Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowa opcja na forum - mapa.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2994
  • Tematów: 2565
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Uruchomiłam eksperymentalnie nową funkcję na forum o nazwie Mapa lokalizacji. Dostęp do niej możliwy jest z menu głównego, pozycja Użytkownicy -> Mapa lokalizacji.

 

Ogólnie rzecz biorąc służy ona do wskazania na mapie miejsca swojego zamieszkania lub pobytu -- można zarówno wskazać dokładny adres, jak i samo miasto. Oczywiście nie jest to obowiązkowe, jeśli ktoś z Was ma ochotę, to proszę bardzo. Po podaniu danych lokalizacyjnych w profilu użytkownika pojawi się niewielka mapka z zaznaczoną pozycją.

 

Funkcja jest obecnie w wersji beta, co oznacza, że mogą występować w niej błędy. Jednym z nich (choć może nie jest to błąd, ale opcja zamierzona) jest to, że nie można usuwać raz wprowadzonego adresu. Można go zmodyfikować (tzn. przenieść wskaźnik na inne miejsce), ale nie da się usunąć. Np. ja oczywiście nie mieszkam na Wyspie Wniebowstąpienia, choć w sumie może i szkoda :)





#2

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

...ja oczywiście nie mieszkam na Wyspie Wniebowstąpienia, choć w sumie może i szkoda :)

Ty, to wogóle raczej nie mieszkasz (przynajmniej sądząc po tej mapie) :szczerb:

Na razie to mieszkamy tylko ja i Kazuhaki  gwizdaczek.gif

Chociaż nie wiem dlaczego jako null'e?

 

edit:

eno... Ale nie mówiłaś, że będzie to skutkowało mapką dojazdu w profilu :szczerb:


Użytkownik pishor edytował ten post 29.03.2014 - 21:46




#3

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Na mapce jest bug. Po kliknięciu w punkt nie pokazuje nazwy użytkownika tylko "null"



#4

Oomek.
  • Postów: 138
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Moźe coś przegapilem, ale jak właściwie dodaje się własną lokalizację do tej mapy? Ustawienie miasta w profilu nic nie zmienia.

#5

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up

 

Wstawiasz lokalizację w mapie. Masz po prawej stronie odnośnik. 

 

@down

 

Myślałem, że Tworzysz nową religię nulli  :D





#6

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2994
  • Tematów: 2565
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

eno... Ale nie mówiłaś, że będzie to skutkowało mapką dojazdu w profilu  :szczerb:

 

Opcja świeżo dodana już po napisaniu przeze mnie posta. Jak szaleć, to szaleć ;)


Na mapce jest bug. Po kliknięciu w punkt nie pokazuje nazwy użytkownika tylko "null"

 

Już nie ma nulli :)


Moźe coś przegapilem, ale jak właściwie dodaje się własną lokalizację do tej mapy? Ustawienie miasta w profilu nic nie zmienia.

 

Klikasz przycisk "Dodaj swoją lokalizację" po prawej stronie nad mapą, a następnie wpisujesz dane lokalizacji.


Ty, to wogóle raczej nie mieszkasz (przynajmniej sądząc po tej mapie)  :szczerb:

 

Czyli usuwanie lokalizacji jednak zaczęło działać :)





#7

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wow, bardzo mi się to podoba. Jestem w trakcie przeprowadzki i na mapie nie ma ulicy, na której mieszkam. Szkoda, że nie można zaznaczyć własnoręcznie, ale i tak na tej mapie mój dom to to jedynie kałuża i działka, więc zaznaczyłem tylko miasto.





#8

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Z lotu ptaka" są stare zdjęcia. Przynajmniej mojej ulicy. Na moim dachu nie ma paneli słonecznych, a mam je od trzech lat.





#9

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ty przynajmniej coś widzisz "z lotu ptaka" :szczerb:  - mój sektor jest cały rozmazany. Dopiero przy przełączeniu na "aerial" cokolwiek widać.

A, że nieaktualne, to nic dziwnego raczej - "Google maps" też działa przecież  z 2-3 letnim opóźnieniem.





#10

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No ale z poziomu gruntu jest nówka, z zeszłego roku, a jeszcze w grudniu było zdjęcie przed pięcioma laty robione.





#11 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Tylko po co komu moja lokalizacja ?



#12

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No, żeby Cię śledzić chyba? :szczerb:

 

Zdaje się, że to dobrowolne jest (chociaż D.K. nic o tym nie pisała na razie, więc tylko zgaduję).

Dla mnie żaden no, problem, bo testowałem to już na innych forach (ale dużo mniejszych).

Zwykle wywołuje to jakieś zainteresowanie na początku, bo jest "fajna zabawa" z dodawaniem siebie na mapkę ale zwykle, szybko umiera to śmiercią naturalną, bo ludzie tracą zainteresowanie, a nowi użytkownicy nie mają świadomości, że coś takiego wogóle funkcjonuje.

Ale, jak wspomniałem - dla mnie no problem, a skoro D.K. poświęciła swój czas żeby coś takiego zafundować, to zakładam, że nie dlatego, że się nudziła. :szczerb:
Dlatego, żeby jej zrobić przyjemność (taki ukłon w jej stronę) - swój wpis dodałem.

 

edit:

Byłbym zapomniał (info dla D.K.). Wprawdzie zniknął podpis null pod lokalizacjami ale w zamian nie pojawił się żaden inny.


Użytkownik pishor edytował ten post 30.03.2014 - 21:32




#13

~pleyades.
  • Postów: 139
  • Tematów: 5
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

U mnie wygląda to następująco, naciskam na czyjąś lokalizację i pokazuje mi się tylko avatar. Oprócz avataru mógłby się wyświetlać także nick osoby, może tylko u mnie nie wyświetla... nie wiem :/.



#14

ptaq.
  • Postów: 303
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dokładnie tak jak mówią poprzednicy (nie ma nicku) :)

 

Moim zdaniem funkcja świetna, o ile większość użytkowników uzupełni swoją lokalizację. Będzie można łatwo zobaczyć kto jest z okolicy ;D Poza tym przecież nie trzeba wpisywać swojego konkretnego adresu. Ja wpisałem Szczecin, bez żadnej ulicy, żeby po prostu na mapce ta kropka była i żeby było wiadomo gdzie mniej-więcej jestem. Ja wychodzę z założenia żeby dokładnego adresu nigdy nie podawać w internecie :)

 

DK, jeszcze jedna sugestia. W profilu jest ta mapka lokalizacji. Fajnie by było, gdyby była interaktywna - żeby po kliknięciu w odnośnik przenosiło albo do google maps, albo do mapki tu na forum. Fajne by też były przyciski przybliżania i oddalania oraz zmiany widoku satelita/normalna mapa ;)



#15

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nicku być może nie ma ale po najechaniu na awatar na dole przeglądarki (firefox) pojawia się ścieżka do profilu - gdzie ostatni fragment stanowi nick. A po kliknięciu w awatar przenosi do owego profilu. Jak dla mnie jest to wystarczające rozwiązanie.

 

Mapkę lokalizacji uważam za niezły pomysł. Pomoże przy organizowaniu jakichś zlotów. Miło wiedzieć kto mieszka w pobliżu - można się zgadać na wspólny wypad. :D

 

Moja sugestia: Mapka w profilu powinna pokazywać teren obejmujący kilka miast, nie ulic. Nikomu nic nie da znajomość punktu pomiędzy kilkoma nieznanymi mu dróżkami, zwłaszcza, że większość osób jako lokalizację wpisuje tylko nazwę miasta a nie dokładny adres - punkt przedstawia więc tylko centralny punkt wpisanego miasta i nie jest miarodajny.






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych