Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego 6 mln?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#46

Cait Sith.
  • Postów: 685
  • Tematów: 159
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zaciekawiony, a co to jest, jak nie podważanie ? 

 

 

 

 

Same fakty - bez komentarza :

 

Takie fakty jak te z pierwszej strony, z których większość okazała się nieprawdziwa.

 

 

Czyli co? 

 

Sama napisałam sobie raport?

Wybudowałam tablicę pamiątkową?

Włożyłam swoje słowa w usta tego tego historyka ?

 

 

Raport MCK mówi, że do roku 1984 zmarło 373 tyś w obozach koncentracyjnych - widzisz wyszczególnione nazwy obozów ? 

 

I napisz mi, którą stronę tak cytuję ? ;)

 

Odnośnie " Idy "

 

Skoro Ty nie widzisz zależności między tym, że rzecznik izraelski mówi, że kontrolują media, rozrywkę i wszystko w Ameryce, a antypolski film ( w reżyserii polsko - żydowskiego reżysera ) ukazujący Polaków jako antysemitów mordujących Żydów dla pieniędzy dostaje amerykańskiego Oscara to gratuluję logicznego myślenia. 

 

 

Wszystko.

 

Nie wrzucam nic bezmyślnie, tylko pokazuję, jak różne źródła inaczej traktują liczbę ofiar. 

 

Mi się wydaje, że te 372 tyś w raporcie MCK to liczba zdecydowanie zaniżona.

6 mln - zawyżona.

A najbliższa prawdy jest ta, na tablicy w Oświęcimiu - 1,5 mln. 


  • 1



#47

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Wszystko, w ten sposób można podsumować całą działalność redakcyjną Trzynastki.

W temacie filmów polskich i zagranicznych, to taki rzut okiem na Quo Vadis: nagrody i nominacje filmu nakręconego w Hollywood w 1951 oraz nagrody i nominacje dzieła polskiej kinematografii. Ja rozumiem, że każda sroczka swój ogonek chwali i dlatego polski film zdobywa polskie nagrody, a amerykański amerykańskie, tylko dlaczego polskim filmom jest tak trudno zdobyć zagraniczne nagrody?

Co do głównego tematu, to zarówno autor tego tekstu jak i sama wklejka chyba nigdy obozu koncentracyjnego nie widzieli. Zwiedzałem Majdanek dwa razy. Systematyka, z jaką naziści zaplanowali i zrealizowali holokaust jest przerażająca. Każdy, kto nie wierzy w ustalenia na bazie zachowanych dokumentów nazistowskich i świadków tej zbrodni jest albo chory psychicznie, albo jest debilem.

Swoją szosą czemu ten "artykuł" ma tyle plusów?

Użytkownik Urgon edytował ten post 27.02.2015 - 10:25

  • 0



#48

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Raport MCK mówi, że do roku 1984 zmarło 373 tyś w obozach koncentracyjnych - widzisz wyszczególnione nazwy obozów ? 

Trzynastka - widzisz coś dziwnego, w tych wytłuszczonych fragmentach?

DO roku 1984 nie mogło umrzeć W obozach koncentracyjnych 373 tys osób, z bardzo prostego powodu - te obozy już wtedy nie funkcjonowały.

Nie podważam autentyczności tego raportu ale to zestawienie musi dotyczyć czegoś innego (chociaż, przyznaję - nie znam na tyle języka niemieckiego, żeby byc tego całkiem pewien).

 

Mi się wydaje, że te 372 tyś w raporcie MCK to liczba zdecydowanie zaniżona.

6 mln - zawyżona.

A najbliższa prawdy jest ta, na tablicy w Oświęcimiu - 1,5 mln.

 

Najprawdopodobniej, tak jest rzeczywiście - chociaż gorący spór na ten temat toczy się od lat 90-tych.

 

Problem tkwi, gdzie indziej.

Moim zdaniem - w źródłach z jakich korzystasz.

 

Ten artykuł, od którego zaczęła się nasza dyskusja, nie jest moim zdaniem najlepszym źródłem - to tak najoględniej mówiąc (myślę, że wcześniej wystarczająco to uzasadniłem.

 

Jeżeli chciałaś poruszyć ten ciekawy (i nieco drażliwy temat) wystarczyło skorzystać z opracowania polskiego historyka dr Franciszka Pipera , który zajmował się historią Holocaustu, ze szczególnym uwzględnieniem obozu Aschwitz Birkenau.

Swojego czasu napisał on książkę "Ilu ludzi zginęło w KL Auschwitz. Liczba ofiar w świetle źródeł i badań 1945-1990".

 

W tym linku, znajdziesz recenzję tejże, napisaną przez prof. Zygmunta Mańkowskiego.

 

W tym linku znajdziesz polemikę z książką Pipera, w postaci artykułu zamieszczonego w Naszym Dzienniku, przez Jerzego Sawickiego, Tomasza Szul-Skjoedkröna i Władysława A. Terleckiego.

 

W tym linku znajdziesz odpowiedź i sprostowanie na ten artykuł z Naszego Dziennika, w którym dr Piper odnosi się do zarzutów w nim postawionych.

Dodajmy, że ten list nigdy się nie ukazał w gazecie - został po prostu zignorowany.

 

Gdybyś posłużyła się tymi źródłami, to można by się nad tym tematem pochylić na spokojnie i bez emocji.

A tak, to nasza dyskusja wygląda tak jak wygląda.

 

Równie dobrze można było wrzucić artykuł reżysera Grzegorza Brauna, który również zainteresował się ilością zamordowanych w Auschwitz Birkenau i był uprzejmy popełnić artykuł Kłamstwa oświęcimskie (w linku tylko fragment). I na tej podstawie próbować udowodnić, to co zamierzałaś udowodnić.

 

W tym linku znajdziesz polemikę dotyczącą tego artykułu, autorstwa Bohdana Piętki - Historyka i pracownika Centrum Badań Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

 

Inaczej mówiąc - sam pomysł niezły ale sposób wykonania - taki sobie.

Nie miej więc pretensji o taki, a nie inny odzew i przebieg dyskusji.


Swoją szosą czemu ten "artykuł" ma tyle plusów?

 

Bo porusza ciekawy problem.


  • 0



#49

Cait Sith.
  • Postów: 685
  • Tematów: 159
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No i czy te strony, do których podajesz linki, poruszają coś innego niż artykuł z pierwszej strony ?

 

 

Urgon

 

Moja działalność redaktorska?

 

Na 10 gorących tematów - 4 są moje.

 

 

I nikt nie podważa zbrodni nazistów, tylko toczy się dyskusja na temat liczby ofiar.

Masz problemy z czytaniem ?


Użytkownik Trzynastka edytował ten post 27.02.2015 - 11:02

  • 0



#50

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To chyba ty masz problemy z czytaniem, skoro "zgony byłych więźniów obozów" czytasz jako "zgony w obozach".  Niech zgadnę - nie tłumaczyłaś sobie dokumentu tylko wklejałaś jak leci? Nie tak postępuje redaktor.

 

Artykuł na którym się cały czas opierasz to stek bzdur i manipulacji. A ten dokument tego dowodzi - nie jest bowiem raportem MCK, zatem podpis jest fałszywy.


  • 0



#51

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No i czy te strony, do których podajesz linki, poruszają coś innego niż artykuł z pierwszej strony ?

 

Trzynastka, Ty czytałaś w ogóle to co napisałem?

 

Może zacytuję jeszcze raz:

Problem tkwi, gdzie indziej.

Moim zdaniem - w źródłach z jakich korzystasz.

Ten artykuł, od którego zaczęła się nasza dyskusja, nie jest moim zdaniem najlepszym źródłem - to tak najoględniej mówiąc (myślę, że wcześniej wystarczająco to uzasadniłem.

Jeżeli chciałaś poruszyć ten ciekawy (i nieco drażliwy temat) wystarczyło skorzystać z...

(...)

Inaczej mówiąc - sam pomysł niezły ale sposób wykonania - taki sobie.

Nie miej więc pretensji o taki, a nie inny odzew i przebieg dyskusji.

 

Ale okej - skoro wolisz się upierać, że nie ma różnicy w jakości wybranych przez nas źródeł, to ja nic na to nie poradzę.


  • 0



#52

Cait Sith.
  • Postów: 685
  • Tematów: 159
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To chyba ty masz problemy z czytaniem, skoro "zgony byłych więźniów obozów" czytasz jako "zgony w obozach".  Niech zgadnę - nie tłumaczyłaś sobie dokumentu tylko wklejałaś jak leci? Nie tak postępuje redaktor.

 

Artykuł na którym się cały czas opierasz to stek bzdur i manipulacji. A ten dokument tego dowodzi - nie jest bowiem raportem MCK, zatem podpis jest fałszywy.

 

Karol Biedermann (Delegat Czerwonego Krzyża i Dyrektor Międzynarodowej Służby Poszukiwań) zeznał (pod przysięgą) w kanadyjskim sądzie, że, jak na dzień 31 grudnia 1976 roku, Czerwony Krzyż miał dane tylko 357.190 osób, które zginęły (z powody wszystkich przyczyn ) w całym niemieckim systemie obozów koncentracyjnych.

 

Biedermann potwierdził również, że na dzień 31 grudnia 1983 roku liczba ta wzrosła do 373.468 zgonów (znowu, ze wszystkich przyczyn) we wszystkich obozach hitlerowskich.

http://guardian.150m...chwitz-data.htm

 

 

pishor  - No dobrze, zatem Twoje dobrej jakości źródła potwierdzają artykuł, który przytoczyłam i który jest źródłem marnej jakości. 

 

Twierdzisz, że gdybym oparła się na innych źródłach to ta rozmowa tu wyglądałaby inaczej? Nie sądzę.

 

Kto określa, jakie są źródła dobrej jakości ? 

I dlaczego te moje jest " gorszej jakości" skoro mówi dokładnie to samo co Twoje ?


Użytkownik Trzynastka edytował ten post 27.02.2015 - 13:20

  • 0



#53

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Twoje źródła tych bzdur tym się różnią od źródeł Pishora, że źródła Pishora są źródłami naukowymi, a nie dywagacjami chorych z nienawiści kretynów zakłamujących historię i manipulujących różnymi idiotami łykającymi takie bzdury. Dlatego właśnie moim zdaniem ten "artykuł" powinien zbierać minusy - jest stekiem bzdur powielanym przez idiotów dla idiotów, nierzetelną manipulacją mającą na celu wzburzyć co głupszych czytelników. A do tego jeszcze dalej brniesz w te bzdury tylko się ośmieszając, Trzynastko.

A i jeszcze jedno: ja też mogę nawklejać tuzin artykułów historycznych i zostać redaktorem, ale to by było pójście na łatwiznę,

Użytkownik Urgon edytował ten post 27.02.2015 - 13:37

  • 0



#54

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Kto określa, jakie są źródła dobrej jakości ? Skoro i Twoje i moje mówią to samo ? 

 

 

Twoje źródło mówi min. że:

 

1. Ilość pieców krematoryjnych w Auschwitz Birkenau była wręcz symboliczna

W komorze, w której ja byłem, pieców było dwa. Do każdego z nich na oko nie wejdzie więcej niż jedno ciało.

I na tej podstawie wylicza ilość zwłok, które można w nich było spalić.

Wcześniej podawałem cytat o ilości krematoriów w tym obozie i ich "przepustowości".

 

Tu masz suplement - wnętrze krematorium nr 2

 

krematorium%203.jpg

 

Dwa piece? A to tylko jedno z 4 krematoriów Birkenau (+ jedno z Auschwitz).

 

2. Komory gazowe były mało pojemne

Do komory ponoć wchodziło na raz 800 osób

 

Wyżej podawałem ile osób można było zagazować jednocześnie w komorze o konkretnych wymiarach.

 

3. Nie palono zwłok poza krematoriami, albo raczej palono ale w bardzo symbolicznych ilościach.

 

Może palono ludzi na stosach drewna? W Indiach na pogrzebie zużywa się 300kg drewna na osobę. Powiedzmy, że tu by trzeba było dać 100kg, bo stos masowy. 100kg * 1mln= 100 tys ton drewna. Znaczy, że co sekundę musianoby układać na stosie 35kg drewna!

 

Podałem cytat, który temu przeczy.

 

4. Nie mordowano ludzi w nocy

w nocy nie zajmowano się masową eksterminacją, bo była za duża szansa na bunt czy ucieczki

 

Co jest tak absurdalnym założeniem, że nawet trudno się do tego odnosić

 

5. Cyklon B posiadał właściwości trujące tylko w wysokiej temperaturze

Kolejną sprawą jest sam cyklon B, którego używano do zagazowywania ludzi. Żeby stał się trujący, to trzeba go podgrzać do 26 stopni C. O ile w lecie nie będzie to bardzo trudne, to jak to niby zrobić w zimie?

 

Okazuje się więc, że ludzi nie mordowano nie tylko w nocy ale także w ciągu dnia - poza upalnymi dniami lata. Wiosnę, jesień, zimę możemy spokojnie wykluczyć, bo marna szansa żeby panowała wtedy temperatura powietrza rzędu 26 st Celsjusza.

O metodach "podgrzewania" Cyklonu B do wymaganej temperatury, Twoje źródło nie wspomina.

 

6. Nie ma dokumentacji, która mogłaby potwierdzić ilość ofiar.

Skoro Niemcy zlikwidowali (oficjalnie) całą dokumentację, a wszystkie fakty technicznie przeczą takiej liczbie ofiar, to skąd wiadomo, ile osób w ogóle zginęło?

 

Przeczą temu oba moje źródła ale, co zabawniejsze - przeczysz również Ty sama. Tym dokumentem, którego kopię zamieściłaś w jednym z ostatnich postów i który zinterpretowałaś w taki, a nie inny sposób.

 

itd. itp.

 

Nie pisz więc proszę, że nasze źródła mówią to samo - bo nie mówią.

 

Twierdzisz, że gdybym oparła się na innych źródłach to ta rozmowa tu wyglądałaby inaczej? Nie sądzę.

 

Nie mogę odpowiadać za innych ale, jeśli o mnie chodzi, to tak - rozmowa wyglądałaby inaczej.


  • 1



#55

Cait Sith.
  • Postów: 685
  • Tematów: 159
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

pishor powoływałeś się na Pipera, prawda ?

 

" W bezprecedensowym filmowym wywiadzie z dr. Franciszek Piper – starszy kurator i dyrektor archiwów Państwowego Muzeum w Auschwitz,  przyznał przed kamerą, że „krematorium 1″, rzekoma „mordercza komora gazowa” pokazywana setkom tysięcy turystów każdego roku w obozie w Auschwitz została wybudowana w rzeczywistości po wojnie przez Związek Radziecki na bezpośredni rozkaz Stalina.
 

To co faktycznie dr. Piper powiedział przed kamerą dotyczyło raportu Leuchter’a, który okazał się być prawdziwy: nie było żadnych morderczych zagazowań w budynku oznaczonym jako „komora gazowa” w Auschwitz."

 

No i co powiesz na to? Przecież to źródło, które podałeś jako wiarygodne. 

 

 

Specjaliści od kremacji twierdzą, że tysiące ciał nie mogłyby być kremowane każdego dnia od wiosny do lata 1944 roku w Oświęcimiu jak to się zwykle utrzymuje.
Dla przykładu – Ivan Lagace – kierownik dużego krematorium w Calgary (Kanada) twierdził w sądzie kwietnia 1988, że historia kremacji w Oświęcimiu jest technicznie niemożliwa. Zarzut, że 10 tysięcy lub nawet 20 tysięcy ciał było palone każdego dnia lata 1944 w krematoriach i otwartych dołach est po prostu „niedorzeczne” i „poza granicą rzeczywistości”, Lagace świadczył pod przysięgą. 

 

 

Źródło : 

 

Canadian Jewish News (Toronto), 14 Kwiecień, 1988, str. 6.

 

 

Amerykański główny ekspert ds. komór gazowych, Fred A. Leuchter dokładnie przeanalizował domniemane „komory gazowe” w Polsce i wywnioskował, że historia gazowania w Oświęcimiu jest absurdalna i technicznie niemożliwa.

Leuchter jest czołowym specjalistą w projektowaniu i instalacji komór gazowych używanych w USA do skazywania więźniów. Dla przykładu, zaprojektował pomieszczenie komory gazowej dla więzienia stanu Missouri.
W lutym 1988, gdy przeprowadzał szczegółowe badania wewnątrz „komór gazowych” w Oświęcimiu, Brzezince i Majdanku w Polsce, gdzie nadal one istnieją całkowicie lub częściowo w ruinie. W zeznaniu złożonym pod przysięgą dla sądu w Toronto w technicznym sprawozdaniu Leuchter opisuje każdy aspekt śledztwa.
Wywnioskował stanowczo, że domniemane pomieszczenia służące do gazowania nie mogłyby zostać użyte do zabijania ludzi. Wskazał między innymi, że tak zwane „komory gazowe” nie posiadały uszczelnień czy odwietrznika, co mogło zabić niemiecki personel obozowy. 
Dr. William B. Linsey, chemik zatrudniony od 33 lat przez Korporację Dupont, podobnie zeznawał w 1985 roku w sądzie, że historia gazowania w Oświęcimiu jest technicznie niemożliwa. Bazował na dokładnych badaniach „komór gazowych” w Oświęcimiu, Bełżcu i Majdanku, na podstawie doświadczeń których stwierdził:
„Doszedłem do wniosku, że byłoby zadziwiające żeby Cyklon B [gaz cyjanowodorowy] zabił w takich warunkach. Uważam, że jest to całkowicie niemożliwe.” 

 

Źródło :

 

Raport Leuchtera: Inżynieryjny raport w sprawie domniemanych egzekucyjnych komór gazowych w Oświęcimiu, Brzezinka i Majdanek (Toronto: 1988).

The Globe and Mail (Toronto), 12 Luty, 1985, str. M3


Użytkownik Trzynastka edytował ten post 27.02.2015 - 13:55

  • 0



#56

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale nie odpowiedziałaś na pytanie co tamten dokument o zgonach byłych więźniów ma do tematu i czy tłumaczyłaś sobie tamten dokument przed wklejeniem.


  • 0



#57

Cait Sith.
  • Postów: 685
  • Tematów: 159
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale nie odpowiedziałaś na pytanie co tamten dokument o zgonach byłych więźniów ma do tematu i czy tłumaczyłaś sobie tamten dokument przed wklejeniem.

 

Hm?

 

 

Dokument MCK mówi o 370 tyś.

 

 

Ja Ci odpowiedziałam :

Biedermann potwierdził również, że na dzień 31 grudnia 1983 roku liczba ta wzrosła do 373.468 zgonów (znowu, ze wszystkich przyczyn) we wszystkich obozach hitlerowskich.

 

Czepiasz się by czepiać ?


  • 0



#58

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czepiam się bo na dokumencie nie ma oznaczeń czerwonego krzyża a artykuł który linkujesz mówi o ofiarach znanych z imienia i nazwiska. Przeczytaj go od początku - tam jest mowa o osobach które zmarły w obozie i wystawiono im akty zgonu. Czyniono to w przypadku więźniów zmarłych z głodu i chorób który byli przetrzymywani w obozie a nie dla osób kierowanych od razu z pociągu do komory gazowej, bo tych nawet nie pytano o nazwisko. Gdy zagazowano osoby z pociągu, nikt nie dbał o ustalenie ich imion, nazwisk, danych osobowych i wyznania i nikt nie wystawiał im aktów zgonu. Te dane mówią tylko o osobach które były więźniami na stałe.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 27.02.2015 - 14:55

  • 0



#59

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

373 tysiące? Niedługo będzie 200, a potem napiszesz że nikt tam nie zginął. Liczbę ofiar podaje się do czasu zlikwidowania obozu.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 27.02.2015 - 18:16

  • 0



#60

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

pishor powoływałeś się na Pipera, prawda ?

 

" W bezprecedensowym filmowym wywiadzie z dr. Franciszek Piper – starszy kurator i dyrektor archiwów Państwowego Muzeum w Auschwitz,  przyznał przed kamerą, że „krematorium 1″, rzekoma „mordercza komora gazowa” pokazywana setkom tysięcy turystów każdego roku w obozie w Auschwitz została wybudowana w rzeczywistości po wojnie przez Związek Radziecki na bezpośredni rozkaz Stalina.
 

To co faktycznie dr. Piper powiedział przed kamerą dotyczyło raportu Leuchter’a, który okazał się być prawdziwy: nie było żadnych morderczych zagazowań w budynku oznaczonym jako „komora gazowa” w Auschwitz."

 

No i co powiesz na to? Przecież to źródło, które podałeś jako wiarygodne. 

 

Co ja na to powiem?

Powiem to - Ty nie oglądałaś tego wywiadu. Czyli opierasz się na niesprawdzonym źródle, co Tobie, szczególnie jako Redaktorowi na tym forum, przynosi ujmę.

Nie mogłaś go oglądać z prostego powodu.

Bo gdybyś go oglądała, to nigdy w życiu nie napisałabyś czegoś takiego:

 

cyt.

przyznał przed kamerą, że „krematorium 1″, rzekoma „mordercza komora gazowa” pokazywana setkom tysięcy turystów każdego roku w obozie w Auschwitz została wybudowana w rzeczywistości po wojnie przez Związek Radziecki na bezpośredni rozkaz Stalina.

 

To jest bezczelne kłamstwo, bo niczego takiego w tym wywiadzie nie znajdziesz. A jeśli nie wierzysz, to przekonaj się sama.

Oto fragment filmu (o samym filmie za chwilę), w którym jest ten "bezprecedensowy filmowy wywiad"

 

http://youtu.be/2oick3pETJY?t=3m25s

 

Powiedz mi proszę, w której z mniej więcej 5 minut tego wywiadu, dr Franciszek Piper, mówi to, co napisałaś? Że krematorium to zostało WYBUDOWANE po wojnie? I skąd wniosek, że zrobili to Rosjanie na bezpośredni rozkaz Stalina?

 

Zamieszczony film jest fragmentem większej całości.

Ta całość, nosi tytuł Prawda za bramami Auschwitz i nakręcona została, przez niejakiego Davida Cole - Żyda rewizjonistę i ateistę (tak sam się określa w tym filmie).

Muszę powiedzieć, że żyję już trochę ale czegoś podobnie obrzydliwego, kłamliwego i bezczelnego w życiu nie udało mi się obejrzeć.

Jeszcze teraz mam niesmak w ustach.

Gdybym gnojka dorwał, to... nawet nie wyobrażam sobie, co mógłbym z nim zrobić.

 

Gdyby ktoś sam chciał się przekonać o czym mówię, to tutaj może obejrzeć sobie 6 części tego... dokumentu.

Ale uprzedzam - trzeba mieć mocne nerwy, żeby dotrwać do końca (mnie mało szlag nie trafił, kiedy to oglądałem).

 

Mówiąc w skrócie, cały ten Cole, postawił w tym swoim gniocie tezę, że:

 

- tak na prawdę, wszystkie informacje o Auschwitz Birkenau, to wynik propagandy sowieckiej,

 

- Rudolfa Hoessa powieszono za niewinność, bo wcale nie był on komendantem obozu koncentracyjnego, tylko obozu... internowania (tak, tak - nie przecierajcie oczu ze zdumienia)

 

- więźniowie w Auschwitz Birkenau, w większości umarli z chorób i niedożywienia

 

- 95% Cyklonu B używano do odwszawiania i dezynfekcji

 

- nie żadnych dowodów na to, że kogokolwiek w tym obozie zagazowano

 

- więźniowie do swojej dyspozycji mieli odkryty basen i teatr, (w którym zapewne radośnie wystawiali wesołe przedstawienia)

 

- Niemcy, stanowiący załogę obozu bardzo dbali o zdrowie więźniów

 

- dowody, które możemy oglądać w obozowych gablotach (włosy ofiar, ich ubrania) nie są dowodami zbrodni

 

- i tak na prawdę, to w innych obozach działo się podobnie (nikt nikogo nie gazował, a ludzie umierali z przyczyn naturalnych).

 

Starczy?

 

A na koniec, droga Trzynastko - dwie prośby do Ciebie.

Prośba 1.

Jeśli jeszcze raz wrzucisz taki cytat (jak ten o filmie) to bądź uprzejma podać link do tegoż filmu. Takie bowiem panują zasady na tym forum (szczególnie w tak drażliwych jak ta, dyskusjach, że podajemy źródła materiałów, na których opieramy swoje wypowiedzi. Ja znalazłem ten film dość szybko - Tobie też by to nie sprawiło kłopotu (a miałabyś szansę go wcześniej obejrzeć i nie musiałabyś podpierać się cytatami z czyichś wypowiedzi).

Problem tkwi w tym, że ja nie musiałem go szukać, Ty - wręcz przeciwnie, powinnaś była to zrobić. Bo zadałaś mi konkretne pytanie, jednocześnie, w pewnym stopniu, utrudniając odpowiedź na nie.

 

Prośba 2.

Dyskusja zabrnęła tak daleko, że chciałbym poprosić Cię o wyraźną deklarację - Jakie jest TWOJE zdanie na omawiany temat? Bez zasłaniania się cytatami. Bo, przyznam, że na obecną chwilę jestem trochę zdezorientowany.

Niby piszesz, że w Auschwitz mordowano ludzi ale zaraz potem wrzucasz cytat, prowadzący do filmu, w którym twierdzi się, że nic takiego nie miało miejsca.

Niby Twierdzisz, że zamordowano ich tam ponad milion ale temat rozpoczynasz cytatami, które temu przeczą. Niby twierdzisz to samo co dr Piper ( w kwestii ilości ofiar), by zaraz podważyć jego wiarygodność.

Pomijam tu kwestię, że ten fragment o tym jakoby ten wywiad podważał wiarygodność Pipera (w jakikolwiek sposób) jest w ogóle bezsensowny - bo niby JAK miałby on tą wiarygodność podważać?

 

Czekam zatem na Twoją deklarację, w kwestii Auschwitz Birkenau - bez owijania w bawełnę.e

 

edit:

Duże litery, interpunkcja, spacje i takie tam.


Użytkownik pishor edytował ten post 27.02.2015 - 18:33

  • 5




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych