Skocz do zawartości


Zdjęcie

Atak na redakcję pisma "Charlie Hebdo" w Paryżu. Policja: 11 zabitych, 10 rannych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
328 odpowiedzi w tym temacie

#301

Cez77.
  • Postów: 186
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nikt chyba nie rozwazyl opcji, ze terrorysci zabrali rzeczy na zmiane i dokumenty aby posluzyc sie nimi po zamachu :P Przewidzieli to, ze raczej po zamachu byli w internetach i telewizorach wiec nie chcieli biegac w bojowkach i swetrze wiec wzieli rzeczy na zmiane co uniemozliwiloby rozpoznanie ich a dokumenty byly potrzebne do opuszczenia kraju. Skoro uciekali z miejsca zdarzenia to raczej nie chcieli ginac, tym bardziej biegac w w ubraniach zamachowych w kraju w ktorym zabili 12osob :P Z tego co slyszalem w telewizorach to dopadli ich dosc daleko od Paryza...


  • 0

#302

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Après s'être radicalisé, Chérif Kouachi sera arrêté en 2005 alors qu'il était sur le point de rejoindre la Syrie. Il est condamné en 2008 a 3 ans d'emprisonnement dont 18 mois avec sursis pour avoir participé à une filière d'envoi de combattants en Irak.

 

 

Kolejny dowód na nieudolność władz Francji. Koleś został zatrzymany za to, że chciał wyjechać na Wschód i walczyć ramię w ramię z resztą ekstremistów... dostał zawiasy.

 

źródło: 

 

PS. jest kolejny film.

 


  • 0

#303

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zastanawiający jest jeden fakt. Dlaczego redakcja "Charlie Hebdon" wydrukowała 3 mln. egzemplarzy swej gazety, a jednocześnie zlikwidowała internetowe wydanie.

Tak wygląda ich strona w necie :

http://www.charliehebdo.fr/index.html


  • 0



#304

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@kpiarz - chodzi o to, że się nie ładuje? Może to atak.


  • 0

#305

maciek2561.
  • Postów: 21
  • Tematów: 4
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

 


@pishor     napisałeś że pocisk nie mógł przebić głowy policjanta ! Pocisk wystrzelony z kałasznikowa jest w stanie przebić stal o grubości 7mm i mur ceglany o grubości 15mm więc powiedz mi dlaczego nie mógł przebić głowy człowieka ????


Użytkownik maciek2561 edytował ten post 15.01.2015 - 15:47

  • -1

#306

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Monolith, teraz się nie ładuje i na pewno jest to związane z atakiem, ale rano, gdy pisałam post, wyświetlała się jedynie informacja  o ataku na redakcję "Charlie Hebdo". Szkoda, że nie skopiowałam strony...


  • 0



#307

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 


@pishor     napisałeś że pocisk nie mógł przebić głowy policjanta ! Pocisk wystrzelony z kałasznikowa jest w stanie przebić stal o grubości 7mm i mur ceglany o grubości 15mm więc powiedz mi dlaczego nie mógł przebić głowy człowieka ????

 

Czy kolega umie czytać ze zrozumieniem? Przeczytaj porządnie cały post(bo chyba o ten chodzi?) http://www.paranorma...nnych/?p=629564,            a później się wypowiadaj.


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 15.01.2015 - 17:27

  • 1



#308

MarcinK.
  • Postów: 80
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dzisiaj zweryfikowałem swoje poglądy, wcześniej nie byłem nastawiony do islamu przychylnie, ale teraz wręcz go nie akceptuję.

Nie akceptuję też myślenia zachodnich przywódców, a także nie jestem "Charlie" nie identyfikuję się z nimi ani trochę.

Uważam też, że liberałowie są naiwni a ich myślenie działają na szkodę cywilizacji.

 

Polecam też zobaczyć i przemyśleć:

 


  • 2

#309

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano



 


 

@pishor     napisałeś że pocisk nie mógł przebić głowy policjanta ! Pocisk wystrzelony z kałasznikowa jest w stanie przebić stal o grubości 7mm i mur ceglany o grubości 15mm więc powiedz mi dlaczego nie mógł przebić głowy człowieka ????

 

Być może wyraziłem się nie dość precyzyjnie.

Oczywiście pocisk z kałasznikowa mógł przebić głowę policjanta ale tylko pod warunkiem, że terrorysta by w nią trafił.

W świetle tego co ustaliłem, strzelający jednak nie trafił ofiary w głowę - stąd to nie dość precyzyjne stwierdzenie.

Inaczej mówiąc - patrz, co napisał Ostrzewtlumie (chociaż ujmuje to nieco bardziej delikatnie :D).

 

Tak poza wszystkim (o ile to jeszcze kogoś interesuje) - wyjaśniła się kwestia krwi na chodniku po tym zdarzeniu. A konkretnie mówiąc tego, czy była krew, czy nie.

Była. I było jej sporo.

Widać to na poniższej fotografii

 

krew%201.jpg

 

krew%202.jpg

 

ale także na pierwszych 15 sec tego nagrania

 

 

Wprawdzie i zdjęcia i film nagrywano już po usunięciu ciała ale widać, że było jej sporo.

 

Dodam jeszcze, że ten postrzelony policjant (najprawdopodobniej) nie zginął po tym postrzale. Myślę, że żył jeszcze kiedy na miejscu pojawiły się służby medyczne i jego koledzy.

Świadczyć by o tym mógł fragment poniższego nagrania

 

http://youtu.be/daLVHNJlKXQ?t=9s

 

Zwróćcie uwagę na 11 sec filmu, kiedy to spomiędzy samochodów (po lewej stronie kadru) wybiega ubrany na biało lekarz(?) / / sanitariusz(?) ratownik medyczny(?), który biegnie do grupy ludzi zajmującej się policjantem, niosąc coś w ręku, a następnie schyla się na ciałem, podając to coś komuś innemu.

Nie wiem czym jest to coś, co niesie w rękach ale podejrzewam, że skoro ubrany na biało człowiek biegnie, to zależy mu na czasie.

Stąd wnioskuję, że ofiara - postrzelony policjant, jeszcze (w tym momencie) żyje.

 

Na tym nagraniu (od 3,18 sec) inne ujęcie z akcji ratowania tego policjanta.

 

http://youtu.be/wJtW4E-3Sjs?t=3m18s

 

 

edit:

Wszystko wskazuje na to, że wkradła się mała pomyłka w mój post.

 

Powyższa fotografia pochodzi najprawdopodobniej z miejsca zabójstwa policjantki / strażniczki miejskiej, którą, dzień po zamachu na Charlie Hebdo zastrzelił  Amedy Coulibaly (terrorysta ze sklepu "koszernego").

Miejsce zabójstwa  policjanta Ahmeda Merabet, zastrzelonego przez braci Kouachi wyglądało bardzo podobnie (stąd moja pomyłka) i widać je było na filmie, który (niestety) zniknął już z serwisu YT.

 

Szczęśliwie, zapisałem sobie kilka kadrów z niego - oto one:

 

krew%203.jpg

 

krew%204.jpg

 

krew%205.jpg


Użytkownik pishor edytował ten post 16.01.2015 - 12:43

  • 2



#310

Cait Sith.
  • Postów: 685
  • Tematów: 159
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Strzelanina w Belgii 

 

Dwie osoby zginęły, a kilka ujęto podczas policyjnej akcji antyterrorystycznej przeprowadzonej w mieście Verviers na wschodzie Belgii - poinformowała publiczna telewizja RTBF.

Wcześniej podawano, że są trzy ofiary. Według telewizji RTBF, akcja policyjna w Verviers może być częścią większej operacji prowadzonej w kilku miejscach w Belgii.

RTBF podało, że kilka osób zostało zatrzymanych przez policję, a w pobliżu dworca, gdzie przeprowadzono operację, słychać było kilka eksplozji i strzały. Dodano, że nie ma ofiar po stronie policji.

 

Agencja Belga poinformowała, że dwóch zabitych i ranny w operacji niedawno wrócili z Syrii i byli pod obserwacją służb. Przypomniała, że dżihadystyczne Państwo Islamskie (IS), działające głównie na terytorium Syrii i Iraku, rekrutuje bojowników również wśród obywateli państw europejskich, w tym muzułmanów mieszkających w Belgii. Agencja Reutera dodaje, że wśród tamtejszej społeczności wyznawców islamu obserwuje się zwiększenie aktywności radykalnych grup.

 

"Planowali zamachy na dużą skalę"

 

Belgijscy śledczy wyjaśnili na konferencji prasowej, że policja zamierzała przeszukać około 10 mieszkań osób, które ostatnio wróciły do kraju z Syrii. Podejrzani zostali wytypowani w trakcie kilkutygodniowego śledztwa. Jednak podejrzani z Verviers otworzyli do funkcjonariuszy ogień, po czym wywiązała się strzelanina, w której dwóch napastników zginęło.

- To byli niesłychanie dobrze uzbrojeni mężczyźni. Podejrzani natychmiast otworzyli ogień i zanim zostali zneutralizowani, przez kilka minut strzelali do jednostek specjalnych policji federalnej z broni wojskowej i pistoletów - powiedział prokurator federalny Eric Van Der Sypt. Dodał, że na razie nic nie wskazuje na powiązania grupy z Verviers z osobami odpowiedzialnymi za zeszłotygodniowe ataki w Paryżu.

Agencja Associated Press podaje, że grupa planowała ataki na budynki policyjne.

Śledczy poinformowali, że w okolicach Brukseli i Verviers przeprowadzono inne antyterrorystyczne operacje, w związku z czym w niektórych miejscach kraju podniesiono poziom alertu bezpieczeństwa.

 

- Spodziewamy się dalszych zatrzymań - zapowiedział Van Der Sypt.

Wcześniej tego samego dnia władze Belgii podały, że badają ewentualne powiązania zatrzymanego w Charleroi mężczyzny, który nielegalnie handlował bronią. Śledczy podejrzewają, że mógł mieć kontakty z Amedy Coulibalym, który zdaniem francuskich władz odpowiada za zabicie czterech osób w sklepie koszernym w Paryżu. Van Der Sypt powiedział, że zatrzymany zeznał, iż chciał kupić samochód od żony Coulibaly'ego. Prokurator federalny zapewnił, że będzie kontynuowane sprawdzanie tego wątku dochodzenia.

 

"Usłyszałem dwie eksplozje"

 

- Było ok. godz. 18.00. Gdy przejeżdżałem przed budynkiem sądu, usłyszałem dwie eksplozje, zatrzymałem się. Zobaczyłem wtedy dwóch młodych ludzi, w wieku 25-30 lat, ubranych na czarno, z zakrytymi twarzami - opowiada "Le Soir" świadek wydarzeń w centrum Verviers. - Gdy chciałem odjechać, zauważyłem policję, która otaczała okolicę kordonem.

Według telewizji RTBF akcji antyterrorystycznej w kilku różnych rejonach Belgii uważnie przygląda się premier Charles Michel.

Verviers jest byłym miastem przemysłowym, w którym mieszka duża grupa imigrantów. Miejscowość znajduje się około 125 km na południowy wschód od Brukseli.

 

(wp.pl)


  • 1



#311

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jezuici francuscy przedrukowują nieprzychylne katolikom okładki "Charlie Hebdo" w teologicznym piśmie "Etudes".

 

http://wyborcza.pl/1...ie_Hebdo__.html


Użytkownik Monolith edytował ten post 16.01.2015 - 12:16

  • 1

#312

MarcinK.
  • Postów: 80
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jezuici francuscy przedrukowują nieprzychylne katolikom okładki "Charlie Hebdo" w teologicznym piśmie "Edutes".

 

http://wyborcza.pl/1...ie_Hebdo__.html

 

Według mnie to głupota. Wolność słowa powinna polegać na tym,że można powiedzieć wszystko, ale jednocześnie ludzie powinni wiedzieć czego nie mówić i czego nie robić, wolność słowa nie powinna ograniczać wolności drugiego człowieka, nie powinna też obrażać niczyich uczuć.


  • 0

#313

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trzeba będzie chyba uciekać z Europy, chociaż na dzień dzisiejszy w tej Naszej biednej Polsce jeszcze jesteśmy bezpieczni. Nigdy nie byłem na wakacjach na zachodzie, a teraz to już tym bardziej nie pojadę. Moja siostra kilka lat temu była na wycieczce szkolnej w Paryżu, dziś mówi, że by nie pojechała.

Tak się zastanawiam, Polska jak wiadomo narodem tolerancyjnym i przyjaznym nie jest(geje, trans, czarni, itp), czyli mówiąc wprost: jesteśmy niewygodni dla Europy. Myślicie, że jak byśmy się tak ostro stawiali to chcieliby się Polaków w końcu pozbyć? Dosłownie i w przenośni.


  • 0



#314

drakula.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nowy porządek świata - Tak można podsumować aktualne wydarzenia. Wszystko składa się w jedną całość.
Cytując słowa prof. Brzezińskiego "Społeczeństwo musi żyć w ciągłym strachu, żeby łatwiej nim manipulować"


  • 1

#315

maciek2561.
  • Postów: 21
  • Tematów: 4
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

 

 

 


@pishor     napisałeś że pocisk nie mógł przebić głowy policjanta ! Pocisk wystrzelony z kałasznikowa jest w stanie przebić stal o grubości 7mm i mur ceglany o grubości 15mm więc powiedz mi dlaczego nie mógł przebić głowy człowieka ????

 

Czy kolega umie czytać ze zrozumieniem? Przeczytaj porządnie cały post(bo chyba o ten chodzi?) http://www.paranorma...nnych/?p=629564,            a później się wypowiadaj.

 

 

 

Chyba wiem lepiej o co chciałem zapytać nie poprawiaj mnie !!


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych