Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

Nowe zdjêcia z Ksiê¿yca ujrza³y ¶wiat³o dzienne


  • Zaloguj siê, aby dodaæ odpowied¼
29 odpowiedzi w tym temacie

#16

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja ponadprzeciêtna
Reputacja

Napisano

Tak czy siak, ciekawe zdjecia, a jak by sie uparl to pare twarzy i czaszek by tam znalazl, ja widze juz czaszke w ksztalcie glowy szaraka :-D
  • 0

#17

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tradycyjne sprostowanie do tekstu Eurycide'a:
Prezentowane zdjêcia nie pochodz± z misji Lunar Orbiter, tylko z sond Surveyor. Ich szczegó³owo¶æ nie jest ¿adn± sensacj±, w koñcu w³a¶nie po to by³y robione, ¿eby daæ szczegó³owy obraz powierzchni Ksiê¿yca. ¯adne ze zdjêæ nie przedstawia (o sugeruje nazwa poszczególnych plików) krateru Kopernik.


Ten temat jest sprzed pó³ roku, lecz mnie zainteresowa³ z powodu pewnych nie¶cis³o¶ci i b³êdnych opinii.

Cztery pierwsze fotografie stanowi± ca³o¶æ s³ynnej panoramy wnêtrza krateru Kopernik (Copernicus), wykonanej kamer± wysokiej rozdzielczo¶ci przez satelitê Lunar Orbiter-2 (numer kodowy-LO2-162-h3). W momencie fotografowania LO-2 znajdowa³ siê 45km nad powierzchni± i 240km na po³udnie od tego krateru. Równocze¶nie zosta³o wykonane zdjêcie kamer± szerokok±tn±, obejmuj±ce znacznie szerszy obszar wokó³ krateru.Fotografia zosta³ przetransmitowana na ziemiê 23.11.1966r o godz. 19:05 USEST i krótko po opublikowaniu w mediach, og³oszona "fotografi± wieku"(Picture of the Century). Ta wyj±tkowa panorama nie by³a publikowana w pe³nej rozdzielczo¶ci i skali, gdy¿ wymaga³o to wydruku wielko¶ci du¿ego plakatu. Rzeczywi¶cie, NASA nie udostêpni³a dot±d tego zdjêcia w pe³nej rozdzielczo¶ci, lecz nie ma nad czym biadoliæ, bo jako¶æ tych fotografii nie by³a wówczas tak zadowalaj±ca, jak tego oczekiwano. Dopiero trzy nastêpne Lunar Orbitery spe³ni³y wszystkie pok³adane w ich kamerach nadzieje.

Ostatnia fotografia z opublikowanego zestawu pochodzi z satelity Lunar Orbiter 5 (numer kodowy-LO5-157med. raw) i przedstawia pó³nocny fragment krateru Kopernik. Ta fotografia jest miernej jako¶ci, natomiast jej pe³na wersja jest dostêpna na stronie - USGS Astrogeology: Lunar Orbiter Digitization Project. Znajduje siê tam kilkadziesi±t fotografii wnêtrza krateru Kopernik, w tym jego centralny obszar ukazany w rozdzielczo¶ci a¿ - uwaga - O,7metra!!! Widoczne s± pojedyncze g³azy i mnóstwo ciekawych szczegó³ów (np. ¶lady kamiennych lawin), natomiast, na pewno nie ma tam ¶ladów obecno¶ci kogokolwiek.
  • 0



#18

Henoch.
  • Postów: 62
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przypatrzcie sie w pierwszym zdjeciu na te paski ktore sa bo to wygl±da jakby zdjecie by³o sklejane z kilku.
Ale bagno te zdjecia :rotfl:
  • 0

#19 Go¶æ_chruszczow

Go¶æ_chruszczow.
  • Tematów: 0

Napisano

Przypatrzcie sie w pierwszym zdjeciu na te paski ktore sa bo to wygl±da jakby zdjecie by³o sklejane z kilku.
Ale bagno te zdjecia :rotfl:


bo tak sie robi zdjêcia, robi siê dok³adne zdjêcia kawa³ek po kawa³ku i potem skleja wszystko do kupy, dziêki temu maj± dobr± jako¶æ...

i dodatkowo zwolennicy teorii o tym ze l±dowania nigdy nie by³o maj± dowody, bo niektóre zdjêcia by³y sklejane ¿eby ³adniej wygl±da³y, np na jednym doklejono w tle ziemiê.
  • 0

#20

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przypatrzcie sie w pierwszym zdjeciu na te paski ktore sa bo to wygl±da jakby zdjecie by³o sklejane z kilku.
Ale bagno te zdjecia :rotfl:


Szanowny, Wszystkie satelity fotograficzne Lunar Orbiter których wys³ano piêæ (Ty akurat komentujesz fotkê z LO-2), fotografowa³y Ksiê¿yc równocze¶nie dwoma sprzê¿onymi kamerami fotograficznymi. Szerokoformatowy film by³ na¶wietlany, wywo³ywany i suszony, nastêpnie dok³adnie skanowany w postaci w±skich pasków obrazu , które transmitowano drog± radiow± w technice analogowej. Fotografie te uzyskano CZTERDZIE¶CI lat temu i do dzi¶ wiele z nich (szczególnie z LO-2 i LO -5) nie ma sobie równych pod wzglêdem jako¶ci i rozdzielczo¶ci, siêgaj±cej 0,7m! Twój komentarz dowodzi, ¿e powiniene¶ zdecydowanie poszerzyæ sw± wiedzê w tej dziedzinie.
  • 0



#21

twinsen.
  • Postów: 171
  • Tematów: 1
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A tak odnośnie tematu, to uważam, że Euricide znowu próbował zrobić sensacje ale cóż.
Ja tam nie widzę na tych zdjęciach zupełnie, zupełnie nic nadzwyczajnego.
Należą się podziękowania dla dagera za sprostowanie

Edit Legal
Fantastycznie, że wyraziłeś swoje zdanie. Personalne wycieczki to na PM.

  • 0

#22

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja ponadprzeciêtna
Reputacja

Napisano

Przypatrzcie sie w pierwszym zdjeciu na te paski ktore sa bo to wygląda jakby zdjecie było sklejane z kilku. Ale bagno te zdjecia laugha.gif

Gratuluje skompromitowania sie. Ale drzemie we mnie iskierka nadziei ze byla to onetowska prowokacja.
  • 0

#23

NOVA.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kurde znowu cos z seri "patrz poza tym co widac"...."poza tym co widac" duzo tu tego na forum i jak ktos ma bujna wyobraznie to nawet szarego ludzika tam zobaczy :) <sorki glupi zart ale nie moglem sie powstrzymac> nie sadzicie ze ksiezyc to "za blisko" na baze obcych ?? dla mnie to ladne fotki miejsa do ktorego nigdy nie dotre <chyba ze mnie porwia :P > ladne i porywajace, mistyczne i takie powazne i tyle, milo to zobaczyc jeszcze milej sie tam znalesc :)
  • 0

#24

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

Na tym ostatnim zdjęciu jest coś, co wygląda na czaszkę zakopaną w gruncie (a przynajmniej oczodoły i górna część) - znajdziecie to trochę poniżej środka zdjęcia.


Zrobiłem zbliżenie:

http://www.putfile.c...php?img=5037226
  • 0

#25

NOVA.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

sorki ze sie tak wyraze ale, "jak chcesz cos pokazac to wytnij z foty, powieksz i zapodaj na forum" a nie piszesz "...znajdziecie to trochê poni¿ej ¶rodka zdjêcia." Moja wyobraznia nie siega tam gdzie twoja, wiec nic nie widze poza uksztaltowaniem terenu.
  • 0

#26

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

Moja wyobraznia nie siega tam gdzie twoja, wiec nic nie widze poza uksztaltowaniem terenu.


Wystarczy znale¿æ ¶rodek zdjêcia i zjechaæ trochê ni¿ej.

"jak chcesz cos pokazac to wytnij z foty, powieksz i zapodaj na forum"


OK.
  • 0

#27

NOVA.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dziekuje, teraz wiem o co ci chodzi :) a tak w temacie... to przypadkowe ulozenie dziur w powierzchni ;) ale brawo za bystre oko.
  • 0

#28

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na tym ostatnim zdjêciu jest co¶, co wygl±da na czaszkê zakopan± w gruncie (a przynajmniej oczodo³y i górna czê¶æ) - znajdziecie to trochê poni¿ej ¶rodka zdjêcia.
Zrobi³em zbli¿enie:

http://www.putfile.c...php?img=5037226


Gratulujê wyobra¼ni. Ta "czaszka" ma kilka kilometrów ¶rednicy.
  • 0



#29

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja zadowalaj±ca
Reputacja

Napisano

Ta "czaszka" ma kilka kilometrów ¶rednicy.


Ogromny pos±g-czaszka na ksiê¿ycu. :D
  • 0

#30

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

odkopuje temat .. :D
bo mnie zaintrygowal ksiezyc :D

na ostatnim zdjeciu widac jakie dziwne plamy takie jaja .. nie wiem ciagna sie .. przez dlugosc zdjecia i na samym dosle jakby zanikaly znikaly albo obnizaly pulap .. hmmm

Do³±czona grafika

na zdjeciu 2 dopatrzylem sie czegos ;d sami zobaczcie .. jakas mglista istota .. z dzieckiem na reku heeh

Do³±czona grafika


jeszcze jedno ..
nie wiem ale podobna struktura do piramidy ...
zdj nr 1 na samym dole ( srodek ) mam chwilowe problemy z uploadem ...
  • 0


 

U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci oraz 0 u¿ytkowników anonimowych