Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy mściwe duchy potrafią skrzywdzić człowieka ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1

Perse.
  • Postów: 3
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam !

 

Zakładając,że mściwe duchy istnieją i powstały na skutek przywiązania emocjonalnego do świata żywych,możliwe jest aby potrafiły krzywdzić ? Chcąc się zemścić na osobie,która wyrządziła im krzywdę za życia ? Nie musi to być oczywiście krzywda fizyczna,może być również psychiczna.Jak takich duchów się pozbyć ? Czy mogą być demonami skoro potrafią ranić ?

 

*Proszę o wypowiedzenie się na ten temat* 

 

 


  • 0

#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli założymy że duchy istnieją, są wściwe i mogą oddziaływać na materię tak żeby zrobić krzywdę, to tak, mogą zaszkodzić. Tyle tylko że do tych wszystkich punktów są wątpliwości.


  • 0



#3

Dirty Frank.

    If you dont know my name, you can call me Dirty

  • Postów: 222
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pomijając czary i tym podobne praktyki, które budzą przynajmniej wątpliwości nawet u mnie a zdecydowanie sceptykiem nie jestem, to na pewno orężem jest Twój rozwój duchowy. Skoro już wiesz, że 'duchy' istnieją, zakładam, że idziesz już lub przynajmniej zaczęłaś iść jakąś ścieżką rozwoju własnej duchowej strony. 

 

Prawdziwą zbroją, moim subiektywnym zdaniem, jest pełne zaufanie do swoich nauczycieli, przewodników i również 'stróża' - a takowego z całą pewnością posiadasz.

Jeśli go nie znalazłaś, polecam go szukać a może raczej kontaktu z nim. 

Elementem zbroi a może i jej szkieletem, jest wgląd w siebie i praca z umysłem - element wyżej już wymienionego rozwoju duchowego.

Kiedy zdajemy sobie sprawę, z prawdziwej istoty ponadczasowego umysłu - świadomości, otrzymujemy również poczucie bezpieczeństwa. 

Mam wrażenie, że bez naszej zgody - którą jest również niewiedza, nie ma miejsca na bezpośrednią ingerencję czegokolwiek w nas.

Także pogłębiajmy wiedzę - nie niewiedzę ;) i pracujmy z umysłem. 


  • 0

#4

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zakładając że istnieją duchy to wątpie by były mściwe. Biorąc pod uwagę doniesienia o duchach to duchy czy też dusze zmarłych osób szukają drogi do nieba, skoro dusza zostaje na ziemii to pozostaje w czyściu czy też musi ją ktoś uwolnić,pomóc odejść z tego świata materialnego. Taki duch wtedy śni się po nocach daje o sobie znac poprzez poruszanie przedmiotami czy skrzypiąc drzwiami itd etc.

Także ZAKŁADAJĄC że duchy istnieją uważam że nie ma tych agresywnych.
 

Demony, Diabły to inna historia.


  • 0

#5

Dirty Frank.

    If you dont know my name, you can call me Dirty

  • Postów: 222
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zakładając że istnieją duchy to wątpie by były mściwe. Biorąc pod uwagę doniesienia o duchach to duchy czy też dusze zmarłych osób szukają drogi do nieba, skoro dusza zostaje na ziemii to pozostaje w czyściu czy też musi ją ktoś uwolnić,pomóc odejść z tego świata materialnego. Taki duch wtedy śni się po nocach daje o sobie znac poprzez poruszanie przedmiotami czy skrzypiąc drzwiami itd etc.

Także ZAKŁADAJĄC że duchy istnieją uważam że nie ma tych agresywnych.
 

Demony, Diabły to inna historia.

 

autorce tematu, mam wrażenie, że chodziło o wszelakiego typu 'byty' niematerialne, a te - z całą pewnością bywają negatywnie nastawione,

 

poza tym Cascco, sprawa bytów niematerialnych, przebywających obok nas, jest dużo bardziej złożona niżeli chrześcijańska wizja niebo - piekło - czyściec ;)


  • 0

#6

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No raczej są mściwe skoro przychodzą do domów niektórych użytkowników youtube i trzaskają im szklanki, albo nawet wywracają fotele.


  • 0



#7

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tylko że autorowi chodzi o krzywdę fizyczną, takich to ja nie widziałem. Straty materialne tak ale nie krzywda fizyczna. Muszę dodawać "zakładając że istnieją"?


  • 0

#8

Dirty Frank.

    If you dont know my name, you can call me Dirty

  • Postów: 222
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tylko że autorowi chodzi o krzywdę fizyczną, takich to ja nie widziałem. Straty materialne tak ale nie krzywda fizyczna. Muszę dodawać "zakładając że istnieją"?

 

cytując autora: Nie musi to być oczywiście krzywda fizyczna,może być również psychiczna.

 

a widziałeś te inne?? :)


Użytkownik Dirty Frank edytował ten post 21.06.2014 - 14:23

  • 0

#9

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

a widziałeś te inne?? :)

 

 

A co to ma do tematu? I jakie "inne" ?

 

Nie widziałem osobiście żadnych duchów jeśli o to ci chodzi. Z relacji świadków wynika że najczęściej duchy chcą dać o sobie znać, po czym wzywa się egzorcystę i w większości przypadków to wystarcza. 

Z opisów innych duchy które wchodzą w ciało ofiary to Demony albo Diabły.

Natomiast  nie słyszałem ani nie widziałem duchów które wchodzą w ciało i robią krzywdę innym psychiczną lub fizyczną....a ty widziałeś? 


  • 0

#10

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kiedyś w ,,nie do wiary" była przedstawiona relacja jakiejś rodziny nad którą fizycznie miał znęcać się duch. Dawno temu to było, może w necie da się obejrzeć.


  • 0



#11

Dirty Frank.

    If you dont know my name, you can call me Dirty

  • Postów: 222
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Cascco, pytałem czy widziałeś bo: (teraz zacytuję Ciebie)

Tylko że autorowi chodzi o krzywdę fizyczną, takich to ja nie widziałem.

 

Z opisów innych duchy które wchodzą w ciało ofiary to Demony albo Diabły.

kim są Ci inni??

 

Natomiast  nie słyszałem ani nie widziałem duchów które wchodzą w ciało i robią krzywdę innym psychiczną lub fizyczną....a ty widziałeś?

nie, nie WIDZIAŁEM jeżeli pytasz o narzędzia wzroku typu oczy.


Kiedyś w ,,nie do wiary" była przedstawiona relacja jakiejś rodziny nad którą fizycznie miał znęcać się duch. Dawno temu to było, może w necie da się obejrzeć.

 

zgadza się,

 

po za tym; różnego rodzaju skurcze, samookaleczenia, mowa w obcych językach itd 

czy to już symptomy fizyczne wedle Twojej opinii Cascco?


Użytkownik Dirty Frank edytował ten post 21.06.2014 - 17:46

  • 0

#12

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

kim są Ci inni??

 

Obcy z planety Kulualumpur........ ty udajesz czy co? Inni czyli ludzie będący świadkami opętań. 

nie, nie WIDZIAŁEM jeżeli pytasz o narzędzia wzroku typu oczy

 

 A czym ich czułeś niby? Podziel się z nami tym doświadczeniem.

 

czy to już symptomy fizyczne wedle Twojej opinii Cascco?

 

Oczywiście że nie. Dla mnie to :

 

Skurcze - brak magnezu

 

Mowa  w obcych językach - no to to jest mowa w obcych językach co w tym paranormalnego?

samookaleczenia - to samookaleczenia.....arcy paranormalna rzecz...naprawdę....
 


Użytkownik Cascco edytował ten post 21.06.2014 - 17:55

  • 1

#13

Dirty Frank.

    If you dont know my name, you can call me Dirty

  • Postów: 222
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

hehe :D

 

nawet jeśli takowe posiadam,

niestety życiowa postawa nie pozwala mi się podzielić swoimi doświadczeniami akurat z Tobą Cascco; 

niebo, czyściec, logiczna reinkarnacja, brak umiejętności czytania ze zrozumieniem itd 

może za rok ;)

 

czyli reasumując, dowiedziałem się dziś, że przykładowo skurcze nie są fizyczne... całe życie się człowiek uczy xD

 

i nie spinaj się proszę i nie obrażaj, ja po prostu staram się czytać z uwagą co piszą inni ;)


Użytkownik Dirty Frank edytował ten post 21.06.2014 - 18:04

  • 0

#14

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

niestety życiowa postawa nie pozwala mi się podzielić swoimi doświadczeniami akurat z Tobą Cascco;

 

Jakież to...wygodne tłumaczenie.

 

niebo, czyściec, logiczna reinkarnacja, brak umiejętności czytania ze zrozumieniem itd
może za rok ;)

 

Wolałbym teraz, może zmienisz moje życie hmmm?
 

czyli reasumując, dowiedziałem się dziś, że przykładowo skurcze nie są fizyczne

 

Nie wiem kto tu nie potrafi czytać ze zrozumieniem ale pisałem że skurcze głównie są spowodowane niedoborem Magnezu.
 

i nie spinaj się proszę i nie obrażaj, ja po prostu staram się czytać z uwagą co piszą inni ;)

 

To postaraj się bardziej bo coś ci nie wychodzi.


Użytkownik Cascco edytował ten post 22.06.2014 - 02:03

  • 0

#15

carrying light.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

istoty mają wpływ na ciało fizyczne.

takim najbardziej odczuwalnym przez wszystkich nawet z tym troszkę mniej rozwiniętym zmysłem postrzegania zjawisk paranormalnych jest spadek temperatury i niczym nieokreślony lęk.

Nie ma demonów, szatana, piekła itp. jest za to CZŁOWIEK.

Istoty podczas odprowadzania NIGDY nie wskazały takiego miejsca jak piekło po "drugiej" stronie.... piekło? tak na ziemi.... doświadczanie energii tego wymiaru dla wielu dusz jest piekłem...jedynym możliwym...


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych