Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Radio Maryja będzie zniszczone"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#16

damczer.
  • Postów: 87
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobrze, ale mi chodzi o takich ludzi, którzy siłą nażucają swoje przekonania i wykorzystują innych. Jak narazie poza RM i chrześcijanami nie widziałem nikogo kto by wykorzystywał i nażucał wiare siłą.


Narzycać siłą to narzucali krzyżowcy czy coś takiego, ogólnie święta inkwizycja.

Jak narazie to RM nie szkoli swoich armii, które dawałyby Ci wybór, wierzysz, albo zdychasz.

Ogólnie twierdzenie że RM to narzuca coś komuś jest śmieszne, bo oni ewentualnie robią pranie mózgu tym co go słuchają, ale poza to nie wychodzą, aby dobitnie "tknąć" Ciebie czy Mnie.

Chodzi mi po prostu o to, że tacy ludzie są w większości głupimi debilami, którzy wywyższają się ponad innych i swoim zachowaniem psują ludzi, tzn. ludzie uważają że to co mówią to prawda i przez to tracą wiarę we własne możliwości, bo nie chcą nawet próbować.


Bez przesady każdy ma swój sposób na życie i każdy wierzy w to co chce, choć czasem może nie ma tego poczucia :smile:

Przecież jak były te parady w Wawie to wiele ludzi szło tylko posłuchać co oni tam mówią i szli do drugiej parady. Wiele ludzi zdaje sobie jeszcze sprawe że nie wierzy się politykom.

A co do twierdzenia że jest się najmądrzejszym, to miałęm jakiś czas kontakt z osobami chorymi psychicznie i którego by nie zapytać to powie że wszyscy dookoła to idioci i głupki. Więc uważanie się za najmądrzejszych i ubliżanie innym to oznaka idiotyzmu i tego że nie jest się w stanie dorównać innym poziomem.

#17

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

W sumie nie jest tak źle, moherowe rządy niedługo przestaną istnieć lub jej większa część ofc ;-) Bo w sumie kto wpłaca pieniądze na radio jak nie oni.

#18

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja też go sobie wyobraziłem - wygląda jak kompletny debil


To zdanie świadczy tylko o twoim niskim poziomie Mortyr. Oceniasz go tylko na podstawie wyglądu i małego talentu do polityki, a nie tego jakim człowiekiem jest. Szczerze mówiąc to zazdroszczę Giertychowi jego stalowych nerwów, że jeszczy nigdy nie odpyskował szczeniakowi nawołującemu: "Giertych do wora, wór do jeziora"

#19

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jak narazie to RM nie szkoli swoich armii, które dawałyby Ci wybór, wierzysz, albo zdychasz.

Ogólnie twierdzenie że RM to narzuca coś komuś jest śmieszne, bo oni ewentualnie robią pranie mózgu tym co go słuchają, ale poza to nie wychodzą, aby dobitnie "tknąć" Ciebie czy Mnie.


Oj nawet nie wiesz jaką potęgą są mochery :P Należy ustępować babciom i dziadkom, ale jak ewidentnie widać, że takie babsko słucha RM to nie wiem czy ustąpić, jak narazie większość takich babć, była do mnie źle nastawiona... niech się nie dziwią, że ja byłem taki sam ;]

Mochery to siła z jaką należy się liczyć :lol : . Gdzieś tu było o tym, że łapały różnych ludzi i wmawiali wszystkim, że ci należą do sekt. Joginów nazwali sektą, nawet kółko ogrodnicze :rotfl: .



#20

Maxxxo.
  • Postów: 61
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No dobra ale co w tym paranormalnego?

#21

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Na tym forum omawiamy nie tylko zjawiska paranormalne... Wszystkie ciekawsze tematy też.



#22

damczer.
  • Postów: 87
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Babciom i dziadkom trzeba ustępować miejsca, bez różnicy czy słucha RM czy nie.

Moja babcia słuch jest troche postrzelona, a najlepiej gdy kilka czy kilkanaście lat temu pojechaliśmy odwiedzić dziadków i mówimy że głosowaliśmy na Kwaśniewskiego...
Sąsiadka babci chciała nas walnąć laską, a babcia to się tylko zaczerwieniła i zaczęła nadawać że na żyda... że powinniśmy na Krzaklewskiego bodajrze....

#23

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

I widzisz damczer, babcia miała rację!

#24

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

I widzisz damczer, babcia miała rację!

Bo ksiądz na ambonie zapowiedział

#25

neniaa.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zespół Big Cyc napisał piosenke pt. "mocherowe berety"

#26

Kori.
  • Postów: 217
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zespół Big Cyc napisał piosenke pt. "mocherowe berety"


Ale 70% społeczeństwa jest tego chyba świadome.

#27

damczer.
  • Postów: 87
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I widzisz damczer, babcia miała rację!


Tak jak zawsze.... tak samo wtedy gdy głosowała na kaczorków.....

zespół Big Cyc napisał piosenke pt. "mocherowe berety"


Nie no serio....?

#28

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Radio Maryja wzorcem dla innych rozgłośni"

Radio Maryja było pierwszym w Polsce radiem interaktywnym i "w dużej mierze staje się wzorcem dla innych rozgłośni" - uważa biskup pomocniczy diecezji łódzkiej Adam Lepa, zajmujący się naukowo mediami.
Opinię biskup przedstawił na konferencji w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, niepublicznej uczelni założonej przez o. Tadeusza Rydzyka. Bp Lepa wygłosił tam wykład "Propaganda polityczna w mediach".


"Trzeba podkreślić, że pierwszym radiem interaktywnym w Polsce było Radio Maryja. Podjęło to ryzyko i w dużej mierze staje się wzorcem dla innych rozgłośni. Nawet dyrektorzy publicznych mediów mówią, że trzeba w dużej mierze to radio naśladować. Czy naśladują to inna sprawa, ale tak odpowiadają na pewne pytania. Może kiedyś do tego dojdzie" - powiedział biskup. Bp Lepa w swoim wykładzie wyraził pogląd, że pod względem oddziaływania propagandy "polskie społeczeństwo wykazuje wszystkie cechy społeczeństwa postkomunistycznego".

"Wśród nich (cech) wymienia się takie, jak brak pogłębionego krytycyzmu w stosunku do propagandy przekazywanej w mediach i do samych mediów. Towarzyszy temu również wysoki stopień naiwności. Odbiorcy mediów łatwo przejmują od nich treści propagandowe, traktując je za dobrą monetę i nie podważając ich wiarygodności" - mówił duchowny.

Biskup podkreślił, że jednym ze środków stosowanych w propagandzie jest mit, czyli "pogląd głoszący, że nieistniejące akty, wydarzenia są prawdziwe".

"Jednym z nich jest mit, który ciągle wraca, najczęściej w związku z wyborami, szczególnie przed wyborami. Mit mieszania się Kościoła do polityki. Jak wynika z przeprowadzonych badań aż 66,6 proc. Polaków jest zdania, że Kościół miesza się do polityki" - mówił medioznawca.

Wskazał, że mitami antykościelnymi, występującymi w polskiej propagandzie są też mity "kościoła-organizacji" i "prywatności polityki".

"Obecnie szczególnie groźnym mitem antykościelnym, wydaje mi się, że najgroźniejszym jest mit Kościoła-organizacji, który spłaszcza pojęcie Kościoła, eliminuje warstwę nadprzyrodzoną w wizerunku medialnym Kościoła i raczej ustawia go i ukazuje jako podmiot uprawianej polityki" - argumentował bp Lepa.

Wskazał, że z kolei pod wpływem mitu "prywatności religii społeczeństwo od lat toleruje świadectwo szkolne, na którym nikomu, ani kierownictwu, opiekunowi, wychowawcy nie wolno zaznaczyć z jakiego przedmiotu jest ocena z religii czy etyki".

Zdaniem biskupa w propagandzie skierowanej przeciw Kościołowi sięga się też po ideę wroga.

"Chcę zwrócić uwagę, że w pierwszych latach 90. ubiegłego stulecia głoszono w niektórych ośrodkach propagandy politycznej, że w Polsce największym wrogiem demokracji jest Kościół katolicki. Potem zmniejszono te zarzuty, przynajmniej odnosiło się takie wrażenie" - mówił.
http://wiadomosci.on...8,327,item.html



#29

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Aż mnie bierze jak to czytam...RM wzorcem? Powinni to zniszczyć, spalić wysłać w kosmos i w ogóle zlikwidować. Głupia prawicowa rozgłośnia polityczno-religijna :/



#30

reaper.
  • Postów: 532
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Trzeba podkreślić, że pierwszym radiem interaktywnym w Polsce było Radio Maryja. Podjęło to ryzyko i w dużej mierze staje się wzorcem dla innych rozgłośni. Nawet dyrektorzy publicznych mediów mówią, że trzeba w dużej mierze to radio naśladować.


Może naśladować tak, ale tylko pod względem tego jak ono szybko się rozrastało (sądzę, że już bardziej nie urośnie :P ), ale na pewno nie to jak robią ludziom wodę z mózgu i co oni tam prezentują. W ogóle to najszybciej się rozwijało przez te wszystkie datki od moherów (pół pensji na RM :cry: ). Jakby inne radio dostawało tyle jałmużny to też by się stało najnowocześniejsze i trafiające do największej liczby słuchaczy.

Mit mieszania się Kościoła do polityki.


występującymi w polskiej propagandzie są też mity "kościoła-organizacji" i "prywatności polityki".

A więc to tylko mity. Dobrze, że mnie ten biskup oświecił, bo całe życie żyłem w błędzie :rotfl:


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych