Skocz do zawartości


Zdjęcie

Homeopatia - co o tym myślicie?

leki zdrowie nauka biologia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
100 odpowiedzi w tym temacie

#61

Goosfraba.
  • Postów: 324
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

msocha: Małe dawki działają bardziej niż duże. Nie jestem specjalistą ale to mechanika kwantowa. Woda w jakiś "cudowny" sposób przenosi informację tej maleńkiej aktywnej substancji.

Pięknie! Zauważyłem wzrost stosowania mechaniki kwantowej w roli "zapchajdziury".
Nie wiesz jak coś działa? To musi być mechanika kwantowa!

Skoro woda w "cudowny" sposób przenosi informację to po co budować oczyszczalnie ścieków?

Ilość wody na Ziemi jest stała - podlega tylko cyrkulacji. Wniosek jest prosty - pijemy wodę, która kiedyś przeszła przez pęcherz dinozaura oraz np chorego na dżumę. Jakiś zwolennik homeopatii może mi w przybliżeniu odpowiedzieć dlaczego jeszcze żyjemy?


  • 5

#62

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prawdę mówiąc to wiemy jeszcze bardzo mało o świecie i rządzących nim prawami. Jednak udowodniono, że serotonina działa pobudzająco na serce już w stężeniu 10-15 (dziesięć do potęgi minus piętnastej) g/ml!! Małe dawki działają bardziej niż duże. Nie jestem specjalistą ale to mechanika kwantowa.

 

Jad kiełbasiany wykazuje działanie porażające mięśnie już w dawkach nanogramowych, ale zmniejszanie dawki zmniejsza działanie, zaś zwiększanie zwiększa nasilenie objawów. Zasada "im mniej tym mocniej" nie działa w tym przypadku.

To może wyjaśnicie nam jakie prawa fizyki działają tylko z dyplomem? Produkcja leków homeopatycznych polega na rozcieńczaniu i wytrząsaniu poprzez uderzanie o poduszeczkę wypełnioną końskim włosiem, zaś wytrząsającym (bądź włączającym maszynę wytrząsającą) ma być dyplomowany homeopata. Inaczej nie działa.


  • 1



#63

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

przez ostatnie 20 lat bylem u lekarza 1 raz (atak kamicy nerkowej - dostalem zastrzyk przeciwbolowy a po powrocie do domu "urodzilem" kamyczek) praktycznie kazdego roku przechodze grype lub jakies przeziebienie nie biorac przy tym zadnych lekow

czasami sobie cos stluke skrece lub doznam innego urazu i tez nie biore na to absolutnie zadnych specyfikow

rany staram sie miec czyste i suche wtedy bardzo dobrze sie goja

czy za to odpowiada cukier z cukiernicy? NIE

 

niech w koncu dotrze do wszystkich ze kazdy organizm ma wbudowane mechanizmy obronne przed wszelkiego rodzaju chorobami i sam z siebie potrafi je zwalczac oraz regenerowac sie nie potrzebujac do tego cukrowych kuleczek

 

homeopatia moim zdaniem to z jednej strony naiwnosc z drugiej jej wykorzystywanie w celach zarobkowych... to taka forma religii


Użytkownik pazuzu edytował ten post 25.04.2014 - 02:45

  • 0

#64

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Homeopatia w Polsce jest jeszcze mało popularnym kierunkiem w medycynie. Jestesmy, jak zwykle, w tyle państw europejskich, które stosują ten rodzaj leczenia. W paru krajach, leczenie homeopatią jest w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.

Wklejam fragment artrykułu z Wirtualnej Polski :

 

W Europie korzystanie z osiągnięć homeopatii jest powszechne. Wiele państw członkowskich Unii Europejskiej uznaje tę metodę leczenia za skuteczne i bezpieczne uzupełnienie medycyny konwencjonalnej.

 
 Francja jest jednym z tych krajów, w których zastosowanie terapii homeopatycznej cieszy się ogromną popularnością. Z naturalnych leków korzysta ponad połowa społeczeństwa, uważając je za niezwykle skuteczne. Wśród zwolenników homeopatii znajduje się również szeroki grono lekarzy - aż 70% specjalistów jest przekonanych o wysokiej skuteczności leków naturalnych, przepisując je swoim pacjentom.

 

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że kilka francuskich szpitali (m.in. Szpital Hôtel-Dieu w Lyonie, Szpital Kliniczny Centrum Léona-Bérarda w Lyonie, Szpitale Bichat i Tenon w Paryżu, Szpital Pellegrini w Bordeaux) w swoich oddziałach prowadzi konsultacje homeopatyczne. Również francuskie uczelnie medyczne (m.in. w Besançon, Bordeaux, Marseille, Limoges) oraz szkoły farmaceutyczne, dentystyczne i weterynaryjne stawiają na kształcenie w zakresie homeopatii.

 

Leki naturalne w programie nauczania na uniwersytetach w Niemczech

 

Entuzjastami naturalnego leczenia są także Niemcy. Przekonanie o wysokiej skuteczności leków homeopatycznych jest tak silne, że w programie kształcenia uczelni medycznych obowiązkiem jest nauczanie w zakresie leków naturalnych. Wśród zwolenników niekonwencjonalnych terapii (głównie homeopatii) znajdują się nie tylko pacjenci, ale również lekarze przepisujący leki homeopatyczne.

 

Brytyjska rodzina królewska propaguje leczenie naturalne

 

Duża popularność homeopatii odnotowywana jest także w Wielkiej Brytanii. Sukces ten zawdzięczany jest w pewnej mierze rodzinie królewskiej, propagującej naturalne leczenie. Ponad połowa brytyjskiego społeczeństwa uważa leki homeopatyczne za użyteczne, zaś aż 42% lekarzy pierwszego kontaktu kieruje swoich pacjentów do homeopatów. Z naturalnej terapii leczenia skorzystać można w wielu szpitalach na terenie Wielkiej Brytanii.

Największym centrum medycyny komplementarnej w sektorze zdrowia publicznego jest londyński Królewski Szpital Homeopatyczny, któremu patronuje królowa Elżbieta II. Na terenie ośrodka znajduje się klinika leczenia alergii, chorób środowiskowych, chorób skóry, a także klinika pediatryczna. Szpitale, które propagują leczenie homeopatyczne znajdują się również w Glasgow, Manchesterze, Liverpoolu czy Bristolu.

 

Dostęp do homeopatii zapisany w szwajcarskiej konstytucji

 

O tym, jak homeopatia jest popularna w Szwajcarii, świadczyć może fakt, iż społeczeństwo w referendum opowiedziało się za dostępem do leczenia naturalnego w ramach obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego. Tym samym stała się ona pierwszym, i na chwilę obecną jedynym, krajem, w którym dostęp do leczenia homeopatycznego gwarantuje konstytucja.

 

Homeopatia w Polsce

 

W Polsce pierwszy krok do profesjonalizacji nauczania homeopatii poczynił Śląski Uniwersytet Medyczny, włączając do zakresu kształcenia studia podyplomowe z zakresu homeopatii na Wydziale Farmaceutycznym. Zainteresowanie polskich lekarzy i farmaceutów przerosło oczekiwania władz uczelni: limit przyjęć na pierwszy rok studiów przekroczony został niemal o 50%, co świadczy o coraz większym zainteresowaniu homeopatią w Polsce.

 

Miejmy nadzieję, że absolwenci nowego kierunku na Śląskim Uniwersytecie Medycznym bedą lepiej leczyli pacjentów niż inni lekarze. To, że homeopatia działa, widziałam na przykładzie konia, wobec którego weterynaria konwencjonalna była bezradna i nikt mi nie powie, że lekarze leczący homeopatią, są to oszuści żerujący na naiwności pacjentów.


  • 0



#65

Goosfraba.
  • Postów: 324
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To, że homeopatia działa, widziałam na przykładzie konia, wobec którego weterynaria konwencjonalna była bezradna i nikt mi nie powie, że lekarze leczący homeopatią, są to oszuści żerujący na naiwności pacjentów.

Ten koń pił wodę? Jeśli tak, to nie wiadomo do końca co go wyleczyło, gdyż w tej wodzie było więcej czynników leczniczych niż w tym "leku" podanym przez weterynarza.


  • 0

#66

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lek  podawany jest w zastrzyku. Piszę "jest", bo tak jak pisałam wcześniej, COPD jest niewyleczalną chorobą i od wiosny do jesieni właścicielka, robi iniekcję leku raz w miesiącu. Efektem jest dobry stan zdrowia konia nawet przy dużym pyleniu traw oraz w czasie upałów.


  • 0



#67

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lek  podawany jest w zastrzyku. Piszę "jest", bo tak jak pisałam wcześniej, COPD jest niewyleczalną chorobą i od wiosny do jesieni właścicielka, robi iniekcję leku raz w miesiącu. Efektem jest dobry stan zdrowia konia nawet przy dużym pyleniu traw oraz w czasie upałów.

 

Rzecz w tym, że ta zwykła, pitna woda zawiera w sobie tyle substancji w minimalnych (homeopatycznych) stężeniach, że to równie dobrze ona mogła go wyleczyć, bo dlaczego by nie? No chyba, że taka woda się nie liczy, bo nie stał przy niej pan z dyplomem homeopaty i nie działała na nią jego homeopatyczna energia.

 

 

Miejmy nadzieję, że absolwenci nowego kierunku na Śląskim Uniwersytecie Medycznym bedą lepiej leczyli pacjentów niż inni lekarze.

Miejmy nadzieję, że chociaż nie zrobią nikomu krzywdy. Przynajmniej o zarobki nie muszą się martwić, bo są w Polsce ludzie, którzy za kilka kapsułek cukru pod nazwą Oscillococcinum potrafią dać kilkadziesiąt złotych

 

Ilu ludzi by w to nie wierzyło - co za różnica? Mechanizm działania leków homeopatycznych ma więcej wspólnego z magią niż z czymkolwiek innym. Podobnie masa ludzi wierzy w moc wróżek i wróżbitów, duchy, astrologię itp. Tylko czekać aż na uniwersytetach pojawi się Wróżbiarstwo, Duchoznawstwo czy inne tego typu wymysły. Niczym to się od homeopatii nie różni.


Użytkownik skittles edytował ten post 25.04.2014 - 12:07

  • 2



#68

Aloszka.

    ...Pamiętaj o zachowaniu równowagi...

  • Postów: 124
  • Tematów: 15
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zastanawia mnie jedno.

 

Dlaczego osoby które stosowały homeopatie mówią że, to działa i chwalą sobie.

 

A osoby które, nie stosowały homeopatii piszą że to placebo i nie działa?

 

(Ludzie to jest pytanie)


Użytkownik TakaJestemSobą edytował ten post 26.04.2014 - 09:13

  • -3



#69

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tego samego powodu, z którego ludzie pijący piwo bezalkoholowe upijają się gdy im się powie, że jest alkoholowe, z którego dzieci przestaje boleć głowa po zażyciu witaminy C gdy im się powie, że to lek przeciwbólowy, z którego ludzie zaczynają widzieć to, czego nie ma, gdy im się to zasugeruje itp.

 

Poza tym co to znaczy "osoby, które stosowały, mówią ..."? Żadne badanie nie potwierdziło skuteczności leków homeopatycznych większej niż placebo, więc co, te badania są fałszowane? Badani kłamią, że nie podziałało?

 

I skąd wiesz, że osoby które nie stosowały homeopatii mówią, że to placebo i nie działa? Znam kilka osób, które "leczyły" się homeopatycznie i nie odniosło to żadnego skutku. Prawdopodobnie dlatego, że wiedzieli czym homeopatia jest i zwyczajnie nie wierzyli w jej działanie, efekt placebo więc prysł...


  • 2



#70

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Napewno dużo osób ma różne poglądy co do Homeopatii. Napewno nie można wrzucać wszystkich do jednego wora i pisać, ze ci użyli chwalą a ci co nie użyli, że nie działa.

Pewnie dużo osób co leczyło się lekami Homeopatycznymi nawet nie wiedziało co to w ogóle jest i stwierdzili,że to kolejny leko co może ich uleczyć.


  • 1



#71

Aloszka.

    ...Pamiętaj o zachowaniu równowagi...

  • Postów: 124
  • Tematów: 15
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

skittles  oceniam wypowiedzi tego konkretnie postu....

Mam swoje zdanie i nie będę go ukrywała. Ty sądzisz tak a, ja nie podważam tylko pytam!

 

Ludzie ja tylko pytam!!!!

 

To takie złe że, chcę znać zdanie innych???


Opisuję tylko to co zaobserwowałam w tym temacie nic po za tym.

Nikogo nie namawiam do swoich racji, też nie krytykuję. 


  • 1



#72

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Uważam tak samo że konia wyleczyła woda. Przecież nie nadaremno mówi się że woda to życie. W Polsce jej jeszcze niedoceniamy bo mamy jej dużo ale w biednych krajach wielu ludzi przeżywa dzięki wodzie np. W Afryce. I nikt mi nie powie że jest inaczej.
  • 0



#73

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zależnie od choroby efekt placebo wywołuje poprawę u od kilku do kilkunastu procent badanych. W przypadku dolegliwości w których duże znaczenie mają czynniki psychosomatyczne, jak ból głowy, nawet więcej. Pewne znaczenie mają też czynniki przypadkowości - nie trzeba sugestii, bo niektóre choroby mają skłonność do ustępowania bądź zatrzymywania się w rozwoju samoistnie. Jeśli tysiące ludzi kupią nieczynne cukrowe tabletki, to na pewno znajdziemy setki takich, którym poprawiło się po zażyciu. Rzecz w tym, że gdy bada się preparaty homeopatyczne w kontrolowanych warunkach, ich działanie nie jest lepsze niż placebo - to znaczy w obu grupach są jakieś osoby którym się poprawiło, ale a grupie homeopatycznej nie było ich więcej niż w grupie placebo.

Wniosek z tego że preparaty te nie mają działania same w sobie.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 25.04.2014 - 17:09

  • 3



#74

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hmmm, konia podleczyła zwykła kranówka... Kawał miesiąca :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Znajomi ze świata jeździeckiego będą mieli ubaw, jak im to powiem. Woda z kranu, która leczy COPD, no,no, chyba wszyscy właściciele koni, które mają astmę alergiczną, zamiast leczyć konie u wetów, będą do woli, a może i na siłę poić chore konie leczniczą wodą z kranu, bo przecież znawcy choroby  na tym forum to orzekli, aby tylko nie stwierdzić faktu, że jednak homeopatia leczy...

 

I jeszcze jedna sprawa. Królowa angielska patronuje wydziałowi szpitala, który leczą chorych homeopatią. Zastanawiające jest, dlaczego tak wysoko postawiona osoba propaguje oszustów i szalbierców, którzy zamiast leczyć stosują czary-mary, tudzież inne guślarskie zamawiania. A może dostaje za to łapówkę ???

 

Ja zaś uważam, że oszustami są lekarze pierwszego kontaktu, którzy namawiają swoich pacjentów na zakup szczepionki przeciw grypie. Mój lekarz też próbował mi wcisnąć taką szczepionkę.

Odpowiedziałam mu, że owszem, zaszczepię się pod warunkiem, że :

 

1.Pokaże mi dane statystyczne, z których wynika, że osoby zaszczepione nie chorowały na grypę.

2.Przedstawi mi dane, z których będzie jasno wynikało, na podstawie jakich badań laboratoryjnych farmakolodzy wiedzą w jakim kierunku zmutuje wirus grypy.

3.Podpisze mi oświadczenie, że bierze na siebie odpowiedzialność w razie trwałych uszkodzeń mego zdrowia spowodowanego szczepionką.

 

Oczywiście, jak się tego można było spodziewać, mój konował od razu zmienił temat i nie wrócił do niewygodnego mu zagadnienia. Od tej pory mam spokój ze wszelkimi

namawianiami na wszelakie szczepienia.


  • -1



#75

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zastanawiające jest że w prawie medycznym producenci preparatów homeopatycznych są zwolnienie od obowiązku przedstawienia danych, że preparat działa. Gdyby nie to zapewne większości nie dało by się zarejestrować.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych