Skocz do zawartości


Zdjęcie

Debaty: Zgłoszenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1101 odpowiedzi w tym temacie

#1036

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ktoś chętny?

Czy nauka jest w stanie wyjaśnić wszystkie tajemnice naszego świata?<--- tu raczej nie ale do  zastanowienia jeszcze.
Brutalne gry komputerowe powodują wzrost przemocy i zachowań agresywnych wśród młodzieży.<--- tu nie.


  • 0



#1037

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tą brutalnością w grach to nie ma co się bawić za dużo, wystarczy Bandurę wziąć do rąk.


  • 0



#1038

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jako że sytuacja życiowa tymczasowo mi się ustabilizowała, mogę wejść w jakąś obszerniejszą debatę. Na razie proponuję temat o którym wspominałem "Dodatki do żywności - konieczność czy zło?" w której zajmowałbym stanowisko "tak acz z umiarem". Ktoś chętny na stanowisko przeciwne? Możecie też zaproponować coś o skażeniu środowiska czy o promieniotwórczości.

 

Ewentualnie jakiś temat o astronomii.


  • 0



#1039

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Temat: 6-latki w szkolę.
Moje stanowisko - tak.


  • 1



#1040

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3014
  • Tematów: 2586
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oto podsumowanie propozycji tematów debat przedstawionych przez użytkowników.

  • Hipnoza: fakt czy mit?
  • Czy nasza dotychczasowa wiedza o paradoksie jakim są czarne dziury, umożliwia nam stwierdzić jak one działają?
  • Czy nauka jest w stanie wyjaśnić wszystkie tajemnice naszego świata?
  • Brutalne gry komputerowe powodują wzrost przemocy i zachowań agresywnych wśród młodzieży?
  • Budowle megalityczne - dzieła wysoko rozwiniętej technologicznie cywilizacji? 
  • Debata związana z mitologią słowiańską poruszająca wątek wyższości/niższości względem innych mitologii i wierzeń. Dokładny temat do ustalenia.
  • Debata związana ze starożytnym Egiptem. Temat do ustalenia.
  • Natywizm czy empiryzm?
  • Dodatki do żywności - konieczność czy zło?
  • 6-latki w szkole.
  • Czy Pismo Święte jest wiarygodnym źródłem historycznym?
  • Czy sojusz z Hitlerem byłby dla Polski korzystny?
  • II RP- wzór do naśladowania, czy zaprzepaszczona szansa?
  • Obcy- czy nas odwiedzili w przeszłości?
  • Czy cofanie się cywilizacji i kultur w rozwoju miało miejsce w historii ludzkości?
  • Koincydencja- fałsz czy dowód na wspólne pochodzenie cywilizacji?
  • Duchy- zjawisko prawdziwe czy fikcyjne?

Poszukujemy chętnych do rozpoczęcia zmagań debatowych. Możesz naturalnie zaproponować także własny temat i wziąć udział w debacie z osobą chętną do podjęcia wyzwania.

 

Oto podstawowe informacje związane z debatami: Główne zasady działu Debaty


  • 0



#1041

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jestem chętny na:

  9. Moje stanowisko: konieczność

10. Moje stanowisko: nie


  • 0



#1042

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

4. Moje stanowisko:nie powodują same w sobie. Zjawisko jest bardziej złożone a w wielu przypadkach mniemam ze obrońca podsuwa nastoletniemu mordercy by zwalil winę na gre lub film aby złagodzono wyrok.

 

16 koincydencja- ja to widze tak-ludzka psychika ma podobne potrzeby i modele koncepcji powstania świata (,wzory') dlatego podobne sa pewne założenia zwlaszcza religijne w wielu odleglych czasowo i geograficznie kulturach 


Użytkownik Cadavera edytował ten post 17.07.2015 - 03:34

  • 0

#1043

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3014
  • Tematów: 2586
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mnie z kolei podoba się temat 12. Właściwie mogę stanąć po dowolnej ze stron -- mam tylko nadzieję, że czas mi pozwoli wziąć udział w rywalizacji z ewentualnym przeciwnikiem :)


  • 0



#1044

tcktck.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z przyjemnością zająłbym stanowisko w temacie nr 15; w dodatku opowiadając się za potwierdzeniem tezy, włącznie z wykazaniem, że obecnie znajdujemy się w regresie cywilizacyjno-kulturowym. Ewentualnie i w temacie nr 8, jednak zawężając spór nie o drogi poznania, tylko o samą moralność - jako, że przy współczesnym doświadczeniu filozoficznym istnieje niewielka szansa, aby ktokolwiek się upierał radykalnie przy jednym ze stanowisk. 


  • 0

#1045

Kuruša.
  • Postów: 632
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Poczułem się wezwany do odpowiedzi, jako że wymieniono tematy, które zaproponowałem. Tak więc:

 

Mnie z kolei podoba się temat 12. Właściwie mogę stanąć po dowolnej ze stron -- mam tylko nadzieję, że czas mi pozwoli wziąć udział w rywalizacji z ewentualnym przeciwnikiem :)

 

 

Nadal jestem chętny :) jednak zależy od formy debaty, czy miałaby to być turbo-debata, czy klasyczna z bardzo dużymi porcjami tekstu. Również niestety mam stosunkowo mało czasu, coś się jednak znajdzie. Jak już mówiłem- uważam, że nie byłaby to korzystna opcja.

 

Z przyjemnością zająłbym stanowisko w temacie nr 15; w dodatku opowiadając się za potwierdzeniem tezy, włącznie z wykazaniem, że obecnie znajdujemy się w regresie cywilizacyjno-kulturowym.

 

 

Czyli- jak rozumiem uważasz, że cywilizacje się cofały, startując z wysokiego pułapu. W takim razie, również jestem chętny. Jak wyżej, ograniczenia czasowe.

 

16 koincydencja- ja to widze tak-ludzka psychika ma podobne potrzeby i modele koncepcji powstania świata (,wzory') dlatego podobne sa pewne założenia zwlaszcza religijne w wielu odleglych czasowo i geograficznie kulturach

 

 

Tutaj mamy podobne zdanie, tak więc może ktoś z przeciwnego obozu?


  • 0

#1046

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3014
  • Tematów: 2586
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mnie z kolei podoba się temat 12. Właściwie mogę stanąć po dowolnej ze stron -- mam tylko nadzieję, że czas mi pozwoli wziąć udział w rywalizacji z ewentualnym przeciwnikiem :)

 
Nadal jestem chętny :) jednak zależy od formy debaty, czy miałaby to być turbo-debata, czy klasyczna z bardzo dużymi porcjami tekstu. Również niestety mam stosunkowo mało czasu, coś się jednak znajdzie. Jak już mówiłem- uważam, że nie byłaby to korzystna opcja.


O, no to mogę w takim razie podjąć próbę obronienia tezy, że sojusz byłby dobrym wyborem. Jeśli miałbyś ochotę wystartować ze mną w debacie, to wstępnie proponuję początek na najbliższy weekend/poniedziałek. Forma? Wedle uznania, choć właściwie chyba wolałabym standardową debatę lub turbodebatę rozciągniętą np. na tydzień. Sam temat jest bowiem zbyt interesujący, żeby upychać go w dwie godziny :)
  • 0



#1047

Cait Sith.
  • Postów: 685
  • Tematów: 159
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Spóźniłam się do tematu 12 :/


  • 0



#1048

Kuruša.
  • Postów: 632
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tak, ten weekend mi pasuje. Raczej niedziela po południu, wieczorem byłaby ok. Ogólnie tak się składa, że ten tydzień od niedzieli mam raczej wieczory wolne, poza wtorkiem lub środą, więc nie jest najgorzej. Można zrobić wieczorową, tygodniową turbodebatę, jeżeli o mnie chodzi. Jakie zasady mamy do ustalenia? To moja pierwsza debata, tak więc delikatnie proszę o pokierowanie ;>


Użytkownik Kuruša edytował ten post 21.07.2015 - 10:28

  • 0

#1049

tcktck.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

(...) Czyli- jak rozumiem uważasz, że cywilizacje się cofały, startując z wysokiego pułapu. W takim razie, również jestem chętny. Jak wyżej, ograniczenia czasowe.

 

Nie wiem co do końca masz na myśli pisząc o "startowaniu z wysokiego pułapu" - po prostu nie jestem zwolennikiem ewolucjonizmu kulturowego. Tego szalonego, o odwróconym biegu tym bardziej. Po prostu - parafrazując Chwistka - regularnie doświadczamy (jako ludzkość) momentów, "w których kultury nie ma".

(Jeśli podejmiesz się debaty to mam nadzieję, że pominiemy rozważania nad odległą Starożytnością z całą menażerią "egipskich żarówek", bloków skalnych, pomiędzy które nie da się wcisnąć szwajcara i innych przedmiotów archeologicznych spekulacji.) 


  • 0

#1050

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3014
  • Tematów: 2586
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak, ten weekend mi pasuje. Raczej niedziela po południu, wieczorem byłaby ok. Ogólnie tak się składa, że ten tydzień od niedzieli mam raczej wieczory wolne, poza wtorkiem lub środą, więc nie jest najgorzej. Można zrobić wieczorową, tygodniową turbodebatę, jeżeli o mnie chodzi. Jakie zasady mamy do ustalenia? To moja pierwsza debata, tak więc delikatnie proszę o pokierowanie ;>

 

Świetnie, to mamy ustalone :)

Jeśli chodzi o konkrety, to tutaj jest regulamin debat, a w pozostałych tematach z tego działu znajduje się sporo informacji dodatkowych. W naszym przypadku naturalnie nie będą obowiązywały limity 7 dni na wpis. Turbodebata jest na tyle nowym pomysłem, że jeszcze nie została uregulowana zasadami i wydaje mi się, że raczej nie będzie -- właśnie po to, aby zostawić większą elastyczność dostępnych opcji.

 

Skoro opowiadasz się za turbodebatą tygodniową, to mam dwie propozycje (konkretne daty i godziny do ustalenia, na razie wstępnie podaję):

  • Zaczynamy w niedzielę 26 lipca o 20:00, kończymy w niedzielę 2 sierpnia o godz. 20:00 -- po tej godzinie debatę zamykamy i kolejnych wpisów już nie będzie. W tej wersji nie będzie ograniczenia co do liczby wpisów, ani czasu na kolejny wpis.
  • Zaczynamy w niedzielę 26 lipca o 20:00, każdy z nas ma prawo do maks. 5 wpisów plus wprowadzenie i zakończenie (lub 5 razem z wprowadzeniem i zakończeniem), czas na opublikowanie wpisu do północy dnia następnego po opublikowaniu wpisu przeciwnika (czyli np. ja wysyłam wpis we wtorek o 17:00, Ty masz czas do środy, 23:59) lub 24 godziny po przeciwniku (wtorek 17:00 -> środa 16:59). W ten sposób debata może potrwać nieco dłużej niż tydzień, ale wciąż będzie na tyle krótka, żeby zasłużyć na przedrostek "turbo" :)

Naturalnie powołamy komisję sędziowską, debatą pokieruje opiekun działu w osobie Kronikarza Przedwiecznych lub wyznaczony przez niego zastępca. Rozpoczynający debatę zostanie wybrany na drodze losowania.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych