Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stworzenie Świata przez boga a nature


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: kto stworzył świat ? (38 użytkowników oddało głos)

  1. Bóg (20 głosów [52.63%])

    Procent z głosów: 52.63%

  2. Natura ( zderzenia planet itp. ) (18 głosów [47.37%])

    Procent z głosów: 47.37%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#16

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

muhad, ja jednak wolę się opierać na niezbitych dowodach i faktach naukowych, a nie bazować na "Księdze Rodzaju".
W bajki już od bardzo dawna nie wierzę.
  • 0



#17 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Jarecki, ja nie wierzę w bajki i akurat nie miałem tu na myśli księgi rodzaju :smile:
  • 0

#18

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W sumie to jesteśmy coraz bliżej odkrycia mechanizmów jak powstaś wszechświat i nasza planeta. Ale mnie ciekawi czy naprawdęcały ten nasz wszechświat, całą jego różnorodność i piękno... czy to naprawdę był tylko przypadek i parę wzorów fizycznych wg których zadziałały atomy? Czy możliwe jest, że wszystko to co istnieje, to wynik przypadku? Gdyby budowa pierwiasktów była inna, wszystko byłoby inne, gdyby nie specyfika atomów, być może wszechświat nie wyszedłby ponad fazę morza wodoru... Wodów z wodorem w Hel. Hel z Helem w beryl (bodajże ;) ). I tak dalej, dzięki swojej budowie każdy atom dąży do pary. Dzięki swojej budowie mogą się łączyć i tworzyć nowe pierwiastki. Wreszcie w jakiś sposób powstało życie, nagle nieżywa materia zapragnęła żyć. I nieważne teraz jest czy Życie na ziemii powstało samo, czy ktośnam je podarował, bo to tylko odsunięcie problemu. Jeżeli życie na Ziemii powstało samo, to mam pytanie dlaczego? I w jaki sposób?
A jeżeli już nawet założymy, że to kosmici zadziałali u nas, to tylko oddalamy sprawę, przecież ci kosmici też kiedyś musieli powstać z nieożywionej materii...

Nie za bardzo wierzęw Boga, ani w o że to on stworzył świat i życie. Ale naprawdęnie bardzo też jestem w stanie uwierzyć, że życie i świat powstał sam z siebie, tak bez niczego.

Ot, kolejne pytania chyba bez odpowiedzi ;)
  • 0



#19

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jarecki, a co wybuchło jak nic nie było? :-D Nawet nie staraj się udzielić odpowiedzi :-D pytanie retoryczne... i zasadnicze :)
  • 0

#20 Gość_inga

Gość_inga.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie natura stworzyła świat i wszechświat. Życie jest zbyt skomplikowane, żeby mogło powstać ot tak sobie, w drodze przypadku. Wierzę w istnienie Inteligencji Absolutnej która wymyśliła i uformowała wszystko, również obce cywilizacje którym przypisujemy np.: stworzenie człowieka.
Zresztą, czy ingerencja w rózwój życia w ogólnym pojęciu istot pozaziemskich, jest bardziej warygodna niż zamysł Boży?
Przecież na istnienie obydwu opcji nie ma żadnych "namacalnych dowodów". W związku z powyższym wybieram wersję wpajaną mi na religii i jej się trzymam.
  • 0

#21

Kłaku.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a Adam i Ewa to homo sapiens sapiens ? xD



No właśnie to mnie zastawnawia jak można w to wierzyć że Bóg stworzył pierwszego człowieka rozumnego .

Naukowcy udowodnili nam to że człowiek ewoluował z jakichś australotipeków (czy jakoś tak) do naszego poziomy

Chyba że ten Bóg był zacofany :mrgreen:
  • 0

#22

Afganka.
  • Postów: 102
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kto stworzył świat? Wszystko? Jest to najbardziej nurtujące mnie pytanie... Jeśli natura, to musiało się to od czegoś zacząć... Od wielkiego wybuchu? skąd on powstał? Z Czegośtam... Skąd powstało Cośtam?? Tak można w nieskończoność...

Bóg? A skąd On się wziął? Dlaczego popełnił tyle błędów?? Marzę, żeby wkońcu dowiedzieć się prawdy...
  • 0

#23

balador.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmm.. zaczne od tego, ty się dziwisz że bóg stworzył, zło, to nie prawda zło/szatan/diabeł itp. to jest zbuntowany ANIOŁ, który sprzeciwił się Bogu.

Ja ostatnio doszedłem do tezy żę Chrześcijaństwo to coś w stylu gry RPG, ktoś kiedyś sobie wymyśłił żę Bóg jest dobry, a daibeł zły, i tak dalej, a teraz gra się w ta grę :mrgreen: dobre co nie
  • 0

#24

----.
  • Postów: 359
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Balador i da sie sprawdzic "statystyki" kazdego....

Od czego wkoncu jest numerologia , chiromancja etc... :)

Moj np numer w numerologii to 9 i 95% jest prawda o tym co czytalem o sobie :P
  • 0

#25

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie spłaszczajcie tak Boga. Błędem jest personifikowanie istoty Boga i inne zabiegi starające się go określić. Ja bym porównał Boga do zasad fizyki - wszystko co się dzieje dzieje sie zgodnie z zasadami fizyki, poza zasadami fizyki nie dzieje się nic. To samo można powiedzieć o Bogu - wszystko jest z Boga, Bóg jest wszystkim, bez Boga nie ma nic.
  • 0

#26

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jesteś nadwyraz pobożny :smile:
  • 0

#27

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja to bym raczej się pytał w ankiecie:
a) jesteś racjonalistą
B) jesteś kreacjonistą
  • 0

#28

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jestem racjonalistą ale i tez w pewnym sensie deistą :smile:
  • 0

#29

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

a co wybuchło jak nic nie było?

Może to Wszechmogący eksplodował,skoro nic nie było(był tylko ON) i tak narodził się wszechświat. :lol :
Ach ta religia i te wierzenia.
Gorzej niż w średniowieczu.
  • -1



#30

ivotop.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jarecki ja tam sie ciesze ze ludzie sprzeczaja sie na tematy powazne to bardzo dobrze ;-) . Osobiscie jednak poparlbym teorie kreacjonalizmu. Nie mozemy tez jednak zapominac drodzy bracia :lol : ze wielki wybuch byl poczatkiem powstania naszej galaktyki a nie od razu calego wszechswiata (mam nieodparte wrazenie ze niektorzy tak mysla - przepraszam) a tak czy inaczej skads musiala sie wziac ta sila sprawcza bo samo z siebie nie bierze sie nic. Nie odpowiem pomimo wszystko na pytanie skad sie w takim razie wzial Bog bo teraz to bedzie juz zupelnie bledne kolo. Slyszalem kiedys bardzo fajne twierdzenie z ktorym sie absolutnie zgadzam, a mianowice, ze nie ma 100% dowodow na istnienie Boga ale lepszym rozwiazaniem a zarazem bardziej bezpiecznym jest przyjac ze ktos taki istnieje bo cena ewentualnego zycia po smierci bylaby zbyt wysoka...
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych