  • 0

#2285

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Może oni wolą Europę? Tutaj jest ponoć większa wolność.

Ale przecież oni nie chcą wolności tylko szariatu. Mówią po tym otwarcie. 

 

 

O Królestwie Arabii Saudyjskiej nic nie pisałeś. Nawet jeśli jednak byś napisał, to przecież nie zmienia to faktu, że imigranci i uchodźcy wolą inne kierunki.

Fakt. Trafiłeś. pisząc o emiratach miałem na myśli Arabię. Ale tak naprawdę oba kraje są ze sobą mocniej związane niż Polska i na przykład Niemcy.

 A to że Imigranci wolą inne kierunki?  Ich wola słabo mnie obchodzi. Faktem jest że z jednej strony, nie wniesiesz na pokład samolotu buteleczki z perfumą, a z byle powodu będziesz rewidowany na bramce do wesołego miasteczka, a z drugiej strony wpuszczane są całe masy ludzi bez jakiejkolwiek identyfikacji, czy kontroli skąd i gdzie idą. Ja sam jestem imigrantem. I wolałbym pojechać do USA albo Australii, niż do UK. ale kogo to obchodzi. O ile nie spełnię określonych warunków nikt mnie tam nie wpuści. Więc dlaczego miałbym się przejmować aspiracjami nielegalnych imigrantów z Afryki.

 

 

Do Polski i tak nie idą, więc to nie ma znaczenia,

  Są już w Niemczech, a Saudyjczycy budują meczety w Polsce. Dzisiaj nie idą, ale jutro wejdą, jak do siebie. tak jak do innych krajów Europy. Więc znaczenie to ma. Wystarczy połączyć fakty. Wiem że na dzień dzisiejszy to co piszę może być uznane za wyolbrzymione, Ale mam nadzieję że za kilka lat nie będę cytował tego posta z dopiskiem "A nie mówiłem???"

 

 

 na zachodzie jest dużo ludzi chcących przyjąć imigrantów i uchodźców, więc nie przesadzałbym z tą niechęcią.

 

 Ale tak naprawdę, czy tylko według prasy mainstremowej. Bo statystyka raczej kuleje. Więc może wyjaśnij nam co oznacza sformułowanie "jest dużo ludzi chcących przyjąć imigrantów i uchodźców"

 Dużo to znaczy ile? I co to za ludzie pod względem etnicznym i wyznaniowym?

 

To niesamowite jak lewacka propaganda, zaciemnia obraz rzeczywistości.


  • 3



#2286

asbiel.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja przeżyłem odmienną historię z uchodźcami. Żyłem w 2016 roku 8 mięsiecy na terenie Niemiec w parku dla pracowników, duży ośrodek na ok. 400 delegowanych. Obok, dosłownie 200m był podobnej wielkości ośrodek tylko dla uchodźców - lekko ponad 200. Problem stworzyli pijący Polacy. Regularnie uchodźcy byli obrażani dość kreatywnie a z tego co zauważyłem z czasem sami obrażani nie prowokowali nic. Część ludzi jak ja starała się z nimi komunikować z ciekawości jak tu przybyli. Słyszałem straszne historie to jednak jest teraz mało istotne. Z czasem eskalacja konfliktu doprowadziła do obrażania Polaków w odwecie, dostali po twarzy. Nie chcieli tego darować planując wpaść sporą grupa w celu ataku na Polaków. Jeden z nich, muzułmanin podszedł do mnie i powiedział iż wie, że jestem dobrym człowiekiem. Cały konflikt przeniósł się w zapomnienie. A raczej na miasta obok. Polacy, którzy brali udział w prowokacjach mieli kilkukrotnie atakowane samochody. Zwyczajnie będąc na zakupach. Co mówili potem Polacy?

Niech każdy samodzielnie dokończy morał. Nie będę tutaj do niczego przekonywał. Wiem jakiej historii byłem świadkiem.
  • 0

#2287

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

@asbiel

A o jaki morał ci chodzi?

O taki że piani debile potrafią narobić wiochy wszędzie i wszystkim? Czy o taki, że lepiej nie tykać imigrantów z północnej Afryki, bo w najlepszym wypadku rozwalą ci samochód,  a jak nie będziesz miał tyle szczęścia, to utną ci głowę i naszczają do szyi.

 Czy Ty, gdy ktoś się z Ciebie nabija, lub mówi Ci niefajne rzeczy, czy też wręcz grozi Ci czymś, rozwalasz mu cichaczem auto, podpalasz dom czy też może niby przypadkiem, trafiasz go pędzącym samochodem, którym akurat niechcący kierujesz?

 

 W Europie są inne sposoby załatwiania tego rodzaju  konfliktów.


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 16.08.2017 - 22:30

  • 6



#2288

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sytuacja w krajach arabskich jest bardziej skomplikowana. Otóż nie nadają one przybywającym statusu uchodźców, bo w większości nie podpisały żadnych konwencji uchodźczych i nie uznają takiej instytucji prawnej. Natomiast nie jest to przeszkodą w samym przyjmowaniu uchodzących z Syrii. Stosują po prostu inne zasady. Przybywający są traktowani jako "tymczasowi rezydenci" i dostają czasowe zezwolenie na przebywanie w kraju. Aby był to pobyt dłuższy niż wiza turystyczna rezydenci muszą zapewnić władze, że będą mieli gdzie mieszkać, dlatego przyjęto głównie Syryjczyków którzy mieli już krewnych w kraju.

 

Do Arabii Saudyjskiej od 2011 roku przybyło ponad 100 tysięcy Syryjczyków (140 tysięcy mieszkało tam już wcześniej), podobna liczba przybyła do Kuwejtu. Liban przyjął 1 mln Syryjczyków.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 16.08.2017 - 23:00

  • 0



#2289

asbiel.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

@panjuzek mi chodzi tylko o częściowe bicie piany w każdym przypadku bo jest czarny. Wiele z tego to prawda jak i wiele z tego to bzdury wyssane z kontekstu. Mi się nic nie stało, mówili mi cześć, czy kompletnie wtapiali się w zwykłego przechodnia. Nienawiść prowokuję bardzo dużo. Nie bronie nikogo ani nie próbuje wybielać. Opisałem historię z życia. Twoje standardy europejskie o których wspominasz się mają nijak gdy koleś ma pozwolenie na pobyt a policji łatwiej mieć go w dupie niż ścigać pijanych Polaczków co robią wiele za psie pieniądze.

Nudzi mnie już to, zwyczajnie. Dlatego na tym poście skończę.
  • 0

#2290

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Furgonetka wjechała w tłum ludzi na Placu Katalońskim w Barcelonie. Policja: to atak terrorystyczny

 

Furgonetka wjechała w tłum w centrum Barcelony. W miejscu wypadku było kilkadziesiąt osób, są różne dane na temat ofiar. Jest 13 zabitych i 50 rannych - informują władze Katalonii, na które powołuje się "El Pais". Policja potwierdziła, że to atak terrorystyczny, w którym brały udział dwie furgonetki. Jeden z zamachowców zginął w strzelaninie z policją. Driss Oukabir z Maghrebu, który miał wynająć furgonetkę, został zatrzymany w związku z zamachem. W centrum Barcelony nie ma zakładników.

 

 

W Barcelonie niewątpliwie doszło do zamachu terrorystycznego; w Polsce,  która jest bezpieczna, nie dochodzi tego rodzaju sytuacji dlatego, że  nie ma enklaw, w których mieszkają ludzie nieintegrujący się z miejscem,  do którego przybyli - ocenił szef MSWiA Mariusz Błaszczak

 

źródło





#2291

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2572
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tylko zostawię. Hiszpania parę miesięcy temu.

272972.jpg


  • 1



#2292

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up

Idioci mieszkają wszędzie.


  • 4



#2293

Nick.
  • Postów: 1527
  • Tematów: 777
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oto prawdziwy problem (sprawa) imigrantów. Wczoraj po południu, Barcelona.


Użytkownik Nick edytował ten post 18.08.2017 - 12:46

  • 0



#2294

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To problem Hiszpanii, która jest członkiem koalicji będącej agresorem.


  • 1

#2295

asbiel.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mnie zastanawia inna kwestia. Przecież każdy kto popełni zamach w każdych okolicznościach może być potwierdzonym incydentem ISIS. Dowolne zdarzenie, które im sprzyja może być przyklepane przez tamtejszych ludzi z tzw. Państwa Islamskiego. Po prostu okoliczności jakie stworzyli na Bliskim Wschodzie są ideą do chwalebnej śmierci. Nawet to nie muszą być zorganizowane komórki, które bezpośrednio kontaktują się z kimkolwiek. Więc te zamachy mogą realizować dowolni ludzie, urodzeni w kraju docelowym jak i przyjezdni z przed lat. To jest wina wszystkich, którzy byli biernymi obserwatorami budowania się tej organizacji. Aktualnie każde jej niszczenie będzie odzwierciedlane odwetami nawet nie uśpionych terrorystów a fanatyków. Dlatego ich namierzanie w moim odczuciu jest mało możliwe. Już dawno jest po zabawie.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych