Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podejrzane samoloty nad dolnym sląskiem

samoloty dziwne wojskowe

  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#16

chucky82.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Każdy ma różne zdanie na ten temat, pewnie nie jest to jakaś niewiadomo jaka zagadka i rozwiązanie nie jest skomplikowane, ale po prostu od kilku miesięcy mnie to ciekawi, aż w koncu postanowiłam zapytać, moze ktoś coś na ten temat wie :) Przygotowywanie się do uroczystości nie trwałoby tyle czasu, owszem, w tych dniach to całkiem możliwe, lecz nie już od wiosny. Pozostaje obserwować niebo i spróbować zrobić zdjęcia, myślę że wtedy będzie można więcej coś powiedzieć o tej sprawie. Dla mnie jest to dziwne i niepokojące gdy późnym wieczorem nad głową słychać głośny warkot dwóch lub kilku silników, czego nigdy nie było :|


  • 0

#17

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

samoloty zawsze lataly, szczegolnie ze obok wroclawia jest kilka lotnisk z ktorych startują małe samolory cywilne, wycieczkowe etc etc.

Kiedyś można było widywac odrzutowce nisko latajace ( migi 21  ) oraz ruskie smiglowce bojowe - ale to bylo mega lat temu

 

Poza tym odkąd oddali nowy terminal liczba samolotów znacznie się zwiększyła.


  • 1

#18

Arczi1991.
  • Postów: 285
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak, potwierdzam, na Podlasiu też latają, ostatnio dwa myśliwce dosyć nisko leciały w kierunku południowym być może do stolicy :)


  • 0

#19

Wilkor.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czytając odpowiedzi niektórych użytkowników to albo zrozumieli pytania autorki, albo nie potrafią czytać ze zrozumieniem... Odpowiedzi że to nic dziwnego bo samoloty cywilne latają coraz częściej jest prawdą, szczególnie zdarza im się ostatnio dwójkami. Do autorki: Tak, to są wojskowe samoloty ich aktywność się zwiększyła od momentu destabilizacji sytuacji na Ukrainie.U mnie (Mazowsze) co dziennie do dnia mojego wyjazdu widywałem takie oto cudo 99073301.JPG

które całymi dniami zataczało koła o dużej na prawdę dużej średnicy.


  • 0

#20

DCO.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co to znaczy okolice Wrocławia??? To jest całe morze mniejszych miejscowości W tym lotnisko .Prosze podawać jakieś konkretniejsze dane.

 

60 km od Wrocławia chyba nie latałyby tak nisko, mieszkam kawałek od wiekszych miast od mojego, ale z tego co wiem to tam nie ma ani lotniska ani pasów startowych.

 

Mieszkam ok 50 km od centrum Wrocka . (okolice Strzelina). Czasem na niskim pułapie(ok 500-1000 m) latają takie cacka:

 

9VLRWbt.jpg

 

J


 

 

 

 


 

 

 

 

Właśnie miałem pisać, że dziwny samolot niedawno (ok. 05-08 sierpnia) przeleciał nad moim domem na nietypowej wysokości (max 1000 m, ale raczej niżej). Mieszkam koło Powidza i do Herculesów czy CASA jestem przyzwyczajony, Ale ten mnie zaskoczył i wygladał dokładnie tak, jak ten na zdjęciu. Co to jest, jeśli mozna wiedzieć?


  • 0

#21

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Maszyna do przewozów wojska Boeing C-17 Globemaster III

http://pl.wikipedia....Globemaster_III

Zwiększające się zaangażowanie sił powietrznych państw Unii Europejskiej na arenie międzynarodowej, zarówno w operacjach militarnych jak również a niesieniu pomocy humanitarnej, zmusiło państwa NATO do szukania rozwiązania mającego zwiększyć możliwość transportu lotniczego w oparciu o zakup samolotów C-17. W sierpniu 2006 roku piętnaście państw NATO oraz Szwecja podpisało list intencyjny z firmą Boeing, umożliwiający podjęcie negocjacji w sprawie zakupu trzech maszyn C-17[4]. Dzięki rozłożeniu kosztów zakupu, szkolenia załóg, kosztów eksploatacji i części zamiennych na państwa uczestniczące w programie ich finansowanie leży w granicach możliwości wszystkich partycypujących. Uczestnictwo w programie Stanów Zjednoczonych, posiadających własną flotę C-17 jest wynikiem polityki amerykańskiej, wspierającej rozwój transportu lotniczego swoich sojuszników jak również elementem wspierającym własny przemysł lotniczy. Wśród proponowanych baz lotniczych, zgłoszonych jako miejsce stacjonowania transportowców znalazło się lotnisko w Powidzu jednak z powodu braków w infrastrukturze mającej wspierać obsługę C-17 polska propozycja została odrzucona[5]. Ostatecznie wybrano węgierską bazę Papa. 27 lipca 2009 roku, ceremonią w bazie lotniczej Papa na Węgrzech zainicjowano działalność Skrzydła Ciężkiego Transportu Powietrznego (Heavy Airlift Wing - HAW) w ramach programu Strategic Airlift Capability (SAC) NATO. Uroczystość połączona była z przybyciem do bazy Papa pierwszego z zamówionych w Boeing trzech samolotów. Noszą one symbole Magyar Légierő, nazwę bazy (PÁPA) i skrót SAC[6]. Program zarządzany jest przez NATO Airlift Management Agency (NAMA), zaś samoloty zakupione zostały przez grupę 12 państw, w tym Polskę, do wspólnego użytku w ramach NATO. Obok Polski, w programie uczestniczą Bułgaria, Estonia, Węgry, Litwa, Holandia, Norwegia, Rumunia, Słowenia oraz Stany Zjednoczone. Dodatkowymi partnerami są Finlandia oraz Szwecja[7]. Polsce - jako członkowi programu - przysługuje prawo do wykorzystania samolotów przez 150 godzin rocznie. 12 lutego 2010 roku, samoloty SAC osiągnęły nalot wynoszący 1000 godzin, zdarzenie to miało miejsce podczas lotu jednego z Boeingów z Kabulu do bazy na Węgrzech. Od chwili rozpoczęcia swojej działalności do lutego 2010 roku samoloty wykonały 65 misji, przewożąc 1700 osób i około 1950 ton ładunków, latając do Afganistanu, Iraku i Haiti[8].

Samoloty te prowadziły regularne dostawy sprzętu i ekwipunku dla polskich żołnierzy w Iraku stanowiąc most powietrzny Wrocław-Bagdad.

 

 

 

anv6C5U.jpg


  • 0



#22

Dante145.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

tutaj najprawdopodobniej chodziło o 2 samoloty Herkulesy.

Sam mieszkam blisko Dolnego Śląska okolice Ostrowa Wlkp. i także byłem świadkiem przelotów tych 2 samolotów codziennie od wiosny. 

Tutaj masz link wyjaśniający sprawę http://www.faktykali...ty-nad-kaliszem

Od 1 września samoloty już przestały latać.


  • 0

#23

ragoo.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie za bardzo wiem gdzie umieścić ten post więc podłącze się pod ten temat. Jakieś 30 min temu nad moim miastem (Olecko- mazury) przeleciało 10 samolotów, leciały w dwóch formacjach, po 5 samolotów. Czy wiadomo coś o ćwiczeniach? Nie powiem, ten widok trochę mnie wystraszył.

Użytkownik ragoo edytował ten post 05.09.2014 - 21:38

  • 0


 


Also tagged with one or more of these keywords: samoloty, dziwne, wojskowe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych