Skocz do zawartości


Zdjęcie

Reinkarnacja?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
171 odpowiedzi w tym temacie

#46

atma.
  • Postów: 128
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Obawiam się jednak Wszystko że luk nie ma, jest tylko niedopowiedzenie co najwyżej albo brak zrozumienia. Tak, świadomość modyfikuje dna - dobrze doczytałeś. Poczekaj na wyniki badań za jakieś 20 lat :)


Użytkownik atma edytował ten post 23.06.2014 - 18:56

  • 0

#47

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sko jest twierdzenie że świadomość zmienia DNA to poproszę o jakieś badania które to potwierdzają. A jeśli nie ma to znaczy że teoria nie ma podstaw
  • 0



#48

atma.
  • Postów: 128
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszystko, skarbie - przecież napisałam - poczekaj 20 lat, 18 zanim ktokolwiek się za to zabierze :D czy Ty zdajesz sobie sprawę jak wiele kwestii nie jest zbadanych?


  • 0

#49

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No to tak samo można napisać, że każdy człowiek ma 4 serca i to zostanie udowodnione za 20 lat. Zresztą można napisać dowolne twierdzenie i dodać żę kiedyś to udowodnią.

To ma być argument? listości...I czemu akurat 20 lat a nie 30.40 50?


  • 0



#50

Gamebitt.

    Badacz nieznanego

  • Postów: 105
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jakimś dziwnym trafem nie zaobserwowano naukowo przypadków, w których czyjeś podstawowe zachowanie, czyli na przykład charakter, było inne niż wynikałoby to z genów rodziców lub wpływu otoczenia. Chorób psychicznych nie ma co w to wliczać.


  • 0



#51

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może nie przesadzajmy. Nie bardzo wiadomo jak bardzo geny wpływają na charakter. Bywa że w przeciętnej rodzinie rodzi się geniusz, a jego dzieci są przeciętne. Bywa że cała rodzina jest nadzwyczajnie rozwinięta w jakiejś dziedzinie, jak ród Bernoulich, fizyków i matematyków.

 

Ale chyba kojarzę o co chodzi Atmie. To kolejna wersja zasady "właściwym myśleniem mogę zmienić wszystko" której próbuje się nadać fizyczny sens. Jeśli się w tym celu sięgnie do fizyki kwantowej, to wyjdzie "Sekret" a jeśli do genetyki to wyjdzie książka "Genetyczna świadomość" którą kiedyś przeglądałem; widziałem jeszcze wersję gdzie działanie afirmacji tłumaczono przy pomocy mitogenetyki (różnice metylacji DNA). Jak by nie było, są to tylko różne próby umaterialnienia tej pierwszej zasady, którą przecież można pojmować metaforycznie.

Kolejni autorzy poradników duchowych próbują objaśnić wciąż te same, od lat znane zasady przy pomocy nowo brzmiącej teorii, którą można ładnie nazwać i zastrzec jako znak handlowy.

 

W każdym bądź razie wpływu samego tylko myślenia na geny nikt dotychczas nie obserwował. Myślenia i zmiany nawyków, zachowań i życia, owszem.


  • 0



#52

atma.
  • Postów: 128
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to tak samo można napisać, że każdy człowiek ma 4 serca i to zostanie udowodnione za 20 lat. Zresztą można napisać dowolne twierdzenie i dodać żę kiedyś to udowodnią.

To ma być argument? listości...I czemu akurat 20 lat a nie 30.40 50?

Może być za 50, to zależy od Was


Jakimś dziwnym trafem nie zaobserwowano naukowo przypadków, w których czyjeś podstawowe zachowanie, czyli na przykład charakter, było inne niż wynikałoby to z genów rodziców lub wpływu otoczenia. Chorób psychicznych nie ma co w to wliczać.

ja jestem inna i zdrowa psychicznie - to akurat można udowodnić


Może nie przesadzajmy. Nie bardzo wiadomo jak bardzo geny wpływają na charakter. Bywa że w przeciętnej rodzinie rodzi się geniusz, a jego dzieci są przeciętne. Bywa że cała rodzina jest nadzwyczajnie rozwinięta w jakiejś dziedzinie, jak ród Bernoulich, fizyków i matematyków.

 

Ale chyba kojarzę o co chodzi Atmie. To kolejna wersja zasady "właściwym myśleniem mogę zmienić wszystko" której próbuje się nadać fizyczny sens. Jeśli się w tym celu sięgnie do fizyki kwantowej, to wyjdzie "Sekret" a jeśli do genetyki to wyjdzie książka "Genetyczna świadomość" którą kiedyś przeglądałem; widziałem jeszcze wersję gdzie działanie afirmacji tłumaczono przy pomocy mitogenetyki (różnice metylacji DNA). Jak by nie było, są to tylko różne próby umaterialnienia tej pierwszej zasady, którą przecież można pojmować metaforycznie.

Kolejni autorzy poradników duchowych próbują objaśnić wciąż te same, od lat znane zasady przy pomocy nowo brzmiącej teorii, którą można ładnie nazwać i zastrzec jako znak handlowy.

 

W każdym bądź razie wpływu samego tylko myślenia na geny nikt dotychczas nie obserwował. Myślenia i zmiany nawyków, zachowań i życia, owszem.

Zaciekawiony - nie poprę żadnym cytatem ani tytułem - bo nie znam, ale właśnie o to chodzi. Właściwe powinno być tak - na początku była myśl, potem słowo a następnie słowo stało się ciałem. Wszystko zaczyna się od myśli, potem jest sposób patzrennia i stajesz się innym człowiekiem.

A czy ktokolwiek badał?


Użytkownik atma edytował ten post 23.06.2014 - 21:41

  • 1

#53

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

 

Aź sam sprawdziłem, jak to jest z tym wpływem myślenia na geny. Jedyny "dowód" na tezę Franka znalazłem na stronie jakiegoś kanciarza, który sprzedaje własny program zdrowego życia. Ktoś znany z tego że ma stronę internetową jest raczej kiepskim autorytetem. Za to są dowody na to, iż środowisko zmienia genom, i te zmiany mogą przechodzić na następne pokolenie. Więc jeśli ktoś zacznie myśleć o zmianie swojego środowiska, diety, nawyków, to i genom może mu się zmienić. Problem nad badaniem tego zagadnienia tkwi w niewielkiej ilości dostępnych do badań ludzkich mózgów. Ale ponieważ nie o to Frankowi chyba chodzi, to cały ten wątek dyskusji nie ma zbyt wielkiego znaczenia...

 

Jedynymi zbadanymi "dowodami" reinkarnacji są na razie relacje ludzi z ich wcześniejszych żyć, często uzyskane za pomocą hipnozy. O tym, jak bardzo nieskuteczna jest  hipnoza mogą zaświadczyć ofiary procesów sądowych w USA, które zostały oskarżone o praktyki okultystyczno-pedofilsko-kazirodcze na podstawie zeznań dzieci hipnozie poddanych. Dzieci te konfabulowały naprowadzane na pożądane odpowiedzi przez prowadzących sesje hipnotyczne. Osoba głęboko przekonana o reinkarnacji może też paść ofiarą autosugestii i opowiadać swoje wcześniejsze życia z absolutną szczerością. A guru religijny chcący zyskać wiernych może zwyczajnie kłamać...


  • 1



#54

atma.
  • Postów: 128
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a słyszałeś o ludziach nieuznających autorytetów i wystrzegających się wszelkich guru jak diabeł święconej wody? Chodzą sobie własnymi ścieżkami, czasami się spotykają - wymieniają podobne myśli i spostrzeżenia i idą dalej. I są źródła wiedzy inne niż książki i filmy.


  • 1

#55

Dirty Frank.

    If you dont know my name, you can call me Dirty

  • Postów: 222
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

atma w Poznaniu masz u mnie dobrą kawę ;)

 

 

jestem w tej chwili w biegu trochę, ale jak tylko dojadę do biura poświęcę chwilę czasu, żeby jednak spróbować Wam udowodnić, moim tokiem myślenia oczywiście ale może komuś z Was da to jakiś zalążek postrzegania tematu inaczej - że świadomość ma wpływ na genotyp człowieka, na jego zdrowie, przebieg rozwoju itd ma wpływ na wszystko tak na prawdę. Nie odbywa się bez niej nic. 


  • 0

#56

atma.
  • Postów: 128
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

atma w Poznaniu masz u mnie dobrą kawę ;)

 

 

jestem w tej chwili w biegu trochę, ale jak tylko dojadę do biura poświęcę chwilę czasu, żeby jednak spróbować Wam udowodnić, moim tokiem myślenia oczywiście ale może komuś z Was da to jakiś zalążek postrzegania tematu inaczej - że świadomość ma wpływ na genotyp człowieka, na jego zdrowie, przebieg rozwoju itd ma wpływ na wszystko tak na prawdę. Nie odbywa się bez niej nic. 

ha! Nie rzucaj słów na wiatr, do Poznania mam niedaleko :D Chętnie poczytam co napiszesz :)

 

offtop2.gif

 

Kronikarz


  • 1

#57

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

 

Jeśli świadomie podejmujesz decyzję o zmianie nawyków żywieniowych, to to może mieć wpływ na Twój genom. Co udowodniono w badaniach na myszach. Bliźnięta jednojajowe też mogą się różnić na poziomie genetycznym, i zmiany te rosną z czasem, w większym stopniu, gdy każde z bliźniąt żyło w innym środowisku, miało inną dietę, etc. Ale dowodów na to, że sama świadomość może bezpośrednio wpływać na genom nie ma, przynajmniej na razie. Jeśli ta teza zostanie potwierdzona naukowo, to wtedy możemy ją brać na poważnie...


  • 1



#58

atma.
  • Postów: 128
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

na szczęście nikt nie każe Ci brać niczego na poważnie, nawet życia, póki ktoś nie udowodni, że żyjesz ;)

Jedzonko można zbadać, zmierzyć, rozłożyć na części pierwsze, ale które laboratorium dzisiaj rozłoży na części pierwsze świadomość, zważy ją i zmierzy?


Użytkownik atma edytował ten post 24.06.2014 - 05:59

  • 0

#59

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Błędem jest stawianie znaku równości pomiędzy poziomem Świadomości jako takiej a inkarminującej się świadomości, podobnie jak robienie paraleli pomiędzy matką boska nadrzewną a matką Jezusa.  


  • 0



#60

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam taką książkę ,,geny a charakter: jest w niej taki fragment:

"... Te 3 eksperymenty wykazały, że każdy posiada gen, który wytwarza transporter serotoniny, ale wytwarzane są w różnej ilości. około 32% czyli jedna trzecia populacji ma dwie kopie dłużej i silniejszej formy genu, a więc produkuje dużo transportera serotoniny.

Dalej jest taki fragment: Stąd wyniki te stanowią zadowalające potwierdzenie hipotezy ,że pojedynczy zestaw genów może wpływać na odrębne cechy u konkretnych ludzi.

 

Ile z cech osobowości jest warunkowana przez geny, to trudno powiedzieć. Jednak osobowość jest i wynika tylko z fizycznego ciała i układu nerwowego. Więc absurdem w mojej opinii jest twierdzenie, że oprócz tego wpływ na zachowanie ma jakiś pasożyt który przybył gdzieś z zaświatów i wcielił się w dziecko.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych