Skocz do zawartości


Aseksualizm i antyseksualizm


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Tankson

Gość_Tankson.
  • Tematów: 0

Napisano

Co sądzicie o tym? Jak myślicie, czy aseksualizm jest orientacją seksualną? Bo zdania na ten temat są podzielone podobno. Proszę o kulturalną dyskusję a nie trollowanie. 

 

 

Antyseksualizm

 

Termin odnoszący się do poglądów sprzeciwiających się seksualności. Dawniej poglądy tego typu były zazwyczaj uzasadniane religijnie, ale obecnie spotyka się świeckich antyseksualistów, związanych z ruchami takimi jak straight edge i głęboka ekologia. Na końcu XX wieku powstał Międzynarodowy Ruch Antyseksualistyczny (IAM, International Antisexual Movement), a jednym z jego twórców został rosyjski pisarz Jurij Niestierienko. Antyseksualizm sprzeciwia się zazwyczaj także romantycznej miłości, traktowanej jako "uzależnienie od osoby''.

Antyseksualiści uzasadniają swój sprzeciw wobec seksu argumentami takimi jak:

 

- seksualność komplikuje relacje międzyludzkie
- popęd płciowy jest prymitywnym zwierzęcym instynktem, natomiast ludzie powinni kierować się rozumem
- popęd płciowy jest marnotrawstwem energii i pieniędzy, które można zużytkować w sposób bardziej twórczy
- seks utrudnia rozwój duchowości
- seks prowadzi do ucisku kobiet przez mężczyzn
- by zrealizować seksualne pragnienia, ludzie często uciekają się do kłamstwa i przemocy
- substancje wydzielane w mózgu podczas stosunku działają jak narkotyki
- seks prowadzi do niekontrolowanej reprodukcji, co jest przyczyną przeludnienia

 

 

Aseksualizm

 

Aseksualizm, inaczej aseksualność − trwałe nieodczuwanie pociągu seksualnego wobec innych osób. Od niedawna uznawany w części środowisk naukowych za jedną z orientacji seksualnych lub za brak orientacji seksualnej. Szacuje się, że 1% społeczeństwa jest aseksualny.

Aseksualizm nie jest tym samym, co abstynencja seksualna, która jest powstrzymaniem się od aktywności seksualnej pomimo odczuwania pociągu seksualnego.

Aseksualizm nie jest też tożsamy z hipolibidemią (brakiem lub utratą potrzeb seksualnych). Część aseksualistów posiada libido, lecz nie jest ono zwrócone w stronę innych osób.

 

 

 

(Wikipedia)


Użytkownik MrTank edytował ten post 09.02.2015 - 19:06

  • 0

#2

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

To trzeba leczyć. Ja sobie nie wyobrażam jak to nie można mieć chęci puknąć jakiejś dziewuchy ehh.


Użytkownik Pan Jacek edytował ten post 09.02.2015 - 18:56

  • 0



#3

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale które?


  • 0



#4 Gość_Tankson

Gość_Tankson.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie Panie Jacku, nie prowokuj. Tego się nie powinno leczyć to jest jak najbardziej naturalne. Ja jak najbardziej rozumiem seks mający na celu rozmnażanie się, ale seks dla przyjemności? W nowoczesnym świecie nie powinno być miejsca na takie dzikie, nie-chrześcijańskie instynkty. Ale to tylko moje zdanie.


Użytkownik MrTank edytował ten post 09.02.2015 - 18:57

  • -7

#5

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No proszę cię "ale seks dla przyjemności?". Sex sam w sobie jako mechanizm jest nstworzony by dawać przyjemność. A może Ci "aseksualni" nigdy tego nie doświadczyli i plotą takie bzdury? Proponuje zrobić sobie masturbacje i odpowiedzieć na jedno ale zajebiste pytanie- czy to nie jest przyjemne? A potem wypowiadać się. ;)


Użytkownik Pan Jacek edytował ten post 09.02.2015 - 19:01

  • 0



#6 Gość_Tankson

Gość_Tankson.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie, Jacku, to nie przyjemność ale obrzydlistwo. Kochasz ten paskudny seks? To kochaj. Ale nie atakuj aseksualnych.


Użytkownik MrTank edytował ten post 09.02.2015 - 19:00

  • -3

#7

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mr. Tank. Z reguły nawet seks kończący się ciążą jest przyjemny. Duża część ciąż to wynik seksu dla przyjemności.


  • 3



#8 Gość_Tankson

Gość_Tankson.
  • Tematów: 0

Napisano

Mojego nicku nie pisze się z kropką. 

Seks kończący się ciążą jest przyjemny? To zależy, bo aseksualni niektórzy decydują się na seks aby mieć dziecko ale przyjemności z tego nie mają.


  • 0

#9

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

"aseksualni niektórzy decydują się na seks aby mieć dziecko ale przyjemności z tego nie mają." Gdzie to napisane jest?


  • 0



#10

Azam Ali.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

MrTank, gdyby seks nie był przyjemny, to ludzie nie chcieliby tego robić, a gatunek by się nie przedłużał. Podobnie jest na przykład z jedzeniem rzeczy smacznych w przeciwieństwie do gorzkich itp. które często okazują się truciznami (nie jest to doskonały mechanizm, bo wiadomo, że niektóre zdrowe rzeczy są szczególnie niesmaczne, ale w ogólnym zarysie się sprawdza) i dlatego przyjemność ma duże znaczenie dla naturalnych czynności. Dlatego rozdzielanie funkcji prokreacyjnej od celu przyjemności jest wg mnie trochę bez sensu.


  • 3

#11 Gość_Tankson

Gość_Tankson.
  • Tematów: 0

Napisano

Jacek, napisałeś że masturbacja jest przyjemna. Nie, nie jest, jest bolesna i OBRZYDLIWA, to zajęcie dla zboczeńców i chorych gimbusów.


Użytkownik MrTank edytował ten post 09.02.2015 - 19:08

  • 0

#12

            .

    Equilibrium

  • Postów: 299
  • Tematów: 43
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Masturbacja (samogwałt, onanizm, ipsacja, cheiromania)[1][2] – pobudzanie własnych narządów płciowych w celu wywołania u siebie rozkoszy seksualnej, tak dla pewności, no chyba ze meczenie freda nie kończy nsie orgazmem.


  • 0



#13

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Seks kończący się ciążą jest przyjemny? To zależy

No wiesz, orgazm to stały element stosunku seksualnego. Także tego który kończy się ciążą. Nie wiem jakie ty miałeś doświadczenia, ale zazwyczaj jest to czynność przyjemna i zazwyczaj z tego powodu jest podejmowana. To chyba tylko księża myślą że małżeństwa kochają się tylko w celu prokreacji i nic więcej.

 

ps. Nie wiem jakie masz akurat ty doświadczenia, ale nie słyszałem aby masturbacja wywoływała ból. Może jeszcze powiesz nam że od tego rosną włosy między palcami?


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 09.02.2015 - 19:11

  • 1



#14

Templário.

    Last white hope

  • Postów: 151
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

"aseksualni niektórzy decydują się na seks aby mieć dziecko ale przyjemności z tego nie mają." Gdzie to napisane jest?

 

Pewnie na wikipedii jak MrTank sam sobie tak edytuje ;)


  • 0

#15 Gość_Tankson

Gość_Tankson.
  • Tematów: 0

Napisano

Zobacz sobie na wikipedii czy tak jest napisane, nie jest. Moje zdanie jest takie - zlikwidować seks. A że Wasze zdanie jest inne to nie moja sprawa. Jeśli ktoś by osobiście mi powiedział że seks jest normalny to by powinien by dostać kosą w żeberko, seks nie jest normalny, jest ohydny. 


Użytkownik MrTank edytował ten post 09.02.2015 - 19:14

  • -2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych