Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co mi polecicie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nigdy nie byłem kinomaniakiem, głównie oglądam po prostu te filmy które są w telewizji i nie śledzę nowości ale w jednej kwestii postanowiłem nadrobić zaległości i chciałem zapytać jakie znacie filmy mojego ulubionego typu które mógłbym obejrzeć. Niestety jednoznacznie nie mogę określić tego typu filmów nazwą gatunku więc napiszę tak: Są nierealistyczne lub po prostu efektowne sceny walki i społeczeństwo w jakiś sposób jest ciemiężone czy pada ofiarą spisku na najwyższych szczeblach (najlepiej jakby to było jakieś futurystyczne społeczeństwo i klimat byłby postapokaliptyczny) czyli chodzi mi o filmy typu Matrix, V jak Vendetta, Equilibrium czy nawet 13 Dzielnica. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Użytkownik Tenhan edytował ten post 04.10.2013 - 18:17


#2

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Łowca Androidów, Pamięć absolutna, Raport mniejszości, A.I., Księga ocalenia => masz na kilka wieczorów ;)



#3

rainman.
  • Postów: 483
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mroczne Miasto, Gattaca - Szok przyszłości, Mad Max

#4

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

człowiek ze stali.



#5

Mischakel.

    Ataman

  • Postów: 762
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może Ludzkie dzieci by Ci się spodobały, jeśli jeszcze nie widziałeś. Film jak dla mnie bardzo dobry, ciekawy temat przewodni. Społeczeństwo zniewolone i skłócone prostą przyczyną - kobiety przestały rodzić dzieci. Wymarcie gatunku to kwestia czasu.

A z seriali - Black Mirror. Serial w alegoryczny sposób ukazuje uzależnienie współczesnego społeczeństwa od technologii. Serial utrzymany w konwencji lekkiego sci-fi.

#6

netscape.
  • Postów: 122
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Koniecznie musi to być film ? jeśli nie to polecam serial "Impersonalni" (aka Wybrani). Spełnia wszystkie Twoje wymogi ;)

#7

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

"Olimp w Ogniu" efektowny, trochę nierealistyczny ale wciągający, dużo akcji.

Ja uwielbiam filmy z Danzelem Washingtonem i Tom Hanksem (nie potrafię odmieniać nazwisk po angielsku) dlatego z całego serca chcę ci polecić Księga Ocalenia gdzie akcja toczy się w post apokaliptycznym świecie, znajdziesz tam to czego szukasz, sceny walki oraz motyw z społeczeństwem poniekąd się zgadza.

Jednak film który odpowiada twoim poszukiwaniom w 100% to Dystrykt 7 - Igrzyska Śmierci :)

#8

Pyciek.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to i ja dorzucę się do tematu ;)
"Wyścig z czasem" sf z klimatem akcji, w którym ludzie mogą kontrolować długość życia, a czas jest nową walutą. Polecam.


EDIT: No i jeszcze, jeśli nie oglądałeś, "Wyspa". Nie wiem jak to streścić, żeby nie spoilerować ;/

Użytkownik Pyciek edytował ten post 05.10.2013 - 12:45


#9

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@UP O tak "wyścig z czasem" zapomniałem dodać do listy. Oczywiście też polecam.

#10

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6633
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Elizjum / Elysium (2013). Jeszcze fabryką pachnie.



#11

ELdeR.
  • Postów: 119
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a dorzucę Ci coś, czego pewnie byś się nie spodziwał.
otóż jest to film, który oglądasz cały czas. bez przerwy. kiedy śpisz, na jawie, zawsze.
jest ciekawy, barwny i ma super bohatera.

#12

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nierealistyczne sceny walki masz w Wejściu smoka i Wściekłych pięściach. Plus w tym drugim uciśnione społeczeństwo :D Znani aktorzy, młocka i widoki.



#13

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sporo daliście tych tytułów, nie liczyłem na taki odzew a większość z tych filmów nie oglądałem a tylko nieliczne widziałem jak np. Ludzkie Dzieci i choć tam nie ma nierealistycznych scen walki to również jak najbardziej o takie filmy mi chodzi bo jednak to jakie jest tamtejsze społeczeństwo i to że podejrzewam że kiedyś sytuacja będzie taka sama (w sensie że na całym świecie walki z muzułmanami i taki totalitaryzm) powoduje że te walki spadają jednak na drugi plan (ogólnie traktuje to jako fajny dodatek bo jednak ten motyw ze społeczeństwem jest najważniejszy a im bardziej to pasuje do naszej rzeczywistości tak że można poczuć że tak będzie za 15-20 lat tym lepiej) bo po prostu wtedy sama tematyka mi wystarczy (szkoda że w końcu to Gray State nie wyszło bo też bym się jarał tym). Mimo że już mam tych filmów jak to napisał Kronikarz Przedwiecznych na kilka wieczorów to ciągle można coś dorzucać jak ktoś jeszcze ma coś ciekawego w zanadrzu do podrzucenia i wolałbym żeby jednak te odpowiedzi były poważniejsze bo dwa ostatnie posty to jednak są jaja :P

#14

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Są nierealistyczne lub po prostu efektowne sceny walki i społeczeństwo w jakiś sposób jest ciemiężone czy pada ofiarą spisku na najwyższych szczeblach (najlepiej jakby to było jakieś futurystyczne społeczeństwo i klimat byłby postapokaliptyczny) czyli chodzi mi o filmy typu Matrix, V jak Vendetta, Equilibrium czy nawet 13 Dzielnica.


Coś w stylu polityczne sf? Ja mogę polecić dobry stary serial:
TOL
Mimo że to serial to praktycznie każdy odcinek jest o czym innym. Niestety scen walki tam nie ma dużo ale spisków i różnych wizji przyszłości jest mnóstwo.

#15

DrJohnZoidberg.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wojna Światów, Ghost In the Shell


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych