Skocz do zawartości


Zdjęcie

Golgota Beskidów - Masoni i ukryte przesłanie

Golgota Beskidy Masoni Droga Krzyżowa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

Claire.
  • Postów: 294
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

 

 

Obejrzałam dzisiaj ten film. Jestem osobą wierzącą.. i ten film zrobił na mnie duże wrażenie. Prawdopodobnie napiszecie, że to nadinterpretacja..., że to bzdura i naciągane... itd.   Jeśli w ogóle ktoś będzie chciał to obejrzeć...

 

Ja jednak jestem trochę przerażona po obejrzeniu tego filmu. ( Pomijając fatalną dykcję i głos narratora...) Przesłanie jest mocne wg mnie... Mocne i przykre... 

 

Jakim prawem, ktoś poniewiera naszą wiarę (mówię tu do osób wierzących) i dodaje jej zupełnie innego oblicza? Jakim prawem, ktoś kpi w żywe oczy ludziom wierzącym w Jezusa i Boga? I dlaczego Kościół tego nie widzi?


Użytkownik Claire edytował ten post 07.12.2014 - 22:24

  • 0

#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ósma minuta i pierwsze przekłamanie:

"Ozyrys był bogiem świata podziemnego i naczelnym bogiem zła. Jego małżonka Izyda była patronką prostytucji" - tak bardzo chce znaleźć coś złego, że ignoruje mitologię do której się odnosi.

Ozyrys był w Egipcie bogiem pozytywnym, nauczył ludzi upraw rolnych i wielu innych rzeczy. Po zabiciu przez brata zmartwychwstał, i stał się bogiem śmierci, sądzącym ludzkie uczynki i decydujący do jakiego miejsca dusza uda się po śmierci, ale też bogiem ożywiającym i odradzającym. Nie był żadnym demonem ani źródłem zła. Natomiast Izyda była patronką rodzin, i boginią płodności.

 

15 sekund później "Egipski hieroglif złego oka jest okiem boga ozyrysa"

Przedstawiony hieroglif to Oko Horusa. A to zupełnie inny bóg. Zaś sam symbol miał być znakiem witalności i symbolem przezwyciężenia chorób.

 

5 sekund później "Po jego śmierci Izyda została wdową" - skoro jej mąż zmartwychwstał, to chyba nie na zawsze?

 

A to przecież tylko jedna minuta - wstęp mający tłumaczyć dlaczego pewne symbole mają być uznane za masońskie.

 

18 minuta - co my tam mamy? Złamana kolumna jako symbol nierządu, dwa gołąbki jako sybol nierządu i gałka na drzewcu flagi, jako kopuła jerozolimska

 

20 Minuta "wyższa piramida zwieńczona jest trójkątnym zakończeniem, zawierającym oko" - i tu zbliżenie na zakończenie piramidy na którym... nie ma oka. "... oko wszechwidzącego zła..." - teraz wiecie po co było autorowi pomylić Ozyrysa z bogiem zła, a oko Horusa uznać za oko Ozyrysa? Specjalnie pomieszał symbole aby wprowadzać w błąd.

 

22 minuta "na korze drzewa widać wyraźnie żebra ludzkie" - powiedz szczerze - widzisz tam wyraźnie jakieś żebra? Bo ja nawet z podpowiedzią nie bardzo. Sądząc z wypowiedzi autora, wszystko dla masonów jest symbolem zła i nierządu - już mieliśmy gołębie, ale teraz symbolem nierządu są wróble.

 

Drugiej polowy mi się nie chce oglądać.


  • 0



#3

Claire.
  • Postów: 294
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Szkoda, że wyrażasz taką opinię po obejrzeniu zaledwie paru minut filmu.

 

Ja nie twierdzę, że wszystko co mówi autor filmu jest prawdą, być może spora część rzeczy jest naciągana.  Nie podlega jednak wątpliwości, że interpretacja  Drogi Krzyżowej, nie jest taka jak być powinna, i coś z nią nie tak..

 

Jeszcze zanim film powstał to mój znajomy, który miał okazję zobaczyć Golgotę Beskidów w Górach powiedział mi, że to najdziwniejsza i najbardziej niepokojąca interpretacja Drogi Krzyżowej jaką kiedykolwiek widział, oraz, że nie rozumie przesłania artysty. 


Użytkownik Claire edytował ten post 08.12.2014 - 18:24

  • 0

#4

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Claire@

Ty naprawdę łyknęłaś te bzdety? No daj spokój, ja uwielbiam ekstremalne opinie, ale dla mnie jest to tak samo wartościowe, jak analiza Teletubisiów, czy Pawła i Gawła... Wyszukiwanie na siłę tego, czego nie ma.





#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Claire, przyzwyczaj się do tego że część z tego co jest w internecie to bzdury. Sztuką jest umieć odzielić prawdę od fikcji. Mam takie wrażenie, że dla ciebie nie jest to istotne, ważne że coś robi dobre wrażenie.
  • 0



#6

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Ap ropo gałki na drzewcu flagi.
O ile się nie mylę, to wedle NT Duch Święty często pojawiał się pod postacią symbolu nierządu. Znaczy się białej gołębicy. Co do owych niewidocznych żeber ludzkich na korze drzewa, to one ewidentnie są symbolem nierządu, bo kobieta powstała z żebra Adama, a każdy katolik wie, że kobieta to jeden wielki symbol zła i nierządu.
  • 0



#7

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

, bo kobieta powstała z żebra Adama, a każdy katolik wie, że kobieta to jeden wielki symbol zła i nierządu.

 

aleś jest ... ty ... ty ...  

 

a jak do tego nierządu i całego zła jakie na Ziemię sprowadziła kobieta (^^,)  ma się pozycja matki Jezusa (czytaj Boga).

O co tu naprawdę chodzi?

Kobieta jest zła, nieczysta, grzeszna przez samo bycie kobietą.  

Sex z nią jest brudny. Najlepiej jak by te grzesznice rodziły bez seksu ze śmiertelnymi mężczyznami - a były natomiast zapładniane przez Anioły? (widocznie u Aniołów to nie nazywa się seks).  Wiem, wiem czy Tobie też wygląda to raczej na zapłodnienie pomiędzy gatunkami?


Użytkownik Aidil edytował ten post 09.12.2014 - 11:07

  • 0



#8

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Ja tego nie wymyśliłem, tylko cytuję na podstawie niejakiego Augustyna. On chyba nazywał kobietę naczyniem grzechu czy jakoś tak.
Nie pamiętam tego dobrze, a sprawdzać mi się nie chce, ale zanim został świętym, to sam często obcował z owymi naczyniami grzechu, tylko potem dopadł go lęk, więc został typową dewotką.

Maryja się puściła z Duchem, a nie Aniołem. Tym Duchem co pod postacią symbolu nierządu później się pojawił. Zastanawia mnie tylko, czy do Maryi przyszedł też pod postacią tego symbolu, a jeśli tak, to jakim cudem ją zapłodnił. Jeśli też był przebrany za gołębicę, to byłby to pierwszy przypadek lesbijskiej miłości międzygatunkowej prowadzącej do ciąży. Chyba że przyszedł do niej pod postacią rzymskiego żołnierza, jak domniemywają niektórzy antykościelni historycy.
  • 0



#9

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Maryja się puściła z Duchem, a nie Aniołem. Tym Duchem co pod postacią symbolu nierządu później się pojawił. Zastanawia mnie tylko, czy do Maryi przyszedł też pod postacią tego symbolu, a jeśli tak, to jakim cudem ją zapłodnił. Jeśli też był przebrany za gołębicę, to byłby to pierwszy przypadek lesbijskiej miłości międzygatunkowej prowadzącej do ciąży. Chyba że przyszedł do niej pod postacią rzymskiego żołnierza, jak domniemywają niektórzy antykościelni historycy.

 

 

Maria nie puściła się tylko wzięła w swoje posiadanie męskość Anioła. Ni mniej ni więcej wykorzystała męskie przejawienia Anioła które są androgenami.

Czy lub kim jest ten duch.  Mamy ducha czasu, ducha lub brak ducha wygląda na to że jest to eufemizm który stał się osobowy.  

Nie duch odwiedził Marię lecz Anioł tak twierdzą Ci którzy nie widzieli ale wiedzą.


  • 0



#10

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Właśnie nie, Anioł zapowiedział jej nieziemski seks z Duchem. Zresztą jest tak napisane w Łk 1, 28-38.
Spoiler

Użytkownik Urgon edytował ten post 09.12.2014 - 22:33

  • 0



#11

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Właśnie nie, Anioł zapowiedział jej nieziemski seks z Duchem. Zresztą jest tak napisane w Łk 1, 28-38.

Spoiler

 

 

 

Duch czyli istota niematerialna a nią jest Anioł.

 

Spróbujmy zanurzyć się w tamtych czasach i co my tu mamy.  

- Młodą kobietę, 

- jej partnera który jeszcze nie jest rogaczem,

- Anioła 

Kobiety w tamtym okresie wychodziły bardzo młodo za mąż. 

Mężczyźni różnie.

Aniołowie - brak informacji.

 

W tamtym okresie w nie których warstwach społecznych istniał okres rocznego narzeczeństwa dający możliwość sprawdzenia czy narzeczona lub narzeczony są płodni.

 

Niektóre źródła podają że partner Marii był bardo wiekowym mężczyzna.

Nie jest tajemnicą instytucja surogatki  jak i zapłodnienia poza ustrojowego z wykorzystaniem nasienia innego mężczyzny.

Jak radzono sobie wtedy?  Z bezpłodnością u mężczyzn? przecież nie było banków spermy? 


Użytkownik Aidil edytował ten post 09.12.2014 - 21:04

  • 0



#12

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Maryja się puściła z Duchem, a nie Aniołem. 

 

Maria nie puściła się tylko wzięła w swoje posiadanie męskość Anioła. 

 

No właśnie... punkt widzenia zależny od punktu siedzenia.

 

 

AVE...

Właśnie nie, Anioł zapowiedział jej nieziemski seks z Duchem.

 

Duch czyli istota niematerialna a nią jest Anioł.

I tu bym się zgodził z Urgonem, wszak Anioł był li tylko posłańcem przynoszącym "nowinę" (no zwał, jak zwał).

 

 

 "Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego okryje Cię cieniem."

 

Czepiając się szczegółów, powyższy fragment zapowiada niezłą orgietkę.





#13

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

"Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego okryje Cię cieniem."

Czepiając się szczegółów, powyższy fragment zapowiada niezłą orgietkę.

Za to zdanie

A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, którą miano za niepłodną.

sugeruje, iż Duch lubił się zabawić to tu, to tam.

Użytkownik Urgon edytował ten post 09.12.2014 - 22:39

  • 0



#14

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

 

I tak człowiek niewierzący w Boga i przekonany, iż Bóg nie istnieje, ma niewątpliwy moralny obowiązek świadczyć o swej wierze i domagać się zarazem prawa dla wszystkich wyznawania ich wiary. Odwaga wyznawania wiary jest potrzebna nie tylko w sytuacjach krańcowych. Jest ona bardzo potrzebna w sytuacjach codziennych, w których ryzykuje się nie prześladowanie, ale niezadowolenie otoczenia.

 


  • 0

#15

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I tak człowiek niewierzący w Boga i przekonany, iż Bóg nie istnieje, ma niewątpliwy moralny obowiązek świadczyć o swej wierze i domagać się zarazem prawa dla wszystkich wyznawania ich wiary.

 

Ale o co chodzi? Dla mnie człowiek niewierzący nie wierzy w żadną wiarę(masło maślane D: ) wiec po co ma ją świadczyć i dlaczego ma być to obowiązkiem moralnym?


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 10.12.2014 - 01:04

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych