Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mali terroryści


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#16

Korynt.
  • Postów: 315
  • Tematów: 66
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Motyr miał na myśli chyba bardziej socjalizm
  • 0

#17

Trajan.
  • Postów: 358
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

wszyscy będą mogli w równym stopniu korzystać z tych samych technologi i osiągnięć. A dlaczego? Bo to roboty wszystko wyprodukują, więc każdy miałby to o czym by tylko zapragnął.


To niemożliwa utopia, faktycznie coś jak marzenia utopijnych komunistów. Potrzeby rosną w miarę konsumpcji, jest fizycznie niemożliwe zaspokoić każdej potrzeby wszystkich ludzi. Choćby dostępność surowców ogranicza możliwości. Skąd weźmiemy tyle diamentów, żeby zaspokoić potrzeby i gusta każdej kobiety na ziemi :D
Poza tym, ktoś musi produkować te roboty, udoskonalać i projektować nowe. Sztuczna inteligencja z wyobraźnią kreatywną to czyste science fiction :)

Ktoś musi sprawować władzę nad środkami produkcji, ktoś musi wykonywać pracę jaka jest poza zasięgiem możliwości SI, jak np. zawody wymagające kreatywnego myślenia. Z robota nie zrobisz prawnika, pisarza, artysty, ekonomisty itd...
Ktoś musi pilnować robotów, kontrolować ich pracę. A dlaczego ktoś kto pracuje ma mieć taki sam dostęp do dóbr konsumpcyjnych, jak ktoś, kto nie pracuje, lub nie korzysta ze swojej własności? To czysta niesprawiedliwość.

No i wreszcie przyjdzie taki dzień, w którym ktoś wpadnie na pomysł, że można by z robotami zrobić coś tylko dla niego, np. wykorzystać je do przejęcia kontroli nad jakimś obszarem, globem, całością przemysłu, siecią, mediami czy co tam jeszcze można kontrolować :) Zawsze znajdzie się jakiś Saddam, Adolf, czy inny Rząd Światowy dażący do supremacji nad światem.

Idealny świat, w którym wszystko robią za nas roboty i każdy ma wszystko czego zapragnie jest po prostu fizycznie niemożliwy, obojętnie jaką nie wiadomo jak zaawansowaną technologią będziemy dysponować.
  • 0

#18

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No i wreszcie przyjdzie taki dzień, w którym ktoś wpadnie na pomysł, że można by z robotami zrobić coś tylko dla niego, np. wykorzystać je do przejęcia kontroli nad jakimś obszarem, globem, całością przemysłu, siecią, mediami czy co tam jeszcze można kontrolować smile2.gif Zawsze znajdzie się jakiś Saddam, Adolf, czy inny Rząd Światowy dażący do supremacji nad światem.

Może mi ktoś powiedzieć co jest złego w ludzkości zjednocznej pod jednym sztandarem ?
  • 0

#19

Double_G.
  • Postów: 59
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiem co by było ratunkiem dla ludzi jako jednostek i jako całości - znaczny rozwój techniki pozwalający mieć własne statki kosmiczne umożliwiające podróże międzygwiezdne będące domem a w tedy ludzie mogli by się spokojnie jak zaraza rozprzestrzeniać po całym wszechświecie kolonizując na własny rachunek planety pozwalające na życie albo tworzyć dzięki technologii własne małe planetki i na nich mieszkać robiąc co tylko się chce. Wiecie co mam na myśli? W ostateczności jak komuś będzie naprawdę źle to podepnie się pod system podtrzymywania życia i zamieszka w matriksie będąc bogiem lub czym tylko zapragnie.

Wiem, totalne science fiction a może nawet gorzej ale pomyślcie, taki autonomiczny pojazd międzygwiezdny a człowiek tylko sobie w nim mieszka a środki do życia wytwarza mu megatechnologia i nie jest uzależniony od rządu (w przyszłości pewnie między planetarnego). Mówcie co chcecie ale ja chcę właśnie tak albo przenieść się w przeszłość i nie wiedzieć co to chip albo inny szmelc.
  • 0

#20

Double_G.
  • Postów: 59
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przemo, masz rację faktycznie zrobiłem OT więc przepraszam :)

Wracając do tematu to ciężko mi coś będzie napisać bo z linkiem z pierwszego postu jest coś nie tak i nie mogę obejrzeć filmiku, jak Ty Przemo albo ktoś inny ma linka do niego to proszę o ponowne zamieszczenie ;)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych