Skocz do zawarto¶ci


Zdjęcie

Kto¶ stoi za tob±?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedĽ
34 odpowiedzi w tym temacie

#16

Holli.
  • Postów: 57
  • Tematów: 2
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

@Wszystko

Jesliby wiekszosc nie miala woni, to paranoramlnym zjawiskiem bedzie to iz wyczuwasz zapach sera w powietrzu...

Mozg to potezny generator fal, fale te sa rozne w zaleznosci od jego pracy. Jesli pracuje nad czyms niecnym u niektorych ludzi podswiadomosc zbiera wlasnie te zaklocenia i przekazuje jako przeczucie niebezpieczenstwa... czesto jest tak ze ktos przeczuwa cos zlego i np wchodzi do domu i czeka go tam niesspodzianka. Mysle ze jasno ci to wytlumaczylem, to rowniez nie zaprzecza nauce, bo to ze czujessz ser chyba nie zaprzecza?


Użytkownik Holli edytował ten post 13.11.2014 - 18:32

  • 0

#17

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie. Wyczuwanie woni której nie ma, to halucynacja węchowa.


  • 0



#18

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mozg to potezny generator fal, fale te sa rozne w zaleznosci od jego pracy. 

Yyyyy... no dobra, niech Ci będzie.

 

Jesli pracuje nad czyms niecnym...

Ok. nad czymś niecnym, to np.?... napad na bank, czy sex pozamałżeński z koleżanką z pracy?

Reszta, to...  :facepalm:

Holli, czy Ty czytasz czasami to co napiszesz?





#19

malina035.
  • Postów: 90
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

Kwestia w tym, że jeśli np: po domu latają przedmioty, słyszą głosy 4-5 osób, widać jakieś postaci przemykające przez pokoje, czuć zapachy różnorakie, ktoś nas dotyka etc. to stwierdzenie, ktoś stoi za tobą nabiera nowego sensu, i żaden doktorek i jego praca nic na ten temat nie powiedzą, bo ta nieprawidłowa aktywność kory, może być kluczem/furtką do świata zmarłych etc. tak jak chmury na niebie zwiastują deszcz i zasłaniaja słońce. Patologia układu? Nie inaczej, ale czy to nie jest prawdziwe?

 

Powiedziałabym, że ma nadreaktywność układu dopaminergicznego w układzie szlaku mezolimbicznym mózgu :szczerb:


  • 0

#20

Holli.
  • Postów: 57
  • Tematów: 2
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Staniq

 

Tak bo wtedy mozg innaczej pracuje, w stresie etc. Pomysl, nawet naukowo mozna to potwierdzic... jesli mozg innej osoby wyczuwa te energie, nie podaje przeciez dokladnych wspolzednych czy zamiarow kogos ale np moze to byc w formie jakiegos uczucia ktore ciezko wytlumaczyc.

Kazdy ma ta zdolnosc w mniejszej czy wiekszej formie. Nawet eksperymenty to potwierdzaja ze ludzie reaguja na intencje innych czy ich myslenie. Nie mowie tu o sytuacjii gdy sie widza czyli na zasadzie obserwacjii, ruchow ciala czy mimiki, ale rowniez niezaleznie od tego.


  • 0

#21

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale takie zdolności nie istnieją. Intuicja to tylko przewidywanie czegoś na podstawie zgromadzonej wiedzy i doświadczeń. Zwykle ilość przyszłych zdarzeń jakie mogą wystąpić jest niewielka.
  • 2



#22

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Staniq

 Nawet eksperymenty to potwierdzaja ze ludzie reaguja na intencje innych czy ich myslenie.

Dobra, jakie to eksperymenty, podaj jakiś link do opracowań. Tylko daruj sobie jakieś pseudonaukowe brednie, które błąd statystyczny traktują jako pewnik.





#23

Holli.
  • Postów: 57
  • Tematów: 2
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Okey... zdolnosc sluchu, zdolnosc widzenia, to jest to samo co zdolnosc wyczuwania fal mozgu innej osoby, jesli ktos odczuwa silny strach, niepokoj, agresje jego mozg innaczej pracuje i przekazuje inne fale. Czlowiek szczatkowo moze to wyczuwac, jesli ktos wyczuwa to bardziej wtedy wyglada to inanczej. Sa np daltonisci, sa gluchoniemi... gdyby wszyscy byli daltonistami albo byliby glusi ciezko by bylo im to wytlumaczyc.

 

Jest swiatlo podczerwone i ultrafioletowe, czlowiek wylapuje inne fale swiatla, ale sa zwierzeta o innym spektrum np ssaki, zaleznie od tego jak zyja i co im jest bardziej potrzebne. Znam sie troche na tym. Tak samo jest z wyczuwaniem fal mozgu, ba nawet z wyczuwaniem emocjii innych z ruchow czy mimiki, zalezy kto jak odbiera.

Znam sporo ludzi ktorzy sa pochodzenia germanskiego np Amerykanie czy Anglicy, Slowianie np maja bardziej zawezony zmysl wzroku. Ja czesto patrzac sie w przod moge dostrzec lecaca we mnie pilke z kata 180 czy nawet wiecej stopni albo widziec bardzo dobrze co dzieje sie gdzies w spektrum okolo 250 stopni bo sprawdzalem, bez ruchu galek ocznych. Dlatego czesto np udaje ze czegos nie widze gdy ktos cos kreci a w tym czasie moge to obserwowac. Kiedys stalem z kolega z USA i on np stojac tylem na chodniku skoczyl w kierunku lecacej z tylu wrony by ja zlapac.

U Slowian np pole widzenia jest znacznie inne, to zalezy wlasnie od genow rowniez... np indianie potrafia tropic zwierzeta na podstawie sladow typu uklad zlamania galazki... ja np mam tak ze siedzac w domu moge slyszec co dzieje sie w domu obok. Sa ludzie ktorzy maja np neisamowite zdolnosci intrygostwa gdyz caly czas o tym mysla.

 

Zobacz sobie roznice postrzegania nawet zycia, uczuc, wszystkiego przez ludzi sa calkiem inne. Ty zas chcesz ograniczyc wszystko tylko do siebie bo tak ci wygodnie i latwo, reszta nie pasuje do normalnosci bo chcesz wyznaczac normalnosc. Zas mozesz byc uznawany tak naprawde za osobe ktora ma problemy z orientacja, nikt ci tego nie wypomina... no bo kazdy jest przeciez gorszy niz ty no nie.

Mowie ci ze z punktu widzenia niektorych ludzi to jest tak oczywiste ze ktos np ma mniejsze spektrum na zasadzie naturalnej nawet nie chodzi tu o parapsychologie czy okultyzm. W te tematy nawet cie nie bede wprowadzal.

Ale uwierz mi ze sa i ludzie ktorzy posiadaja zdolnosci naturalne o ktorych nawet nie wiedza lub uwazaja za normalne bo je rozwijaja sa naturalne, Sa tez zdolnosci ponadnatrualne wynikajace z prostych rzeczy. Dopiero potem mozesz sie pobawic w ciezsze rzeczy, a ze religje i koscioly chca dac ludziom  szybka latwa i wygodna recepte to co innego.

 

Takze ty oceniajac u kogos dewiacje, mozesz de fakto nie widziec jej u siebie i na tej podstawie wyznaczasz sady.


Użytkownik Holli edytował ten post 13.11.2014 - 23:53

  • 0

#24

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Naczytałeś się jakiś bzdur. Jakie to niby fale mamy odbierać z mózgów innych ludzi?
  • 0



#25

Gamebitt.

    Badacz nieznanego

  • Postów: 105
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Fale mózgowe są tak słabe, że ciężko jest je zmierzyć. Jeśli ziemskie pole magnetyczne ma tylko tyle siły, aby przesunąć igłę kompasu, to fale produkowane przez mózg mające jedną miliardową jego mocy nie mogłyby być zauważone przez jakąkolwiek inną osobę. W praktyce urządzenia EEG nie mogą nic zdziałać już przy niedużym odstępie od głowy. Sam widzisz, że twój pomysł nie ma racji bytu.

 

Na podstawie mikroekspresji można odczytać, co ktoś czuje. Ludzie rodzą się z podstawową podświadomą umiejętnością czytania w innych, choć dzięki treningowi można nauczyć się robić to lepiej, a co najważniejsze świadomie.


  • 0



#26

Cait Sith.
  • Postów: 685
  • Tematów: 159
  • Płeć:Nieokre¶lona
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mi zawsze się wydaje, że ktoś za mną jest jak idę w nocy zamknąć samochód, bo wcześniej mi się nie chciało. Mam tak za każdym razem. Moje przyśpieszenie jak wracam do domu jest " nieziemskie " i ciągle odwracam się do tyłu. To wrażenie mam pewnie dlatego, że jest tam ciemno, pełno drzew wokół, wiatr, itp. To chyba instynktowny strach przed ciemnością. A strach przed ciemnością pewnie bierze się stąd, że gdy jest ciemno, nie zdążymy szybko zauważyć ewentualnego napastnika i odpowiednio zaregować. Tak to sobie tłumaczę jak już siedzę w ciepłym, jasnym domu :D 


  • 0



#27

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mi zawsze się wydaje, że ktoś za mną jest jak idę w nocy zamknąć samochód, bo wcześniej mi się nie chciało. Mam tak za każdym razem. Moje przyśpieszenie jak wracam do domu jest " nieziemskie " i ciągle odwracam się do tyłu.

 

To ja byłem. Przepraszam.  :hm: Chciałem ci tylko powiedzieć, że jest tam ciemno, pełno drzew wokół, wiatr, itp. Tylko bardzo szybko biegłaś, co chwila patrząc za siebie z dziwnym wyrazem twarzy, a mi noga ugrzęzła w zaroślach... Borykałem się przez pół dnia z tym problemem, żeby jakoś wyjść z tego "padołku" i oto jestem!


  • 0

#28

Holli.
  • Postów: 57
  • Tematów: 2
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Hah ; P nie rozumiem jak mozna sie bac ciemnosci ; P To ja sie Slonca bardziej boje heh
  • 0

#29

Cait Sith.
  • Postów: 685
  • Tematów: 159
  • Płeć:Nieokre¶lona
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Mi zawsze się wydaje, że ktoś za mną jest jak idę w nocy zamknąć samochód, bo wcześniej mi się nie chciało. Mam tak za każdym razem. Moje przyśpieszenie jak wracam do domu jest " nieziemskie " i ciągle odwracam się do tyłu.

 

To ja byłem. Przepraszam.  :hm: Chciałem ci tylko powiedzieć, że jest tam ciemno, pełno drzew wokół, wiatr, itp. Tylko bardzo szybko biegłaś, co chwila patrząc za siebie z dziwnym wyrazem twarzy, a mi noga ugrzęzła w zaroślach... Borykałem się przez pół dnia z tym problemem, żeby jakoś wyjść z tego "padołku" i oto jestem!

 

 

Haha, naprawdę zabawne :P Nieładnie śmiać się z czyjegoś strachu :P


  • 0



#30

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie śmieje się. Próbuje ci pomóc, jak sobie przypomnisz w późniejszym momencie co pisałem to jest szansa, że zamiast strachu odczujesz szybką ulgę. Jeśli coś wyczujesz albo usłyszysz to wiej. Droga wolna. A może znajdź sobie chłopaka? heh...


Użytkownik Khan edytował ten post 16.11.2014 - 19:56

  • 0


 

Użytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 użytkowników, 0 go¶ci oraz 0 użytkowników anonimowych