Skocz do zawartości


Zdjęcie

Egzorcyzmy w szkole


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Łódzka kuria wpadła na pomysł co najmniej kontrowersyjny i zorganizowała dla nauczycieli szkolenie jak rozpoznać czy ich wychowanek jest opętany przez... diabła, informuje "Dziennik". Zainteresowanie przeszło wszelkie oczekiwania.

Wykład "Rozeznawanie duchów i egzorcyzmy w procesie wychowania" odbył się w kaplicy św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi. Był to jeden z wielu wykładów jakie organizuje tamtejsze duszpasterstwo nauczycieli. Tym razem jednak na spotkanie z egzorcystą ks. Tomaszem Owczarkiem przyszło tyle osób, że kaplica pękała w szwach, a ludzie stali też na korytarzu. Ponad 100 pedagogów z łódzkich podstawówek, gimnazjów i liceów słuchało wykładu z zapartym tchem.

Za to wśród dyrektorów łódzkich szkół zapanowała konsternacja. Pytani czy taka wiedza jest ich pracownikom potrzebna i czy nie sądzą, że może być przez nich wykorzystywana do tępienia nielubianych uczniów, nabierają wody w usta. Żaden - a gazeta rozmawiała z sześcioma - nie zgodził się na podanie w prasie swego nazwiska.

Zaskoczona szumem wokół sprawy jest też kuria, ale z zupełnie innego powodu. To taki sam temat jak każdy inny, chcieliśmy po prostu obalić pewne mity, powiedział "Dziennikowi" ks. Jarosław Pater.

http://fakty.interia...ole,806277,2943
  • 0



#2

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

no to mam przekichane :rotfl:
czego to nie wymysla
  • 0

#3

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Bardzo słuszna inicjatywa.
Brak wiedzy w tych sprawach jest w społeczeństwie wielki wszak.
  • 0

#4

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo fajnie, jak to się rozprzestrzeni, to albo mnie wezmą za to że "należę do sekty" albo "zostałem opętany przez Szatana" :rotfl: .

Ja tam dziękuje, nie mam zamiaru chodzić na lekcje religii w szkole, jeśli to wprowadzą, chociaż jakby tak pomyśleć, to lekcje będą wyglądały jeszcze śmieszniej :lol : .

To co teraz wymyśla kościół mnie dobija bardziej, niż to co wymyślają Lepper, bracie Kaczyńscy i Giertych. U mnie w szkole jest to nie potrzebne, bo jak narazie nie zauważyłem, żeby ktoś był opętany.
  • 0



#5

Maxxxo.
  • Postów: 61
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fakt, może coś z tego wyjść :P
  • 0

#6

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę, że to wcale nie jest taki głupi pomysł, aczkolwiek szkolenie takie musiałoby zawierać cały materiał o egzorcyzmach i rozpoznawaniu opętanych. Takie urywkowe zachaczanie o temat może bardziej zaszkodzić niż pomóc, bo nauczyciele będą brali za opętanego każdego kto ma inne zdanie na temat religii.
  • 0

#7

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Qrcze... szkoda że szkołę mam już dawno za sobą... :-(
  • 0

#8

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to głupi pomysł :-/
  • 0



#9

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tylko żeby nie pomylili opętania z chorbą psychiczną...
  • 0

#10

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ich pomysly sa "rewelacyjne"

Teraz co drugi nadpobudliwy dzieciak bedzie podejrzewany o spolkowanie z szatanem. Potem wezma sie za tych, ktorzy nie chodza do kosciola i beda kropidlem szatana wypedzac...
  • 0



#11

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tak się wyjaśnia choroby psychiczne i nadpobudliwość. Dobrze, że współczesna nauka jest na dość wysokim poziomie...

Jak mnie od szatanów zaczną wyzywać to spoko, ja tam wiem swoje. Mogą mnie od razu wykląć z kościoła, nie obraże się ;]
  • 0



#12

Maxxxo.
  • Postów: 61
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hehe, śmieszne :lol :
  • 0

#13

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Do mnie pewna starsza pani na ulicy wołała "Zostaw mnie Szatanie!!" ale naprawde nie wiem z jakiego powodu :D

Może rzeczywiście przydały by mi się egzorcyzmy :P
  • 0

#14

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

I wszystkie dzieci chore na ADHD pewnie zostana uznane za opetane. A moze skrot A.D.H.D. oznacza Alien.Devil.Hipnotic.Disease :P
  • 0

#15

Buffalo_Soldier.
  • Postów: 102
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

He he, już widze jak facet od religi będzie chodzić po klasie i wymachiwać krzyżykiem przed czołem wymawiając modlitwy :P

PS: A co z tymi którzy nie wierzą w szatana? Też będa z nich wypędzaćszatana? A sami szataniści, co oni na to? Mamy szataniste na forum? Niech się wypowie. ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych