Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem (sprawa) imigrantów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2397 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Problem (sprawa) imigrantów (146 użytkowników oddało głos)

Czy jesteś ZA przyjęciem imigrantów do Polski?

  1. Głosowano TAK (9 głosów [6.16%])

    Procent z głosów: 6.16%

  2. Głosowano NIE (131 głosów [89.73%])

    Procent z głosów: 89.73%

  3. JEST MI OBOJĘTNE (6 głosów [4.11%])

    Procent z głosów: 4.11%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#2191

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2572
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ale modlitwa o pokój to akurat dość popularna sprawa

 

I tak samo nieskuteczna jak pszczółki i opaski. Pray for... Pray for... Pray for... a ludzie i tak będą ginąć.

Brać przykład z Czech, oni nie bawią się w poprawność polityczną

https://reporters.pl...ie-terrorystow/


Użytkownik CzłowiekSarna edytował ten post 06.06.2017 - 18:51

  • 3



#2192

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Atak ma wiecej wspólnego z nieustającym mordowaniem cywili na Bliskim Wschodzie przez zachodnie państwa.


  • 0

#2193

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To nie ma żadnego znaczenia, czym atak jest spowodowany. Znaczenie ma to, że takich ataków ma nie być. To jest jedynie istotne.

A z tymi cywilami na Bliskim Wschodzie to też nie jest takie czarno-białe. Jak rozpoznasz kto tam jest cywilem, a kto nie, skoro potrafią nawet wykorzystywać dzieci jako żywe tarcze, a w dodatku w takim IS dzieciaki od małego przystosowywane są do mordowania i od kołyski uczone na "żołnierzy"? Określenie "cywil" to na Bliskim Wschodzie pojęcie względne.


Użytkownik szczyglis edytował ten post 06.06.2017 - 18:09

  • 2



#2194

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Szczyglis, słowa kluczowe to "są używane", "są uczone". Myślisz, że ktoś je pyta o zdanie? Nie bez powodu Zachód nie robi tego, co jest potrzebne by wygrać tę wojnę: nie robi nalotów dywanowych na IS - tam jest za dużo cywilów, którzy są niewinni i którzy nie mają jak uciec. Tarcze z dzieci, kobiet, zwykłych ludzi, którzy są w pułapce i nie mają drogi wyjścia są ich jedyną ochroną przed zmieceniem z powierzchni Ziemi. To, ze oni mają gdzieś życie zwykłych ludzi i są gotowi ich mordować nie oznacza, że my też możemy tak postąpić, nawet jeśli to byłaby jedyna, skuteczna opcja ich pokonania...

Użytkownik Urgon edytował ten post 06.06.2017 - 18:56

  • 0



#2195

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ataki w Europie są w krajach z największą populacją muzułmańską, bo islamskim grupom terrorystycznym najłatwiej tam rekrutować. Nie zmienia to jednak faktu, że chodzi tu głównie o politykę zagraniczną. Przypomnę, że wojnę z tymi których nazywamy dzisiaj Państwem Islamskim zaczął zachód atakując Irak, później zostawił Irak szyitom, a oni robili robotę za Amerykanów. Wcale nie jesteśmy jacyś super sprawiedliwi w tej wojnie, po prostu brutalność terrorystów sprawia, że mniej ludzi identyfikuje się z ich sprawą, ale gdyby nie ta brutalność i ekspansjonizm to ludzie stwierdziliby, że mają jednak rację.


  • 0

#2196

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak, mają rację. Ja jakoś nie słyszałem, żeby żołnierze danych krajów lecieli na wschód i zabijali głównie cywili i bezbronnych tak jak robi to ten islamski syf. Czy oni przyjeżdżają tu i atakują tych co ich atakują? Czy oni robią zamachy na polityków, jakieś służby, itp? Nie, oni zabijają dzieci, kobiety i bezbronnych ludzi, bo tylko do tego mają odwagę. Strzelają, zabijają nożami i rozjeżdżają bogu ducha winnych ludzi, tych którzy nawet nie mają się jak obronić. Jakoś nie słyszę, żeby z karabinami wyruszali na bazy wojskowe, albo chociaż komisariaty. Tylko ktoś chory psychicznie mógłby stwierdzić, że w sumie to mają rację. I tak w ogóle to proponuje, żeby czasami zastanowić się nad tym co się wypisuje.


  • 4



#2197

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dlatego napisałem, że gdyby nie brutalność, to oni byliby tymi bardziej sprawiedliwymi w tej wojnie. Nie mają racji, bo stosują złe metody. Zamiast np stworzyć sunnistan w Iraku i Syrii, który byłby normalnym państwem to chcą podbijać wszystko i wszystkich, mordować i plądrować.

 

Rację mieliby, bo oni nie zainicjowali agresji, a zrobiły to Stany Zjednoczone, a później zainstalowany przez nich i popierany przez Iran, zdominowany przez szyitów rząd w Bagdadzie.


Użytkownik owerfull edytował ten post 06.06.2017 - 21:06

  • 0

#2198

Master Zgiętonogi.

    Capo di tutt'i capi

  • Postów: 416
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tak, mają rację. Ja jakoś nie słyszałem, żeby żołnierze danych krajów lecieli na wschód i zabijali głównie cywili i bezbronnych tak jak robi to ten islamski syf. Czy oni przyjeżdżają tu i atakują tych co ich atakują? Czy oni robią zamachy na polityków, jakieś służby, itp? Nie, oni zabijają dzieci, kobiety i bezbronnych ludzi, bo tylko do tego mają odwagę. Strzelają, zabijają nożami i rozjeżdżają bogu ducha winnych ludzi, tych którzy nawet nie mają się jak obronić. Jakoś nie słyszę, żeby z karabinami wyruszali na bazy wojskowe, albo chociaż komisariaty. Tylko ktoś chory psychicznie mógłby stwierdzić, że w sumie to mają rację. I tak w ogóle to proponuje, żeby czasami zastanowić się nad tym co się wypisuje.

 

Gdyby mieli np. bombe termojadrowa to zapewne by ja tutaj zdetonowali, o to bym sie nie martwil. Chociaz za sprawa Francji moze sie to niedlugo zmienic takze patrzmy uwaznie.

Walcza takimi metodami na jakie ich stac. Myslisz, ze gdyby zabili jakiegos podrzednego polityka to ktos by sie specjalnie przejal, na ulicach zapanowalaby strach i groza taka jak teraz? Przeciez przy takich srodkach i takim podejsciu jakie maja Ci ludzie to byloby najgorsze mozliwe wyjscie, jak glupie i bestialskie by sie to nie wydawalo.

Za obecny stan Europy i BW wine ponosza glownie USA i wlasnie Europa bo te "mocarstwa" do tego doprowadzily. Teraz wielka panika, szok i niedowierzanie co sie dzieje. Wsadzac kij w mrowisko i dziwic sie, ze nas mrowka napoczela, to z pewnoscia myslenie godne Europejczyka.


Użytkownik xMaster edytował ten post 06.06.2017 - 21:33

  • 0

#2199

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dlatego napisałem, że gdyby nie brutalność, to oni byliby tymi bardziej sprawiedliwymi w tej wojnie.

 

  Bzdura.

 Ta wojna trwa od wieków. Im nie chodzi o odwet. Tylko o wprowadzenie islamu na całym świecie. Amerykanie i Wietnamczycy byli znacznie bardziej brutalni. Wojna się skończyła. IRA może się pochwalić całą masą ataków terrorystycznych, to też się skończyło.  Wojujący islam, jest w stanie wojny od początku swojego istnienia. Historia islamu to ustawiczna wojna. Faktem jest że USA, poszło za daleko w roli globalnego szeryfa. Ale konflikt nie dotyczy poszczególnych państw czy nacji. To jest wojna religijna. Pisałem o tym dwa lata temu, i piszę to dziś.

 I nie . Nie byli by tymi sprawiedliwymi,  bo sprawiedliwość w islamie ma brodę. muzułmanie zabijają siebie na wzajem, na dużo większą skalę niż robią to w europie. To nie jest forma sprzeciwu wobec zachodniego świata. To jest próba narzucenia światu, jednej jedynej, interpretacji koranu.

 

 Isis właściwie ne walczy o swój kraj, grupę etniczną czy też nację. To że dzieje się to akurat w Syrii, nie ma znaczenia. Dla bojowników isis pojęcie kraju, narodowości rasy i tym podobnych, nie istnieje. Ważny jest jedynie Koran.

 

 Ta wojna jest inna niż wszystkie wojny dwudziestego wieku. Można by się pokusić o analogię do wypraw krzyżowych dwudziestego pierwszego wieku. Tyle że zamiast krzyża jest półksiężyc, A właściwie czarna flaga.


Użytkownik Panjuzek edytował ten post 06.06.2017 - 21:49

  • 3



#2200

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dlatego napisałem, że problemem są ich metody? Umiesz czytać ze zrozumieniem? Gdyby chcieli wprowadzić normalne państwo sunnickie jak FSA w Syrii, to mieliby poparcie większej ilości sunnitów, a tak to słabo z tym u nich. USA zaatakowało Irak, najwięcej stracili na tym sunnici i dlatego stworzyli ruch oporu, to że IS go przejęło i pokonało inne grupy, lub zmusiło je do współpracy, to już inna sprawa. IS po prostu przejęło wojnę, którą można usprawiedliwić na gruncie moralnym - zrobili to w Iraku, w dużej mierze również w Syrii, ale tutaj nie do końca. W Iraku wojna z nielegalnym rządem, który powstał w wyniku okupacji jest usprawiedliwiona, tak samo w jakimś stopniu usprawiedliwiona jest wojna z rządem w Syrii, który jest gorszy niż PRLowski reżim - Ja akurat tutaj temu reżimowi kibicuję, ale nie zmienia to faktu, że jeśli stosujesz się do jakichś standardów, to możesz walczyć o swoje prawa.


  • -2

#2201

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Dlatego napisałem, że problemem są ich metody? Umiesz czytać ze zrozumieniem? Gdyby chcieli wprowadzić normalne państwo sunnickie jak FSA w Syrii, to mieliby poparcie większej ilości sunnitów

 Nie obarczaj mnie swoimi wadami. Proszę.

 Islamiści (tak ich ogólnie nazwę na potrzeby tej dyskusji) nie chcą wprowadzać żadnego państwa.  Nie dbają o poparcie innych muzułmanów. To nie jest polityka, tylko fanatyczna religia.

 Dlatego pisałem o IRA i wojnie w Wietnamie. Tam metody były znacznie bardziej brutalne, ale cele ograniczały się do jakiegoś obszaru, nacji państwa.

 

W przypadku IS. Cel jest jeden "Islamski Pokój"

 Czym on jest ? Wujek google ci opowie.


  • 0



#2202

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie umiesz czytać ze zrozumieniem, bo gdybyś umiał, to nie odwracałbyś kota ogonem. Nie wszyscy którzy walczyli z okupantem w Iraku to islamiści - ba, początkowo większość z nich, to byli ludzie raczej związani Husajnem, raczej świeccy. Nie chcieli żadnego kalifatu. Jednak po latach okazało się, że znacznie efektywniejszy jest brutalizm dżihadystów, więc się z nimi dogadali. Gdyby opozycja w Iraku nie wyglądała tak jak wygląda ta obecnie - czyli nie robiłaby zamachów terrorystycznych, nie prześladowała mniejszości i nie miała ideologii ekspansjonistycznej, to najprawdopodobniej już dawno by się z nimi dogadano i nie byłoby kompletnie żadnego problemu. Ba, nawet poprzez odpowiednie osoby z Półwyspu Arabskiego próbowano dogadać się z Państwem Islamskim w Iraku, lider jednak odrzucił te amerykańskie próby dialogu, bo stwierdził, że nie można się dogadywać z okupantem. Podsumuję - nie jestem i nei byłem zwolennikiem interwencji w Iraku - według mnie każdy kto atakował amerykańskich żołnierzy nie był terrorystą, a bohaterem broniącym swojego kraju, każdy kto atakował cywilów był terrorystą. Każdy kto kontynuował walkę z rządem Iraku nie atakując cywili ( a takich grup było dużo ) może być określany mianem normalnego człowieka, każdy kto atakował szyickich cywilów był barbarzyńcą, który nic dobrego dla sprawy mniejszości sunnickiej nie wniósł - co widzimy w chwili obecnej. Gdyby IS nie zachowywało się tak jak się zachowuje, to mogłoby być traktowane bardziej jak FSA, pomijając już fakt, że Irak to sojusznik USA, więc tutaj USA nie bardzo akceptuje ataki na swojego sojusznika, kiedy Syria ich sojusznikiem już nie jest, dlatego tutaj nie interweniują po stronie rządu. Powtórzę to co napisałem - współczesny Irak to wynik podobnego bandziorstwa jak powstanie Syrii z tym, że wydarzyło się to dość niedawno, więc Ja osobiście bardziej akceptuję jakiś opór sunnicki w Iraku.


Użytkownik owerfull edytował ten post 06.06.2017 - 22:39

  • 0

#2203

Children of the Sun.
  • Postów: 101
  • Tematów: 38
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Francja jakby sama zrobiła się w konia, państwo kolonialne zalane ludzmi z koloni. Filmik raczej poglądowy i nieobiektywny, nie w całej Francji wygląda to tak źle - w sensie na pewno spora część społeczeństwa posiada jednak tożsamość narodową.


  • 1



#2204

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Muzułmańskie bydło dotarło nawet do Chin.

W tym przypadku zwyrodnialec zgwałcił kobietę na ulicy!

Ponoć od razu dopadła go karma ze strony miejscowych ale jakoś na strasznie obitego nie wygląda.

Mam nadzieję, że to było tylko preludium a całą sprawę z tym brudasem załatwili już nie na wizji.

Film z tego zdarzenia w linku

 

https://mobile.twitt...290889040351233


  • 0



#2205

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Obecną liczbę muzułmanów w Chinach oszacować można na około 20-22 miliony. Islam, który jest jedną z oficjalnych religii w tym kraju, przywędrował do Chin już wVII wieku, najprawdopodobniej za sprawą arabskich i perskich kupców.

Teraz przybyli?
  • 2




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych