Skocz do zawartości


Zdjęcie

NASA przygotuje ludzi na kontakt z kosmitami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

nasa%20kontakt.jpg

 

Czy istnieje życie we Wszechświecie? To budzące wiele emocji i kontrowersji pytanie zadają sobie od wieków miliony ludzi żyjących na naszej planecie. I chociaż świat naukowy dysponuje coraz to lepszym sprzętem badawczym, a od kilku dekad intensywnie obserwujemy najdalsze "zakamarki" kosmosu i eksplorujemy planety oraz ich księżyce, wciąż na to kluczowe pytanie nie znamy odpowiedzi.

Naukowcy z NASA wraz z Biblioteką Kongresu zorganizowali niedawno sympozjum zatytułowane "Preparing For Discovery" (Przygotowanie do odkrycia), które jest swoistym zaprzyjaźnieniem mieszkańców Ziemi z niewdzięcznym tematem, jakim są obce formy życia egzystujące gdzieś w otchłani kosmosu.

NASA podaje, że dotychczas nie znaleziono 100-procentowych dowodów na potwierdzenie istnienia życia pozaziemskiego, jednak według astrobiologów, to wkrótce może się zmienić. Czy jesteśmy zatem gotowi na nieuchronne odkrycie obcych form życia, obojętnie w jakiej postaci, np. na księżycach Jowisza czy Saturna?

W natłoku codziennych spraw, większość z nas nawet nie wyobraża sobie przyswojenia wiadomości o odkryciu na innej planecie żyjących,a nawet czujących istot. To byłby prawdziwy szok. Odpowiedź więc wydaje się oczywista, dlatego właśnie też zorganizowano to spotkanie.

 

"Chcemy rozważyć wszystkie scenariusze z udziałem odkrycia życia. Jeśli znajdziemy mikroby, to jedna rzecz. Jeśli znajdziemy inteligencję, to już zupełnie inna sprawa. A jeśli te istoty będą się w stanie komunikować, to już kompletnie inna historia".

"My nie chcemy czekać aż dokona się odkrycie. Wstępnie trzeba przygotować społeczeństwo na konsekwencje, jak to już nastąpi".

"Moim zdaniem ponad 96-97 procent obserwacji można wyjaśnić tym, że mamy do czynienia z niezwykłymi zjawiskami naturalnymi. Pytanie brzmi, co zrobić z 3-4 procentami. Sądzę, że wymagają one bardziej wnikliwych badań"
- powiedział Steven J. Dick, astronom i historyk z NASA oraz organizator sympozjum.

Bez względu na fakt czy uda się w najbliższej dekadzie odkryć życie we Wszechświecie, czy nie, jedno jest pewne, większość z nas do tematu zielonych ludzików podchodzi z dużym dystansem, uśmiechem na twarzy i niedowierzaniem, a to z powodów wychowania czy wyznawanej religii.

Dlatego właśnie tak ważne jest uświadomienie społeczeństwa, jak takie istoty naprawdę mogą wyglądać i jak diametralnie mogą odmienić nasze postrzeganie otaczającego nas świata.

 

źródło


  • 8



#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Od kiedy zaczęli im obcinać dotacje, coraz gorzej wyglądają ich konferencje.


  • 0



#3

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zawsze mnie śmieszyło to przygotowywanie ludzi. A co oni są jacyś lepsi w tym NASA? Są takimi samymi ludźmi jak My. Czy zmieni coś w moim podejściu to, że jeden naukowiec z drugim powiedzą mi "słuchaj, bądź gotowy, bo może, może oni są"? Każdy ma swój rozum i żadne oswajanie nic nie zmieni. Jak ktoś ma słabą psychikę to i tak tego nie wytrzyma, choćby NASA go 10 lat przygotowywała. A jak ktoś ma silną, albo ma to gdzieś to zareaguje zwyczajnie(choć takich jest pewnie niewielu).

To całe gadanie o przygotowywaniach i samo przygotowywanie to nic więcej jak próba wywarcia presji na kolejne dotację, bo niedługo nie będą mieć kasy, a w ten sposób znowu nakręcą kółeczko i jakoś to będzie, aż do kolejnych przygotowań do przygotowań...


  • 0



#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To wygląda jak jakieś prelekcje organizowane dla dzieci pod tytułem ,,czy księżyc jest z sera i o tym jak daleko jest słońce" Oprócz wykładów dla dzieci będzie występ klałna i malowanie buziek.


  • 0



#5

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Takie przygotowywanie może być kompletnie zbędne jeżeli obcy to będą jakieś kilkumetrowe, przerażające stwory. Oni mogliby wyglądać tak jak nikt sobie nie wyobrażał (jakby wyglądali jak w filmach sci-fi to byłoby to zbyt podejrzane że to może jest jakaś mistyfikacja). Tak samo jak ktoś jest głęboko wierzący bez względu na to jaką wyznaje religie to też dla kogoś takiego to będzie koniec świata. Oswajanie przez NASA nie zmieni również ewentualnych konsekwencji ekonomicznych takiego wydarzenia. To by tak wywróciło życie ludzkie do góry nogami że nie wiem czy w ogóle można się do tego przygotować. Z resztą myślę że prędzej byłaby to inwazja niż jakaś misja aby się poznać itd. bo uważam że wszystkie istoty jakie istnieją mają taką samą naturę, wystarczy zaobserwować samą Ziemię ile u nas jest gatunków gdzie jeden żeruje na drugim a nawet te roślinożerne zwierzęta też zapewne walczą o dominacje w stadzie itd. więc o ile tak jak napisałem że ciężko sobie wyobrazić ich wygląd tak nie wierzę że takie istoty również nie byłyby egoistyczne. Teoria że kosmici nas obserwują ale nie kontaktują się z nami bo są zniesmaczeni naszą agresją jest dla mnie śmieszna :)


  • 1

#6

OnlyDreams.
  • Postów: 158
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

mi tam wszystko jedno czy kosmici istnieja czy tez nie, nie zmieni to mojego nastawienia do zycia - niech sobie przygotowuja spoleczenstwo nawet i te 50 lat, co im to da? nic.


  • 0

#7

AlanX.
  • Postów: 88
  • Tematów: 0
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

Tylko ciemnogród będzie zszokowany tym, że odnaleziono inteligentne istoty w kosmosie. Ja osobiście wyczekuje żniw. Wiadomo o co chodzi.


  • 0

#8

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciemnogród nie uwierzy nawet jak stanie naprzeciwko ich.


  • 2



#9

WitekPOL27.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przygotowanie może jest zbędne... ale Przystosowanie, to życia wśród nich, było by całkiem ciekawą opcją. Moim skromnym zdaniem, takie nakręcanie ludzi, i typowe "Przygotowanie" dodaje im jeszcze więcej strachu i obaw co do przybyszy z kosmosu... Prosto z mostu trzeba powiedzieć, że wśród nas są Szaraki... i nie mówić tego z obawami, tylko z akcentem radości i happyendu. Mogę być pewny na 99.9%, że w taki sposób... na pewno nikt nie wpadnie w panike, a po jakimś czasie myślenia, ludzkość się pogodzi z tym, że nie jest sama we wszechświecie. : )


  • 1



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych