Skocz do zawartości


Zdjęcie

Witam obywateli Internetu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

Brumsztajn-Abraham.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hej,
Nie za bardzo lubię pisać o sobie, ale coś tu naskrobię. Mógłbym pisać o tym skąd jestem, ile mam lat i inne tego typu bzdety, ale nie wydaje mi się żeby kogoś to specjalnie interesowało. Po za tym jestem osobą, która jednak woli poznawać się z ludźmi indywidualnie...

No, ale coś napisać trzeba. Więc tak - interesuje się historią (głównie od XX wieku), postapokalipsą (książka, film, gry - zwłaszcza serie Fallout i Uniwersum Metro), oraz grami i technologią.
Co do przekonań - ateista (ale nie jeden z tych wojujących), co do gospodarki (chyba) liberał. Polityki staram się jednak unikać, bo nie za bardzo wierzę w to, że można coś dzięki niej zmienić.

To, że trafiłem tutaj wiąże się z moim zainteresowaniem post-apo. Szukałem różnych ciekawych/tajemniczych miejsc i tak tu trafiłem.
Do zjawisk paranormalnych mam raczej sceptyczne podejście - lubię po prostu poczytać o różnych tego typu rzeczach, ale traktuje je jako ciekawostki (to samo tyczy się wszelkich teorii spiskowych).

Pozdrawiam tych, którym chciało się to przeczytać.

Użytkownik Brumsztajn-Abraham edytował ten post 10.06.2014 - 19:47


#2

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Witamy i pozdrawiamy 



#3

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6637
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak to było?.... aaa, uważaj na sceptyków. Taaa, wiem... i kto to mówi...

Witaj i czytaj i pisz. Byle ciekawie.





#4

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Cześć. :)





#5

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2572
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witamy. Postapokaliptyczne wątki to i ja lubię :)



#6

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cześć Abram





#7

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witaj! Uważaj na sceptyków!





#8

Dirty Frank.

    If you dont know my name, you can call me Dirty

  • Postów: 222
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Heya! :) post-apo  fajny temat, uruchamia wyobraźnię... 


Użytkownik Dirty Frank edytował ten post 10.06.2014 - 22:57


#9

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witaj.





#10

Magda72.
  • Postów: 758
  • Tematów: 36
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Witaj :)



#11

Smok.
  • Postów: 129
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Witam obywatela i proszę o polecenie fajnych książek w klimacie post-apo :)





#12

Brumsztajn-Abraham.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam obywatela i proszę o polecenie fajnych książek w klimacie post-apo :)

Więc tak - na pewno Metro 2033 od D.Głuchowskiego. Bardzo fajnie pokazany upadek cywilizacji po konflikcie nuklearnym. Zniszczona Moskwa, ludzie kryjący się w podziemiach itd. Na pewno klimat świata jest tu jedną z największych zalet.
Jak ci się spodoba to możesz przeczytać kontynuacje - Metro 2034. Chociaż moim zdaniem sequel nie jest już tak udany. Metro 2033 pochłonąłem w kilka dni, Metro 2034 męczyłem dobry tydzień (dla jasności - Metro 2034 jest dużo krótsze niż 33) 

Wokół Metro 2033 rozwinęła się cała seria książek. Tworzą one Uniwersum Metro - fajne książki, ale moim zdaniem nie tak fajne jak oryginał. 
Z Uniwersum w Polsce wydano:

  • "Piter" S.Wroczka - jedna z najlepszych w Uniwersum. Akcja przenosi się do Petersburga i tamtejszego metra. 
  • Trylogia od A. Diakowa - "Do Światła", "W Mrok" i "Za Horyzont". Ciężko mi je ocenić. Jeżeli lubisz post-apo czytaj, jeżeli nie... to w sumie też. To znaczy fajnie się to czyta, ale momentami jest zbyt przegięte. Dzieją się rzeczy zbyt dziwne... I nie jest to "dziwność" w rodzaju tej z Metro 2033, gdzie oznaczała ona tajemniczość, tu rzeczy są po prostu... dziwne rzeczy. Tajemnicze projekty i te sprawy. 
  • "Korzenie Niebios" od Tullio Avoledo. Fajna rzecz, warto. Tym razem wycieczka po post-apokaliptycznej Itali. Jest tu dużo ciekawych wątków, bohaterów i miejsc, jest też ciężki klimat. 
  • "Dziedzictwo Przodków" S. Cormudian-a. Nie czytałem... Opinie ludzi, którzy czytali dość podzielone, więc ciężko mi powiedzieć. 

Dalej z post-apo "Listonosz" od Davida Brina, "Droga" C. McCarthy'ego, czy też całkiem fajna Wojna Światów (ale to raczej apo, niż post ;p) Z nad Wisły fajną książką post-apo jest "Apokalipsa wg Pana Jana" od Roberta Szmidt-a. 



#13

Smok.
  • Postów: 129
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Metro też szybko pochłonąłem ale jakoś nie przypadło mi do gustu. Szukam czegoś na wzór Apokalipsy wg Pana Jana, strasznie mi się ten tytuł spodobał. Więcej dzieł naszych, rodzimych polecasz? O Listonosza i Droge spytam jutro w bibliotece ;).





#14

Brumsztajn-Abraham.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co do rodzimych autorów - nic mi teraz do głowy nie przychodzi. Możesz poszukać na internetach opowiadań, bo jest ich sporo. Jedne lepsze, inne gorsze - ale czasem na coś fajnego się wpadnie ;)

#15

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z rodzimych możesz poszukać "Głowa Kasandry" Baranowskiego, to taki zapomniany klasyk.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 15.06.2014 - 18:29





 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych