Skocz do zawartości


Zdjęcie

Atak na redakcję pisma "Charlie Hebdo" w Paryżu. Policja: 11 zabitych, 10 rannych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
328 odpowiedzi w tym temacie

#241

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

i gonią takich monolithów na ulicach.

 

 

Złotko, skąd ta informacja? Nikt mnie nie goni. Sobie wypraszam. Nie masz nic do dodania - nie pisz ;).

 

Oczywiście, że wina poglądów takich jak twoje. Chcesz państwo opiekuńcze, wyzwolone kobiety. Jak chcesz wyzwolone kobiety, to rodzi się mniej dzieci, a jak rodzi się mniej dzieci, to społeczeństwo się starzeje, a żeby utrzymać systemy socjalne i emerytalne, to trzeba ściągać imigrantów. Gadanie, że wszystko będzie ok i żebyśmy się wszyscy kochali, to już tylko usprawiedliwienie ich obecności, ale oni kochać się nie chcą, a jak normalna cywilizacja żyjąca zgodnie ze swoimi zasadami przeżywa swoją ekspansję w Europie ( milionową )

 

 

A gdzie ja napisałem, że chcę państwo opiekuńcze, wyzwolone kobiety, równość w znaczeniu lewicowym itd.? Może mnie z kimś mylisz?


  • 0

#242

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wnioskuję po tym co piszesz w innych tematach, wybacz jeśli cię z kimś pomyliłem ;) Ja kończę dyskusję i dzięki, bo miło się dyskutowało. Tak jeszcze wkleję obrazek, który znalazłem na profilu fb Światowego Kongresu Żydów: https://fbcdn-sphoto...1713195ec3e6f1f Nauczyli tolerancji Francuzów, czy nauczą muzułmanów? Życzę im powodzenia, bo ja wolałbym żeby tak właśnie było i żeby nikt nie utożsamiał mnie z nazistami, którzy chcą eksterminować inne rasy.


Użytkownik owerfull edytował ten post 11.01.2015 - 22:21

  • 0

#243

Cez77.
  • Postów: 186
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

Nie wyznają zasady takiej jak ty i inni Europejczycy: równości. Praktycznie w ogóle też nie wychowują swoich dzieci w sposób europejski, ale tradycyjny. Stąd też bulwersujący się Europejczycy, że u nich dzieci się bije. Tylko że te bite dzieci są później twarde i gonią takich monolithów na ulicach.

 

Tak jak Europa chciala z marchwii owoc zrobic. U nas juz sie wychowuje dzieci w sposob europejski. Skotkiem tego jest, ze jaraja fajki na dworze i to dzieci w wieku 9-10lat, klna i maja wszystko w glebokim powazaniu. W domu sa rospieszczone i maja wszystko od nowej konsoli po smartfony i jezeli moja starosc wiaze sie z takimi ludzmi to juz wole zelaznych muzluman. -.- Tradycje to sa rzeczy wspaniale dla kraju i tutaj tego blednie uzyles, chociaz fakt, Europa kladzie nacisk na swoje fanaberie niz na tradycje i kulturowaosc narodow.

 

 

Oczywiście, że wina poglądów takich jak twoje. Chcesz państwo opiekuńcze, wyzwolone kobiety. Jak chcesz wyzwolone kobiety, to rodzi się mniej dzieci, a jak rodzi się mniej dzieci, to społeczeństwo się starzeje, a żeby utrzymać systemy socjalne i emerytalne, to trzeba ściągać imigrantów. Gadanie, że wszystko będzie ok i żebyśmy się wszyscy kochali, to już tylko usprawiedliwienie ich obecności, ale oni kochać się nie chcą, a jak normalna cywilizacja żyjąca zgodnie ze swoimi zasadami przeżywają swoją ekspansję w Europie ( milionową )

 

Twoje zacofane poglady i postrzeganie swiata sa zatrwazajace. Najlepiej cofnac sie do sredniowiecza gdzie maz pral zone jak zupa byla za slona i jak za malo mu dawala. Tak naskakujesz na kulture wschodu a ludzie na wschodzie w porownaniu z Europa, sa geniuszami. Nie miej pretensji bo wypowiem i tak juz kilka razy wypowiadane zdanie: W sredniowieczu Twoi przodkowie jako pierwsi lapali za widly aby biec do Ziemii Swietej wyzynac kobiety i dzieci.


Użytkownik Cez77 edytował ten post 11.01.2015 - 22:24

  • 0

#244

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

jezeli moja starosc wiaze sie z takimi ludzmi to juz wole zelaznych muzluman. -.- Tradycje to sa rzeczy wspaniale dla kraju i tutaj tego blednie uzyles, chociaz fakt, Europa kladzie nacisk na swoje fanaberie niz na tradycje i kulturowaosc narodow.

 

Wiem, że poglądy mam zacofane, bo do tego właśnie dążę. Żeby być zdziadziałym, zaściankowym i staroświeckim białym reakcjonistą. xD Też wolałbym żyć na starość wśród konserwatywnego społeczeństwa, mającego szacunek do rodziny, tradycji, religii, różnych takich podstawowych wartości. Spodziewam się jednak, że będę żył w świecie, gdzie będą chcieli mnie eutanazować ( ? ), a na chleb będą mówili bep, a na murzyna biały. No może jednak wcześniej przyjdzie islam i nas uratuje, ale niekoniecznie chciałbym konserwatyzm w wydaniu islamskim, tak jak to niektórzy zarzucają konserwatystom europejskim.


  • 3

#245

Amer.
  • Postów: 37
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy było.

 

Operacja Paryż

 

https://www.youtube....player_embedded


  • 0

#246

luk26.
  • Postów: 384
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

a gruby Un w KP śpi spokojnie i się śmieje....


  • 0

#247

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Drugie ostrzeżenie! Kończymy z wycieczkami osobistymi! Bardzo poważnie zastanawiam się nad zamknięciem tego tematu!  


  • 0



#248

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja proponuję się skupić na tych filmikach - jednym z policjantem i drugim z tym szturmem na żydowski sklep. Wypowie się ktoś, jak w końcu z tą krwią i antyterrorystami? Ja się nie znam, a chętnie poznam opinię bardziej biegłych w tej sprawie.


  • 0

#249

entertain_me.
  • Postów: 34
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jest akcja, jest reakcja. Nie chcę wyjść na obrońcę oskarżonych wyznawców muzułmańskiego proroka, ale to, co się wydarzyło, było logiczne. Dziennikarze sami prowokowali do ataku - to jest obraza ich religii i kultury - nie chcę potępiać redakcji, ale to było do przewidzenia. Rozumiem, że mamy wolność słowa... ale czy to przypadkiem nie ma również swoich granic? Satyra, satyrą, ok, ale mam wrażenie, że to była przesada. Wszyscy wiemy, że muzułmanie są bardzo religijni, że reagują dość specyficznie - w takim przypadku dziennikarze narazili się na atak.
Nie stoję po żadnej stronie, ale wydaje mi się, że warto na to spojrzeć z perspektywy nie tylko ofiar... wiem, że ten naród wyrobił sobie negatywną opinię za to, co robili, ale postarajmy się też ich zrozumieć. Dla nich religia to coś porównywalnego z naszymi rodzicami, dziećmi, rodziną - najważniejsza część w życiu.
Ale też nie uznaję mordowania za obrazę uczuć religijnych czy kulturowych... To lekko podchodzi pod fanatyzm, czy coś. I to nie jest do usprawiedliwienia, bo ludzi się nie zabija. I tyle.
  • 0

#250

Cez77.
  • Postów: 186
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

Ja proponuję się skupić na tych filmikach - jednym z policjantem i drugim z tym szturmem na żydowski sklep. Wypowie się ktoś, jak w końcu z tą krwią i antyterrorystami? Ja się nie znam, a chętnie poznam opinię bardziej biegłych w tej sprawie.

 

Jezeli doczytalem :szczerb:  kilka stron wczesniej to byly posty o tym, ze atak antyterrorystow byl ustawiony. Z tego co widzialem w internetach i programach o silach specjalnych to od drzwi frontowych podchodzi kilku gosci, od tylu podchodzi i w najlepszej pozycji jest snajper aby zalatwic napastnika bez wkraczenia do budynku tylko poprzez sprowokowanie go do ukazania sie. Gdy snajper nie daje rady wkraczaja ludzie od tylu, wywazaja drzwi aby zmylic napastnika i odciac droge ucieczki a potem atakuja sily frontalne. Do sordka czesto sa zucane granaty hukowe albo gdy terrorysta jest zdezorientowany tym co sie dzieje wkraczaja ze wszystkich stron. Jest to ogolno swiatowy sposob do walki z terroryzmem. W srodku nastepuje blyskawiczna ocena osob napotykanych i kazda osoba przejawiajaca dziwne zachowania jest lapana albo w przypadku domniemania zagrozenia zabijana. Jednostki opieraja sie na szybkosci, ocenie i likwidacji bez zbednego "naparzania".  Z tego co wyczytalem to albo Francja robi wszystko na opak albo maja niezawodna metode do walki z terroryzmem. :szczerb:  Zachowanie antyterrorystow wyglada jak kiedys moje granie w Counter Strike:

 

-Ej! Siedza za sciana! Wal na oslep przez sciane!

 

edit. osoba ktora wyskakuje przez okno na fimiku to terrorysta czy nie? Bo jezeli to czlonek jednostki to dostal sie pod ladny ogien bratobojczy i przez swoich zostal spacyfikowany.


Użytkownik Cez77 edytował ten post 12.01.2015 - 12:57

  • 0

#251

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dostarczam ciekawy materiał

Obawiający się o swoje życie „ludowy gubernator Noworosji” Paweł Gubariew twierdzi, że za zamachami w Paryżu stoi Moskwa. „Dysponujemy zapisami rozmów czeczeńskich bojowników z prezydentem Ramzanem Kadyrowem” – powiedział samozwańczy "gubernator" Doniecka.


W nagranych rozmowach, już po ataku na redakcję lewicowego pisma Charlie Hebdo, Kadyrow ma się chwalić wynajęciem Algierczyków, którzy mieli dokonać zamachu.

„Noworosja potępia działania Kadyrowa i ataki terrorystyczne wymierzone w ludność cywilną. Jesteśmy gotowi podzielić się ze światową opinią publiczną informacjami, jakimi dysponujemy” – miał oświadczyć Gubariew.

Wypowiedź „gubernatora” cytuje ukraiński „Daily News”. Informator portalu potwierdza, że Kadyrow zlecenie otrzymał z Kremla.

Według newsdaily.com.ua – negocjacje Gubariewa z Kremlem potoczyły się nie po myśli lidera separatystów i jest on gotów ujawnić posiadane informacje w przyszłości.
 

Informację, które ujawnia Gubariew są zbieżne z tym co mówi były doradca Władimira Putina, Andriej Iłłarionow w najnowszym numerze „Nowego Państwa”. - Kraje Europy nie powinny być zdziwione masowym ruchem islamistycznym destabilizujących państwa Europy w czasie, kiedy Putin będzie chciał domknąć swój imperialny plan na terytorium byłego ZSRS. (…) W mojej ocenie już niebawem Europa stanie przed nowym problemem. Islamiści z Bliskiego Wschodu, Afryki przeniosą się na Stary Kontynent – mówi Iłłarionow w rozmowie z Michałem Rachoniem.

niezalezna.pl


Juz w dniu zamachu, wysnułem sobie taką teorie spiskową zakładająca udział Rosji, ale nie było jeszcze żadnych poszlak, ciekawe na ile prawda jest to gadanie ruskich bojców.
W każdym bądź razie opcja do rozważenia.


Użytkownik mjr Tsu edytował ten post 12.01.2015 - 16:39

  • 2



#252

MarcinK.
  • Postów: 80
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja proponuję się skupić na tych filmikach - jednym z policjantem i drugim z tym szturmem na żydowski sklep. Wypowie się ktoś, jak w końcu z tą krwią i antyterrorystami? Ja się nie znam, a chętnie poznam opinię bardziej biegłych w tej sprawie.

 

Ja tam nie wiem, widziałem jak kula z kałasznikowa odbijają się nawet od deski, ale ciężko powiedzieć co było dalej.

Chodzi o to,że 7,62mm to taki kaliber który jest stworzony do przebijania, człowiek może przeżyć i z dziesięć kul jeśli żadna z nich nie uszkodzi ważnego narządu wewnętrznego.

 

Ten filmik w którym terrorysta dobija policjanta widziałem dzisiaj pierwszy raz ponieważ nie lubuję się w oglądaniu drastycznych scen śmierci ale zaciekawiła mnie koncepcja spisku i obejrzałem to dokładnie.Rzeczywiście wygląda dziwnie,zupełnie tak jakby był to fake.

 

Tak więc uważam, że istnieją dwie możliwości, albo to jest fake i po prostu miało wyglądać, że policjant został dobity, dla naocznych świadków, a ktoś to nagrał i nie wyszło, albo kula przebiła jego głowę tak szybko, że ta pozostała niewzruszona.Brak krwi wytłumaczyć można tym, że ta nie zdążyła jeszcze lecieć, ekspertem nie jestem ale spotkałem się z sytuacjami w których krew nie leci natychmiast po otrzymaniu rany.

 

Tym czasem polecam obejrzeć co myśli przeciętny muzułmanin:

 


  • 0

#253

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@MarcinK
Ten filmik doskonale obrazuje, że ekstremizm nie jest jedynie marginesem islamu, ale jego pochodną.

I do tego się to właśnie sprowadza - większość przeciwników islamu w Europie, nie twierdzi wcale, że nie ma normalnych muzułmanów. Za to doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jaki smrodek ciągnie się za islamem.

Przy okazji. Dziwię się, że nikt nie odniósł się do pewnych słów Selima Chazbijewicza. Ten wywiad miał pewnie na celu pokazanie "patrzcie, większość muzułmanów jest normalna, ekstremizm to mniejszość". Wyszło, że... nie do końca. Chazbijewicz sam przyznaje (dwukrotnie) - margines ekstremizmu jest szeroki.

Panie, panowie - margines, z definicji, nie powinien być szeroki.

PS: wracając do filmiku - nie powiem, żeby odkrył on cokolwiek dla mnie, bardziej zaciekawił mnie jeden komentarz: "Islamnet is the largest Islamic organization in Norway. What we would call extremism is the norm among most Islamic states. You can read the Pew report yourself."
Zakładam, że chodzi o to: http://www.pewforum....ciety-overview/
Właśnie przeglądam.
  • 0



#254

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

margines ekstremizmu jest szeroki.

Panie, panowie - margines, z definicji, nie powinien być szeroki.

 

 

Z definicji jest mniejszy, niż większy, bo inaczej by nim nie był, prawda? Próba doprecyzowania tegoż jest jak najbardziej trafna. Może sparafrazuję Ci to zdanie, dla lepszego zrozumienia: ekstremiści wśród muzułmanów to nadal mniejszość, ale nie należy jej lekceważyć, bo rośnie w siłę. Ja tam się z Chazbijewiczem zgadzam.

 

I do tego się to właśnie sprowadza - większość przeciwników islamu w Europie, nie twierdzi wcale, że nie ma normalnych muzułmanów. Za to doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jaki smrodek ciągnie się za islamem.

 

 

Dokładnie taki sam, jaki się ciągnie za ludźmi pokroju Breivika. Masz rację!

 

@Yaw - czytałem ten raport jakiś czas temu. Komentarzem niech będą słowa autorów, np.:

 

The populations of both Afghanistan and Iraq are at least 99% Muslim. Estimates for the religious composition of countries in this report are from the Pew Research Center’s December 2012 report “The Global Religious Landscape.” (return to text)

 

 

Przybliżone (no bo jak inaczej), no i trochę nieaktualne, bo sprzed de facto powstania IS. Co więcej:

 

Overwhelming percentages of Muslims in many countries want Islamic law (sharia) to be the official law of the land, according to a worldwide survey by the Pew Research Center. But many supporters of sharia say it should apply only to their country’s Muslim population.

Moreover, Muslims are not equally comfortable with all aspects of sharia: While most favor using religious law in family and property disputes, fewer support the application of severe punishments – such as whippings or cutting off hands – in criminal cases. The survey also shows that Muslims differ widely in how they interpret certain aspects of sharia, including whether divorce and family planning are morally acceptable.

 

 

Tak to właśnie wygląda - niby 99% ludności Afganistanu chce szariatu, tylko problem jakiego, w jakim stopniu, do kogo się odnoszącego itd...


Użytkownik Monolith edytował ten post 12.01.2015 - 22:01

  • 0

#255

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak więc uważam, że istnieją dwie możliwości, albo to jest fake i po prostu miało wyglądać, że policjant został dobity, dla naocznych świadków, a ktoś to nagrał i nie wyszło, albo kula przebiła jego głowę tak szybko, że ta pozostała niewzruszona.Brak krwi wytłumaczyć można tym, że ta nie zdążyła jeszcze lecieć, ekspertem nie jestem ale spotkałem się z sytuacjami w których krew nie leci natychmiast po otrzymaniu rany.

Zacznijmy może od kwestii pocisku.

Napisałeś

Chodzi o to,że 7,62mm to taki kaliber który jest stworzony do przebijania, człowiek może przeżyć i z dziesięć kul jeśli żadna z nich nie uszkodzi ważnego narządu wewnętrznego.


Z informacji prasowych wynika, że terroryści posługiwali się karabinami AK Kałasznikow. To jednak nie przesądza kwestii kalibru pocisków jakimi strzelali. 

 

Rzeczywiście pierwotnie w Kałasznikowach używano tylko pocisków kalibru 7,62 mm, jednak w kolejnej modyfikacji tego karabinu (z lat siedemdziesiątych) zmieniono kaliber na mniejszy - 5,45 mm.

Obecnie używa się Kałasznikowów strzelających oboma rodzajami pocisków:

cyt."Rozwój broni opartej na mechanice Michaiła Kałasznikowa trwa nadal. Na bazie AK-74M powstawała tak zwana „rodzina AK-100”, czyli nowe warianty broni tworzone na potrzeby rosyjskich sił zbrojnych, ale też w znacznym stopniu z przeznaczeniem na eksport. Są wśród nich AK-101 i AK-102, strzelające standardową amunicją NATO kalibru 5,56 mm, ale też AK-103 oraz AK-104 na stare dobre i nadal powszechne w wielu częściach świata naboje pośrednie 7,62 mm typowe dla AK-47."

źródło

 

Chodziło o poprawienie zasięgu broni, zmniejszenie jej wagi, prędkości początkowej pocisku, a także szybkości strzałów. Pociągnęło to za sobą jednak konsekwencje polegające na tym, że te nowe, lżejsze pociski miały tendencję do "koziołkowania" po trafieniu w cel, a to z kolei powodowało dużo większe uszkodzenia w ciele osoby trafionej takim pociskiem.

Mamy więc dwie możliwości - albo strzelano pociskami kaliber 7,62 mm, które ze względu na większy kaliber, naturalnie powodowały większe rany albo pociskami kaliber 5,45 mm, które powodowały większe uszkodzenia wewnętrzne, że względu na to wspomniane "koziołkowanie".

 

Do czego zmierzam.

W obu tych przypadkach, naturalną konsekwencją postrzału w głowę z  tak bliskiej odległości, byłaby co najmniej, fontanna krwi (taka krwawa mgiełka) wydobywająca się z rany wylotowej. O ile w ogóle o jakieś ranie wylotowej można by mówić.

 

Posłużę się tu chyba najbardziej znanym przykładem postrzału w głowę, który zna chyba każdy i chyba każdy widział nagranie z tego zdarzenia.
Chodzi mi tu o zamach na Kennedy'ego i słynny film Zaprudera.

 

Kto nie widział tego nagrania, może zobaczyć je tutaj

 

Wprawdzie JFK otrzymał postrzał z zupełnie innej broni, bo z włoskiego karabinka Carcano ale tak się składa, że strzelano z niego również pociskami pełnopłaszczowymi (jakimi strzela Kałasznikow) o podobnym kalibrze 6,5 mm.

Różnica polega głównie na tym, że strzał padł z odległości ok 80 metrów, a nie tak jak w przypadku paryskim, z odległości kilkudziesięciu centymetrów.

 

Co zostało z czaszki JFK można zobaczyć na tym filmie, na którym specjaliści od balistyki próbują wyjaśnić kwestię skąd strzelano i jaki był tego efekt. 

Na tym samym nagraniu widać jak wyglądało ubranie JFK po tym ostatnim postrzale  link   

Sporo krwi - prawda?

 

Tymczasem w przypadku nagrania z Paryża, nie ma ani śladu choćby kropli krwi (pomimo tego, że jakość nagrania jest o niebo lepsza od filmu Zaprudera, a samo nagranie wykonano z bliższej odległości).

Żadnej "krwawej chmury" wokół głowy policjanta, czy kałuży krwi na chodniku. Co więcej - nie widać też żadnych efektów tego postrzału na głowie ofiary.

 

Nie widać też czegoś więcej, a mianowicie reakcji ciała na ten postrzał oddany z odległości zaledwie kilkudziesięciu centymetrów.

 

W przypadku zamachu na JFK najwięcej teorii spiskowych powstało w związku z odrzutem ciała prezydenta, po postrzale w głowę. Z odrzutem - do tyłu. Dało to asumpt do twierdzeń o tym, że strzelano do niego z przodu, a więc nie mógł tego zrobić Oswald, który znajdował się za plecami JFK. Jak się jednak okazało, taka reakcja ciała Kennedy'ego. Była jak najbardziej naturalna.

 

Oddajmy głos specjaliście
cyt. "Kiedy pocisk przeszył czaszkę i mózg, doszło do stymulacji nerwów, na długości całego rdzenia kręgowego"  link
Czy widzicie taką stymulację w przypadku tego policjanta? Ja widzę tylko, że bardzo łagodnie kładzie on głowę na chodniku.

 

Widzę też coś jeszcze.
A mianowicie ślad po uderzeniu pocisku w chodnik (tuż koło lewj dłoni policjanta), a także obłok dymu / pyłu po tym strzale wydobywający się z okolic miejsca, w które uderzył pocisk.

 

Widać to bardzo dokładnie na nagraniu w zwolnionym tempie, które zamieścił wyżej Amer.

Powiększcie obraz i zwróćcie uwagę na lewą dłoń policjanta link

Pojawia się przy niej biała plamka, z okolic której ulatuje chmurka dymu / pyłu czy co to tam się ulatnia. Ta biała plamka, to właśnie miejsce, w które uderza pocisk.

 

Ktoś powie: "Pocisk przeszył głowę, a następnie uderzył w chodnik". Możliwe ale w ślad za nim na chodnik powinny polecieć kawałki czaszki, mózgu i fontanna krwi.

 

Jest jeszcze jedna rzecz. W przypadku kiedy pocisk trafia w tkankę miękką, np brzuch, to bez problemu może przelecieć na wylot - w linii prostej. Inaczej jest kiedy trafia na kości - np czaszki.
Nawet pocisk tego kalibru zmieni trajektorię lotu na skutek trafienia na kości. tak było w przypadku JFK, kiedy to pocisk, który trafił go w głowę zmienił kierunek lotu, co sprawiło, że lekarze wykonujący autopsję, mylnie ocenili położenie rany wlotowej, zakładając, że pocisk leciał po linii prostej.  link 

 

Popatrzcie na ułożenie Kałasznikowa w ręce terrorysty, w momencie oddawania strzału, a następnie na ślad po uderzeniu pocisku w chodnik? Dałoby się wykreślić linię prostą?
Moim zdaniem - tak.

 

Świadczyłoby to o tym, że pocisk pomimo, że dwukrotnie przebił kości czaszki, nie zmienił swojej trajektorii.

A skoro tak (a także z powodów wymienionych wyżej), to stawiam tezę, że ten strzał nie mógł być śmiertelny, a nawet jakoś szczególnie szkodliwy dla ofiary.

Z prostego powodu - bo nie trafił on w głowę policjanta.

 

Chciałbym żeby była jasność.

To, co wyżej napisałem nie jest próbą budowania jakiejkolwiek teorii spiskowej.

Nie wiem kto, dlaczego i w jaki sposób. Nawet nie chce mi się szczególnie tego rozważać.

Odnoszę się tylko do tego, co widzę na filmie i co wydaje mi się dziwne i nienaturalne.
Najprawdopodobniej w ogóle bym się nad tą kwestią nie pochylił, gdyby nie informacja o dowodzie osobistym znalezionym w samochodzie pozostawionym przez terrorystów.

 

Bo jest kolejny przypadek, kiedy zdarza się organom ścigania tak szczęśliwy traf, pozwalający od razu ustalić kogo mają szukać.

I tak sobie myślę, że albo zamachu tego dokonali wyjątkowi idioci, którzy za wszelką cenę starali się pomóc policji w ich zlikwidowaniu albo ktoś ma nas wszystkich za idiotów i próbuje wmówić, że pierwszą rzeczą, którą powinien wziąć ze sobą terrorysta wybierający się na dokonanie zamachu, jest wzięcie ze sobą dowodu tożsamości.
Innej opcji nie widzę.

@ Cez77

...osoba ktora wyskakuje przez okno na fimiku to terrorysta czy nie? Bo jezeli to czlonek jednostki to dostal sie pod ladny ogien bratobojczy i przez swoich zostal spacyfikowany.

 

Według mediów - tak. To właśnie jest zamachowiec, który w ten spektakularny sposób postanowił popełnić samobójstwo.

Moim zdaniem, jak na terrorystę - samobójcę, wybrał najdziwniejszy rodzaj śmierci.
Bo ten efektowny "szczupak" w kierunku kilkudziesięciu policjantów uzbrojonych po zęby, bez jakiejkolwiek próby ostrzeliwania ich, tak właśnie należałoby określić.

P.S.

Wszystkie wykorzystane nagrania ustawiałem tak, żeby włączały się w wybranych przeze mnie fragmentach - nie ma więc potrzeby oglądania całości filmów. No, chyba, że ktoś bardzo chce :D


  • 2




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych


    Bing (1)