Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kamienie - one żyją !!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#76

Komoduz.
  • Postów: 49
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Planeta nie żyje, żyją jedynie organizmy się na niej znajdujące.
Ziemia nie rusza się, bo ma taką wolę, tylko rusza się ponieważ działają na nią czynniki zewnętrzne.
[/quote]

A skad wiesz ze niema woli zeby sie ruszac, a pozatym nie od czyjejs woli zalezy ze np. bije mu serce
  • 0

#77

Krakatau.
  • Postów: 186
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A skad wiesz ze niema woli zeby sie ruszac, a pozatym nie od czyjejs woli zalezy ze np. bije mu serce


Ponieważ wolę posiadają tylko organizmy żywe. A, że Ziemia jest planetą, nie posiada serca, płuc i innych narządów potrzebnych do życia. Tak jak te kamienie wymienione w tytule. Pomyśl trochę ; )
  • 0

#78

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A jądro ziemi ?
  • 0

#79

Niecodzienny.
  • Postów: 278
  • Tematów: 9
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

A jądro ziemi ?

Jądro ziemi to raczej coś jak kamień :)
  • 0

#80

Krakatau.
  • Postów: 186
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

A jądro ziemi ?


Jądro Ziemii też nie jest narządem, to tak jakbyś powiedział, że sercem bułki z masłem jest samo masło znajdujące się w środku, absurdalne, prawda? Tak samo jest z jądrem, wystarczy zamiast ziemii i jądra postawić jakieś inne własności i samemu się przekonać, że to co mówicie jest niemożliwie :D
  • 0

#81

Komoduz.
  • Postów: 49
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

przeciez jakiestam pantofelki niemnaja serca, pozatym porownanie bulki z maslem do ziemi i jądra jest nielogiczne, jądro jest ścisle powiazane z planeta, ziemie przenika siec kanow z magmną - to bardziej przypomia siec krwiobiegu
  • 0

#82

Krakatau.
  • Postów: 186
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

przeciez jakiestam pantofelki niemnaja serca, pozatym porownanie bulki z maslem do ziemi i jądra jest nielogiczne, jądro jest ścisle powiazane z planeta, ziemie przenika siec kanow z magmną - to bardziej przypomia siec krwiobiegu


Te jakieś tam pantofelki wykonują czynności życiowe, a z biologicznego punktu widzenia żywe jest tylko to co te czynności wykonuje. Nie widzi mi się żeby Ziemia oddychała czy przyjmowała pokarm.
Nie porównuje Ziemi do bułki z masłem, tylko pokazuje ci to na innym przykładzie, to co wtedy powiedziałeś można przedstawić właśnie w taki sposób, by było łatwiej zrozumieć.
To żadna sieć krwiobiegu, powiedz mi, czy magma jest Ziemi potrzebna do tego 'życia' o którym powiedziałeś? Krew u zwierząt ma znaczenie, tak jak słońce ma znaczenie dla roślin. Wytłumacz mi na jakiej naukowej zasadzie możesz powiedzieć, że Ziemia żyje?
  • 0

#83

Komoduz.
  • Postów: 49
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Te jakieś tam pantofelki wykonują czynności życiowe, a z biologicznego punktu widzenia żywe jest tylko to co te czynności wykonuje. Nie widzi mi się żeby Ziemia oddychała czy przyjmowała pokarm.
Nie porównuje Ziemi do bułki z masłem, tylko pokazuje ci to na innym przykładzie, to co wtedy powiedziałeś można przedstawić właśnie w taki sposób, by było łatwiej zrozumieć.
To żadna sieć krwiobiegu, powiedz mi, czy magma jest Ziemi potrzebna do tego 'życia' o którym powiedziałeś? Krew u zwierząt ma znaczenie, tak jak słońce ma znaczenie dla roślin. Wytłumacz mi na jakiej naukowej zasadzie możesz powiedzieć, że Ziemia żyje?
[/quote]


Alez prosze, ziemia sie porusza sama z siebie - mowie o ruchach skorupy ziemskiej i lawy. Tak naprawde to bardzo mało wiem o tym co jest wewnatrz ziemi, napewno istnienie lawy ma jakiś sens - np chlodzenie wnętrza ziemi - coś jak pot u człowieka, ale mogą to być inne znaczenia też. Pozatym czy potrafisz mi wskazać inną znana nam strukture która jest martwa rzeczą a tak czynnie sie porusza?
  • 0

#84

Krakatau.
  • Postów: 186
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Alez prosze, ziemia sie porusza sama z siebie - mowie o ruchach skorupy ziemskiej i lawy. Tak naprawde to bardzo mało wiem o tym co jest wewnatrz ziemi, napewno istnienie lawy ma jakiś sens - np chlodzenie wnętrza ziemi - coś jak pot u człowieka, ale mogą to być inne znaczenia też. Pozatym czy potrafisz mi wskazać inną znana nam strukture która jest martwa rzeczą a tak czynnie sie porusza?


Istnienie lawy nie ma najmniejszego sensu, jest ona jedynie stopioną magmą, z której powstają skały magmowe, które budują skorupę ziemską. Z magmy jest również zbudowane jądro ziemi.
I tutaj zaliczyłam typowy faceplam, jak coś co ma 1000/1400 stopni może chłodzić Ziemię? :lol 'Chłodzenie'- sama nazwa wskazuje, że powinno chłodzić, a lawa jest lekko mówiąc, gorąca, więc?
niektóre planety nie mają jądra (które składa się z magmy) i jakoś istnieją, jądro jest potrzebne do wytworzenia pola magnetycznego, które z kolei chroni nas, organizmy żywe, od szkodliwego promieniowania. Czyli, że jeśli nie ma pola magnetycznego to planeta jest martwa?
planety się ruszają bo krążą po orbitach, a nie bo żyją.

np. dźwięk, powietrze : >

Użytkownik Krakatau edytował ten post 13.07.2010 - 19:47

  • 0

#85

Vuko Drakkainen.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pozatym czy potrafisz mi wskazać inną znana nam strukture która jest martwa rzeczą a tak czynnie sie porusza?


Ziemia porusza się wokół Słońca ze średnią prekością coś koło 30km/s, dalej Słońce porusza się wokół środka galaktyki z prędkością koło 217 km/s. Ciała nieożywione a poruszają się. Nie tłumaczy tego biologia a fizyka. Ale dobra, przykład Ziemi będzie zły, bo na to zeszła dyskusja. Ale Słońce? Obiekt zbudowany głównie z wodoru i helu? Ale jednak się porusza! Fizyka. Na ziemi jak wspomniała Krakatau porusza się woda, wieją wiatry. To też jest sama fizyka a nie życie.

Ziemią jako planeta jest materią nieożywioną. Ruchem rządzi fizyka.
  • 0

#86

Krakatau.
  • Postów: 186
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pozatym czy potrafisz mi wskazać inną znana nam strukture która jest martwa rzeczą a tak czynnie sie porusza?


Ziemia porusza się wokół Słońca ze średnią prekością coś koło 30km/s, dalej Słońce porusza się wokół środka galaktyki z prędkością koło 217 km/s. Ciała nieożywione a poruszają się. Nie tłumaczy tego biologia a fizyka. Ale dobra, przykład Ziemi będzie zły, bo na to zeszła dyskusja. Ale Słońce? Obiekt zbudowany głównie z wodoru i helu? Ale jednak się porusza! Fizyka. Na ziemi jak wspomniała Krakatau porusza się woda, wieją wiatry. To też jest sama fizyka a nie życie.

Ziemią jako planeta jest materią nieożywioną. Ruchem rządzi fizyka.


Ruchem fizyka, a życiem biologia ;)

No właśnie, to, że coś jest w ruchu, nie znaczy, że żyje, jeśli coś jest w spoczynku nie znaczy, że jest martwe (rośliny).
Z fizycznego punktu widzenia to też można podważyć, bo rośliny są w ruchu względem latających ptaków czy innych poruszających się rzeczy, w spoczynku natomiast względem trawy rosnącej obok. Nie o to jednak chodzi, ustalmy raz na zawsze, że nie musi być rzecz żywa by mogła się poruszać! :)
  • 0

#87

pudzion.
  • Postów: 163
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak z natury widuje sie tylko trawniki przed blokami to nic dziwnego, ze mowicie, ze ona nie zyje. Ziemia jak i kamienie mają duszę. Troche praktyki i mozna spokojnie wyczuwac ich energie chyba najlatwiej zacząc od kryształu górskiego
  • 0

#88

Komoduz.
  • Postów: 49
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jak wogóle można pisać takie rzeczy że rosliny się nie ruszają?! proponuje zasadzic fasolke albo rzerzuche dla doswiadczenia, odnośnie zas tej fizyki odnośnie ruchu np. zwróccie uwage ze krew - krwinki płyną bo porusza je cisnienie ( od serca) niechce nic sugerować ale również w ziemi może sie znajdować cos co ma podobną funkcje,,
  • 0

#89

Darkan.
  • Postów: 120
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

napewno istnienie lawy ma jakiś sens - np chlodzenie wnętrza ziemi - coś jak pot u człowieka, ale mogą to być inne znaczenia też.


jest ona w nieustannym ruchu - wnętrze i skorupa, dzieje sie to jednak wolno, np. spod atlantyku wychodzi skorupa z predkoscia 1m na rok



Magma w naszej planecie nie chłodzi, nie udaje krwi ani nic, ona właśnie przesuwa płyty tektoniczne, pływają po niej jak kra po rzece. Ale to nadal nie jest życie :P jak wyżej było już napisane, to fizyka a nie biologia, ruch spowodowany czynnikami zewnętrznymi.

Nasza planeta się obraca ale nie dlatego że pręży muskuły lecz działją na nią pola magnetyczne innych 'ciał niebieskich'


  • 0

#90

sowa_masster.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

poza tym, kolego 2 posty na górze, rośliny są klasyfikowane jako organizmy żywe i nie są planetą. są tak jak ludzie, jej mieszkańcami.
pragnę jeszcze przypomnieć, że każdej akcji towarzyszy reakcja, co w połączeniu z termodynamiką (i wnętrzem ziemi) daje nam odpowiedź na pytania o ''życiu'' ziemi.
,,życie ziemi'' to tylko poetycka metafora istnienia istot na jej powierzchni
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych