Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z forum.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

#91

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3014
  • Tematów: 2586
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Naprawdę tak ciężko jest ci ogarnąć ssl? 

Możesz wdrożyć DARMOWY certyfikat Let's Encrypt. Każdy poważny usługodawca hostingowy powinien to mieć w ofercie.

A jak nie ma, to zmień hosting, bo nie wiadomo, jakie są jeszcze braki jeżeli chodzi o bezpieczeństwo.

 

Problemem nie jest ogarnięcie samego SSL, bo to trywialne zadanie. Sprawa jest poważniejsza -- po prostu przygotowuję forum do przeniesienia na nowy serwer, który tworzę dosłownie od zera. Prace trwają, tylko trochę się to wlecze, bo zwyczajnie brakuje mi czasu. Wiecie, okres świąteczny, sylwestrowy itp. Planuję jednak jeszcze w styczniu wszystko zakończyć. Poproszę więc o odrobinę cierpliwości, mam nadzieję, że efekt końcowy będzie tego wart :)





#92

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie mogę w moim profilu zmienić sygnatury. Po usunięciu (tekstu) następuje cała strona na biało i się profil zawiesza.





#93

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Forumek muli strasznie.





#94

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A o co chodzi z tym że jak kliknę w reputacji kto mi dał plusy i minusy to czekam i czekam i czekam aż załaduje się strona. Czasmi pomaga drugie kliknięcie, mam tak od zawsze. 





#95

Maleficent-Advisor.

    Maleficent-Advisor

  • Postów: 66
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Generalnie jest jeszcze dodatkowy problem... nie idzie się zarejestrować. Tzn. nie dochodzi link aktywujący konto. Sprawdzone na trzech e-mailach z domeny gmail. 

(zapomniało mi się hasła na amen, nie mówiąc o mailu, no i stąd wiem)


Użytkownik Arkansas edytował ten post 10.03.2023 - 22:39


#96

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3014
  • Tematów: 2586
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pozwólcie, że odpowiem zbiorczo:

 

  1. W logach widzę, że serwer się zrestartował wczoraj. Nie wiem czemu, może w hostingu coś dłubali, albo się wziął i wyłożył jak długi potykając o jakiś kabel ;) Po czymś takim cache jest zupełnie nieprzydatne. Wyczyściłam ręcznie i przebudowałam całość, mam nadzieję, że skutecznie.
  2. Jeśli chodzi o reputację, to z tym to będzie mały problem, bo u mnie działa jak należy. Tzn. klikam i po ok. 0,5 sekundy się wyświetla poprawnie. Chcę przez to powiedzieć, że szukanie przyczyny będzie polegało raczej na macaniu po omacku, więc może nieco potrwać. Ale obiecuję, że postaram się to naprawić. Jeśli ktoś z Was dysponuje jakimś materiałem pomocniczym (na przykład na Firefoksie jest OK, a na Chrome trzeba czekać), to proszę o informację, będę wdzięczna.
  3. A z tym mailem, to nie brzmi dobrze. Bardzo dziękuję za informację, to wygląda na coś, czym muszę się zająć w pierwszej kolejności!




#97

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o reputację, to z tym to będzie mały problem, bo u mnie działa jak należy. Tzn. klikam i po ok. 0,5 sekundy się wyświetla jak należy. Chcę przez to powiedzieć, że szukanie przyczyny będzie polegało raczej na macaniu po omacku, więc może nieco potrwać. Ale obiecuję, że postaram się to naprawić. Jeśli ktoś z Was dysponuje jakimś materiałem pomocniczym (na przykład na Firefoksie jest OK, a na Chrome trzeba czekać), to proszę o informację, będę wdzięczna.

 

U mnie jest tak że kliknę w w reputację uzyskaną i na górze pojawią się te trzy kropki oczekiwania i tak czekam czasem 20s a czasem wcale strona nie ładuje się. Działam na Operze w laptopie i na telefonie. Z ciekawości sprawdziłem Microsoft Edge to jest to samo. Innych przeglądarek nie mam. 





#98

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja głównie na Operze GX, ale nawet na Kaczorku mam to samo. Dodatkowo, dzisiaj zamula po każdym kliknięciu.





#99

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pisałem już w tej sprawie do D. K., ale stwierdziłem, że dobrze będzie poinformować również i tutaj wszystkich - fanpejdż paranormalne.pl najprawdopodobniej został przejęty (to samo spotkało profil Radia Paranormalium). Doszło niestety do ataku na moje konto, a jako że miałem dostęp do profilu VRP (jeśli dobrze pamiętam, to jeszcze Eurycide mi go przyznał) to niestety wspomnianymi dwoma stronami, z uwagi na dużą liczbę polubień i obserwujących, włamywacz się zainteresował i je przejął (pozostałe zarządzane przeze mnie fanpejdże mające po kilkadziesiąt-kilkaset polubień zostawił w spokoju). Sprawę zgłosiłem już Facebookowi, przekazałem też D. K. kontakt do supportu, natomiast wszystkich was proszę o zachowanie szczególnej ostrożności i zwrócenie uwagi na wpisy mogące pojawić się na wspomnianych fanpejdżach.

 

Najmocniej przepraszam za całe to zamieszanie, broń Boże nie chcę nikomu tym postem psuć niedzieli ;) po prostu jako osoba mająca dostęp do profilu VRP czuję się w obowiązku poinformować Was o zaistniałej sytuacji.

 

Zachodzę w głowę, jak do tego doszło, mimo stosowanych przeze mnie środków bezpieczeństwa. Na wszystkich skrzynkach emailowych oraz profilach społecznościowych stosuję bardzo długie i wybitnie niesłownikowe hasła (duże i małe litery + cyfry + znaki specjalne, i zawsze stosuję maksymalną długość hasła na jaką pozwala dany serwis, w myśl zasady im dłuższe i bardziej złożone tym lepsze), gdzie się dało tam powłączałem weryfikację dwuetapową, a na Facebooku dodatkowo włączyłem wszystkie inne pierdoły typu powiadamianie o próbach logowania, podejrzanej aktywności, itd. Unikam jak ognia otwierania jakichś podejrzanych PDF-ów, jakieś "atrakcyjne oferty reklamowe" usuwam bez otwierania, z antywirusem się nie rozstaję, pirackich programów nie ściągam, dość często skanuję kompa a ostatnio też smartfona Malwarebytes'em... i mając na uwadze mojego paranoicznego bzika na punkcie bezpieczeństwa w Sieci nie mam zielonego pojęcia, co w przypadku mojego konta zawiodło.





#100

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

U mnie była taka sytuacja ze Skype'm, do którego było hasło niestandardowe i długie na maksa. Wszystko grało przez lata, dopóki używałem komunikatora tylko na kompie. Raz znalazłem się w sytuacji, w której musiałem odpalić Skypa z komórki, czego później żałowałem. Dwa dni później, przy okazji uruchomienia go na komputerze, zobaczyłem, że nie mam na koncie środków, a było załadowane 10 funtów. Zajrzałem na czat, a tam była cała seria wysłanych spamów po chińsku.

 

Na szczęście, włamywacz nie zdążył zmienić hasła, co szybko ja uczyniłem, wcześniej usuwając Skypa z komórki. Chwilę później znalazłem w necie (na niebezpieczniku chyba) info, że jedna z moich aplikacji to szpieg.

Ta aplikacja też poleciała na śmietnik, a telefon poszedł do przeglądu do Apple'a. W serwisie potwierdzono moje przypuszczenia, że szpieg przejął mojego Skypa, a ja i tak miałem szczęście.

 

Od tego czasu na komórce nie mam uruchomionych programów płatności i bankowości. Do tego służy mi komputer. Może tutaj, kolego Ivellios, był słaby punkt? Na szczęście twarzoksiążki nie posiadam, więc tam strachu nie ma.





#101

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Od tego czasu na komórce nie mam uruchomionych programów płatności i bankowości. Do tego służy mi komputer. Może tutaj, kolego Ivellios, był słaby punkt?

 

Ja jestem niestety skazany na korzystanie z dwóch takich apek, tak sobie moje banki wzięły i wymyśliły że przelewy i inne operacje mam zatwierdzać apką w smartfonie. Na szczęście nic nie wskazuje żeby to smartfon miał być źródłem problemów z włamaniami. Ale monitoruję sytuację...





#102

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3014
  • Tematów: 2586
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wracając do usterek wskazanych nieco wcześniej:

 

A o co chodzi z tym że jak kliknę w reputacji kto mi dał plusy i minusy to czekam i czekam i czekam aż załaduje się strona. Czasmi pomaga drugie kliknięcie, mam tak od zawsze. 

 

Usunęłam kilka drobnych problemów, które mogły mieć wpływ na długi czas oczekiwania na reputację. Piszę "mogły", bo jak wspomniałam, u mnie wyświetlanie historii punktów reputacji działa normalnie, więc działałam trochę po omacku :) Pierwsze podejście do reputacji może w dalszym ciągu być przymulone, ale już każde kolejne powinno być OK. A przynajmniej zauważalnie szybciej -- oczywiście proszę o informację, czy faktycznie jest jakaś istotna zmiana na lepsze.
 

Generalnie jest jeszcze dodatkowy problem... nie idzie się zarejestrować. Tzn. nie dochodzi link aktywujący konto. Sprawdzone na trzech e-mailach z domeny gmail. 

(zapomniało mi się hasła na amen, nie mówiąc o mailu, no i stąd wiem)

 

Rzeczywiście, Gmail się wypiął na e-maile od paranormalne.pl, wszystkie były odrzucane. Poprawiłam konfigurację serwera pocztowego tak, żeby spełniał wymagania Gmaila i teraz już wiadomości dochodzą normalnie. No prawie, bo w wielu wypadkach wlatują do folderu Spam. Na to już nie mam żadnego wpływu niestety, więc dodałam tylko krótką informację w oknie rejestracji.

 

Dziękuję Wam obu za wskazanie usterek w działaniu forum!





#103

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W Profilu dalej nie można zmienić sygnatury. Kasacja tekstu i kliknięcie potwierdzenia operacji skutkuje białym ekranem i zwisem strony.





#104

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3014
  • Tematów: 2586
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W Profilu dalej nie można zmienić sygnatury. Kasacja tekstu i kliknięcie potwierdzenia operacji skutkuje białym ekranem i zwisem strony.

 

Pozwoliłam sobie ukraść Twoją sygnaturę na potrzeby testów, mam nadzieję, że się nie pogniewasz :)

 

Po zbadaniu sprawy wygląda na to, że problem rzeczywiście występuje i powodują go obrazki, jakie pobierasz z Imgura. Po usunięciu obrazków sygnaturka zapisuje się w mgnieniu oka i bez błędów. Użyłam jakiegoś losowego obrazka w zastępstwie Twoich dwóch i zapisało się bez problemu. Oczywiście nasuwa się od razu pytanie, dlatego tak się dzieje i co takiego jest w Twoich obrazkach z sygnatury, że forum ich nie lubi. Odpowiedź jest prosta -- pojęcia na razie nie mam :szczerb:. Ale będzie to kolejna rzecz do rozwiązania.





#105

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może to nie forum ich nie lubi, tylko Imgur ma problem z sharing'iem treści do forumku naszego kochanego?






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych