Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podejrzane samoloty nad dolnym sląskiem

samoloty dziwne wojskowe

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1

chucky82.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam. Zastanawiam się, czy ktoś jeszcze oprócz mnie zauważył pewne dziwne zjawisko. Otóż, od jakiegoś dłuższego czasu nad moją okolicą (60 km od Wrocławia, przy granicy z województwem wielkopolskim (mieszkam w dolnośląskim)) codziennie, o określonych godzinach widzę oraz słyszę bardzo nisko latające samoloty. Nie było by w tym nic dziwnego, gdybym mieszkała gdzieś blisko pasu startowego lub lotniska (mieszkam w małej miejscowości). Nigdy wcześniej (np. pół roku temu) czegoś takiego nie zauważyłam. Wyglądają na samoloty wojskowe, transportowe, nie wiem. Zawsze latają przynajmniej dwójkami. Po za tym, latają bardzo nisko, są bardzo dobrze widoczne gołym okiem. Ktoś ma jakieś pomysły, o co może chodzić? Czy ktoś z okolicy (lub innego rejonu Polski) zauważył coś podobnego? Jestem po prostu ciekawa, o co może chodzić.


  • 0

#2

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pewnie przygotowania do 15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego. Parady i pokazy lotnicze - normalna rzecz.


  • 0



#3

chucky82.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sytuacja zaczęła się jakoś na wiosnę, nie pamiętam dokładnie w jakim miesiącu. Wtedy było to samo co teraz, latanie dwóch lub kilku samolotów o podobnych godzinach w bardzo niskiej odległości nad ziemią. Czy próby trwałyby kilka miesięcy? Dziwna sprawa.


  • 0

#4

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Możesz je sfotografować? Skoro nisko latają, da się je rozpoznać.


  • 0



#5

Pawlis.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W okolicy Wrocka zauważyłem 4 samoloty wciągu 2 godzin(W godzinach wieczornych). Dodam, że leciały dość nisko. Nie zdążyłem im się dokładnie przyjrzeć, ale nie wyglądały na cywilne.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Pawlis edytował ten post 12.08.2014 - 08:39

  • 0

#6

voice.
  • Postów: 200
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mieszkam 35km od Wrocławia i również zauważyłem to o czym wspomniał autor tematu. Niestety nocą ciężko cokolwiek sfotografować..


  • 0

#7

chucky82.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie ma sprawy, postaram się zrobić jakieś fotki. Czasem widać je także rano, więc z tym nie byłoby problemu. Kilka miesięcy temu, gdy zaczęła się cała sprawa z konfliktem ukraińsko-rosyjskim, na wschodzie Polski latały samoloty patrolujace okolicę, ale to w sumie nie ma się co dziwić. Dolny śląsk jest natomiast na zachodzie kraju, ale kto wie, może tutaj też są jakieś patrole? Nie mam zielonego pojęcia.


  • 0

#8

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

z wroclawia lata  potezny samolot tansportowy AN 124, nie wiem co tam ładują, ale widzę go często ( robi wrażenie )

nie doszukiwał bym sie tu ze lata poprzez konflikt ale takie cos może przewozic np tramwaje, rury, instalacje etc . a na dolnym śląsku i we wrocku mamy dosc ciekawy przemysł .


Użytkownik hubiii p edytował ten post 12.08.2014 - 11:30

  • 0

#9

chucky82.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Samoloty nie są dużej wielkości, latają nisko i raz dość dobrze je widziałam. Poruszają się dość sprawnie, są ciemniejszego koloru. Nie wiem, czy takimi by przewozili jakiś cięższy sprzęt. Nie są to raczej też jakieś prywatne samoloty. Rozumiem, gdyby raz, dwa razy by się to zdarzyło i to o podobnych godzinach, ale tak często i w takiej ilości (minimum dwa) raczej nikt by tak sobie nie latał.


  • 0

#10

Piotr Serwiusz.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To latają duże czy małe?

Ja w okolicach Wrocławia widuje nisko lecące samoloty pasażerskie. Nic dziwnego skoro jest tam ruchliwe lotnisko.


  • 0

#11

chucky82.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie są duże, lecą naprawdę tak nisko, że gdyby były wielkie to nie wiem jakiego hałasu by narobiły (chociaż i tak są bardzo głośne). Są średniej wielkości, nie wiem dokładnie jak to opisać. 60 km od Wrocławia chyba nie latałyby tak nisko, mieszkam kawałek od wiekszych miast od mojego, ale z tego co wiem to tam nie ma ani lotniska ani pasów startowych. Zwyczajne, duże samoloty pasażerskie też widuję, są nieporównywalnie wyżej od tych, moim zdaniem inne. Jest to trochę denerwujące, gdy się zasypia aż tu nagle słychac zbliżające się (najczęściej dwa) samoloty, mam głupie wrażenie jakby miały zaraz zachaczyć o dach domu.


  • 0

#12

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

60 km to nie jest dużo, rejon TMA Poznań South. Kilka miesięcy temu wprowadzono we Wrocławiu nowe procedury dolotowe STAR, stąd samoloty w dotąd niespotykanych miejscach. Po zagadce.


  • 0



#13

Piotr Serwiusz.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja w odległości 38 km widuje samoloty pasażerskie lecące bardzo nisko. Wielkość samolotu ma chyba drugorzędne znaczenie jeśli chodzi o hałas. Raczej typ silników i prędkość. Sprawdź na mapie korytarzy powietrznych co może latać nad twoją okolicą.


  • 0

#14

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co to znaczy okolice Wrocławia??? To jest całe morze mniejszych miejscowości W tym lotnisko .Prosze podawać jakieś konkretniejsze dane.

 

60 km od Wrocławia chyba nie latałyby tak nisko, mieszkam kawałek od wiekszych miast od mojego, ale z tego co wiem to tam nie ma ani lotniska ani pasów startowych.

 

Mieszkam ok 50 km od centrum Wrocka . (okolice Strzelina). Czasem na niskim pułapie(ok 500-1000 m) latają takie cacka:

 

9VLRWbt.jpg

 

Jakiś tam  amatorskich samolocików lata masa

 

lB4zKEj.jpg

 

yfmLh7j.jpg

 

Ostatnio dokładnie nad głową przeleciał mi klucz  4 myśliwców z drugiej wojny światowej. Sfotografować się mi ich się niestety  nie udało ,bo  lecieli nisko lotem koszącym.  Parę sekund widoczności, Wrażenie jakbyś był wewnątrz planu Pearl Harbour albo czegoś w ten deseń. Ale wspomnienie zostanie mi do końca życia :szczerb:  Wkrótce potem brali udział w pikniku militarnym  w Ludwikowicach.

 

Tw2QUcf.jpg

 

CR20vPk.jpg

 

 

 

Reklamówka /portfolio Retro Sky Teamu który tam występował


  • 3



#15

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W mojej okolicy (północ mazowsza na granicy z warmińsko-mazurskim) od jakiś 3 dni także latają. Ponaddźwiękowce, zapewne myśliwce. W podlaskiem u mojej matki również. Być może to rzeczywiście przygotowania do uroczystości. Dzisiaj od kilku godzin słyszę samolot średnio co pół godziny. Ludzie mówią "ruskie latają", hehe :) Zapewne w kontekście ruchu Putina z jego "pomocą" Ukrainie :)

Użytkownik riseman edytował ten post 12.08.2014 - 14:53

  • 0




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: samoloty, dziwne, wojskowe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych