Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czipowanie ludzi już rozpoczęte


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1

Cait Sith.
  • Postów: 685
  • Tematów: 159
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pierwsza firma zaczipowała pracowników

 

Około 400 osób pracujących w szwedzkiej firmie wyrosłej z inkubatora technologicznego, Epicenter, zostało zaczipowanych. Elektroniczne identyfikatory wszczepione pod skórę ręki mają zastąpić karty identyfikacyjne używane m.in. do otwierania drzwi i bramek.

 

"Sztokholmski dom innowacji" - tak na stronie internetowej opisuje się organizacja. Faktycznie, na pomysł czipowania pracowników nikt inny do tej pory nie wpadł. - Codziennie i tak mamy kontakt z technologią. Mamy masę kodów, PIN-ów do spamiętania. Przez to zaczyna się robić bałagan. Czy nie byłoby łatwiej, gdybyśmy po prostu mogli przyłożyć rękę, gdzie trzeba? To bardziej intuicyjne - pyta w dokumencie przygotowanym przez BBC pomysłodawca nietypowej metody oznaczania pracowników, Hannes Sjoblad.
 

Dziennikarz brytyjskiej stacji sam poddał się czipowaniu i, jak twierdzi, proces nie jest bezbolesny, ale trwa krótko. - To zwykła medyczna procedura - opowiada Rory Cellan-Jones.

Czy jednak czipowanie pracowników to naprawdę tylko medyczna procedura, która ułatwia im pokonywanie kolejnych bramek w korporacji, czy już raczej bio-hacking?

W czipach zakodowane są podstawowe dane o pracownikach. Za ich pomocą, jednym ruchem ręki, mogą oni pokonywać bramki w firmie, korzystać z kserokopiarek, wysyłać elektroniczne wizytówki, a w przyszłości będą też mogli płacić w ten sposób za posiłki w firmowej stołówce.

Pomysłodawcy wierzą, że czipowanie ludzi to przyszłość techniki. Tłumaczą, że chcą poznać możliwości tego rozwiązania, zanim zwrócą się do nich wielkie korporacje i rządy - bo przecież moglibyśmy nosić czipy np. urzędu skarbowego, Google'a albo Facebooka. Pomysł już wywołał dyskusję w Stanach Zjednoczonych. Niektóre środowiska obawiają się, że administracja Obamy mogłaby wykorzystać reformę służby zdrowia, żeby zaczipować Amerykanów.

- Wszystko jest możliwe - podsumowuje reporter BBC. A Hannes Sjoblad, kierownik w organizacji zajmującej się bio-hackingiem BioNyfiken, wierzy, że czipy, które wprowadził w Epicenter, to dopiero początek. W przyszłości wszystkie mobilne aplikacje, do których teraz wprowadzamy dane w smartfonach - np. pomagające zaplanować trening na siłowni, czy policzyć zapotrzebowanie energetyczne w ciągu dnia - będą niepotrzebne. Czipy będą bowiem monitorować na bieżąco naszą aktywność. - Czujniki wewnątrz nas będą w stanie monitorować każdą aktywność - przekonuje. I roztacza wizję siłowni, gdzie dzięki czujnikom i czipom maszyny do ćwiczeń będą wiedzieć, kto z nich korzysta i jaki trening, czy obciążenie mu zaproponować. Czipy będą też zbierać dane o naszym trybie życia, spożywanych kaloriach, czynnościach wykonywanych w ciągu dnia, miejscach, w których bywamy, a nawet o śnie.

Facebook i Apple zadecydowały się już sponsorować pracownicom mrożenie komórek jajowych, ale widocznie niektóre korporacje zdecydują się iść jeszcze dalej.

 

http://www.mojawyspa.co.uk/ )


  • 4



#2

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Mamy masę kodów, PIN-ów do spamiętania. Przez to zaczyna się robić bałagan. Czy nie byłoby łatwiej, gdybyśmy po prostu mogli przyłożyć rękę, gdzie trzeba? To bardziej intuicyjne


 

Czy wszystko co robimy musi koniecznie być intuicyjne? Czy nie możemy w życiu wykonywać bardziej złożonych procesów, a człowieka sprowadzać do roli maszynki, mentalnego pierwotniaka, który nie radzi sobie w bardziej złożonym świecie?

Dlaczego ludzie wprowadzający taką a nie inną kulturę( Szwecja to modelowy przykład) ciągle gadają o jakimś mitycznym" postępie" w swoich czynach, które to wszystkie sprowadzają się do tego, by wszystko było" prostsze", bardziej" intuicyjne", rzekomo" równe"? Dlaczego mówią o tym osoby, które chciałyby żebyśmy wrócili do życia w formie społeczności plemiennych, czym rzeczywiście są komuny, o które ostatecznie w ich systemie gospodarczym się rozchodzi( pracujemy dla" wspólnego dobra" dobra przecież, " każdemu po równo i według potrzeb"!), gdzie to nie rodzina jest podstawową komórką społeczną, przez co próbuje się ją tak usilnie rozbić? Ludzi chcących byśmy kopulowali na ulicy i nic nas nie mogło obrzydzić, a jednocześnie byli czuli i wyrozumiali wobec dewiacji i zboczeń. Ludzi chcących, by to życie w pracy było dla nas najważniejsze anie życie po pracy. Ludzi chcących, żeby to system był ważniejszy niż człowiek, a nie odwrotnie.

 

Nie potrafię i nie chcę zrozumieć ludzi kierujących się podobnymi wartościami- gotowych jak bydło dać się" zaczipować" w imię jakichś niskich pobudek i motywacji. Bo jak wysoka nie byłaby pensja i prestiż pracy w takim miejscu, dumy i honoru, a przede wszystkim człowieczeństwa wobec powyższych, wartościować nie można.

 

Bo dumy i honoru nie podniesiesz z ulicy, nie znajdziesz jej tam. Bo człowiekiem nie czyni Cię zdolność do wklepywania do komputera gotowych analiz. Człowieczeństwo to wartość, którą jedynie człowiek potrafi określić i nazwać. Poczuć się istotą myślącą, samodzielną, czującą i niezależną. Nie są to jednak wartości niezbywalne.


  • 12

#3

Cait Sith.
  • Postów: 685
  • Tematów: 159
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szwecja to taki " postępowy " kraj ;)

 

Na publicznym basenie w miejscowości Sundbyberg koło Sztokholmu oprócz przebieralni dla pań i panów dobudowano jeszcze trzecią - "neutralną płciowo".

Władze miejskie podkreślają, że jest to pierwszy w Szwecji basen oficjalnie przyjazny dla LGBT (lesbijki, geje, osoby biseksualne i transseksualne).


Użytkownik Trzynastka edytował ten post 08.02.2015 - 19:21

  • -1



#4

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A jak niby Czipy mają szkodzić na "człowieczeństwo"? "Muszę wklepać pin ergo jestem człowiekiem"? "mam kartę więc jestem"?


  • 0



#5

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Według teorii spiskowych, które wyczytałem tutaj, chipy miały by ułatwiać bycie wyśledzonym i można było by je dezaktywować "niewygodnym" osobom, by np. odciąć ją od środków finansowych. Ale wystarczy się zastanowić chwile - czy przecież w tej chwili nie jest to możliwe i realizowane. Internet, gps, blokady kart kredytowych i kont bankowych.
Jest oczywiście wątek religijny - "znamię bestii" ale to już swoją drogą.


  • 1



#6

zwiastun.

    Nie wiem

  • Postów: 76
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

A jak niby Czipy mają szkodzić na "człowieczeństwo"? "Muszę wklepać pin ergo jestem człowiekiem"? "mam kartę więc jestem"?

Można zrobić takie które będą kontrolowały społeczeństwo. Przez nie można by było cię namierzyć ma to dobre i złe zastosowania. Pewnie mogły by być środkiem płatniczym. Ten kto by jego nie miał nie mógł by kupować towarów. Można by było łatwo prać umysły dużej ilości osób.


  • 0

#7

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

 

Można by było łatwo prać umysły dużej ilości osób.

Po co chipami? Przecież jest telewizja.


  • 9



#8

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A jak niby Czipy mają szkodzić na "człowieczeństwo"? "Muszę wklepać pin ergo jestem człowiekiem"? "mam kartę więc jestem"?



Czym innym jest wygoda korzystania z nowoczesnych urządzeń typu karta z chipem a co innego ingerencja w ciało.
 

 

Jak widzisz byłego więźnia z Auschwitz, pokazującego wytatuowany w żywym ciele numer obozowy, to co myślisz? " O, stary, ale fajny tautaż!"? " No byli świnie, ale przynajmniej fajne dziary robili"?

Dla mnie właśnie te tatuaże, te liczby, które widzę na ciałach żywych ludzi są najbardziej straszliwą pozostałością po Auschwitz. Nie obozy i krematoria, które widziałem i które to wyrządziły o wiele większe krzywdy niż igła z tuszem.

Oni przeżyli. Ale zawsze przechodzą mnie ciarki, gdy pokazują one swoje przedramienia., Oznaczeni i wtłoczeni w obozowy system jak bydło.


Tylko bydło jest traktowane bardziej humanitarne niż ci ludzie w niemieckich, nazistowskich obozach zagłady.


Użytkownik Shay edytował ten post 08.02.2015 - 21:13

  • 0

#9

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tyle tego się naczytałem, jak nie o chipach, obozach FEMA, Illuminati, depopulacji itd, a dalej nic z tym nie jest. Tak jak na początku chwytałem wszystko, tak teraz coraz mniej wierze w takie sprawy.


  • 0



#10

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Według teorii spiskowych, które wyczytałem tutaj, chipy miały by ułatwiać bycie wyśledzonym i można było by je dezaktywować "niewygodnym" osobom, by np. odciąć ją od środków finansowych. Ale wystarczy się zastanowić chwile - czy przecież w tej chwili nie jest to możliwe i realizowane. Internet, gps, blokady kart kredytowych i kont bankowych.
Jest oczywiście wątek religijny - "znamię bestii" ale to już swoją drogą.

myślę,że jeżeli chodzi o odcięcie środków  finansowych to moźe być tak wtedy gdy chipy wyprą pieniądz jaki znamy dziś a będzie ten elektroniczny i wtedy faktycznie możesz być odcięty od wszystkiego,a ,że służby będą nas namierzać to chyba oczywiste bo kto z nich nie korzystałby z takiej okazji 


  • 0

#11

Przemo.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Coraz ciężej jest uwierzyć w stale rozwijającą się głupotę ludzi, którzy dla wygody i bezpieczeństwa zdolni są nawet naznaczać się w tak zwierzęcy sposób. Nikt z tych idiotów tak na prawdę nie stara się pomyśleć nad konsekwencjami noszenia w sobie dożywotnio urządzenia, które nie wierzę, że w naszym prosperującym społeczeństwie nie będzie wykorzystywane przeciwko nam samym. Oczywiście ci, którzy nie mają powodu aby, być śledzonymi tego nie odczują, a świadomi nie będą w stanie przemówić do rozumu tępocie.


  • 1

#12

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

BBC donosi, że jako pierwszy czipa wszczepił sobie prezes firmy. Następnie zaoferowano taką możliwość 400 pracownikom, ale nie wszyscy chcieli się zgodzić.

Czytaj więcej: http://www.polskatim...t.html?cookie=1

Czipowanie było dobrowolne, nie przymusowe.

 

Shay- ale co ma tatuowanie więźniów z Auschwitz do wprowadzenia wygody podczas pracy?

 

Dlaczego ludzie wprowadzający taką a nie inną kulturę( Szwecja to modelowy przykład) ciągle gadają o jakimś mitycznym" postępie" w swoich czynach, które to wszystkie sprowadzają się do tego, by wszystko było" prostsze", bardziej" intuicyjne", rzekomo" równe"?

Hm... bo prostsze znaczy lepsze? Chyba nie wmówisz mi, że czipy to nie jest postęp? To jest postęp, jest wygodniejsze i szybsze. I wcale nie znaczy to, że jesteś mniej człowiekiem jeśli wolisz żeby coś było właśnie wygodniejsze i lepsze.

 

Nie potrafię i nie chcę zrozumieć ludzi kierujących się podobnymi wartościami- gotowych jak bydło dać się" zaczipować" w imię jakichś niskich pobudek i motywacji. Bo jak wysoka nie byłaby pensja i prestiż pracy w takim miejscu, dumy i honoru, a przede wszystkim człowieczeństwa wobec powyższych, wartościować nie można.

Napisałeś to wszystko tak jakby nagle czipowanie było przymusowe i wszystkie czynności odbywały się za pomocą czipu. Po 1. to nie było przymusowe a po 2. czip ma pomóc tylko w firmie. Nie ma on zastosowania na życie prywatne takie jak wyciąganie pieniędzy z bankomatu (jeszcze). Tak przynajmniej wynika z artykułu. Idąc tym tropem, to wszystkie usprawnienia można uznać za krok wstecz jeśli chodzi o człowieczeństwo. Bo możemy płacić telefonem, bo możemy płacić kartą zbliżeniową i nie trzeba wpisywać pinu.

 

 

"bydło" "idioci" "tępota". Kwestię nazywania tak ludzi pominę.

 

Spokojnie. Póki jest to dobrowolne i nikt nikogo do niczego nie zmusza- nie widzę problemu. To są decyzje ludzi myślących, a nie robotów czy "bydła". Jeśli ktoś przemyślał swoją sytuację i chce taki czip- proszę bardzo. Nie każdy jest taki sam jak wy. Jedni chcą, inni nie.

Kiedy czipowanie będzie przymusowe- wtedy możemy się martwić ;) Chociaż czip, który monitoruje organizm brzmi naprawdę ciekawie.


  • 0



#13

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Coraz ciężej jest uwierzyć w stale rozwijającą się głupotę ludzi, którzy dla wygody i bezpieczeństwa zdolni są nawet naznaczać się w tak zwierzęcy sposób. Nikt z tych idiotów tak na prawdę nie stara się pomyśleć nad konsekwencjami noszenia w sobie dożywotnio urządzenia, które nie wierzę, że w naszym prosperującym społeczeństwie nie będzie wykorzystywane przeciwko nam samym. Oczywiście ci, którzy nie mają powodu aby, być śledzonymi tego nie odczują, a świadomi nie będą w stanie przemówić do rozumu tępocie.

 

 

Jeśli masz coś, co się nazywa smartfon albo zwykła komórka, to jesteś w 3/4 zaczipowany. Pomyślałeś o konsekwencjach noszenia przy sobie stale, 24/24, 7/7, 365/365 urządzenia, które można w łatwy sposób zlokalizować, otworzyć, wyciągnąć informacje...? Taki jesteś "świadomy"?


  • 1

#14

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pod tym względem chipy są o tyle lepsze, że wysyłają sygnały tylko w pobliżu pętli indukcyjnej - odejdziesz dwa metry za bramkę przy wejściu i już system cię nie widzi. A komórka działa cały czas.


  • 1



#15

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tym, że będzie kogoś łatwo namierzyć to czy to coś nowego? Przecież na dzień dzisiejszy dla osoby ogarniętej w temacie namierzenie danej osoby to sekund pięć, jak to się mówi. Telefony, internet, różne bazy danych. Fakt, że jak wyrzucisz wszystkie urządzenia i pójdziesz mieszkać do lasu to może być problem, a czy czip ułatwiłby poszukiwania - nie wiem.

Ja akurat nie dałem się porwać modzie, nie mam żadnego smartfona, tableta czy innych tam. Mam zwykły telefon, byleby dzwonił. Kartą też nigdy w życiu nie zapłaciłem. Poza tym na siłę chyba nikogo nie zaczipują, to by nie wymagało zmiany w prawie czy konstytucji?


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych