Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO na Uniwersytecie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#46 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Tiamat, tak w ogóle obserwacje , które są zarejestrowane na konferencji z której się śmiejesz nie ma nic wspólnego z psychologią o której mówisz. Kamery i aparaty rejestrują to co widać , więc skoro ludzie sobie to ubzdurali to nie było by żadnych nagrań bo w sumie tak naprawdę nie byłoby nic do zarejestrowania.

Jedyne co mozna weryfikowac to autentycznosc zdjec i filmow, a nie to co sie na nich znajduje, bo to co na nich jest moze byc wszystkim. Jak nauka moze traktowac to powaznie, skoro ufologia z gory zaklada ze to pojazdy obcych ? na jakiej podstawie pytam sie ? I jak to udowodnic ?


tylko problem w tym ,że te materiały gdzie pokazana jest flotylla UFo nie został uznany za fałszywy. Nie masz dowodów na to,że jest inaczej więc róznież nie masz podstaw by to negować.
  • 0

#47

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czytaj uwaznie moje posty. Nie chce mi sie powtarzac. Pomijajac ze czesc filmikow i zdjec na UC 2006 to fake'i (a to podwaza wiarygodnosc calego filmu) to nawet jesli czesc z nich jest parwdziwa (w sensie nie retuszowana) jaka masz pewnosc ze sa to pojazdy obcych cywilizacji ? jak juz mowilem to jest tylko wiara ze to ufo, a fakty mowia same za siebie. Nie ma ZADNYCH dowodow na to ze odwiedzaja nas obce cywilizacje, mozna tylko wierzyc, naciagajac swoje teorie do filmow i zdjec. Pozatym w tym filmiku tylko jedna sprawa jest dla mnie niewytlumaczalna, ta latajaca zmieniajaca ksztalty biala "plazma" wysoko na niebie, reszta, moze byc wszystkim.

[ Dodano: 2006-10-12, 18:26 ]

tylko problem w tym ,że te materiały gdzie pokazana jest flotylla UFo nie został uznany za fałszywy


nie jest falszywy w sensie ze nie retuszowany, ale czy to musza byc zaraz pojazdy obcych ? to wasza interpretacja a nie fakt.

[ Dodano: 2006-10-12, 18:30 ]
Jak juz mowielm nauka moze jedynie zajac sie fenomenem ufo i szukac dowodow na to czy istnieje, czym sa te zjawiska, czy sa prawdziwe itd. a nie z gory zakladac ze napewno istnieje, tak jak to jest w ufologii, ze tam poprostu wszyscy chca wierzyc i podniecaja sie wszystkimi filmami, i nawet nie chca slyszec ze to moze byc falszywe nagranie, tak jak jest np. z fanami kregow zbozowych. Oni nie chca badac czy to jest prawda, tylko juz z gory zakladaja ze to prawda i badaja cos czego byc moze nie ma. O taka nauke chodzi ? o badanie zrodla, badanie wszystkiego od podstaw ? czy szukanie potwierdzenia na swoje zainteresowania, albo wmawianiu sobie ze tak napewno jest i szukaniu desperacko dowodow ? Tak wyglada uufologia wlasnie.
  • 0

#48 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Tiamat, no ale jak wytłumaczysz 200 obiektów na tle drzew i budynków na Niebie, które tworzą formację, które lecą w tym samym kierunku i to bezkolizyjnie??

To też jest fake? To też może to być wszystko?? No chyba meksykanie więdzą co widzą? :smile:
  • 0

#49

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To luknij sobie na konferencje(normalnie powtarzam się) i podważ mi 200 noli w biały dzień na tle drzew i budynków. Rzeczywiście, nie ma takich obsrewacji.

To nie są żadne dowody.
Jeden człowiek, jeden film i niewiadomo co po drodze do ostatecznej jego wersji.

W nauce nawet głupie zliczanie meteorów podczas nocnych obserwacji maksimum roju wymaga dla wiarygodności naukowej conajmniej dwóch niezależnie prowadzonych obserwacji np. przez Jasia na Mazurach i Małgosię w Bieszczadach. Gdyby takie obserwacje prowadziła jedna osoba, nie miałyby one żadnej wartości naukowej.

A powiedz mi, czy istnieje jakaś obserwacja UFO zarejestrowana przez dwie niezależne kamery z dwóch różnych miejsc? Raczej nie. Przecież łowcy UFO mogliby na polowania wyruszać parami i poruszając się w pewnej odległości wypatrywać latających spodków. Pewnie tego nie robią, bo wiedzą, że sfabrykowanie takiego wiarygodnego dubletu ujęciowego to już praktycznie niemożliwe przedsięwzięcie.

I to jest to, czego brakuje wszystkim nagraniom UFO: niezależnosci potwierdzenia.
  • 0



#50

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

mariush, dlatego też właśnie powstają profesionalne kierunki, które żetelnie będą zajmowały się fenomenem UFO aby sprawdzić czy są dowody... Na tym polega nauka. Także jak nie chcesz to nie mysl nad tym czym jest dzisiaj UFO tylko przyjrzyj się temu czym będzie UFO opierając się na badaniach uniwersyteckich ale na to jeszcze trza będzie poczekać Rozumisz?? ;)
Utarł się w waszej(czyli sceptyków) wyobraźni, fałszywy mit o tym, że UFO to herezja i wymysł shizofremików, a przedstawicielami UFO są SItchin i Daniken, i ciąży w waszej świadomośći bolesna wieść o tym, że UFO może być czymś więcej niż bujdą i poważni ludzie ośmielają się "marnować" swój wolny czas aby zbliżyć się do prawdy... Wiem, że jest to sporaśny ciężar ale prosze was aby nie zataczać błędnego koła jakim jest polemika nad słusznością badań bo chyba każdy jest zdania iż lepiej jest próbawać badać i coś wiedzieć, niż wyśmiewać się z ludzi i nic nie wiedzieć....
  • 0

#51

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

!Legalize!, nie mam nic przeciwko naukowym badaniem fenomenu UFO. W sumie od dawno się taką weryfikację prowadzi i na razie nie przyniosła ona pozytywnych rezultatów dla zwolenników latających spodków. Właśnie między innymi z powodu opisanego w moim ostatnim poście.

Ale pamiętaj, poważni badacze, którzy zajmują sie sprawą UFO to nie fanatycy wierzący, że latające spodki istnieją i szukający na siłę tego potwierdzenia. Oni będą zakładać nieistnienie tego zjawiska, aż do ewentualnego momentu znalezienia dowodów, że jest inaczej. A to może się równie dobrze nigdy nie wydarzyć.
  • 0



#52

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

mariush, no to bardzo się ciesze... Miło było to w koncu usłyszeć że jesteś za...
Ale nie sądzisz chyba, że zjawisku UFO poświęcało wystarczająco pracy?? Bo jak słysze od brytyjskich naukowców, że zjawiskami ufo mają być wiry plazmowe to mnie śmiech troche ogarnia... Niestety jeszcze będziemy musieli długo poczekać zaim wszystko wskoczy na właściwy tor...
  • 0

#53

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bo jak słysze od brytyjskich naukowców, że zjawiskami ufo mają być wiry plazmowe to mnie śmiech troche ogarnia...


Dla mnie to brzmi bardziej racjonalnie niz kosmici, bardziej bym sie smial gdyby powiedzieli "to byly z pewnoscia statki obcych". Skoro jakies zjawisko jest nieznane, to wstepnie wybiera sie najbardziej prawdopodobna i racjonalna hipoteze, a nie wyciaga sie pochopne wnioski i jedna z ostatecznych mozliwych wersji, taka jest procedura. Poki co, zjawiska napewno sa badane, gdyby mieli dowody na to ze to ufo, to powiedzieliby ze to ufo, tego jestem pewien. A jesli juz cos ukrywaja przed swiatem i wprowadzaja w blad, to testy jakichs ziemskich technologii, to moje zdanie. Trzeba byc ostroznym w osadach i zdystansowanym do takich spraw, dopoki sie sprawy nie wyjasni, a nie od razu zaklada cos, co chcialoby sie zeby tak bylo, nie wiedzac tak naprawde z czym mamy do czynienia. naukowcy nie mowia z cala pewnoscia ze to jakies gazy itd. to tylko ostrozna hipoteza, gdyby od razu stwierdzili ze to jakies ufo, obcy itd. byloby to szalenstwo.
  • 0

#54

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dla mnie to brzmi bardziej racjonalnie niz kosmici, bardziej bym sie smial gdyby powiedzieli "to byly z pewnoscia statki obcych". Skoro jakies zjawisko jest nieznane, to wstepnie wybiera sie najbardziej prawdopodobna i racjonalna hipoteze, a nie wyciaga sie pochopne wnioski i jedna z ostatecznych mozliwych wersji, taka jest procedura.

Widzisz jak niewiele Ci potrzeba?? Tobie wystarczy jak ktoś ważny całe zjawisko tłumaczy wirami plazmowymi pomijając już fakt, że wiry plazmowe nie mają charakteru podobnego do większości obserwacji UFO i nie podlega to chyba żadnej dyskusji a mi taka odpowiedź nie wystarcza bo świadczy to tylko o słabości naukowców... W tym przypadku zamiast nazywać wszystko wirami plazmowymi wolałbym usłyszeć że poprostu nie mają wytłumaczenia na niektóre obserwacje... Mi naprawde nie zależy na tym aby już teraz otwarcie powiedzieli czym jest UFO tylko na tym aby się przyznali wkońcu że są rzeczy na tym świecie których nie potrafią wytłumaczyć...
  • 0

#55

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czytaj uwaznie, oni BADAJA takie zjawiska i sa to hipotezy, a nie jest to OSTATECZNA wersja tego co moze to byc. Nigdzie nie napisalem ze mi to wystarcza, poprostu czekam na wyjasnienie, a nie zakladam co to moze byc. Jak nie wiem, to nie twierdze ze to kosmici, jak niektorzy tutaj. Bo niektorzy wiedza lepiej niz naukowcy i ludzie ktorzy sie tym profesjonalnie zajmuja. A opieranie sie tylko na podstawie filmikow, zdjec i zeznan swiadkow nie wyjasnia sprawy, bo jest wiele osob ktorym zalezy zeby zycie bylo bardziej kolorowe, wlasnie tak, istnieje typ ludzi ktorzy podniecaja sie tworzeniem teorii, bo chca zeby tak bylo. Dystans i jeszcze raz dystans. Prawda kiedys wyjdzie na jaw.
  • 0

#56

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A jesli juz cos ukrywaja przed swiatem i wprowadzaja w blad, to testy jakichs ziemskich technologii, to moje zdanie

Widzisz być może część z tych obserwacji była spowodowana tajnymi operacjami ale co można by było powiedzieć na te obserwacje które były dokonywane zanim człowiek wzniósł się w powietrze?? Wtedy robi się problem.

naukowcy nie mowia z cala pewnoscia ze to jakies gazy itd. to tylko ostrozna hipoteza, gdyby od razu stwierdzili ze to jakies ufo, obcy itd. byloby to szalenstwo.

To niech się w takim razie przyznają że nie mają pojęcia co to jest zamiast wciskać kity że to np. balon meteorologiczny a każdy głupi wie że tak nie może być...
Co to ma być?? Naukowa duma??
  • 0

#57

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To niech się w takim razie przyznają że nie mają pojęcia co to jest zamiast wciskać kity że to np. balon meteorologiczny a każdy głupi wie że tak nie może być...


Akurat z tym sie zgadzam, ze to byl balon meteorologiczny :D nawet zdjecia na to wskazuja, chodzi o Roswell rozumiem ? a nawet jesli nie byl to balon, to tak jak juz mowilem, USA popsula sie jakas tajna zabawka.
  • 0

#58

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tiamat, nie odniosłem się do konkretnego przypadku, dałem tylko przykład... Wiele jest takich obserwacji które znalazły wyjaśnienie w zupełnie iracjonalny sposób a tylko p to żeby była jakaś odpowiedź bo przecie naukowiec nie może nie wiedzieć co jest na tym filmie.
  • 0

#59

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Taka dziedzina nauki mogłaby być ciekawa, pomimo braku konkretnych faktów temat ten jest bardzo rozległy i istotny. Poczekam aż wprowadzą taki kierunek na jakiejś uczelni w Polsce :) A co do konferencji UFO to możesz powiedzieć, które filmy są fałszywe? Dobrze by było wiedzieć i samemu to stwierdzić.
  • 0

#60

Likelost.
  • Postów: 64
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Akurat z tym sie zgadzam, ze to byl balon meteorologiczny nawet zdjecia na to wskazuja


W tym przypadku zdjęcia Ci wystarczą i stanowią niepodważalny dowód ;)
W jednym z postów przyznałeś, że wierzysz w obce cywilizacje, co jest nie tak z UFO?
Coś takiego jest w ogóle niemożliwe o to Ci chodzi, tak? :?:
UFO to nic innego jak samoloty, statki kosmiczne innych cywilizacji a w nie przecież wierzysz...
Stary, zdecyduj się.
Czekaj! Chwila, chwila...
A może według Ciebie te cywilizacje jeszcze nie `dorosły` do lotów kosmicznych czy po prostu uważasz, że tylko ludzie na ziemi są w stanie rozwijać technologię pozwalającą na takie `zabawy`? :)
Dobra nie ważne nie chcę Cię pouczać ani naprowadzać na `tą jedyną właściwą ścieżkę` :) ale powinieneś obejrzeć Disclosure Project, barierą dla Ciebie może być język ale w necie ktoś na pewno zamieścił tłumaczenie lepsze bądź gorsze, nie wiem w jaki sposób chcesz zaprzeczać relacjom tych ludzi ;)

W zdjęcia czy filmy w naszych czasach nie ma już co wierzyć. Photoshop i program do renderingu potrafią czynić cuda. Dlatego pozostaje nam czekać aż UFO rozbije się gdzieś na Time Square i sfotografuje oraz sfilmuje to milion osób z różnego kąta w różnej jakości. ;)

Pozdro dla tych co wierzą w UFO oraz dla tych co w nie nie wierzą
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych