Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zdjęcia z misji łunochód


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#16

IO.
  • Postów: 256
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Qwilan--> Po pierwsze, myśliwce to zupełnie inna dziedzina, USA i tak bije Rosję spokojnie (mają przecież już kolejne generacje po F-16, tylko jeszcze nie używane, to normalna procedura na przestrzeni lat). Po drugie, radzieckie rakiety miały dużą moc, ale to wystarczy, potrzeba także elektroniki do sterowania. Z tym ZSRR zawsze był z tyłu.


Po pierwsze mówie, że kiedyś ZSRR przewyszrzało USA (szczegulnie, że go już nie ma).
F16 nie wiem czemu wszyscy zachwycają sie tym szajzem. Mig29, Su27 były najlepszymi samolatami swoich czasów. Porównaj możliwości F16 i Su27. Żaden inny samolot nie potrafi powturzyć figury Cobra stosowanej przez pilotów Su27. Promy ZSRR choć później zbudowane są bardziej zaawansowane i mocniejsze od Amerykańskich. Rosja ma największe samoloty świata - Antonowy. Rosja prowadziła w kosmosie. Pierwszy człowiek w kosmosie. Pierwsza kobieta. Pierwszy satelita itd. itp. Rosja ma największe atomowe łodzie podwodne świata - Typhoony. Lotniskowce takie jak "Admiral Kuzienkov"(mogłem pomylić trochę nazwe ;-)) są większe od lotniskowców USA i mają większą siłe ognia (chodzi mi głównie o samoloty). Rosyjscy żołnierze należą do najlepiej przeszkolnych. Ćwiczą głównie na ostrej amunicji. Rosyjskie czołgi także nie są w tyle. Dziś Rosja ma stelth. Po prostu nie szpanuje tym jak Ameryka.

Nie przecze że ich kraj jest chory. Społeczeństwo biedne, a system niesprawdzony. Mają tam twardogłowych u włądzy i biedaków w miastach. To przykre, że tylko oni reprezentują ten kraj. Po prostu stereotypy biorą góre. Też myślałem że ruscy to tylko głupi, zacofani pijacy. Kiedy się dowiedziałem czegoś więcej o historii i uzbrojeniu dwóch super mocarstw zmieniłem zdanie.
  • 0

#17

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie zapomnij, że F-16 w wersji C/D jest już dużo nowocześniejszy..

Promy ZSRR niestety są wzorowane na amerykańskich. Główna różnica to sposób wynoszenia na orbitę, bo za pomocą dużej pojedynczej rakiety. Zresztą, nie ma o czym mówić, odbyły się dwa loty testowe i projekt zarzucono.

Sukcesy ZSRR okupione były olbrzymią ilością ofiar. Nie dziwne, że któreś próby się udały pomyślnie. A jednak nie umieli przeskoczyć problemów tecnicznych lotu załogowego na Księżyc..

Nowoczesne samoloty (w tym stealth) czy duże lotniskowce, nic nie znaczą w tym momencie. Jest ich po prostu za mało w pełni sprawnych. Nie da się przeskoczyć różnicy w funduszach. Wyszkolenie to inna sprawa, jednostki specjalne są na bardzo wysokim poziomie, choć nie przewidziane do działań z precyzją chirurgiczną, lepsze są do silnych, mocnych uderzeń. Zwykła armia rosyjska nie przedstawia jednak wartości militarnej prawie żadnej.
  • 0

#18

IO.
  • Postów: 256
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie zapomnij, że F-16 w wersji C/D jest już dużo nowocześniejszy..

Nie zapomnij, że nowy F16 stworzono po upadku ZSRR, więc nie ma tu znaczenia.

Promy ZSRR niestety są wzorowane na amerykańskich. Główna różnica to sposób wynoszenia na orbitę, bo za pomocą dużej pojedynczej rakiety. Zresztą, nie ma o czym mówić, odbyły się dwa loty testowe i projekt zarzucono.



O ile wiem to nie wina projektu, ale tego że komnizm upadł i przestano finansować dawne projekty. :D A to że wzorowane to prawda, tyle że to nie zmnienia faktu

Sukcesy ZSRR okupione były olbrzymią ilością ofiar. Nie dziwne, że któreś próby się udały pomyślnie. A jednak nie umieli przeskoczyć problemów tecnicznych lotu załogowego na Księżyc..

Te ofiary są właśnie ciemną stroną postępu ZSRR :(
A o ile mi wiadomo to USA też nie była na księżycu :P

Nowoczesne samoloty (w tym stealth) czy duże lotniskowce, nic nie znaczą w tym momencie. Jest ich po prostu za mało w pełni sprawnych. Nie da się przeskoczyć różnicy w funduszach.


Czyli teraz przyznałeś, że Rosja jest potężniejsza. W dzisiejszej wojnie liczy się przewaga w powietrzu. Podstawowe jednostki powietrzne Rosji są n-razy lepsze od Amerykańskich. Poruwnaj sobie osiągi, liczebność a mnie zrozumieśz ;)

Wyszkolenie to inna sprawa, jednostki specjalne są na bardzo wysokim poziomie, choć nie przewidziane do działań z precyzją chirurgiczną, lepsze są do silnych, mocnych uderzeń. Zwykła armia rosyjska nie przedstawia jednak wartości militarnej prawie żadnej.

Powiem tak: W ich normalnej armi Rosyjskiej liczy się ilość nie jakość ;) I tu sie z toba zgodze. Choć w dzisiejszej wojnie piechota nie odgrywa już tak dużej roli jak kiedyś.
  • 0

#19

Oscypek.
  • Postów: 23
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może by temat wydzielić? ;)

Przewaga lotnicza wcale nie zapewnia zwycięstwa w wojnie... tak samo przewaga liczebności piechoty, siły broni itd... zwycięstwo w wojnie między innymi okupione jest odpowiednim połączeniem wszystkiego: lotnictwo, piechota, jednostki zmechanizowane itd... coraz większą rolę odgrywa skuteczność zbierania informacji i wojna elektroniczna. Zresztą od początku rośnie rola także jednostek specjalnych, które często przygotowują grunt pod główne uderzenie.

Armia Federacji Rosyjskiej obecnie jest w złym stanie. Wtedy armia była lepsza, ale sama piechota wojny nie wygra.
Jednak najsłynniejsza jednostka Specnaz - uważam, że nie było równych. Jednak całość podupadła.

Każda ze stron miała jakieś atuty, jedni w czymś byli lepsi, drudzy gorsi...
Potęga ZSRR urosła z komunizmu...a ZSRR upadł też przez komunizm...
  • 0

#20

IO.
  • Postów: 256
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Może by temat wydzielić? ;)

(...)

Każda ze stron miała jakieś atuty, jedni w czymś byli lepsi, drudzy gorsi...  
Potęga ZSRR urosła z komunizmu...a ZSRR upadł też przez komunizm...


No i właśnie doszliśmy do porozumienia ;) (mam nadzieje :D ) Nie trzeba wydzieleać tematu :D
Gospodarka USA była i jest silniejsza od Rosyjskiej. Komunizm dał ZSRR przewagę, ale ten ustrój nie mógł obowiązywać długo. Władze ZSRR ładowały pieniądze głównie w wojsko, w walkę z Ameryką (zimna wojna ;) ). System USA jest jedak lepszy. Pozatym USA rozsądniej rozlokowała pieniądze. To dało jej na dzień dzisiejszy przewagę.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych