Skocz do zawartości


Zdjęcie

Po co ci psycholog, wystarczy ksiądz.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#16

falko.
  • Postów: 92
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Psychologia i KK są zwaśnione, a niepowinny. Dusza i psyche są pojęciami które przenikają się i wskazują na ten sam zamknięty w czaszcze znak zapytania.

Psychologowi kwestia zbawienia pcjenta niekoniecznie musi leżeć na sercu. wystarczy że coś mu uświadomi robiąc testy. Robiłem taki test na 5oo pytań i wynikło z niego ze intelekt działa dobrze ale w "sytuacjach trudnych robie się podejrzliwy" i jak nie pójdę na terapię grupową to będę coraz bardziej dziki i się zmarnuję. No ale to było w czasach bez netu. Psychiatria natomiast traktuje pacjenta bez pardonu, przymus brania leków i sprowadzenie do aktywności funkcjonalnej (czyli dbanie o branie leków)

Oglądalem film na YT gdzie takie rzeczy jak pojęcia psychoanalityczne Freuda i  Joga są przejmowane przez ruchy kościelne,chrzescijańskie w USA.

Do księdza nie zwróciłem ze swoją samokrytyką czyli spowiedzią choć, niepowiem przydałoby mi się jakieś odciążenie :)


  • 0

#17

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Psychologia i KK są zwaśnione, a niepowinny. Dusza i psyche są pojęciami które przenikają się i wskazują na ten sam zamknięty w czaszcze znak zapytania.

Psychologowi kwestia zbawienia pcjenta niekoniecznie musi leżeć na sercu. wystarczy że coś mu uświadomi robiąc testy. Robiłem taki test na 5oo pytań i wynikło z niego ze intelekt działa dobrze ale w "sytuacjach trudnych robie się podejrzliwy" i jak nie pójdę na terapię grupową to będę coraz bardziej dziki i się zmarnuję. No ale to było w czasach bez netu. Psychiatria natomiast traktuje pacjenta bez pardonu, przymus brania leków i sprowadzenie do aktywności funkcjonalnej (czyli dbanie o branie leków)

Oglądalem film na YT gdzie takie rzeczy jak pojęcia psychoanalityczne Freuda i  Joga są przejmowane przez ruchy kościelne,chrzescijańskie w USA.

Do księdza nie zwróciłem ze swoją samokrytyką czyli spowiedzią choć, niepowiem przydałoby mi się jakieś odciążenie :)

Nie można sparafrazować - każdy potwór czy też potwora znajdzie swojego adoratora, ponieważ ksiądz, proboszcz, kardynał itd są tylko

i wyłącznie urzędnikami kościelnymi dlatego stawiając równanie pomiędzy księdzem i psychologiem, psychoterapeutą wykazujemy się olbrzymią niewiedzą w obydwu dziedzinach.  

Jeszcze z nikogo sam fakt ubrania się z sutannę nie spowodował że posiadł wiedzę z dziedziny psychiki i wiedzy terapeutycznej.   

 

 

...


Kościół nie od dzisiaj uzurpuje sobie wszech wiedzę w każdej istniejącej już dziedzinie i tych które mogą się w przyszłości rozwinąć. Nikogo to już chyba nie dziwi.

Wierzy "kościół"  zapewne iż wiedza spływa na nich - facetów w sukienkach - w momencie wkładania sutanny ... dlaczego więc tak często ją zdejmują starając rozpłynąć się w społeczeństwie. 

Tak więc sutanna może i zdobi tych że facetów ale już wiedzy w każdej dziedzinie nie dodaje.

 

 

Specjalnie przywołałam swoje poprzednie posty. 

 

 

Po co próbujesz wprowadzać zamieszanie tam gdzie jest to nie potrzebne.  

Kościół niech zajmie się tym do czego został założony.  

Psychologia i psychoterapia nie imputuje sobie bycia  drogą do zbawienia i bycia namiestnikiem Boga i nie interesuje ją zajmowane miejsce Kościoła w społeczeństwie. Oczywiście mam na myśli miejsce a nie jak Kościół wpływa na psyche społeczeństwa.

Jednak Kościół cały czas zawłaszcza również i tą dziedzinę, jak widać ze szkodą dla wielu ludzi.


Użytkownik Aidil edytował ten post 18.08.2014 - 07:37

  • 0



#18

falko.
  • Postów: 92
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Nie próbowałem wprowadzać zamieszania, po prostu problematyka jest taka że dotyczy "drogi życia ludzi" i kościół i ambicje psychologi, terapi. uzurpują sobie wiedzę na wyłączność. W tych sprawach nie ma klarowności jak w naukach ścisłych. A tobie chyba chodzi o pożądek, podzielenie życia na odrębne sfery i specjalizację w każdej z nich. Ludzie zagubieni, cierpiący, są wrażliwi i szukają ratunku, pocieszenia także w duchowości a jednocześnie biorą chemie, słuchają kazań i chodzą do uzdrowicieli, bioenergoterapeutów... Taki misz masz postmodernistyczny. :)


  • 0

#19

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie próbowałem wprowadzać zamieszania, po prostu problematyka jest taka że dotyczy "drogi życia ludzi" i kościół i ambicje psychologi, terapi. uzurpują sobie wiedzę na wyłączność. W tych sprawach nie ma klarowności jak w naukach ścisłych. A tobie chyba chodzi o pożądek, podzielenie życia na odrębne sfery i specjalizację w każdej z nich. Ludzie zagubieni, cierpiący, są wrażliwi i szukają ratunku, pocieszenia także w duchowości a jednocześnie biorą chemie, słuchają kazań i chodzą do uzdrowicieli, bioenergoterapeutów... Taki misz masz postmodernistyczny. :)

 

 

Postaraj się określić cele Kościoła. 


  • 0



#20

falko.
  • Postów: 92
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

hehhe, cele koscioła? chodzi o to że czasem wsród małżeństw eros pada łupem abstynencji i rozkosze seksu sa rozczarowaniem, a z tego nie ma chrztów, kolejnych małżeństw, komunii. Wypowiadał się jeden kapucyn, żeby zony wkładały fikuśna bieliznę i prowokowały bo w sumie o to kościołowi własnie chodzi. Popędy to ogromna siła na którą kościół nałożył zakazy i nakazy. Owszem ludzie dają radę bez tych sankcji bo natura jest w swej istocie niepochamowana, ale jeśli już gadamy o zasadach w kulturze katolickiej to...wypada zaznaczyć jak się ma konstrukcja człowieka pod jej skrzydłami.


  • 0

#21

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

hehhe, cele koscioła? chodzi o to że czasem wsród małżeństw eros pada łupem abstynencji i rozkosze seksu sa rozczarowaniem, a z tego nie ma chrztów, kolejnych małżeństw, komunii. Wypowiadał się jeden kapucyn, żeby zony wkładały fikuśna bieliznę i prowokowały bo w sumie o to kościołowi własnie chodzi. Popędy to ogromna siła na którą kościół nałożył zakazy i nakazy. Owszem ludzie dają radę bez tych sankcji bo natura jest w swej istocie niepochamowana, ale jeśli już gadamy o zasadach w kulturze katolickiej to...wypada zaznaczyć jak się ma konstrukcja człowieka pod jej skrzydłami.

 

To są cele Kościoła?


  • 0



#22

falko.
  • Postów: 92
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

no tak, żerowanie na wolności ludzi. Ale słuchając radia watykańskiego słyszałem o apelach o wolność miłosierdzie, współczucie, pokój, braterstwo, szacunek i globalne porozumienie.


Użytkownik falko edytował ten post 18.08.2014 - 12:22

  • 0

#23

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To są pobożne życzenia. Skup się na celach Kościoła.


  • 0



#24

falko.
  • Postów: 92
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Oświeć mnie, bo ja stoję pod kościołem :) Twoja dociekliwość zważywszy na twoją barwę światopoglądową jest irytująca.

Juz pisałem że kościół bierze pod swój dach wszystkie niskie instynkty z którymi psychoterapia postepuje w inny sposób.


Użytkownik falko edytował ten post 18.08.2014 - 12:43

  • 0

#25

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O konflikcie między psychologami a Kościołem słyszałem już od dawna. Samo tylko to, że istnieje osobne Stowarzyszenie Psychologów Katolickich już dużo mówi o traktowaniu tej grupy (skoro muszą być specjalni psychologowie katoliccy, to wszystkich pozostałych najwyraźniej uznaje się za niewierzących). Ogółem psychologia jest przez KK uznawana za ateistyczną naukę która nie uwzględnia istnienia duszy w człowieku, a przecież powinna. Naturalna skłonność duchownych do demonizowania tego czego nie rozumieją, skutkuje przestrogami iż chodzenie do psychologa grozi opętaniem, jak już słyszałem od znajomych.


  • 0



#26

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oświeć mnie, bo ja stoję pod kościołem :) Twoja dociekliwość zważywszy na twoją barwę światopoglądową jest irytująca.

 

Jak się ma Twoja wypowiedź do tego co ja sądzę o czymkolwiek. Stosujesz uniki. 

Skup się na temacie a nie na mnie.


  • 0



#27

falko.
  • Postów: 92
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Mnie się wydaje że sprawa jest całkiem prosta, Psychologia mówi o teorii uczenia się i radzenia z problemami, czyli upraszczając, uczymy się klikając myszką, Wiara KK nie mówi nic o nauce w sensie rozwoju a o powoływaniu się na siłę wyższą która dopomoże i samo się stanie. Egzorcyzmy czy nawet sakrament namaszczenia chorych , pokuta , post, spowiedź. są przykładem.Bo wiara odrzuca ewolucję i cociekawsze psychologia tez ją odrzuca uważając że człowiek ma mózg i zdolności które w wieku dorosłym nieprzekształcają się.

 

Znam te srodowiska, psychologów , psychiatrów i księży. Każda z tych grup jesli miałaby byc szczera wolałaby pozbyć się jednej ze stron. Dobro pacjenta klienta czy wiernego wygląda inaczej a do tego dochodzi jeszcze dobro samych instytucji.


Użytkownik falko edytował ten post 18.08.2014 - 13:15

  • 0

#28

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Tak odnośnie metod terapeutycznych księży:
http://www.echodnia....T0107/140519958
http://edition.cnn.c...xorcism-deaths/
http://www.huffingto..._n_4658249.html
Swoją szosą ludzie muszą mieć niezłego okołoreligijnego świra by takie rzeczy robić. A księży gadanie o egzorcyzmach i demonach, oraz Hollywoodu robienie filmów o tym nie pomagają...

Użytkownik Urgon edytował ten post 18.08.2014 - 14:15

  • 0



#29

falko.
  • Postów: 92
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Ja dodam jeszcze wątek z noweli B . Prusa pt "Antek", lektura z podstwówki. Było tam że znachorka wsadziła siostrę Antka do pieca chlebowego, żeby ją wygrzać wypedzając chorobę, NA TRZY ZDROWAŚKI. Dziecko zmarło.


  • 0

#30

Gamdela.
  • Postów: 217
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Anna Mert - to bardzo proste dlaczego innych nie rozumiesz, dużo osób jest częściowo autystami, ale nie w tym rzecz - znajdź mi dwie osoby, które zawsze w każdym względzie będą siebie rozumiały. Najlepszym wytłumaczeniem tego jest określenie stosowane w komunikacji społecznej - koleiny - każdy ma swoją, pomiędzy nimi są albo nie ma połączeń, jest ich mniej, albo więcej - każdy ma inny system wartości wewnętrznych, inny system postrzegania, rozumienia, przyjmowania bodźców, inny poziom wrażliwości, jeden jest bardziej, inny mniej otwarty itd. Nie zawsze musi mieć to podłoże psychologiczne a jedynie problem ze znalezieniem kogoś u kogo będzie więcej połączeń pomiędzy koleinami, kogoś o podobnym sposobie myślenia ogólnie pisząc.

Aidil - załóż się - a przyjmę zakład. Przy depresji oczywiście nie tylko rozmowa, ale leki nie są konieczne, to nie przeziębienie.

 

Co do księży - jeśli zakres psychologii na studiach jest taki jak filozofii - to tylko współczuć "pacjentom".


Użytkownik Gamdela edytował ten post 21.08.2014 - 10:20

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych