Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jest taka akcja na fejsbuku...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Razem przeciw kulturze gwałtu!

 

Zaczęło się od tego

I zawędrowało do Polski

Gdyby ktoś miał ochotę, to wystarczy tylko wskoczyć w kieckę żony / partnerki / dziewczyny i cyknąć sobie fotkę.





#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Już widzę jak katolickie portale kopiują zdjęcia i podają jako przykład ideologii Gender...





#3

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

a leb przygotowany na urzniecie?



#4

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Afganistan, podobna akcja, około 20-stu mężczyzn wyszło na ulicę w... burkach

 

http://www.telegraph...ens-rights.html

 

Ja wiem, że tylko dwudziestu, i że same kobiety często nie widzą nic złego w takim ubiorze, ale brawa dla panów za odwagę.



#5

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dziwne, chociaż nie zgadzam się z konserwą islamską, to zaczynam się z nią solidaryzować jak tylko widzę takie bzdury.



#6

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dziwne, chociaż nie zgadzam się z konserwą islamską, to zaczynam się z nią solidaryzować jak tylko widzę takie bzdury.

 

 

To znaczy? Burka spoko, gwałty spoko, przemoc spoko?



#7

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Ja wiem, że tylko dwudziestu, i że same kobiety często nie widzą nic złego w takim ubiorze, ale brawa dla panów za odwagę.

No, nie wiem czy "tylko".

U nas, z tego, co widziałem (ale mogę się mylić) na miasto wyszedł w kiecce tylko współorganizator akcji.


a leb przygotowany na urzniecie?

Rozwiniesz tą myśl?





#8

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Dziwne, chociaż nie zgadzam się z konserwą islamską, to zaczynam się z nią solidaryzować jak tylko widzę takie bzdury.

 

 

To znaczy? Burka spoko, gwałty spoko, przemoc spoko?

 

Ja relatywistą nie jestem, ale takie rewolucyjne zmiany wywołują zazwyczaj polaryzację społeczeństwa. Dobra liberalizacja nie powinna być rewolucyjna, bo może się ona okazać nietrwała. Te chłopy to dla mnie dziwaki, ja nie muszę niczego manifestować żeby wiedzieć, że gwałt jest zły. W ogóle nie sądzę żeby to cokolwiek zmieniało.



#9

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja relatywistą nie jestem, ale takie rewolucyjne zmiany wywołują zazwyczaj polaryzację społeczeństwa. Dobra liberalizacja nie powinna być rewolucyjna, bo może się ona okazać nietrwała. Te chłopy to dla mnie dziwaki, ja nie muszę niczego manifestować żeby wiedzieć, że gwałt jest zły. W ogóle nie sądzę żeby to cokolwiek zmieniało.

 

 

Pewnie, manifestacja mężczyzn przeciwko przemocy wobec kobiet w patriarchalnym społeczeństwie, w którym nadal dużo do powiedzenia ma ekstremistyczny islam nic nie znaczy i nic nie zmieni. Bo przecież nadal każdy mężczyzna w Afganistanie bije swoją zawiniętą po czubek głowy żonę, codziennie... wiesz, jeśli to ma pokazać Zachodowi, że islam jest niejednorodny i nie każdy marzy o szariacie, to jestem za. 


Użytkownik Monolith edytował ten post 09.03.2015 - 23:35


#10

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wiadomo, że nie każdy, a nawet nie większość, ale ja bym wybrał inną drogę liberalizacji - odgórną. Taką jak w Arabii Saudyjskiej i taki sposób na liberalizację nie zrobił sobie wielu wrogów. 



#11

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wiesz, w momencie, w którym państwo odgórnie nie robi zbyt dużo albo wręcz nic, wyjście na ulicę to jedyna opcja. Czy Ci się to podoba, czy nie. Jakby Kurdowie mieli czekać na "odgórną" mobilizację przeciwko IS, to ich granice (IS, nie Kurdów) kończyłyby się na Albanii...



#12

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ubierając się tak, to mogą się co najwyżej ośmieszyć i zdenerwować dominujących konserwatystów.



#13

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W artykule jest również napisane, że działają oni w organizacji "Afghan Peace Volunteers". videhttp://www.huffingto...ace-volunteers/

 

Więc to nie jest jedynie wyjście na ulicę. Tutaj chcą pokazać innym, że da się inaczej, a porządną robotę robią i tak.



#14

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Taa, zakładaniem kiecek dużo zdziałacie. :P

"Faceci" robią się coraz większymi ******* (rurki typowe).

Chyba na TTV widziałem akcję, jak typ atakuje słownie i fizycznie kobitkę na przystanku (prowokacja).

Typy się przyglądały, tylko jakaś babeczka zareagowała, tłumacząc redaktorowi ze łzami w oczach, ze sama jest bita w domu jak mąż sobie pochla... (może ktoś znajdzie filmik).

Reagować, a nie kiecki zakładać!

 

wulgaryzmy2.gif

 

Kronikarz





#15

Zuzełka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wiecie, nie mam pojęcia, czy taka akcja coś w niesie czy nie... Ale cieszę się, że przynajmniej się o tym mówi. Przemoc zwalcza się słowami, rozmową, uświadamianiem... Jeśli występuje jakakolwiek akcja przeciwko przemocy, nawet jeśli jest najgłupsza na świecie, jest ona dobra. Pokazuje problem. Najgorsza jest obojętność. Najgorsze jest zamiatanie pod dywan.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych