Skocz do zawartości


Zdjęcie

Świetliste kule nad Bałtykiem - Hel


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

uduchoviony.
  • Postów: 128
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

 

Za portalem Wykop.

Zwróćcie uwagę 0:26 w lewym górnym rogu.


Użytkownik uduchoviony edytował ten post 14.09.2014 - 20:38

  • 10

#2

coley.
  • Postów: 120
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zwrócie uwagę 0:26 w lewym górnym rogu.
 

Ten migający obiekt(?) widać od początku filmiku, co kilka sekund pojawia się w rożnych miejscach z lewej strony ekranu


  • 0

#3

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bardziej mnie interesuje obiekt w 55 sekundzie który leci z lewej strony .Co do świateł nie przychodzi mi nic do głowy, lampiony to nie są, ani flary z uwagi na znikanie i pojawianie się świateł. Dla mnie to jeden  z niewielu filmów który trudno wytłumaczyć . Na upartego można uznać ten film za tkz fake ale ten obiekt w  0:55 mnie intryguje :)

 

Edit: A jednak już mnie nie intryguje, to zwykły ptak. A światełka to chyba jednak lampiony.


Użytkownik Cascco edytował ten post 14.09.2014 - 20:07

  • 1

#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

chińskie lampiony


  • -5



#5

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jakieś ćwiczenia wojskowe? Te opadające iskry mogą być flarami sygnałowymi a te większe światła samolotami czy helikopterami.. To musiało być dość daleko na wschód, powinny być jakieś obserwacje z okolic Łeby.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 14.09.2014 - 20:04

  • 2



#6

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No dokładnie bardziej mi to wygląda na flary teraz jak o tym wspomniałeś, światła opadają powoli na dół.


  • 0

#7

uduchoviony.
  • Postów: 128
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rzeczywiście, jakichś nienaturalnych ruchów te światła nie wykonują, więc flary to sensowne wytłumaczenie.


Użytkownik uduchoviony edytował ten post 15.09.2014 - 11:08

  • 0

#8

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na Wykopie komentatorzy piszą że też to widzieli z Gdyni, i że w tamtym rejonie widać było okręty wojskowe. A ponieważ na zatoce często odbywają się ćwiczenia, wygląda na to że były to kolejne z nich. Takie ćwiczenie strzelania do sztucznych celów w tym przypadku flar.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 14.09.2014 - 21:05

  • 0



#9

bullik.
  • Postów: 377
  • Tematów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

chińskie lampiony

****** sie w czolo :facepalm:

 

jakies dziwaczne cwiczenia, mozna sie z tym zgodzic, tym bardziej w tym czasie, ale chinskie lampiony???!!

 

wulgaryzmy.gif

/Connor


  • 0

#10

_Maciej_.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardziej mnie interesuje obiekt w 55 sekundzie który leci z lewej strony .Co do świateł nie przychodzi mi nic do głowy, lampiony to nie są, ani flary z uwagi na znikanie i pojawianie się świateł. Dla mnie to jeden  z niewielu filmów który trudno wytłumaczyć . Na upartego można uznać ten film za tkz fake ale ten obiekt w  0:55 mnie intryguje :)

 

Edit: A jednak już mnie nie intryguje, to zwykły ptak. A światełka to chyba jednak lampiony.

 

To film Dariusz Kwietnia bo poznałem po głosie i nicku Riese...

 

Ciekawą mnie te cholerne błyski ! Bo obiekty to mogą być flary ewentualnie, ale te błyski to tylko NOL :) A może to nie flary :).

 

Podobne błyski sam kiedyś sfociłem i opisałem tu

 

 

oraz tu relacja....

 

http://paranormalne....-wielkopolskie/

 

aczkolwiek moje były super ledwo widoczne, co nie zmienia faktu że były i są widoczne widać je również na filmie.


 

chińskie lampiony

****** sie w czolo :facepalm:

 

jakies dziwaczne cwiczenia, mozna sie z tym zgodzic, tym bardziej w tym czasie, ale chinskie lampiony???!!

 

wulgaryzmy.gif

/Connor

 

 

 

Rozumiem tego kolegi wku... znaczy zdenerwowanie, bo niektórzy jak by im ufo wylądowało w ogródku to powiedzą że to promocja parasoli z biedronki :) i tak samo wszystko wrzucają pod "lampiony", ciul że 20km wgłąb morza, ale lampiony ! :)


  • 4

#11

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli w tamtym miejscu były jakieś ćwiczenia, to tajemnicze błyski w rogu są zapewne jakimiś innymi pojazdami wojskowymi, zapewne obserwującymi przebieg manewrów. A skąd błyski? Może jakieś światełko pozycyjne? Nie wszystko ufo co świeci.


  • 0



#12

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z ćwiczeniami wojska mogę się zgodzić, ale te lampiony chińskie to już serio przesada, niedługo wygryzą z pierwszego miejsca najuniwersalniejszą wymówkę, mianowicie: balon meteorologiczny.


  • 0



#13

Mastiff.
  • Postów: 274
  • Tematów: 25
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W maju tego roku w obwodzie Kaliningradzkim ( Rosja ) nad Bałtykiem obserwowano zadziwiające światła "nieznanego pochodzenia". Oto zdjęcia z tamtego zajścia:

6873597.png

 

Jak się później okazało, były to bomby typu SAB-100MN zrzucone z bombowców Su-24. Po zadziałaniu zapalnika z korpusu bomby wyrzucane jest siedem ładunków oświetlających opadających na spadochronach, które wykorzystywane były jako cele dla odbywających ćwiczenia samolotów bojowych Su-27.

 

Nie wiem jakie bomby oświetlające ma w tej chwili lotnictwo polskie, ale nie były by dla mnie zdziwieniem gdyby mieli jeszcze bomby poradzieckie.

Rozwiązanie zagadkowych światełek nie zawsze pochodzi z odległej galaktyki. ( chociaż czasem mam wrażenie że Rosja jest taką odległą galaktyką ).

 

Ćwiczenia lotnictwa morskiego tłumaczyły, by też światełko z 26 sekundy nagrania. Ten ptak później przelatujący raczej nie brał udziału w ćwiczeniach. Najbardziej chyba z tego wszystkiego dziwi mnie co ten kolo mówi - obiekty wchodzące w atmosferę ?! Czy ten pan widział kiedyś obiekty wchodzące w atmosferę ?

 


Użytkownik Mastiff edytował ten post 15.09.2014 - 08:08

  • 0

#14

_Maciej_.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mastiff to jest Dariusz Kwiecień, on lubi ubarwić :) co nie zmienia faktu że błyski nagrane na moim filmie są faktem i nie odbywały się na terenie poligonu ani rejonie ćwiczeń wojskowych. Więc coś w tym jest. Oczywiście błyski z filmu mogą być jakimś efektem od pocisków, ale wątpie aby strzelano amunicją ostrą w kierunku lądu, bardziej jak już w kierunku od lądu i to na poligonie w Wicku morskim a nie na Helu (chyba że to były typowo manewry morskie) co mimo to nie zmienia faktu że strzelanie nie było by od lądu wgłąb a bardziej w bok wzdłuż lądu co jest dziwne i raczej niemożliwe.

 

Co do imitatorów celu, w PL AF  z Su22 wyrzucane są zapewne jeszcze poradzieckie imitatory ale z jednym mocnym pomarańczowym światłem na spadochronie. W trakcie ćwiczeń powietrze powietrze na pewno używa się 1 sztuki takiego celu powietrznego.


Apropo tak wygląda spadochron http://allegro.pl/sp...4473570479.html


(z bomby SAB o której piszesz)


i tu jeszcze więcej info http://www.forum.bsm...f785&view=print


  • 0

#15

Obywatelka AM.
  • Postów: 56
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Widziałam to z Gdańska! :)

Niestety jechałam samochodem i nie mogłam się zatrzymać, żeby popatrzeć.

Potem opowiadałam mężowi, oczywiście nie uwierzył mi.W końcu sama zaczęłam sądzić, że mi się przewidziało. Ale jednak nie :)


Użytkownik Obywatelka AM edytował ten post 17.09.2014 - 17:49

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych