Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koniec Windowsa XP...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#46

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do konfigu powiem tak , jeśli na tym zarabiasz to kup sprzęt który na siebie szybko zarobi i nie oszczędzaj . Mój komp za 20 tysi szybko się zwrócił, tez mam rodzine, dziecko a drugie juz niebwem sie wykluje :D

 

Dzięki za wyczerpujące wyjaśnienia - pochylę się nad tematem. Ale 20 tys to raczej na pewno nie dam :szczerb:  - nie ma opcji żeby taki wydatek zwrócił mi się w jakimś sensownie przewidywalnym czasie (taka specyfika regionu).

 

Pisałeś o tym ze komp zamula, wiec prawdopodobnie do renderingu wykorzystywany jest tylko procesor i render korzysta z wszystkich rdzeni nie zostawiając nawet poł na system,

 

Dokładnie - dlatego wyłączam na ten czas dwa pierwsze CPU. Mówiąc szczerze, powoduje to przyspieszenie zapisu o jakieś kilka procent zaledwie (przy zapisie trwającym powiedzmy 3 min, skraca go do 2,50 sec) ale daje komfort podglądnięcia np nowej wiadomości w skrzynce.





#47

Sventer.
  • Postów: 241
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja prawie dwa lata temu kupiłem sobie laptopa z Asusa model G74SX http://www.x-kom.pl/...r-rw-7hp64.html

Cena może duża ale szukałem czegoś z dobrym procesorem, kartą graficzną i dużą ilością pamięci plus taki, że jeszcze dodatkowo laptop gwarantuje mobilność. Te prawie 6 kloców które na niego wydałem się opłaciło mam go do teraz i świetnie działa co prawda przydało by mu się odkurzenie i wymiana pasty ale jakoś się za to zabrać nie umiem. Jak bym miał ci polecić dobry sprzęt to w tych kategoriach, co prawda karta graficzna Geforce GTX 560M jest już daleko w tyle za tymi nowszymi to jednak dalej mieści się w standardach. Dodatkowo procesor z intela jest naprawdę dobry 8 wątkowy i7 Ghz 2.0 z opcją Turbo Boost do 2.9 świetnie się sprawdza. 8 GB ramu które można rozbudować do 16 GB, dysk 500 GB można dodać drugi. Jego największą wadą jest jednak napęd, który płata figle niby blue rey ale jakiś wadliwy, kolejną wadą myślę, że fabryczną to przyciski lewa strzałka jakoś słabo działa ale jakoś mi to specjalnie nie przeszkadzało to tego nie naprawiałem. Laptop ma Bluetooth, dobrą kartę sieciową(również do WIFI) i z Windowsem 7 Home Premium dobrze się sprawdza. Większość gier działa mi na maksymalnych ustawieniach co prawda czasem zdarzają się spadki jakości ale nie wiem z czego to wynika być może karta nie do końca radzi sobie z wszystkim w 100%. Drugą wadą, która ja przynajmniej uważam za utrapieniem są sterowniki do tej karty to nie wina laptopa lecz Nvidi, że miałem już kilka awarii systemowych z powodów sterowników(wyłączający się laptop, zawieszający się) problem po długim czasie naprawiony. Co do ekranu to jest naprawdę duży(jak na laptopa) i świetnie ogląda się filmy itd. Laptop też ma wbudowanych kilka bajerów jak czytnik kart pamięci, mikrofon, nawet dobry głośnik, kamerę internetową, podświetlaną klawiaturę. Się rozpisałem ale polecam aczkolwiek świat na Asusie się nie kończy i dobry sprzęt można też kupić z innych firm typu HP, Acer. Na pewno nie poleciłbym ci sprzętu z Lenovo czy Della po pierwsze różnice w cenie ogromne, po drugie to co pakują producenci Lenovo czy Della do laptopów to obraza dla klienta, o wiele lepszy sprzęt jest w Asusach.

 

Pozdrawiam.

Sven ;)





#48

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pishor:

Tak dla tego musisz sobie przekalkulować koszty i zysk, jeśli modernizacja małym kosztem podniesie Ci zncznie szybkość pracy to super.  Update / zakup nowego pc to wydatek rzędu 2k - 5k nie więcej, gdzie górna granica to nowy komp.

 

Sventer : dla tego nie działam na windzie, ciągle coś trzeba instalować klikać, aktualizować, kupuje kompa raz na parę lat i mam spokój . Oczywiście stosunek możliwości cena miedzy apple a pc jest na korzyść PC ale cenie sobie spokój pracy, bezawaryjność i za to płace, wada dość znaczna jak dla mnie to słaba żywotność sprzętu pc, czy to asus, acer i inne badziewie, po 2 latach sprzęt zaczyna kuleć, sypać się. Nie wiem czy to są celowe zabiegi, kuzyn który pracuje w serwisie mówi ze to jakaś plaga najczęściej padają 2 letnie kompy .



#49

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

pishor@

Link do brytyjskiego e-bay'a, ale ceny tych kart kładą na łopaty : http://www.ebay.co.u...o 6000&_sacat=0

No ale 6G RAM'u w karcie, albo w serii "K" 12G to kosmos. Grafik, który na tym pracuje, musi płakać... ze szczęścia.





#50

Sventer.
  • Postów: 241
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No ale po co komu 12G? Ktoś to zużyje? Chyba, że milion razy odpalony ten sam program.





#51

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wracając do głównego wątku chciałbym zacytować ciekawą informację znalezioną dzisiaj. My skupiamy się głównie na naszych domowych pecetach ale okazuje się, że system XP funkcjonuje nie tylko na nich.

Wiedzieliście? Ja nie.

 

 
Gotówka płynie strumieniami do Microsoftu. Za system Windows XP w bankomatach.

Za około trzy tygodnie firma Microsoft ostatecznie zakończy oficjalne wsparcie techniczne dla liczącego sobie już ponad 12 lat systemu operacyjnego Windows XP. Oprogramowanie to wciąż jest stosunkowo popularne - przede wszystkim w sektorze biznesowym, korporacyjnym oraz instytucjonalnym. Windows XP "napędza" też wiele bankomatów. Od dłuższego czasu pojawiają się pytania o to, jak po 8 kwietnia wyglądać będzie kwestia ich bezpieczeństwa?

Wygląda na to, że bankomaty raczej mogą spokojnie dalej pracować, gdyż wiele banków, przykładowo ze Stanów Zjednoczonych Ameryki czy Wielkiej Brytanii, już rozszerzyło lub planuje rozszerzyć kontrakty z Microsoftem, aby po 8 kwietnia otrzymywać wciąż jakieś wsparcie.

Agencja Reuters donosi o tym, że w Wielkiej Brytanii każdy z pięciu największych banków (Lloyds Banking Group , Royal Bank of Scotland, HSBC, Barclays oraz Santander UK) może zapłacić nawet 100 milionów dolarów za zapewnianie stosownych aktualizacji i poprawek, po zakończeniu oficjalnego wsparcia. W tej kwocie są już wliczone koszty ewentualnych aktualizacji oprogramowania bazowego bankomatów do nowszych wersji. Wszystko to jest możliwe za sprawą specjalnej usługi Microsoftu, o nazwie Custom Support, przeznaczonej dla dużych korporacji. Usługa ta obejmuje opracowywanie aplikacji dla starego oprogramowania firmy Microsoft.

W Stanach Zjednoczonych Ameryki JPMorgan zapowiada, że dopiero od 7 lipca bieżącego roku ruszy z projektem aktualizacji bankomatów, a więc wymiany systemu operacyjnego Windows XP na Windowsa 7. Obecnie przewiduje się, że cel zostanie osiągnięty przed końcem roku. Rzecznik JPMorgan, ale także innych grup bankowych, takich jak Bank of America oraz Citigroup odmawiają ujawnienia kwot, jakie płacą firmie Microsoft za umowy o dodatkowym wsparciu dla systemu Windows XP.

Wszystko wskazuje na to, że pomimo iż Microsoft od dłuższego czasu informuje o tym, że 8 kwietnia kończy się oficjalny system wsparcia technicznego dla systemu Windows XP, to i tak wielkie korporacje, chociażby z obszaru bankowości, zamiast zawczasu przejść procesy aktualizacji, teraz wolą wydawać dodatkowe pieniądze.

Warto na koniec dodać, że z informacji Reutersa wynika, że dziś Windows XP kontroluje pracę aż 95% wszystkich bankomatów na świecie. Do 8 kwietnia tylko co trzeci otrzyma aktualizację do systemu Windows 7 lub innego.

 

źródło





#52

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co do konfigu powiem tak , jeśli na tym zarabiasz to kup sprzęt który na siebie szybko zarobi i nie oszczędzaj . Mój komp za 20 tysi szybko się zwrócił, tez mam rodzine, dziecko a drugie juz niebwem sie wykluje :D

Zawsze myślałem że te super drogie komputery kupują jakieś nadęte snoby które nie mają co z kasą robić...człowiek uczy się całe życie i wciąż popełnia błędy...

Mi by serce pękło jakbym miał wywalić tyle kasy na kompa-za tyle to ja nawet samochodu nie kupuje...ale samochód na mnie nie zarabia a jak komp może to czemu nie wykonywać takich inwestycji

 

Zatem będę musiał się przerzucić na 7-kę lub Linuxa, zobaczymy. Zapomniałem że mam w swym kompie 4GB ramu i mój system widzi tylko 3GB ale to mi nie przeszkadzało bo nie mam czym tej mocy wykorzystać. Jednak jak komputer działa optymalniej to zawsze lepiej-chyba.



#53

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

człowiek uczy się całe życie i wciąż popełnia błędy...

 

:szczerb: Nie wiem " w czym robi" hubiii p ale jestem w stanie zrozumieć, że się nie "snobuje" :szczerb:

Ode mnie tyle, że zazdroszczę  mu możliwości.

enyłejs

 

Tak a propos wad XP, to wczoraj miałem (pierwszy raz) dziwną sytuację. Przez chwilę nie działał mi Outlook i menu start. Kiedy na nie klikałem to tylko "błyskało" - w sensie, migało to, co się powinno otwierać - ale nie otwierało się (tylko migało właśnie). Foldery działały, internet też. Wpisałem frazę "nie mogę otworzyć menu "start" i wyczytałem, że winny jest zawirusowany explorer.exe. Że trzeba coś tam w rejestrze itd. Od momentu kiedy otworzyłem menedżera zadań (wg wskazówki z internetu) - TYLKO otworzyłem,  wszystko wróciło do normy.

 

Mam jeszcze jedną kwestię ale nie wiem czy pisać to tu, czy zakładać osobny temat (nie chce ich mnozyć bez sensu). Chodzi o zakup laptopa .

Potrzebuję porady.

 

edit:

 

Podepnij się pod któryś z tematów:

http://www.paranorma...top#entry593865

http://www.paranorma...ptop/?hl=laptop

http://www.paranorma...acja/?hl=laptop

 

 

:beer2:


Użytkownik pishor edytował ten post 22.03.2014 - 01:00




#54

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ode mnie tyle, że zazdroszczę  mu możliwości.

Ano...

Mam jeszcze jedną kwestię ale nie wiem czy pisać to tu, czy zakładać osobny temat (nie chce ich mnozyć bez sensu). Chodzi o zakup laptopa .

Potrzebuję porady.

Podepnij się pod któryś z tematów:

http://www.paranorma...top#entry593865

http://www.paranorma...ptop/?hl=laptop

http://www.paranorma...acja/?hl=laptop



#55

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Co do konfigu powiem tak , jeśli na tym zarabiasz to kup sprzęt który na siebie szybko zarobi i nie oszczędzaj . Mój komp za 20 tysi szybko się zwrócił, tez mam rodzine, dziecko a drugie juz niebwem sie wykluje :D

Zawsze myślałem że te super drogie komputery kupują jakieś nadęte snoby które nie mają co z kasą robić...człowiek uczy się całe życie i wciąż popełnia błędy...

Mi by serce pękło jakbym miał wywalić tyle kasy na kompa-za tyle to ja nawet samochodu nie kupuje...ale samochód na mnie nie zarabia a jak komp może to czemu nie wykonywać takich inwestycji

 

Zatem będę musiał się przerzucić na 7-kę lub Linuxa, zobaczymy. Zapomniałem że mam w swym kompie 4GB ramu i mój system widzi tylko 3GB ale to mi nie przeszkadzało bo nie mam czym tej mocy wykorzystać. Jednak jak komputer działa optymalniej to zawsze lepiej-chyba.

 

heheeh - może w tym racji trochę jest bo znam takie snoby które tak właśnie robią, chcą być lepsi i kupują droższe rzeczy. Druga strona medalu jest taka, że ten sprzęt mimo swojej ceny jest naprawdę dobry, system jest łatwy i przyjemny w użytkowaniu ( głupie przeglądanie plików wciskam spacje i mam podgląd każdego pliku czy to zdjęcie czy to film w ułamku sekundy widzę całość na ekranie) na windowsie muszę klikać, czekać aż odpali się program do zdjęć, lub jakiś pleyer. Nie mam jazd tylu instalacje sterowników, jakiś innych śmieci które sypią mi monitami i po 10 x trzeba klikać żeby to coś się zainstalowało, usuwanie programów zainstalowanych sprowadza się do przesunięcia ich do kosza i tyle...  . Nie muszę grzebać w kompie, wszystko działa jak działać powinno . Odpada mi serwisowanie i update płyt głównych, później grafik .. albo plyty glownej procesora ramu i grafiki .. i jeszcze później zasilacza.. :))) i tak w kółko co 2 lata.  Komputery są i działają grubo ponad 6 lat bez awarii - może teraz macbookipro już nie trzymają tak jakości jak kiedyś ale i takich życie w porównaniu z konkurencją pc jest 3x dłuższe.  W PM g5 mialem problem z zasialczem po 6 latach kurz go zabil ;) . po serwisie komp do dziś działa i ma się świetnie.

Ja na makach pracuje ok 9 lat i od razu poszedłem po bandzie - motto:  albo grubo albo wcale, wywaliłem pierwsze 16 tysi na sprzęt oraz soft i byłem happy bo miałem narzędzie które mnie nie zawiedzie ( po przywiezieniu maca do domu podłączeniu włączyłem sobie DVD z matrixem ... i komp mi się  zawiesił :facepalm:, na szczęście tylko ten raz później juz było ok . Wcześniej jazdy z windowsem - sypiącym sie photoshopem i stratami w postaci uszkodzonych plików nad którymi siedziałem po tydzień lub czasami 2. ( bylem ilustratorem ) . Po kilku latach następny update na drogi i jeden z najszybszych w tym czasie komputerów, wszystko po to żeby nie dokładać przez kolejne 5 - 6 lat .  Jak rozłożyć to na lata pracy  i to, że nie wymienialne są tam niektóre podzespoły,  to nie wychodzi już tak drogo - trzeba się patrzeć na to dalekosiężnie. Wiem że to kasa za którą można kupić fajną furę ale bez tego na fajną furę będę zarabiał 3x dłużej, terminowość oddania prac też ma duże znacznie dla tego na tym polu nie oszczędzam. Nie chce tu robić też krucjaty anty PC, po prostu każdy pracuje na czym mu wygodniej, jeśli np ktoś potrzebuje kompa do wizualizacji budynków to nie polecę mu maca bo PC jako jednostka licząca lepiej spełni swoje zadanie, to samo tyczy sie video, mac juz nie jest jedyną słuszną platformą do edycji, ja wybrałem taką drogę i będę się jej trzymał. Moja żona po kilku latach pracy na macu nie wyobraża sobie powrotu do pc ( ma jeden z pierwszych modeli mbp 1.8 cd ) do dziś dnia poza bateria laptop jako przenośne biuro się sprawdza, w rodzinie dzięki mnie też już jest kilka maków i na razie nikt nie psioczy że drogo, tylko dziękuje bo użytkowanie kompa stało się prostsze.

 

Wiem że dużo ludzi na ten "luksus" nie stać - windows od czasu visty się trochę zmienił ale dalej jest widowsem :szczerb: , jeśli lubisz sobie podłubać zawsze można spróbować zainstalować osxa na pc i cieszyć się tym co nie osiągalne,  po jakimś czasie kupisz sobie maca bo stwierdzisz ze winda dużo odstaje a hackintosz to nie do konca taki mac jakbyś chciał.

A czym się zajmuję . ? nie robię z tego tajemnicy ale też sie nie chwale, bo czym . Projektuje sklepy internetowe, czasami jakieś bilbordy reklamowe i ilustracje, to robię dla klienteli głównie zagranicznej,  a gdy "rzygam juz sklepami" to robię sobie przerwę i retuszuje zdjęcia dla fotografów "płatne hobby, z bananem na ustach" - szczególnie gdy w grę wchodzą sesje z pięknymi paniami, a ja jako osoba od przerabiania jestem obecny na planie. Moc kompa wykorzystuje jeszcze do obróbki video, efektow bla bla .. i renderingu bo ten niestety potrzebuje trochę czasu i mocy. Hobbystycznie lubię kręcić filmy z driftów i wyścigów.

Klimaty fajne, szczególnie gdy można posiedzieć sobie w studio z ekipą, zapalić skręta, i zająć sie pracą - albo hobby jak kto woli, bo też można to tak określić. Teraz mam niestety mniej czasu bo rodzina się powiększyła i takie długie przesiadywanie w pracy już mogłem nie raz przypłacić rozwodem, ale ogólnie jest zajebiście i trochę ciężko. Oprócz kompa używam tez często ołówka, markerów kredek, cienkopisów ...- jestem hehe ciosany wg starej daty, po szkołach gdzie głównym narzędziem grafiki był pędzel i farby  - komputery miały snoby i szlag mnie trafiał jak widziałem "ich prace jak z drukarni", jednak bez umiejętności byli tylko producentem marnej jakości tandety która wg ich mniemania była zajebista bo wydrukowana na kolorowej drukarce..

Znów się rozpisałem ...


Użytkownik hubiii p edytował ten post 23.03.2014 - 00:19


#56

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Microsoft daje 100 dolarów za przesiadkę z XP na Windows 8

 
Przede wszystkim niestety promocja działa w przypadku jedynie droższych urządzeń, kosztujących co najmniej 599 dolarów. Nie będzie to więc rewelacyjny sposób na to, by kupić niemal za darmo tani tablet z Windows 8, "złomując" w zamian wygrzebanego z szafy starego peceta.
 
  Tych ostatnich do podjęcia tak radykalnych kroków ma zniechęcić najnowsza promocja Microsoftu. Teoretycznie dość prosta i całkiem imponująca ? jeśli zdecydujemy się na kupno nowego komputera (desktopa, notebooka, drogiego tabletu) z systemem Windows 8 i będzie on kosztował co najmniej 599 dolarów (ok. 1800 zł), to Microsoft zwróci nam 100 dolarów, a więc nawet niemal 17% ceny. Jedyny warunek ? podczas zakupu musimy pokazać naszego starego peceta z Windows XP (bez konieczności oddawania go).
Do tej pory wszystko wygląda całkiem fajnie, jednak teraz trzeba wymienić ograniczenia:
 
1. Promocja trwa do 15 czerwca 2014 roku, a więc już niezbyt długo.
2. Nie każdy pecet kosztujący ponad 599 dolarów się załapuje, dotyczy to tylko wybranych modeli (lista dostępna w sklepach biorących udział w promocji, Surface się na nią nie załapał).
3. Zakupu można dokonać wyłącznie w wybranych sklepach Microsoftu na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady
 
Jeśli mamy możliwość (lub znajomego, który ma taką możliwość) zakupu komputera w Stanach Zjednoczonych, promocja wygląda całkiem interesująco. W innym przypadku... cóż, może Microsoft w Polsce również zdecyduje się na jakieś dopłaty...?

 



#57

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zatem już po wsparciu dla XP...i komp jakoś działa. 

 

Niestety to nie koniec monopolistycznych praktyk MS:



#58

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie myślałeś chyba, że będzie wielkie bum! i komp Ci przestanie działać :szczerb:

A co do wycofywania Windowsa 7, to parę dni temu pytałem o tego planowanego przeze mnie laptopa i gość w sklepie mi mówił, że marna szansa już teraz na laptopa z "siódemką".

Co nie zmienia faktu, że można ją dokupić osobno - bo o końcu wsparcia dla tego akurat systemu jakoś nie słychać.





#59

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jednak losy 7-ki i wsparcia też będą policzone bo 8-ka, 9-ka i 10-ka muszą się sprzedawać. Coraz śmielej zastanawiam się nad Ubuntu...



#60

Flayed One.
  • Postów: 94
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja bym się dawno temu przestawił na Linux'a, gdyby nie niektóre programy do pracy, którym Wine nie wystarcza.

 

Trudno koniec wsparcia dla XP nazwać praktyką monopolistyczną. W końcu ile lat ma trwać wsparcie? W nieskończoność? Produkt jest w kompletny, można go używać dalej.

 

Kolejna kwestia to to, że ludzie przesadzają z 8-emką. Jest świetnym systemem nie licząc interfejsu kafelkowego, z którym jesteśmy zmuszeni mieć kontakt raz na jedną sesję przy komputerze. Po przeskoczeniu pierwszych kilku dni nauki, wrażenia mam lepsze niż z windows 7.


Użytkownik Flayed One edytował ten post 11.04.2014 - 06:32



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych