Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moja teoria dotycząca pochodzenia Jezusa oraz jego związki z UFO...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#16

Reptile81.
  • Postów: 9
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wytłumacz mi tylko. Skoro to obcy stworzyli Jezusa to dlaczego zabronili mu mówić o swoim prawdziwym pochodzeniu? Dlaczego wmawiali ludziom nieprawdę, że Jezus urodził się, bo Maryja poczeła przez ducha świętego? czemu to ukrywali?


To chyba oczywiste. Z tego samego powodu, dla którego dzisiaj amerykański rząd, lub każdy inny ukrywa informacje na temat tego, że obcy jednak istnieją i mają z nimi styczność (z rządem). Pomyśl jak ludzie zareagowaliby, gdyby Jezus przybył na Ziemię i powiedział jasno, że jest z kosmosu, z innej galaktyki i że jest rozwinięty od nas o miliony lat w przód.

"Nie jestem zwolennikiem książek o tejże tematyce."

heh, nie mam pytań... merytorycznie jesteś rzeczywiście przygotowany w najwyższym stopniu.


Do czego mam się niby przygotować? Wyraziłem tylko moją skromną opinię na temat chrześcijaństwa, to tyle.
  • 1

#17

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Do dyskusji. To jest FORUM. Wyrażanie opinii na temat, który Cię nie interesuje jest sprzeczne z założeniem. Ale, co mi tam..Dołączona grafika
  • 0

#18

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No wiesz, opinie można wyrażać jak się coś wie na dany temat. Na razie to wygląda mniej więcej jak twierdzenie że w Ameryce żyją ludzie z dwiema głowami. A na pytanie ,,czy widziałeś kiedyś Amerykanina albo czytałeś o tym książkę" odpowiedź brzmi ,,nie".

W rzeczywistości niczego nowego nie wymyśliłeś. To jest pomieszanie tego co wymyślił daniken, Sitchin, david icke, oraz to co wymyślają channelingowcy.
  • 0



#19

Reptile81.
  • Postów: 9
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No wiesz, opinie można wyrażać jak się coś wie na dany temat. Na razie to wygląda mniej więcej jak twierdzenie że w Ameryce żyją ludzie z dwiema głowami. A na pytanie ,,czy widziałeś kiedyś Amerykanina albo czytałeś o tym książkę" odpowiedź brzmi ,,nie".

W rzeczywistości niczego nowego nie wymyśliłeś. To jest pomieszanie tego co wymyślił daniken, Sitchin, david icke, oraz to co wymyślają channelingowcy.


Zła metafora. Amerykanina widziałem i to nie raz. ;)

Nie czytałem książek wyżej wymienionych osób, nie czytałem ich teorii oraz się nimi nie interesowałem.

"W rzeczywistości niczego nowego nie wymyśliłeś" - wiem. Po raz kolejny mówię, że ta teoria nie jest nowa, nie jest oryginalna. Już wcześniej, na pierwszej stronie gdzieś tam o tym przypomniałem. "Nigdzie nie napisałem, że ta teoria jest super oryginalna i nowa. Nie osądzisz mnie też o to, że jest słowo w słowo bez skrupułów ściągnięta z innych źródeł".

Jak chcesz coś sensownego dodać, to śmiało, ale jak na razie tylko hejcisz, przynajmniej z mojego punktu widzenia. Pewnie zaraz wyjedziesz, że nie odróżniam hejtu od uzasadnionej krytyki, tu się mylisz, nie uzasadniasz swojej "krytyki".

"Tak myślałem. No cóż, akcja ,,poczytaj mi mamo" chyba się zakończyła. Jeśli sam nie chcesz."

Wyrażanie opinii na temat, który Cię nie interesuje jest sprzeczne z założeniem.


Chyba żartujesz...
Gdzie napisałem, że się tym nie interesuję? Przecież to nie ma sensu. Według Ciebie wymyśliłem teorię na temat, którym się nie interesuję? :/

Użytkownik Reptile81 edytował ten post 17.11.2013 - 18:15

  • 0

#20

Blackhawk.
  • Postów: 165
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W takim razie zostaliśmy stworzeni przez kosmitów ... ok.

W sumie bardzo prawdopodobne , i tłumaczyłoby wiele nieścisłości związanych z teorią ewolucji.
Nie jesteśmy dobrze przystosowani jako gatunek do życia na tej planecie,poza ponadprzeciętnym umysłem (jak na ziemskie warunki ;) )nie mamy właściwie nic.Można więc przyjąć że jesteśmy 'sztucznym' tworem -w dodatku średnio dopracowanym.

Kosmitom nie chciało się tyrać , stworzyli sobie ludzi ,ludzie za nich wydobywali złoto , wznosili piramidy itp,itd.
Zadanie zakończone można lecieć na inną planetę.

Zabić ich ? Nie po co ,szkoda roboty ,za kilka pokoleń i tak wyginą...

Hmm może by wrócić jednak na Ziemię i zobaczyć co tam się porobiło ? O masz ci babo placek... przeżyli ,i jako tako funkcjonują.
Jednak to co tu się dzieje to totalny chaos ,zniszczyć ich ?Czy dać jeszcze jedną szansę ? Rzut monetą i wygrała druga opcja.
Musimy ich naprowadzić na właściwą ścieżkę . Może w przyszłości coś z nich będzie. Te ,znajdźcie mi kobietę zdolną urodzić zdrowe dziecko i dawajcie ją tu na statek. Damy im kogoś kto pokaże właściwą ścieżkę.Za jakiś czas wrócimy i zobaczymy co z tego wynieśli- a wtedy już nie będzie zmiłuj.

Spoko , rozumiem Twoją teorię. I nic do niej nie mam ,co więcej jest bardziej spójna i logiczna, niż to co możemy usłyszeć na kazaniach w niedzielę.Niestety.Tylko proszę zadaj sobie jedno pytanie. Skoro oni stworzyli nas , to kto stworzył ICH ;)
  • 0

#21

Reptile81.
  • Postów: 9
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Spoko , rozumiem Twoją teorię. I nic do niej nie mam ,co więcej jest bardziej spójna i logiczna, niż to co możemy usłyszeć na kazaniach w niedzielę.Niestety.Tylko proszę zadaj sobie jedno pytanie. Skoro oni stworzyli nas , to kto stworzył ICH ;)


Wielcy uczeni nie potrafią odpowiedzieć na to pytanie. Nie wiadomo, czy przez kolejne stulecia ktoś udzieli potwierdzonej odpowiedzi, a Ty pytasz o to przeciętnego polaka. Pewnie każdy się nad tym zastanawia, ja również, jednak odpowiedzi nie znam i pewnie do końca życia nie poznam - w takim już świecie żyjemy. :D

Edit: (Dopiero teraz doczytałem). Źle mnie zrozumiałeś. :) W swojej teorii opowiadam o tym, skąd i kim był Jezus, a Ty piszesz o tym, jak zostali stworzeniu ludzie - to dwie zupełnie inne sprawy. ;)

Użytkownik Reptile81 edytował ten post 17.11.2013 - 20:03

  • 0

#22

p0lybius.
  • Postów: 111
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Spoko , rozumiem Twoją teorię. I nic do niej nie mam ,co więcej jest bardziej spójna i logiczna, niż to co możemy usłyszeć na kazaniach w niedzielę.


A więc widze że nie chodzisz do kościoła, albo w nim śpisz. W kazaniu, albo w nauce koscioła nie ma nic o pochodzeniu ludzi na ziemi. Jest tylko pośrednio, za czyją to się stało sprawą. Bez żadnych szczegółów. W przypadku wątpliwości, przeczytaj mój poprzedni post w tym temacie.

Źle mnie zrozumiałeś. :) W swojej teorii opowiadam o tym, skąd i kim był Jezus, a Ty piszesz o tym, jak zostali stworzeniu ludzie - to dwie zupełnie inne sprawy.


Teoretycznie nie ma nic wspólnego. Ale jeżeli Jezus był kosmitą, a pisał że jest synem tego, który stworzył świat i ludzi, to jednak możemy wywnioskować, że to kosmici stworzyli ludzi. Więc jednak nie są to do konca inne sprawy.
  • 0

#23

Reptile81.
  • Postów: 9
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Teoretycznie nie ma nic wspólnego. Ale jeżeli Jezus był kosmitą, a pisał że jest synem tego, który stworzył świat i ludzi, to jednak możemy wywnioskować, że to kosmici stworzyli ludzi. Więc jednak nie są to do konca inne sprawy.


Eee...? Na siłę próbujesz połączyć te fakty.
  • 0

#24

Nosferatoo.
  • Postów: 298
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Myślę, że...otwarte umysły wtopią to! w ten fascynujący temat.




  • 0

#25

p0lybius.
  • Postów: 111
  • Tematów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Piszesz, że pochodzenie człowieka nie ma związku z pochodzeniem Jezusa.

Ale sam Jezus mówił, że pochodzi od tego samego, od czego my pochodzimy. A skąd się wziął Jezus, według hipotezy? Od kosmitów.

Czego nie rozumiesz w mojej wypowiedzi?

----------

A co do filmiku.

Kupa stereotypów, nie związana ani w jednym procencie z nauką KK.
Byłby fajny filmik, gdyby ktoś wyśmiewał rzeczywiste podstawy wiary.
Serio, jak czasami czytam/oglądam/słucham materiałów, które w założeniu mają obalić lub wysmiac doktryny religii, to się zastanawiam czy te osoby nie wymyśliły sobie innej, własnej wiary w celu późniejszego udowadniania swoich racji, tudzież wyśmiania jej.

Użytkownik p0lybius edytował ten post 17.11.2013 - 20:41

  • 0

#26

Reptile81.
  • Postów: 9
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Piszesz, że pochodzenie człowieka nie ma związku z pochodzeniem Jezusa.

Ale sam Jezus mówił, że pochodzi od tego samego, od czego my pochodzimy. A skąd się wziął Jezus, według hipotezy? Od kosmitów.

Czego nie rozumiesz w mojej wypowiedzi?


Wszystko doskonale rozumiem, z całą uprzejmością, ale to chyba Ty nie rozumiesz.

Jako, że Jezus był pochodzenia pozaziemskiego, wmawiał ludziom fałszywą prawdę. Większość tego co mówił, mogło był kłamstwem.

Tak, jestem ufomaniakiem.
  • -4

#27

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Film wrzucony przez nosferato to typowy bubel new age. Też nic odkrywczego. A jeśli się weźmie pod uwagę to co wrzuca na forum ten nosferato, jakie bajki, to mamy tutaj hipokryzję. Film dla płytkomyślących.

A co do tematu. Nie ma tutaj o czym dyskutować. Ta teoria o pochodzeniu Jezusa od kosmitów to naciąganie faktów pod przygotowaną teorię. Czyli najpierw ktoś wymyślił, że tak to wyglądało, a potem dopasował do tego różne fakty. Tyle że jest to mocno naciągane, bezpodstawne i naiwne.
Podałem przykłady z czego wzięta jest historia o wniebowstąpieniu. To jest legenda wymyślona przez pierwszych wyznawców. Również o Mahomecie mówi się że wstąpił do nieba. W buddyzmie też się znajdzie kilu takich.
Tłumaczenie tego, że wszyscy ci ludzie są kosmitami, to słabizna dla niewymagających. Jeśli ktoś wierzy że kosmici nas odwiedzają to może takie wytłumaczenie zaakceptować. Ja tam jednak wolę wyjaśnienia prostsze i lepsze i właściwsze. Najlepiej trzymać się brzytwy ochmana:
Nie należy uznawać więcej przyczyn dla rzeczy naturalnych, niż takie, które są zarówno prawdziwe i wystarczające, by wyjaśnić ich cechy. Dlatego tym samym skutkom naturalnym musimy tak dalece, jak jest to możliwe, przypisywać te same przyczyny.
  • -3



#28

Blackhawk.
  • Postów: 165
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano


Teoretycznie nie ma nic wspólnego. Ale jeżeli Jezus był kosmitą, a pisał że jest synem tego, który stworzył świat i ludzi, to jednak możemy wywnioskować, że to kosmici stworzyli ludzi. Więc jednak nie są to do konca inne sprawy.


Eee...? Na siłę próbujesz połączyć te fakty.


To nie jest łączenie faktów na siłę tylko racjonalna analiza.Do końca nie rozumiem Twojej teorii jednak. Czyli Jezus był kosmitą 'oszustem' który udawał Boga , o to Ci chodzi ? :D
  • 1

#29

Nosferatoo.
  • Postów: 298
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Film wrzucony przez nosferato to typowy bubel new age. Też nic odkrywczego. A jeśli się weźmie pod uwagę to co wrzuca na forum ten nosferato, jakie bajki, to mamy tutaj hipokryzję. Film dla płytkomyślących.


Zostałem docenionym, kłaniam się nisko:)
Potrafisz świetnie szufladkować i etykietować, głęboko myśląca istoto.
  • 0

#30

defensis.
  • Postów: 356
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Więc kosmici są żydami?
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych