Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obowiązkowe szczepienia? TAK czy NIE?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
311 odpowiedzi w tym temacie

#76

Steven.
  • Postów: 117
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

A taki, ze wszyscy ludzie juz w wieku nastoletnim maja jeszcze slady wieksze czy mniejsze na ramieniu po szczepionkach w szkole podstawowej czy gimnazjum, a wiele osob czesto mi mowilo ze duzo ludzi po nich mdlalo, zle sie czulo etc etc... panie Stanik


  • 0

#77

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pisz nick, tak jak się go pisze, bo potraktuję to jak obrazę.

Szczepionka, o której napisałeś to BCG. Pierwsze nią szczepienie następuje tuż po urodzeniu. Drugiego nie ma, więc bredzisz o śladach na ramieniu w podstawówce czy gimnazjum, tak jak o złym samopoczuciu po takich szczepieniach. Te ślady na ramieniu pewnie sobie kałamarze gwoździem porobiły. Ponadto, podpowiem Ci, że to szczepienie BCG (przeciwko gruźlicy) nie jest szczepieniem, za które grożą sankcje w przypadku odmowy.

Poczytaj powiadam i nie trolluj. Poczytaj, w główce zostanie więcej, to może skumasz o co biega w tych szczepionkach.





#78

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tego co pamiętam, było takie szczepienie zostawiające ślad na ramieniu. To było w czasach podstawówki. Na ramieniu powstawał taki ropień. Wiem że głupie dzieci to rozdrapywały dlatego trudno się to goiło. Nie mogła to być chyba szczepionka na gruźlicę, bo bym tego nie pamiętał.


  • 0



#79

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

A taki, ze wszyscy ludzie juz w wieku nastoletnim maja jeszcze slady wieksze czy mniejsze na ramieniu po szczepionkach w szkole podstawowej czy gimnazjum

Liceum:

2yxhm5e.jpg

Moja skóra taka zniszczona, taka biedna, chlip ;'(

 

Gorzej już wyglądają te czerwone kropki od trądziku.


Użytkownik McNugget edytował ten post 26.04.2015 - 20:17

  • 0

#80

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kiedyś było drugie szczepienie na BCG w wieku 7-12 lat. Takie skubanie skóry na ramieniu.

Do niedawna było one powtarzane w zależności od wielkości blizny, jaka pozostała po pierwszym szczepieniu. Jeżeli średnica blizny po szczepieniu była większa niż 3 mm, wówczas uznawano, że organizm wytworzył odpowiednio dużą ilość przeciwciał i szczepienie nie było powtarzane. Jeśli natomiast blizna była mniejsza, zachodziła konieczność powtórzenia szczepienia. Obecnie, ze względu na niewielką ilość zachorowań dzieci na gruźlicę, szczepionka nie jest powtarzana.


Użytkownik Staniq edytował ten post 26.04.2015 - 20:20




#81

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tego co pamiętam, było takie szczepienie zostawiające ślad na ramieniu. To było w czasach podstawówki. Na ramieniu powstawał taki ropień. Wiem że głupie dzieci to rozdrapywały dlatego trudno się to goiło. Nie mogła to być chyba szczepionka na gruźlicę, bo bym tego nie pamiętał.

 

W podstawówce szczepi się na WZW typu B, Błonicę i tężec, no i na różyczkę, ale to tylko dziewczynki, więc Ciebie Wszystko o to nie posądzam :D

WZW B jest domięśniowo, więc to też bym wyeliminował.

 

Edit:

Chociaż w sumie teraz znalazłem taką tabelkę: http://szczepienia.g...pien_ochronnych

Coś różne źródła różnie podają.


  • 0



#82

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Na HPV jeszcze szczepią, w klasie 4. czy 5., przynajmniej w mojej klasie. Nie wiem, czy obowiązkowe, ale bardzo zachęcali.


  • 0

#83

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Też mam ślad na ramieniu, ale czego to dowodzi?
Nikt nie twierdzi, że szczepienie jest czymś naturalnym, więc jakieś efekty uboczne czasem są. Jednak z dwojga złego wolę ślad na ramieniu niż chorować na to coś na co ta szczepionka miała być.
  • 2



#84

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Już wiem, gimbaza była czipowana, teraz będą ich namierzać i chemitrailsować.  :facepalm: Toż to masakra...





#85

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja też mam małą bliznę ale nie pamiętam kiedy mi ją zrobili i wydaje mi się, że było to w bardzo wczesnym dzieciństwie a nie było to po drugim szczepieniu o którym pisał Staniq bo to pamiętam.


  • 0



#86

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podstawówka (nie kojarzę, która klasa). Pamiętam jak mnie ręka bolała i coś mi się kojarzy, że po tym został ten ślad.

(Aczkolwiek coś mi się mogło skonfabulować.)

Użytkownik szatkus edytował ten post 26.04.2015 - 20:33

  • 0



#87

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szukam w necie która to mogła być szczepionka. Najbardziej pasuj szczepionka na gruźlicę. Kiedyś podawano ją starszym dzieciom.


  • 0



#88

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pierwsze zaraz po porodzie lub w pierwsze urodziny (taki prezent na roczek), drugie w wieku 7 - 12 lat, dlatego wielu z nas nie bardzo pamięta w jakim wieku to było. Oczywiście pierwszego szczepienia nie będziemy na pewno pamiętać.





#89

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja też mam ślad po szczepieniu. Ale po ospie mam jeszcze wyraźniejsze i to na czole.


  • 1



#90

szatkus.
  • Postów: 258
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobra, pytanie dodatkowe, czemu akurat ta szczepionka zostawia ślad, a inne nie?
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych