Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO na Uniwersytecie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#16

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie mogę się powstrzymać przed dopisaniem, że o kosmicie-wazonie (oczywiście bez wyjaśnienia) z Egiptu również jest napisanych wiele artykułów w różnych językach i nie zmienia to faktu, prawdziwość tej sensacji jest równa zero ;)
  • 0



#17

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Takie informacje niekoniecznie muszą się na stronie znajdować...

To by było bardzo dziwne i niespotykane. Wszyscy o tym piszą, tylko prowadząca kursy uczelnia milczy jak zaklęta. No chyba, że to jakieś tajne zajęcia dla masonów na wyższym stopniu wtajemniczenia.

Ja dopowiem tylko że o tym pisze kilkanaście zagranicznych serwisów

O komecie Fedorowskiego też się rozpisywali... :smile:
  • 0



#18 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Aquila, rzeczywiście porównanie wazonu do informacji o powstaniu klasy o tej tematyce jest godna podziwu. Brawo :smile:

mariush, stary a jak masz zmiany na uczelni to dziekanat nie zawsze wystawia informacje w danym dniu.Często dzieje się to z dużym opóźnieniem. Nie mów ,że tak nie jest ,zresztą taki przebieg wydarzeń na uczelniach jest normą.Na stronie internetowej mojej uczelni często informacje nowe pojawiają się nawet po 2 tygodniach. :smile:
  • 0

#19

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mariush, stary a jak masz zmiany na uczelni to dziekanat nie zawsze wystawia informacje w danym dniu.Często dzieje się to z dużym opóźnieniem.

Nie wiem jak to jest u Ciebie, ale u mnie infromacje o nowym kierunku studiów, czy kursie znane są często z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Nie wiem, jak sobie wyobrażasz organizację zajęć, gdy nic nie jest oficjalnie ustalone.

A może to, co opisuje ten artykuł to tylko jakieś pozazajęciowe, nieoficjalne kółko zaintertesowań zorganizowane przez grupkę studentów i jakiegoś wykładowcę. W sumie weryfikowanie prawdziwości takich donieśień o UFO to dobry trening dla szarych komórek. Wtedy brak oficjalnych informacji miałby jakieś uzasadnienie. :smile:
  • 0



#20 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

mariush, o widzisz?? Odrazu można dojść do innych wniosków aniżeli stwierdzać odrazu ,że to fake :smile:
  • 0

#21

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mariush, o widzisz?? Odrazu można dojść do innych wniosków aniżeli stwierdzać odrazu ,że to fake

Jednak artykuł ma wydźwięk taki, jakby to były poważne zajęcia organizowane pod egidą uczelni. A to prawdą być niestety nie może.
  • 0



#22 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

mariush, dlaczego ?? bo w niektórych umysłach ścisłych pojęcie UFO jest dalej śmiesznym i irracjonalnym tematem?? :smile:
  • 0

#23

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Co innego naukowe poszukiwanie zycia w kosmosie, typu projekt SETI, jako galaz astronomii, a co innego bajki o szarakach i latajacych spodkach, ja wiem ze wy byscie chcieli zeby tak bylo, ale szkola ma nauczac, a nie mydlic oczy i fantazjowac.
  • 0

#24

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tiamat, Kiedyś mydleniem oczu była nauka o ewolucji a jak jest dzisiaj?? Czasy się zmieniają ( z regóły na lepsze) i jestem przekonany że za jakieś 50 lat UFOLOGIA bedzie normą na wybranych uniwersytetach ;)
  • 0

#25

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

!Legalize!, póki co...

... ufologia nie jest postrzegana jako nauka, gdyż nie wypracowała ona skutecznych narzędzi weryfikacji opisów doniesień o bezpośrednich kontaktach z pozaziemskimi cywilizacjami. Ufologowie biorą często za dobrą monetę, nieostre zdjęcia, mało wiarygodne relacje pojedynczych osób, mało przekonujące wyjaśnienia zaginięć, ignorując jednocześnie próby racjonalnego i bardziej naturalnego czy prostszego (brzytwa Ockhama) wyjaśnienia tych obserwacji. Klasycznym tego przykładem jest podejście ufologów do fenomenu kręgów zbożowych, którzy nadal utrzymują, że jest to dzieło przedstawicieli obcych cywilizacji, mimo przekonujących dowodów na to, że są one dziełem ludzi, wykonujących te kręgi dla sławy lub dla żartu.

Wiele wody w Wiśle upłynie zanim stanie się tak jak mówisz, jeśli w ogóle do tego w wyobrażalnym czasie dojdzie. Na razie, to wszyscy "badacze" posługują się metodami wybitnie nienaukowymi i od ponad 60 lat nic się w tej materii nie zmieniło.

A teoria ewolucji bardzo szybko z rangi domniemywania osiągnęła status poważnej dyscypliny naukowej. Nic dziwnego w końcu odzwieciedlała i wyjatkowo dobrze wyjaśniała rzeczywistość. A ufologia jaka była na początku tak jest i dzisiaj - stagnacja. Była domniemywaniem i nadal jest tylko domniemywaniem i to nieprofesjonalnym.
  • 0



#26

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Heh ty to mnie dobijasz czasami. To śmieszne co przytoczyłeś z wilkipedii dowodzi temu, że
do tej pory ufologia była nieprofesionalna właśnie z tego powodu że nie miała ona popytu.. Natomiast teraz obraz ufologii zacznie się powoli zmieniać właśnie poprzez powstawania odpowiednich wydziałów na uniwersytetach...
Także za 50 lat będzie już sporo takich kieruków i te twoje "nieprofesionalne" badania zmienią się na profesionalne ;)
  • 0

#27

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Legalize, kiepskie porownanie, ale zauwazylem ze takie porownania sa domena wlasnie wsrod zwolennikow takich teorii. Teoria ewolucji od poczatku byla teoria naukowa i wyparla poprostu teorie nieracjonalne jak teorie religijne. Jesli juz mamy sie poslugiwac takimi porownaniami to mysle ze jest zupelnie na odwrot, ze cos takiego ja "Ufologia" nigdy nie wyprze teorii racjonalnych i naukowych, pozatym nie porownuj religijnego ciemnogrodu smiejacego sie kiedys z teorii ewolucji, do dzisiejszych badaczy kosmosu i naukowcow, bo wtedy na porzadku dziennym byla ciemnota i fantazja, ktorą wyparla nauka i tak bedzie zawsze, nigdy na odwrot. Nigdy Ufologia nie wyprze rzeczywistosci. Bo teraz ludzie poszukuja obiektywnej prawdy, a nie potwierdzenia i szukania dowodow na swoja wiare.

[ Dodano: 2006-10-12, 14:58 ]
Gdyby Ufo bylo faktem, to zareczam Cie ze swiat nauki by sie tym zajal, bo problem polega na tym ze zwolennicy maja naukowcow za klamcow, ktorzy na zlosc zaprzeczaja a Nasa klamie i wszystko ukrywa. Nie ma zadnych podstaw zeby tak sadzic.

[ Dodano: 2006-10-12, 15:02 ]

Także za 50 lat będzie już sporo takich kieruków


Przeciez w 2012 kosmici maja sie ujawnic, to co beda na tych kierunkach badac ? :surprised:
  • 0

#28

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jesli juz mamy sie poslugiwac takimi porownaniami to mysle ze jest zupelnie na odwrot, ze cos takiego ja "Ufologia" nigdy nie wyprze teorii racjonalnych i naukowych,

No to powiedz mi prosze miszczu, jakim teoriom naukowym zaprzecza możliwość istnienia obcych cywilizacji i odwiedzania nas?? To nie nasza wiedza(nauka) wyprzedza UFO tylko UFO wyprzedza naszą naukę :) Nauka nie stawia szlabanu przed UFO :) I właśni na tym polega nauka żeby to zbadać... Hehe.. Chyba nie sądzisz że zjawisko UFO przez wieki będzie w odstawce i nikt się nie weźmie na poważnie za badania??

[ Dodano: 2006-10-12, 15:07 ]

Przeciez w 2012 kosmici maja sie ujawnic, to co beda na tych kierunkach badac ?

No to sobie załóz wariant w którym mieliby sie nie ujawnic...

Gdyby Ufo bylo faktem, to zareczam Cie ze swiat nauki by sie tym zajal,

Nie wiem czy jesteś w temacie ale właśnie swiat naukia powoli zaczyna się otwierac na takie rzeczy własnie poprzez tworzenie możliwości kształcenia się w tym kierunku w Rosji i USA ;)
  • 0

#29

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ja nigdy nie twierdzilem ze nie istnieja obce cywilizacje ! dlaczego wszyscy zwolennicy UFO zarzucaja przeciwnikom, ze nie wierza w zycie pozaziemskie ? Ja wierze w zycie pozaziemskie, ale nie wierze ze nas odwiedzaja.

No to powiedz mi prosze miszczu, jakim teoriom naukowym zaprzecza możliwość istnienia obcych cywilizacji i odwiedzania nas??


A temu zaprzecza, ze od lat sa prowadzone intensywne badania kosmosu, istnieje projekt SETI i naukowcy tak samo jak Ty marza o tym zeby odkryc obca cywilizacje, czy chocby bakterie i poswiecaja temu cale zycie, a do tej pory niestety jest glucho i cicho. Tyle ze oni mysla racjonalnie i godza sie z faktem ze jeszcze dluga droga zanim cos odkryjemy, ale nie traca przy tym nadziei. A "niestety" oni nie potrafia zyc zludzeniami, bo znaja rzeczywistosc, bo jesli czlowiek posiada wiedze w danym temacie, to wiara w UFO jest niemozliwa, bo to tylko wiara. No ale oczywiscie zaraz ktos powie ze "NASA ukrywa" i amatorscy astronomowie i badacze kosmosu tez.
  • 0

#30

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Natomiast teraz obraz ufologii zacznie się powoli zmieniać właśnie poprzez powstawania odpowiednich wydziałów na uniwersytetach...

Żeby naukowo badać, trzeba mieć pierwsze co badać. A jak na razie, ŻADNA z obserwacji UFO nie spełnia podstawowych cech mogących dawać podstawy do poważnej naukowej ich weryfikacji.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych