Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kamienie - one żyją !!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#61

żaba.
  • Postów: 1070
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

wg jednej ze starożytnych religii hmmm chyba wschodu ? kamienie mają duszę i człowiek swoją podróż poprzez wcielenia przechodzi również jako kamień :D więc może coś jest na rzeczy hehe

Użytkownik Ronaldo edytował ten post 11.07.2010 - 08:47

  • 0

#62 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Vuko Drakkainen, alez jak najbardziej kierowalo mna poczucie humoru.
Teraz bedzie troszke powazniej: Racjonaliści nie mogą zaprzeczyć temu, że istnieje materia ożywiona i nieożywiona. Materia ożywiona to np. człowiek, a nieożywiona to np. kamień, ale dlaczego nieozywiona ,czy z powodu, braku swiadomosci, ktora to czlowiek juz posiada? Zakladam, że cała materia była nieożywiona tuz po Wielkim Wybuchu. Następnie zaczyna sie proces schladzania materii i pojawiają się pierwsze cząstki elementarne. Teraz atomy zaczynaja się grupowac, powstają zalążki supergromad. Wciąż wszystko jest martwe. Dłuższa przerwa i ...pojawia się coś takiego jak białko, materia ożywiona. To wszystko jednak powstało z materii nieożywionej. Wybacz, ale dla mnie to jednak wyglada jak budowa domu z pojedynczych kamieni (cząstek elemenntarnych, martwych) i nagle budynek sie rusza i zyje!
Więc uważam, ze nie ma czegoś takiego jak materia ożywiona i nieożywiona, bo kazda z nich zawiera w sobie potencjał życia. W takim samym stopniu nasz mózg jak i kamień.
Nikt mi nie wmowi, ze to co żywe pochodzi od martwego...
Pozdrawiam.
  • 0

#63

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kierunek studiów jak najbardziej mi odpowiada, i nie mam zamiaru zostawać budowlańcem. Swoja drogą gdyby nie górnicy, to ekipy "remontowo-budowlane" nie miałyby nic do roboty.
Do górników zaliczasz takich takich fachowców jak operator koparki w piaskowni czy w gliniankach??? :mrgreen:

Bo niestety 99% materiałów budowlanych pozyskuje sie właśnie tak(piasek ,glina do wypalania cegieł, dachówek)
Boże co za czasy! 4 pokolenia górników dołowych w mojej rodzinie przewraca sie w grobie.
Tak przy okazji domy moga być prawie całkowicie z materiałow organicznych.
http://bi.gazeta.pl/...8/z4858923X.jpg

edit AlienGrey
Dołączona grafika
  • 0



#64

Katolik.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Oczywiście że kamienie żyją! Amerykanin Gary Dahl wpadł nawet na pomysł żeby je sprzedawac jak maskotki:
http://www.flashpoin...09/pet-rock.jpg

http://www.todayscam...ber/petrock.jpg


Tutaj więcej:
http://www.pierwszym...lkie-pieniadze/

edit AlienGrey
Dołączona grafika

Użytkownik AlienGrey edytował ten post 13.07.2010 - 20:21

  • 1

#65

Sniffer.
  • Postów: 323
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I co w tym dziwnego? Świato dookoła jest ożywiony w stopniu, którego sobie nawet nie wyobrażamy. Dostrzegli to już np. poganie, i stąd ich religia traktująca wszystko jako żywe istoty...
  • 0

#66

ANTI HUMAN ANTI GOD.
  • Postów: 77
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Nie no temat moim zdaniem jest smieszny i nie ma o czym się nawet rozpisywać , swoją drogą zastanawiam sie kto by kupił takiego kamienia zwierzaczka :|
  • 0

#67

Chichoczacy_Grabaz.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kierunek studiów jak najbardziej mi odpowiada, i nie mam zamiaru zostawać budowlańcem. Swoja drogą gdyby nie górnicy, to ekipy "remontowo-budowlane" nie miałyby nic do roboty.
Do górników zaliczasz takich takich fachowców jak operator koparki w piaskowni czy w gliniankach??? :mrgreen:


Stary, nie osłabiaj mnie. KAŻDA żwirownia czy piaskownia jest ZAKŁADEM GÓRNICZYM, tak więc każdy pracownik takiego zakładu jest pracownikiem zatrudnionym w GÓRNICTWIE.

Użytkownik Chichoczacy_Grabaz edytował ten post 11.07.2010 - 20:29

  • 0

#68

Katolik.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Sniffer w XXI wieku wierzysz w pogańskie bajki? Staaaryyyy...

ANTI HUMAN ANTI GOD na tym pomyśle zbito miliony. :lol
  • 0

#69

ANTI HUMAN ANTI GOD.
  • Postów: 77
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Katolik ze co , no tak na takie pomysły to tylko amerykanie mogą wpaść:) ,Japance co prawda maja dziwne pomysły ale przynajmniej przyszłościowe .
  • 0

#70

Vuko Drakkainen.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@ mag1-21

Materia ożywiona to np. człowiek, a nieożywiona to np. kamień, ale dlaczego nieozywiona ,czy z powodu, braku swiadomosci, ktora to czlowiek juz posiada?


Cóż, moje zdanie jest takie, iż świadomość nie jest definicją życia. Chociaż oczywiście świadomość posiadają jedynie organizmy żywe, jednak nie można jej potraktować jako wyznacznika życia. A definicja życia, która według mnie jest najsensowniejsza i najlepiej oddaje proces brzmi mniej więcej tak: każda cząsteczka [organizm] posiadająca zdolność do replikacji oraz ewolucji może zostać uznana za żywą. Pojedyncze atomy nie pasują do tej definicji, podobnie większość ciał zbudowanych z atomów, uznaję więc, iż kamienie to materia nieożywiona.

Więc uważam, ze nie ma czegoś takiego jak materia ożywiona i nieożywiona, bo kazda z nich zawiera w sobie potencjał życia.


Oczywiście zgadzam się, iż każda cząsteczka zawiera pewien potencjał życia. Jednak różnica między życiem a potencjałem życia jest dość duża. Tak samo każdy człowiek, który kupił gitarę ma potencjał żeby zostać słynnym gitarzystą, jedna mało który to osiąga.

Nikt mi nie wmowi, ze to co żywe pochodzi od martwego...


Nie będę tego nikomu wmawiał, jednak pozwolę sobie nie zgodzić się z tym, i wyrazić własną opinię. Według mnie to jest niestety prawda. Posłużę się tutaj też przykładem wielkiego wybuchu. Na początku był punkt o nieskończenie wielkiej gęstości. Nie było czasu, nie było przestrzeni, tylko punkt. W zasadzie w tym momencie, mogę już stwierdzić, iż punkt w którym skupiona była cała materia był nieożywiony. A na jakiej podstawie? Na takiej iż nie istniał wtedy czas, bez istnienia czasu nie mogą zachodzić żadne przemiany, a definicja życia związana jest z przemianami. Ale idźmy dalej... Jakieś 15 miliardów lat temu stało się coś [nie ważne co, nie da się tego na razie stwierdzić], co spowodowało iż punkt ten "wybuchł". Moment ten uznaje się za początek czasu, oraz znanego nam wszechświata. Teraz co się działo później? Era Plancka - nic o niej nie wiadomo, nie obowiązują prawa znanej nam dziś fizyki. Zajmie się tym pewnie teoria kwantowej grawitacji, do której jeszcze długa droga. Poźniej era hadronowa - powstają oddziaływania silne i słabe, wszechświat zaczyna przyspieszać ekspansję [co jest obserwowane po dziś dzień], z kwarków powstają hadrony [czyli np. protony i neutrony], prócz tego dużo energii oraz antycząstek. Ogólnie pod koniec ery hadronowej we wszechświecie zostaje dużo protonów i neutronów. Era leptonowa - pomijając nudny naukowy bełkot, powstają jądra początkowo deuteru, następnie helu. Era promieniowania - wszechświat jest wypełniony gównie promieniowaniem, spada temperatura, aż w końcu elektrony mogą trwale połączyć się z jądrami wodoru i helu. Powstają pierwsze atomy. I na końcu era gwiazdowa kiedy to powstają galaktyki, gwiazdy i znany nam dziś wszechświat. W gwiazdach z wodoru syntezowany jest hel i lekkie pierwiastki. Następnie w gwiazdach drugiej generacji powstają pierwiastki cięższe. I tak dalej... To taki skrót.

W którym momencie materia pasuje do definicji życia? Według mnie w żadnym. Pierwsze atomy powstawały z kwarków oraz promieniowania, cięższe pierwiastki przez syntezę lżejszych. Ani kwarki ani tym bardziej promieniowanie nie mogą zostać uznane za żywe, zgodnie z definicją która wcześniej przedstawiłem. Podobnie zresztą atomy. Życie rozpoczęło się na poziomie cząsteczkowym, przy odpowiedniej kombinacji atomów głównie wodoru oraz węgla, która pozwoliła na zapoczątkowanie replikacji tych cząsteczek. Niedoskonała replikacja dała początek ewolucji. Życie jest cechą, którą część materii nabyła po pewnym czasie.
  • 0

#71

Viktoria von Rosier.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja wierzę, że kamienie mają duszę;( mój się czasem porusz na półce (bez przekładania go)!!! Nie zgodzę się z tym, że to tylko materiał budowlany, to część natury, wszystkiego co nas otacza. One żyją!!!
  • 0

#72

Darkan.
  • Postów: 120
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no cóż, kamienie to w gruncie rzeczy (tak, kamienie są rzeczami w gruncie xD ) to samo co ziemia, piasek i inne takie podobne. Nasza planeta się obraca ale nie dlatego że pręży muskuły lecz działją na nią pola magnetyczne innych 'ciał niebieskich', mówi się że ziemia żyje bo żyją na niej roślinki i zwierzątka, ale ziemia/piasek/kamienie same z siebie nie wstaną i nie pójdą pod drzewo, bo na środku polany za mocno grzeje słońce. Jak w tej dolinie w której kamienie 'spacerują', one raczej też nie pełzają tylko są przesuwane polami magnetycznymi.

a tak baj de łej :P
http://th09.devianta..._by_zaratus.jpg

edit AlienGrey
Dołączona grafika
  • 1

#73

Krakatau.
  • Postów: 186
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Stwierdzenie, jak dla mnie jest absurdalne, ale czego to człowiek nie udowodni :>
Nie wiem na jakiej podstawie stwierdzono, że one oddychają, czym? nawet po rozwaleniu na części takiego kamienia nie ma nic poza skałą, a gdzie się znajduje ich 'serce', o którym była mowa w pierwszym poście? przydałoby się więcej informacji na ten temat :)
  • 0

#74

Komoduz.
  • Postów: 49
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wsumie wcale mnie to niedziwi ze kamienie żyją, tak samo ze żyje planeta ziemia - jest ona w nieustannym ruchu - wnętrze i skorupa, dzieje sie to jednak wolno, np. spod atlantyku wychodzi skorupa z predkoscia 1m na rok (udowodnione) a chowa sie w rejonie rowu marjanskiego, pozatym lawa, wulkay, trzesienia ... to życie ylko nieco inne od naszego
  • 0

#75

Krakatau.
  • Postów: 186
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

wsumie wcale mnie to niedziwi ze kamienie żyją, tak samo ze żyje planeta ziemia - jest ona w nieustannym ruchu - wnętrze i skorupa, dzieje sie to jednak wolno, np. spod atlantyku wychodzi skorupa z predkoscia 1m na rok (udowodnione) a chowa sie w rejonie rowu marjanskiego, pozatym lawa, wulkay, trzesienia ... to życie ylko nieco inne od naszego


Planeta nie żyje, żyją jedynie organizmy się na niej znajdujące.
Ziemia nie rusza się, bo ma taką wolę, tylko rusza się ponieważ działają na nią czynniki zewnętrzne.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych