Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

JEZUS CHRYSTUS moja przesz³o¶æ przysz³o¶æ i teraz


  • Zaloguj siê, aby dodaæ odpowied¼
40 odpowiedzi w tym temacie

#31

XGO¦Æ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

 

Teraz mogę powiedzieć, że weszłem w kolejny etap ewolucji duchowej.

 
Weszłeś, powiadasz? ;>

 


Tak  ;p Weszłem przecież nie Wszedłem - Język Polski jest ograniczany przez ortografie jakiegoś "palanta", który mówi Nam jak mamy poprawnie wymawiać słowa. Dlaczego poprawne jest Wszedłem - Weszłam ? Mamy tu Paradox :facepalm:  Powinno być Wszedłam! 

 

 

Obecnie z historii ziemii wiem, że było ich kilku np. Chrystus, którego czcisz, był jeszcze z Indii Kirishna (po przetłumaczeniu z greki Krista na Polski  oznacza Chrystusa!) oraz Ozyrys z Egiptu.

 
Chodzi o kilku stworzycieli? Możesz to rozwinąć, ale serio, bez ironii? Bo się zainteresowałem tą teorią, ale łączenie imienia Kryszny, jeszcze w greckim przekładzie, z Chrystusem jest dość karkołomne, bo nawet jeżeli po grecku to Krista, to niewiele ma się to do greckiego Christos

 


To nie jest teoria. To są fakty.

 

Bogata historia Majów, Dogonów, Egipcjan, Żydów, Greków, Sumerów, Hindusów opowiada Nam o przybyszach, którzy zeszli z nieba w starożytnych czasach. Człowiek, który nie przywykł do technologii jak my dzisiaj uważał takich gościi za Bogów. Mamy cały wykwit tych Bogów przecież. Stary i Nowy testament, Koran, około 30 tys. glinianych tabliczek sumeryjskich - np. jedna z tabliczek przedstawiająca cały układ słoneczny. Bardzo ciekawa jest Indyjska Księga Mahabharaty.

 

Mamy tego pełno. Wszystkie te opisy trzeba zrozumieć nie tak jak w szkole tego uczą tylko  zrozumieć z otwartym umysłem oraz świadomością że starożytny człowiek postrzegał technologię jak bóstwo!

 

 

Po tym jak poznałem historie ziemii mój światopogląd zmienił się o 360 stopni.

 
 
To też mógłbyś rozwinąć, jeśli możesz.

 


Era Ryb - Era Jezusa

 

Nie zastanawiało Cię nigdy to, że Jezus został poczęty przez Boga, a nie przez Józefa ?  :wtf:  Mamy takie szczęście, że urodziliśmy się po wynalezieniu metody In-vitro. Na tylko takiej informacji jestem pewny, że tym Bogiem była obca zaawansowana cywilizacja. Obecnie człowiek przy pomocy genetyki zbliża się do ramienia Boga! Żeby nie zakazy genetycy sklonowaliby człowieka. Lata dzielą Nas jak za pomocą tabletek przedłużymy sobie życie sześcio krotnie.


  • 1

#32

Kuru¹a.
  • Postów: 632
  • Tematów: 10
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bogata historia Majów, Dogonów, Egipcjan, Żydów, Greków, Sumerów, Hindusów opowiada Nam o przybyszach, którzy zeszli z nieba w starożytnych czasach. Człowiek, który nie przywykł do technologii jak my dzisiaj uważał takich gościi za Bogów. Mamy cały wykwit tych Bogów przecież. Stary i Nowy testament, Koran, około 30 tys. glinianych tabliczek sumeryjskich - np. jedna z tabliczek przedstawiająca cały układ słoneczny. Bardzo ciekawa jest Indyjska Księga Mahabharaty.

 

 

Tylko problem pojawia się w momencie, kiedy zada się pytanie: dlaczego owe miliony bóstw(bo chyba tyle ich by w sumie było) wzajemnie się pomijały? Dlaczego religia sumeryjska i egipska nie wspominają o Krisznie, dlaczego w Egipcie nie czczono krwawego Quetzaltoacla, dlaczego jedni byli monoteistami, drudzy politeistami, jedni mieli szamanów, a drudzy kapłanki-"prostytutki", jeszcze inni wierzyli, że bogowie zamieszkują zwierzęta i drzewa? Rozumiem, gdyby podobieństwa były rażące, to można by jeszcze przyjąć rozbicie dzielnicowe, że tak to nazwę, ale tutaj? Pozapominali o sobie? Chyba, że..

 

Mamy tego pełno. Wszystkie te opisy trzeba zrozumieć nie tak jak w szkole tego uczą tylko  zrozumieć z otwartym umysłem oraz świadomością że starożytny człowiek postrzegał technologię jak bóstwo!

 

 

Na co kompletny brak dowodów.

 

 

Era Ryb - Era Jezusa

 

Nie zastanawiało Cię nigdy to, że Jezus został poczęty przez Boga, a nie przez Józefa ?   :wtf:  Mamy takie szczęście, że urodziliśmy się po wynalezieniu metody In-vitro. Na tylko takiej informacji jestem pewny, że tym Bogiem była obca zaawansowana cywilizacja. Obecnie człowiek przy pomocy genetyki zbliża się do ramienia Boga! Żeby nie zakazy genetycy sklonowaliby człowieka. Lata dzielą Nas jak za pomocą tabletek przedłużymy sobie życie sześcio krotnie.

 

 

 

Czemu miałoby mnie to zastanawiać? Skoro Bóg jest wszechmogący, to raczej był w stanie doprowadzić do zapłodnienia. 

To co wytluszczyłem jest dość ważne. Bo rozumiem, że obca cywilizacja przybyła tylko po to, aby zapłodnić metodą in-vitro jednego człowieka? Tak, to ma sens.

 

PS. Ten cytat każe mi zapytać- to Ty Erik? ;)


  • -2

#33

Fedon.
  • Postów: 94
  • Tematów: 5
Reputacja ponadprzeciêtna
Reputacja

Napisano

Ad. Lechista
"Tylko problem pojawia się w momencie, kiedy zada się pytanie: dlaczego owe miliony bóstw(bo chyba tyle ich by w sumie było) wzajemnie się pomijały? Dlaczego religia sumeryjska i egipska nie wspominają o Krisznie, dlaczego w Egipcie nie czczono krwawego Quetzaltoacla, dlaczego jedni byli monoteistami, drudzy politeistami, jedni mieli szamanów, a drudzy kapłanki-"prostytutki", jeszcze inni wierzyli, że bogowie zamieszkują zwierzęta i drzewa? Rozumiem, gdyby podobieństwa były rażące, to można by jeszcze przyjąć rozbicie dzielnicowe, że tak to nazwę, ale tutaj? Pozapominali o sobie? Chyba, że.."

Podobieństwo jest rażące. Nie dostrzegasz? Wszyscy bogowie (ale jednak chyba trochę mniej niż miliony) mieli podstawową wspólną cechę: przewyższali swymi możliwościami działania człowieka. I bardzo elegancko i trafnie użyłeś określenia „rozbicie dzielnicowe”. Bo właśnie o to chodzi. Rozbicie spowodowane rejonem geograficznym, kulturą, poziomem rozwoju, epoką etc. A dlaczego się pomijały? Po części z powyższych powodów oraz braku komunikacji między społecznościami i narodami (internet kiepskawo działał) a po części jak sądzę wynikało to z psychiki człowieka – każdy chciał mieć swojego, a obcy – niezależnie czy członek innego plemienia czy nawet bóg, był kimś wrogim, kimś nie do zaakceptowania. Nie zapominajmy, że jeszcze w łacinie obcego i wroga oznaczano tym samym słowem (hostis).
  • 1

#34

Kuru¹a.
  • Postów: 632
  • Tematów: 10
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wszyscy bogowie (ale jednak chyba trochę mniej niż miliony) mieli podstawową wspólną cechę: przewyższali swymi możliwościami działania człowieka.

 

 

A to... dziwne? Bogowie z samej natury powinni mieć moce większe niż człowiek. Człowiek nie umie panować nad wiatrami, ogniem, śmiercią itd. Nie widzę zbieżności. To tak, jakbyś podał, że ludzie w każdej kulturze jedzą ustami i posiadają przełyk.

 

Rozbicie spowodowane rejonem geograficznym, kulturą, poziomem rozwoju, epoką etc. A dlaczego się pomijały? Po części z powyższych powodów oraz braku komunikacji między społecznościami i narodami (internet kiepskawo działał) a po części jak sądzę wynikało to z psychiki człowieka – każdy chciał mieć swojego, a obcy – niezależnie czy członek innego plemienia czy nawet bóg, był kimś wrogim, kimś nie do zaakceptowania. 

 

 

Bzdury plepcesz. Gdyby tak było jak mówisz, to w źródłach byłyby chociaż wzmianki o bóstwach typowych dla ludów oddalonych o tysiące kilometrów. Bóstwa by się powtarzały. Tymczasem każda kultura, każda cywilizacja, wykształciła własne, charakterystyczne cechy. Dlaczego Hindusi, Grecy, Rzymianie oraz Sumerowie i Egipcjanie wykształciły zupełnie inne typy bóstw? W modelu rozbicia dzielnicowego musiałby by też pojawiać się wyraźne cechy, lub wręcz bóstwo wspólne. Taki typ najwyższego bóstwa, elementu łączącego. Tymczasem tego niesamowicie brakuje. 

 

Swoją drogą, taką argumentacją właściwie przedstawiłeś teorię jakoby wszystkie bóstwa były wymyślone :)


  • 0

#35

Fedon.
  • Postów: 94
  • Tematów: 5
Reputacja ponadprzeciêtna
Reputacja

Napisano

Ad. Lechista

W kwestii pierwszej części Twojej odpowiedzi, to spodziewałam się takiej. Wyjaśnił bym Ci szczegółowiej jak to postrzegam (oczywiście jako pewien pogląd, być może mylny, ale sądziłem, że to Forum, jak każde inne, służy do wymiany myśli), ale ponieważ elementarne zasady kultury są Ci niestety obce, gdyż uciekasz się do argumentu „bzdury piszesz” (swoją drogą ten argument jest nie tylko Twoim, powtarza się nader często, jeśli odpowiedź jest nie „po linii i na bazie”; zdecydowanie zniechęca do udzielania się tutaj) - powstrzymam się od tego.
Co do drugiej części – j,w. Stwierdzę tylko, że elementarna wiedza religioznawcza (jak również etnograficzna i teologiczna) nie jest Ci znana.
  • 1

#36

XGO¦Æ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

Tylko problem pojawia się w momencie, kiedy zada się pytanie: dlaczego owe miliony bóstw(bo chyba tyle ich by w sumie było) wzajemnie się pomijały? Dlaczego religia sumeryjska i egipska nie wspominają o Krisznie, dlaczego w Egipcie nie czczono krwawego Quetzaltoacla, dlaczego jedni byli monoteistami, drudzy politeistami, jedni mieli szamanów, a drudzy kapłanki-"prostytutki", jeszcze inni wierzyli, że bogowie zamieszkują zwierzęta i drzewa? Rozumiem, gdyby podobieństwa były rażące, to można by jeszcze przyjąć rozbicie dzielnicowe, że tak to nazwę, ale tutaj? Pozapominali o sobie? Chyba, że..

 
Zakładasz, że wszyscy żyli w jednym okresie. Jest to błąd! Zrób sobie analize istnienia dat cywilizacji, które podałem. Następnie określ prawdobodobną datę pojawienia się danego "Boga".

Na co kompletny brak dowodów.


Chyba sobie kpisz! Biblia to niby co wg. Ciebie ? Książka dla dzieci!



 

...

PS. Ten cytat każe mi zapytać- to Ty Erik? ;)


Nie :P

A to... dziwne? Bogowie z samej natury powinni mieć moce większe niż człowiek. Człowiek nie umie panować nad wiatrami, ogniem, śmiercią itd. Nie widzę zbieżności...


A ja widzę. Chyba nie żyjesz w dobie technologii. Wszystko jest kwestią czasu, aż człowiek zacznie panować nad wszystkimi żywiołami. Nad ogniem już panuje. Nad wodą również, dobrym przykładem jest tu tama trzech przełomów w Chinach. Prace nad nieśmiertelnością trwają od kilkudziesięciu lat, są bardzo owocne. Za kilkanaście lat będziemy w stanie przedłużyć życie sześcio krotnie!

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zapałka ;)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zapora_Trzech_Przełomów
http://pl.wikipedia..../Energia_wiatru
  • 1

#37

Kuru¹a.
  • Postów: 632
  • Tematów: 10
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zakładasz, że wszyscy żyli w jednym okresie. Jest to błąd! Zrób sobie analize istnienia dat cywilizacji, które podałem. Następnie określ prawdobodobną datę pojawienia się danego "Boga".

 

 

Ciężko jest moim zdaniem to zrobić, bo początku kultu często niestety giną w mrokach dziejów. Z tego, co mi się wydaje- religia egipska zaczęła przyjmować swój kształt zapewne ok 3500 p.n.e. Rozwój religii sumeryjskiej to mogłoby być przed 4000 p.n.e, tylko tu rodzi się pytanie: czy Sumerowie przynieśli te wierzenia ze sobą, czy zastali je na miejscu? O początkach religii Kriszny można mówić w cywilizacji Mohendżo Daro, czyli około 3000 p.n.e. zaokrąglając. Religia majańska z kolei oddzielona jest przepaścią, bo chyba powstawała w początkach naszej ery? Żydzi? Okres po przebyciu Ludów Morza, a wykształcenie odmiennej religii to ok. 550 p.n.e. Początki kultu Zeusa, Hery i bodajże Demeter można doszukiwać się w epoce mykeńskiej, tj. przed 1250 p.n.e.

Hmmm, czyli co, uważasz że wszystkie religie świata pochodzą od Sumerów i są efektem rozprzestrzeniania?

 

Chyba sobie kpisz! Biblia to niby co wg. Ciebie ? Książka dla dzieci!

 

 

Nie, Biblia to moim zdaniem teologiczny wykład wiary, a nie faktów historycznych. Na przykład tak ważny fragment jak zdobywanie Palestyny dla tzw. Narodu Wybranego jest całkowicie wyssany z palca. Zawiera się tam jednak bogata treść teologiczna. Dlatego nie można traktować Biblii jako źródła historycznego, tylko jako źródła wiedzy o teologii żydowskiej.

 

A ja widzę. Chyba nie żyjesz w dobie technologii. Wszystko jest kwestią czasu, aż człowiek zacznie panować nad wszystkimi żywiołami. Nad ogniem już panuje. Nad wodą również, dobrym przykładem jest tu tama trzech przełomów w Chinach. Prace nad nieśmiertelnością trwają od kilkudziesięciu lat, są bardzo owocne. Za kilkanaście lat będziemy w stanie przedłużyć życie sześcio krotnie!

 

 

Może wyraziłem się nieprecyzyjnie, oczywiście chodziło mi o "tamte" epoki :) niemniej, przykłady które podajesz, na dowód że panujemy nad tym... Hm. Rozpalanie ognisk wynaleziono już około 100 tysięcy lat temu. Nie potrzebowali zapałek by nad ogniem "panować". Systemy irygacyjne, pozwalające zasiedlać i uzyskiwać wysokie plony zaczęto tworzyć w Mezopotamii, Syrii i Elamie około 7 000 lat temu; dla nich to też była kontrola nad wodą. Co do wiatru- w jaki sposób nad nim panujemy, wykorzystując energię wiatrową? Czy umiemy powstrzymać zalewanie Wenecji, czy kontrolujemy upływ dobrej wody pitnej na ziemii? Niestety nie umiemy tego my. Teraz wyobraź sobie, jak ogień, wodę i wojnę musieli szanować ludzie, którym każdego dnia dawała widoczny dowód na to, że jest to źródło jego życia.


  • 0

#38

XGO¦Æ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

cyt. "uważasz że wszystkie religie świata pochodzą od Sumerów i są efektem rozprzestrzeniania?"

Nie uważam tak, oczywiście człowiek emigruje, szuka nowych siedlisk. Można by było się do tego odnieść. Tylko, że na wszystkich kontynentach mamy podobnego Boga lub Bogów nie takiego samego, którzy reprezentują podobne duchowe ukształtowanie ludzi.

cyt. "Biblia to moim zdaniem teologiczny wykład wiary, a nie faktów historycznych."

Jeżeli chodzi o Nowy Testament to masz rację jest w nim wiele teologii, natomiast Stary Testament to nic innego jak księga historyczna.

cyt. "Czy umiemy powstrzymać zalewanie Wenecji "

Tak. Należy wybudować odpowiednią tamę.

cyt. "czy kontrolujemy upływ dobrej wody pitnej na ziemii? "

Pasiadamy technologie do odsalania wody na wodę pitną.
http://orwellsky.blo...sty-i-tani.html to jest innowacja, natomiast Szejkowie już od kilkunastu lat posiadają maszyny do odsalania wody, do tej pory odsalanie wiązało się z wysokimi kosztami ;) ale było mozliwe!

cyt. "Teraz wyobraź sobie, jak ogień, wodę i wojnę musieli szanować ludzie, którym każdego dnia dawała widoczny dowód na to, że jest to źródło jego życia."

Nie muszę sobie tego wyobrażać :P ja po prostu to wiem, że tak było jest i będzie!
  • 0

#39

Kuru¹a.
  • Postów: 632
  • Tematów: 10
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie uważam tak, oczywiście człowiek emigruje, szuka nowych siedlisk. Można by było się do tego odnieść. Tylko, że na wszystkich kontynentach mamy podobnego Boga lub Bogów nie takiego samego, którzy reprezentują podobne duchowe ukształtowanie ludzi.

 

 

Przyznam się- nie rozumiem co chcesz mi przekazać. Możesz bardziej łopatologicznie?

 

Jeżeli chodzi o Nowy Testament to masz rację jest w nim wiele teologii, natomiast Stary Testament to nic innego jak księga historyczna.

 

 

Niestety nie- przykład który Ci podałem pochodzi właśnie ze ST. Autorzy starotestamentowi stosowali często przeniesienie czasu- coś wydarzyło się w ich czasach, ale przenosili to na grunt kilkuset lat wcześniej. Tak było na przykład z ową księgą Jozuego, którą już wspomniałem. Na przykład wyjście z Egiptu zostało ukazane jako wielka ucieczka, gdzie miał zginąć faraon etc. ale raczej nic takiego miejsca nie miało. Znaczy samo wyjście tak- ale nie w tej skali. Podbój Kanaanu nie był jednorazowym aktem, ale całym długim okresem zasiedleńczym. Historycy wahają się nawet, czy Dawid był tak potężny jak ustalił to ST... Nie, ST to księga przede wszystkim teologiczna, gdzie spotkać można elementy historyczne. Ale elementy historyczne występują też u Sienkiewicza.

Biblia już dawno przestała być podręcznikiem do nauki historii starożytnej. 

 

To dlaczego tego nie zrobimy? Widzisz, bo nie do końca nad tym panujemy. Gdybyśmy panowali nad wodą, to nie byłoby powodzi, tsunami etc.. A są. Mimo naszego poziomu technologii nie do końca nad tym wszystkim panujemy.


  • 0

#40

XGO¦Æ.
  • Postów: 429
  • Tematów: 11
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

Chodzi mi o to, że Religia to wynalazek ludzkości, a nie Chrystusa. Natomiast Jezus wskazał ludziom kierunek rozwoju. Bóg, który dał życie Jezusowi jest pozaziemską cywilizacją. Opisy w Biblii jak i w opisach starożytnych cywilizacji wskazują na to, że kiedyś odwiedzili Nas przybysze z gwiazd. ;)

 

Znasz chyba widzenie Ezechiela.  ;p

Począcie Jezusa = Metoda invitro, czyt. genetyka.

Długie życie Noego, 949 lat... WTF 

Bajka o Adamie i Ewie  ;p

Mam wymieniać dalej ...

 

 

Panowanie nad wodą rozumiem jako produkcje z niej energii ;p Natomiast aby panować nad tsunami musisz wpierw panować nad ziemią czyt. płytami tektonicznymi :facepalm:


  • 0

#41

Kuru¹a.
  • Postów: 632
  • Tematów: 10
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chodzi mi o to, że Religia to wynalazek ludzkości, a nie Chrystusa. Natomiast Jezus wskazał ludziom kierunek rozwoju. Bóg, który dał życie Jezusowi jest pozaziemską cywilizacją. Opisy w Biblii jak i w opisach starożytnych cywilizacji wskazują na to, że kiedyś odwiedzili Nas przybysze z gwiazd.  ;)

 

 

Oczywiście, że nie Chrystusa. Nie słyszałem jeszcze, żeby ktoś tak twierdził... Proszę o te opisy.chyba że są to te które wymieniasz?

 

Znasz chyba widzenie Ezechiela.

 

 

Chodzi Ci o Rydwan JHWH? Jako dowód na obcą cywilizację hmm.. nie wszsytko co wygląda dziwnie musi pochodzić z kosmosu :D

 

Począcie Jezusa = Metoda invitro, czyt. genetyka.

 

 

Nie, proszę Cię. Dziewica-matka to bogini typowa dla Kartaginy(Tanit), jej cechy mogły zostać przypisane na drodze dopisków do ewangelii w okresie redakcji. Kartagina utrzymywała relacje ze swoim miastem macierzystym, czyli z Tyrem, który z kolei utrzymywał relacje z Hebrajczykami.

 

Długie życie Noego, 949 lat... WTF 

 

 

Noe nie żył 949 lat. Najdłużej żyli ludzie, którzy na chronologicznej linii czasu byli najbliżej wyjścia z raju. A rekordzistą był Matuzalem mający bodajże 960 lat. Potem, w skutek oddalania się od Boga poprzez grzech życie człowieka skracało się, aż synowie Noego osiągnęli już wiek "normalny".

To opowiadanie ma sens symboliczny. Mianowicie tylko poprzez życie pobożne można osiągnąć długi i szczęśliwy żywot. A tak właściwie to Noe prawdopodobnie nie istniał, bo legenda o potopie została ściągnięta od Sumerów(Gilgamesz i Utnapisztim)

 

Panowanie nad wodą rozumiem jako produkcje z niej energii  ;p Natomiast aby panować nad tsunami musisz wpierw panować nad ziemią czyt. płytami tektonicznymi  :facepalm:

 

 

 

To nie jest panowanie nad wodą. To jest tylko i wyłącznie wykorzystywanie jej. Tak samo wykorzystujemy wiatr- ale nie panujemy nad nim. Możemy się ochronić za wiatą na przystanku, ale nie spowodujemy że przestanie wiać albo przeniesie się gdzie indziej.


  • 0


 

U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci oraz 0 u¿ytkowników anonimowych