Skocz do zawartości


Zdjęcie

Debaty: Zgłoszenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1101 odpowiedzi w tym temacie

#1006

Kuruša.
  • Postów: 632
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pozwolę sobie wprowadzić pewną propozycję: mianowicie, jeśli już chcecie iść w stronę debaty "telewizyjnej" że tak to nazwę, to może wprowadźmy ograniczenie tekstu? W sensie wiadomo, że nikt tutaj nie powie "minuta na wypowiedź" ale można wprowadzić ograniczenie w ilości znaków. Strona tekstu w wordzie to 3,5 tysiąca znaków. W tym wypadku liczyłoby się wybranie najlepszych odpowiedzi, żeby nie rozciągać zbytnio tematu i dało się to czytać. To byłby znaczny plus dla osób, które dają fakty zamiast ciągnąć jeden wątek przez 4 strony zmieniając tylko przykłady, co o tym myślicie?

 

5. Budowle megalityczne - dzieła wysoko rozwiniętej technologicznie cywilizacji?
7. Debata związana ze starożytnym Egiptem. Temat do ustalenia.

 

To są tematy które by mnie odpowiadały.

5. miałbym zamiar być sceptykiem.

7. Może coś o początkach Egiptu: Teoria klasyczna (połaczenie Północy i Południa)/ Atlantyda/ jeszcze coś innego. Innym ciekawym zagadnieniem mogłyby być korelacje z Sumerem i Inkami i in. Ostatecznie można o egipskich monumentach- nie wiem, czy było to już wałkowane w dziale debat (nie koniecznie o piramidach)


Użytkownik Kuruša edytował ten post 24.05.2014 - 23:10

  • 0

#1007

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Panowie, te forumowe debaty są uzgadniane bardziej szczegółowo niż debaty prezydenckie w tv decydujące o losach kraju :) Matko Przenajświętsza, przecież to jest zabawa. Co z tego że debaty obudowane są 80 podpunktami regulaminu skoro wypadają słabo? 

 

Co proponuję: Jutro od 18 do 21 przeprowadzamy debatę nr 8 "Diabeł - realny byt czy fikcyjne zagrożenie?". Zgłosiłem się na uczestnika, co podtrzymuje, ale teraz to nawet bardziej kręci mnie jej moderowanie, jeśli Serail i Amontillado się zgodzą. Składam publiczną przysięgę, że będę równie napastliwy dla obu i nie będę faworyzować żadnej ze stron :) Jedziemy formułą (A - pierwszy debatujący; B - drugi debatujący C- moderator): CACBCACBCACB... przy czym C nie ma obowiązku zabierania głosu, może czasem przekazać tylko głos stronie przeciwnej, ewentualnie naprowadza pytaniem, dyskutują jedynie A i B. Po prostu, aby wyglądało to tak, jak prawdziwa debata. Czas na wypowiedz reguluje nasza dżentelmeńska umowa, że po przeczytaniu wypowiedzi przeciwnika od razu piszemy ten jeden akapit (czasem bardziej odpowiednie może być nawet jedno zdanie) i wysyłamy. Gwarantuje, że sprawdzi się to lepiej, niż te regulaminowe 7 dni, z karami 2 pkt za każdy dzień, i coś tam jeszcze, co nie sprawdziło się nigdy.

 

Proponuje potraktować to jako eksperyment. Olać sędziowanie i zobaczyć jak to wyjdzie (ewentualnie na koniec zrobić tylko ankietę kto wygrał). Jest spora szansa, że zakończy się to klapą, ale co z tego? W najgorszym wypadku zmarnujemy wieczór siedzenia przed kompem, popijając herbat (czy inny trunek, ja mówię herbatę) i rozmawiając na ciekawy temat.

 

Jak odpiszecie do 15 czy to wam pasuje, to spokojnie możemy zrobić to jutro. Jeśli moderator pożałuje nam otwarcia tematu w dziale debat, to otworzymy go sobie w innym dziele;) Jeśli Amontillado nie chcesz debatować to się zamienimy i będziesz moderować, ok?


  • 1

#1008

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mi pasuje. Jestem ciekawy, co z tego wyjdzie. A Ty jako opiekun debaty będziesz jakoś to ukierunkowywał czy puścisz nas samopas?

 

Bo CACBCACBCACB wychodzi na to, że Ty zaczynasz i to od Ciebie zależy, gdzie debata się zacznie. I mówiąc szczerze jestem zwolennikiem takiego rozwiązania, bo dzięki temu żadna ze stron nie jest uprzywilejowana, zaczynając od tematów, które zna najlepiej... 

 

W razie czego: będę jutro o 18 na forum. Jeśli coś mi wypadnie, w co wątpię, uprzedzę was wcześniej.


Użytkownik Serail edytował ten post 25.05.2014 - 00:15

  • 0



#1009

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystko ładnie pięknie, ale póki co to opiekunem działu jestem ja i fajnie jakbyście ze mną coś konsultowali a nie samowolkę forumową robili ;)


  • 0



#1010

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wszystko ładnie pięknie, ale póki co to opiekunem działu jestem ja i fajnie jakbyście ze mną coś konsultowali a nie samowolkę forumową robili ;)

 

No to słuchamy, co z naszą inicjatywą obywatelską? :)


  • 0

#1011

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3023
  • Tematów: 2596
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystko ładnie pięknie, ale póki co to opiekunem działu jestem ja i fajnie jakbyście ze mną coś konsultowali a nie samowolkę forumową robili ;)

Skrócę standardową procedurę omawiania propozycji zmian i oficjalnie stwierdzam, że akceptuję opcję debaty eksperymentalnej. Ramy czasowe na całą debatę to dobry pomysł, rezygnacja z kar za opóźnienie wpisu także. Proponuję tylko oznaczyć ją odpowiednio, np. jako "[Turbodebata]" w tytule wątku. Jeśli się koncepcja sprawdzi, wprowadzimy ją na stałe do repertuaru forum.

 

Reszta już pozostaje w Twoich rękach, więc możesz zaczynać działanie :)

 

@możetakmożenie:

 

A za sam pomysł rep_up.png 


  • 0



#1012

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No, czegoś takiego jeszcze na forum (chyba) nie było. Speedebate to świetny pomysł. Będę obserwować Wasze zmagania, macie to jak w banku. ;) Niech zwycięży lepszy!


  • 0



#1013

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czekamy na głos Amontillado, czy ma chęci, a przede wszystkim czy ma czas na coś takiego oraz czy woli debatować czy jedynie moderować. Widzę, że dzisiaj już chyba tego nie zroby, choć niedziela byłaby idealna. 


  • 0

#1014

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja chciałem tylko powiedzieć, że byłem tutaj o 18, ale nikogo nie zastałem. Więc dobrze byłoby ustalić to z większym wyprzedzeniem, chociaż weekend był najbardziej odpowiedni. Ciężko mi powiedzieć, jak będę dostępny w tygodniu, ale jak co, to dam znać.


  • 0



#1015

Amontillado.
  • Postów: 631
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

... Nie wiedziałem, że szykujecie tu taki spontan! Wybaczcie nieobecność.

Jeśli dziś już jest za późno, to dostępny do turbodebaty mogę być we wtorek lub środę wieczorem (tak po 21); przyszły weekend prawdopodobnie odpada, bo planuję wyjazd bez dostępu do internetu :/   Więc jeśli dla Was najkorzystniejszy jest przyszły weekend to chyba muszę się zrzec; w takim wypadku naturalnie zrobię miejsce dla kogoś innego, żeby nie blokować debaty.


  • 0



#1016

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobrze, że wszedłem. Chyba, że spontan organizujemy teraz? W sensie, wieczorem - jak tylko pojawi się ktoś, kto zechce moderować debatę.


  • 0



#1017

Amontillado.
  • Postów: 631
  • Tematów: 50
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 21
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Możemy próbować, ciekawe co dobrego z tego wyniknie ;p


  • 0



#1018

Serail.
  • Postów: 428
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 26
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kurak? A może któryś z moderatorów? Bo do @może tak może nie, to nie mam żadnego kontaktu. A tak, to zaczynamy debatę np. o 19 i potrwa do 21 albo zaczynamy o 20 i potrwa do 22 i po krzyku. Może być ciekawie.


  • 0



#1019

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Myślałem że Amontillado się już nie pojawi, pisałem że jak do 15 nie potwierdzi, to nie ma co się wieczorem szarpać. O 20 tu będę, teraz idę glosować. Jeśli w ciągu godziny ktoś zrobi nam miejsc, i założy temat w dziale debat, to między 20-22 można jechać. Chyba że na 19 macie już kogoś innego :)


  • 0

#1020

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3023
  • Tematów: 2596
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli wszyscy się zgadzają, to rozpoczniemy debatę o 20:00 -- jeśli w międzyczasie Kronikarz Przedwiecznych nie pojawi się na forum, to wejdę mu w paradę i otworzę debatę sama.

 

Proszę tylko podać mi listę startujących i dokładne brzmienie tematu :)


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych