Skocz do zawartości


Zdjęcie

Electronic Voice Phenomena (EVP)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
223 odpowiedzi w tym temacie

#136

G.T.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Naturalnie. Na glośniki komputerowe czy nawet wysokiej jakości ampiltuner z glosnikami często wchodzi i zakłóca Cb radio, czy krotkofalowcy. Lecz czasami nie są to tylko oni...
Obecnie stosuje od okolo roku b . dobrego programu darmowego audacity+wysokiej jakosci mikrofon ze wzmocnieniem. Opłacało sie zainwestować.
Pozdrawiam ciepło.
  • 0

#137

Zaliwaja.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Można by prosić wreszcie o jakieś pożądne przyklady EVP niekoniecznie z Polski ?
  • 0

#138

Hamster.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam mam na imię Paweł i właśnie się zarejestrowałem. Tak czytam sobie i czytam o EVP no i się zastanawiam. Otóż dysponuje starym czarno-białym TV jeszcze na lampach, laptopa z wbudowaną kamerą, bardzo czuły mikrofon bodajże firmy vivace czy jakoś tak taki mały z klipsem i się zastanawiam czy czasem nie urządzić nagrania w takiej postaci iż TV włączony na wprost TV ustawiony na jego ekran oraz okolice komp który by to co się dzieje na ekranie i w okolicy nagrywał no i oczywiście mikrofon zagrywający dźwięk ale nie z TV tylko z pomieszczenia. Co do dźwięku z TV to może podpiąłbym do niego magnetofon lub drugiego kompa i osobno zgrywał dźwięk. Dobra kombinacja???
  • 0

#139

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kamera w laptopie może się okazać za słaba, tzn mieć za małą rozdzielczość, zwykle używa się lepszych kamer, nawet telewizyjnych, ale wiadomo, że koszty są wtedy bardzo duże. Mimo wszystko ja bym na pewno spróbował zrobić taki eksperyment. Koniecznie zarejestruj także dźwięk, ale najlepiej na magnetofonie połączonym z jakimś bardzo czułym mikrofonem (musi być oddalony, żeby nie nagrał się szum taśmy). Ponadto kaseta musi być rzecz jasna nowa. Pozostaje jeszcze problem synchronizacji z obrazem. Musiałbyś włączyć nagrywanie obrazu i dźwięku w jednym momencie i w jednym najlepiej skończyć. Dodatkowo trzeba jeszcze mieć dobre pomieszczenie, tzn takie, w którym może się coś złapać...Życzę powodzenia, jeżeli masz taką możliwość to koniecznie spróbuj, i jeśli możesz to później udostępnij nam ciekawsze momenty nagrań jeśli byś coś uchwycił. No i w razie czego - pisz, pytaj jeśli czegoś nie wiesz bo na pewno będzie ktoś chętny do pomocy. Przynajmniej ja nią służę, bo bardzo się interesuję EVP.
  • 0



#140

Hamster.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiem szczerze że przez dwa dni praktycznie nie oderwałem się od kompa i czytałem i czytałem i czytałem oczywiście forum. I trochę zaczynam się bać tego typu rzeczy nagrywania itd. Może kiedyś się odważę tylko jaką mogę mieć pewność że energia którą uda mi się uchwycić nie przyczepi się do mnie i nie będzie chciała dla mnie źle??? A jeśli już się zdecyduje to jak z tym TV postępować?? użyć anteny telewizyjnej czy bez anteny na jakich częstotliwościach ?? nawet nie wiem czy można tam jakoś świadomie ustawić daną częstotliwość a i trzecia kwestia mieszkamy w nowym domu czy szansa uchwycenia energii w tym przypadku jest dużo mniejsza????
  • 0

#141

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Najlepiej włącz jakiś pusty kanał, żeby było no jak się to nazywa...to białe z czarnym. No, żeby obrazu nie było ;) . W nowym domu szansa jest mała, ale z pewnością jakaś zabłąkana energia się natrafi. I nie bój się bo zagrożenie jest raczej małe, oczywiście, jeżeli będziesz postępował z umiarem.
  • 0



#142

Hamster.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Proszę o zdefiniowanie stwierdzenia: "z umiarem" :] no powiem szczerze boję się w to zagłębiać a jednocześnie strasznie mnie to wciąga i pociąga
  • 0

#143

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Rozumiem to. Często boimy się tego co nas przeraża. To tak jak z powieściami grozy, albo horrorami. Z umiarem? Po prostu im nie przeszkadzaj, za każdym razem kiedy skończysz nagrywać, dziękuj, nawet jeśli nic się nie uwieczni, bądź kulturalny, nie traktuj tego jako rozrywkę i broń Boże jako zabawę!! Wtedy może się to źle skończyć, one tego bardzo nie lubią. No i nie zajmuj im zbyt dużo czasu, nikt nie lubi jak się go podgląda.
  • 0



#144

Rodriquez88.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widze ze wszyscy próboja cos złapać jak skonczą sie wakacje to spróboje
  • 0

#145

zyrardow36.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co powiedzie na to ?? - link do filmu nadesłał mi użytkownik MAST (dzieki) :



Ps. Osobiście nie boje sie takich rzeczy ale tym razem się obsrałem !!
  • 0

#146

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Niezły film, jeden z lepszych jakie miałem okazje zobaczyć. Jednak...prawie wszystkie przykłady z tego materiału da się sfalsyfikować. Nie twierdzę, że wszystko to nieprawda, bo niektóre przykłady były bardzo przekonujące. Tyle, że nie było tam prawie nic o evp.
  • 0



#147

Hamster.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zastanawiałem sie od jakiegoś czasu czy nie spróbować też nagrać coś na dyktafon w nocy na pobliskim cmentarzu. Jest to stary opuszczony cmentarz żydowski. Został niestety potraktowany bardzo brzydko ponieważ ktoś pozbierał wszystkie nagrobki i położył je na tzw kupie z boku. Nawet nie wiem czy tak jeszcze leżą. Fakt że większiść z nich się poprzewracała reszcie dopomogli wandale ale to trochę nie fajne mi się wydaje. Owszem nie potrafię odczytać napisów na tych nageobkach ale takie zebranie nagrobków jest jak odebranie ostatniego dowodu osobistego. Może i nikt by już do danej osoby nie przyjechał ale chyba tak się nie robi... Ok ale wracam do tmatu no i właśnie w tej sprawie zastanawiałem się czy czegoś nie spróbować nagrać. Może zmarli nie cieszą się z takiego sposobu robienia pożądku na cmentarzu.... i może by chciali żeby tablice wrócicły na swoje miejsca. Niestety jestem sam i zgodnie z prawami nie pójdę samemu na cmentarz. Może w dzień bym się przeszedł i spróbował coś nagrać bez konkretnych zwrotów słownych no i może aparat bym wziął ze sobą... nie wiem już sam co z tym począć...
  • 0

#148

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Spróbuj, włącz dyktafon, zadawaj pytania i milcz. Może wtedy nagrają się odpowiedzi, tylko nie zapomnij podziękować na koniec. To podstawa.
  • 0



#149

Hamster.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jest jeszcze jeden mały problem na tym cmentarzu leżą ludzie (okoo 50) brutalnie rozstrzelani i boję się że ich nastawienie może nie być przyjazne
  • 0

#150

ciemność.
  • Postów: 1937
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To wybierz moment kiedy ich nie będzie, albo takie miejsce, gdzie nie chodzą.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych