Skocz do zawartości


Jaka jest roznica pomiedzy sceptycyzmem a trolingiem?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
42 odpowiedzi w tym temacie

#16

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mag nie rób już z siebie męczennicy paranormalnej sprawy, bo pdjakow podal ci 3 przykładowe tematy o zjawiskach paranormalnych, które cieszą się nie tylko popularnością, ale i uznaniem (co widać po liczbie plusów dla autorów). To powinno ci dać do zrozumienia, że powodów swoich niepowodzeń nie powinnaś szukać w naszych rzekomo złych intencjach, a u siebie.


Jeden z tematów, które jestem w stanie uznać za hmmm... "paranormalny", to ten:
http://www.paranorma...uje-do-krateru/

Mocno plusowany i szczerze powiedziawszy nie mam zielonego pojęcia, co jest przedstawione na filmie. Jest to ciekawe i z pewnością o wiele trudniejsze do wytłumaczenie niż pomysły nieistniejącego oceanografa.
  • 1

#17

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na innym forum widziałem coś podobnego - ktoś przedstawił zdjęcie z Marsa przedstawiające górę o kształcie regularnej piramidy, po czym stwierdził, że taki kształt nie może powstać w naturze, więc to musi być piramida. Pozostali forumowicze wkleili mu zdjęcia naturalnych ziemskich gór, którym erozja nadała taki kształt. Zamiast stwierdzić, że się pomylił, uznał że być może te ziemskie góry też są piramidami. Reszta tematu zeszła na dyskusje o geologii, bo oficjalnym badaniom geologicznym nie wierzył.
  • 0



#18

Don Corleone.

    Dispositif

  • Postów: 1116
  • Tematów: 68
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Usłyszałem jakiś czas temu na wykładzie mocno postępowego, lewicowego, dekadenckiego, alternatywnego itd. doktora sam już nie wiem czego, że krytyka nie musi być konstruktywna (w dalszej części był dość mglisty wywód krytyka versus krytycyzm). I z tym się zgadzam. Nakładanie wymogu krytyki konstruktywnej zrzuca wagę dowodu i wyjścia z lepszą propozycją na krytykującego, zwalniając w pewnym sensie z odpowiedzialności krytykowaną osobę czy zjawisko. Nie ma przecież nieprawdy w wytykaniu wad na przykład obecnego kapitalizmu, nie oferując jednocześnie lepszej alternatywy. Ta krytyka nie traci na sile i znaczeniu. Ważniejsze jest zdanie sobie sprawy z wad przedmiotu.

Użytkownik Don Corleone edytował ten post 22.09.2013 - 15:13

  • 0



#19 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

Mag, zawsze tam gdzie jest dyskusja są emocje, a plusy i minusy robią dodatkowo swoje ;)
Dam ci radę nie zastanawiaj się nad takimi rzeczami bo szkoda Twojej pięknej główki, zbyt mało nas kobiet na forum, i takie myślenie nie prowadzi do niczego dobrego, zaraz się nakręcisz i zawiesisz działalność :D
Jak zauważyłaś to forum należy do facetów bo kobiety już dawno zostały wyparte ;], jak ci jakiś temat nie pasuję to tam nie właź, po co? może to nie jest za godna postawa , ale lepiej się wycofać, niż walczyć w pojedynkę.
  • -1

#20 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Mroova
Musialabym nie wchodzic w swoje wlasne tematy...
Oczywiscie, ze sie nakrecilam, albo raczej nakrecano mnie dosc dlugo. Rezultat? Widac powyzej.
Mam takie uczucie jakby po wyszorowanej na kolanach przeze mnie podlodze, przelecialo stado rolnikow w ugnojonych buciorach. Troche szacunku dla cudzej pracy i pogladow.
Podpuszczenie kolegow w obu tematach, mialo na celu wykazanie ze jest to jedna i ta sama grupa, ktora dziala w jeden okreslony sposob, no i udalo sie!
Pytanie brzmi gdzie podziali sie wszyscy ludzie, ktorzy pisali o takich zjawiskach? Sa na innych forach, gdzie sie pisze naprawde dla zainteresowanych taka tematyka.
Nawet Dzek sie wypowiedzial dzisiaj na ten temat w watku GuardAngel.
Co chcesz strach pisac nawet takim twardzielom jak ja, a wez teraz nowicjusza.
Nie tylko brak jakiejkolwiek satysfakcji z pracy jaka wkladasz, ale ogolnie czujesz sie tylko sfrustrowana i bezradna, a pogadac nie ma z kim, bo Ci co sie interesuja ,z tych samych powodow o ktorych pisze wyzej, wola to czytac, niz brac w tym udzial. I co z tego ze tematy maja sporo wejsc na strone, wiec widac, ze zainteresowanie jest, skoro ja nie mam z tego zadnej satysfakcji, a wrecz odwrotnie? To po co pisac?
  • 0

#21 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

Pytanie brzmi gdzie podziali sie wszyscy ludzie, ktorzy pisali o takich zjawiskach? Sa na innych forach, gdzie sie pisze naprawde dla zainteresowanych taka tematyka.



Bravooo !! :gold:

A mało tego jeszcze za swoje tematy dostaniesz nie raz minusy :D bo tu akurat, nie każdy się musi się z Tobą zgadzać, to normalne nie sądzisz ? ważne jest żebyśmy nie zatracili równowagi umysłowej iż "ja"wiem wszystko a reszta plecie głupoty :D. Oczywiście nie raz nie dwa masz rację, ale i często się mylisz, jak każdy :/
Wiesz jaki temat najbardziej mi się podobał ? O Smoleńsku, chłopaki wprowadzili fajny poziom, dużo się naszukali, dużo wiedzy posiedli, i ciekawie pisali, i tak powinno być, nie wklejanie bezmyślne a reszta nawet na necie nie sprawdzi, czy to prawda xD.

Moim zdaniem modzi powinni też weryfikować takie info, nie tylko karcić, bo chyba z niczym innym się już nie kojarzą.

Użytkownik mroova edytował ten post 22.09.2013 - 16:53

  • 0

#22

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mam takie uczucie jakby po wyszorowanej na kolanach przeze mnie podlodze, przelecialo stado rolnikow w ugnojonych buciorach. Troche szacunku dla cudzej pracy i pogladow.


Poglądy a argumentacja to są dwie odrębne sprawy nie sądzisz? Ja mam takie uczucie jakbyśmy rzucali grochem o ścianę.

Podpuszczenie kolegow w obu tematach, mialo na celu wykazanie ze jest to jedna i ta sama grupa, ktora dziala w jeden okreslony sposob, no i udalo sie!


Czyli ty sobie na nas jakieś badania robiłaś? Naprawdę?

Pytanie brzmi gdzie podziali sie wszyscy ludzie, ktorzy pisali o takich zjawiskach? Sa na innych forach, gdzie sie pisze naprawde dla zainteresowanych taka tematyka.


Nie ma innych, jest chyba jeden portal poza tym forum o tematyce paranormalnej gdzie praktycznie nikt nic nie komentuje.

Nawet Dzek sie wypowiedzial dzisiaj na ten temat w watku GuardAngel.


Widziałem ale nijak ma się to do twoich tematów.

Co chcesz strach pisac nawet takim twardzielom jak ja, a wez teraz nowicjusza.


Zabawne że wiele osób pisze tu nowe tematy, ba, śmiem twierdzić że zyskują plusy za te tematy.

Nie tylko brak jakiejkolwiek satysfakcji z pracy jaka wkladasz, ale ogolnie czujesz sie tylko sfrustrowana i bezradna, a pogadac nie ma z kim, bo Ci co sie interesuja ,z tych samych powodow o ktorych pisze wyzej, wola to czytac, niz brac w tym udzial.


Może po prostu nie widzieli sensu w uczestnictwie skoro wszystko zostało wyjaśnione w 5 postach.

I co z tego ze tematy maja sporo wejsc na strone, wiec widac, ze zainteresowanie jest, skoro ja nie mam z tego zadnej satysfakcji, a wrecz odwrotnie? To po co pisac?


A po to by rozwiązać niewyjaśnione. By wyprowadzić z błędu innych. Naprawdę mag nie wiem jak ty to robisz że wszystko co ci nie odpowiada, ignorujesz to co piszemy do ciebie albo przeinaczasz na swój tok myślenia, robisz z siebie teraz wielce poszkodowaną. Chciałbym napisać" typowa kobieta" ale zaraz mnie tu zbluzgają :)

Użytkownik Cascco edytował ten post 22.09.2013 - 16:55

  • 0

#23

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam takie uczucie jakby po wyszorowanej na kolanach przeze mnie podlodze, przelecialo stado rolnikow w ugnojonych buciorach. Troche szacunku dla cudzej pracy i pogladow.


Mam podobne uczucie. Kilka postów mi zajęło wytłumaczenie ci jak wygląda okolica Języka oceanów, bo negowałaś (niesłusznie, np. opierając się na poglądowej grafice przedstawiającej przykładowy rów oceaniczny, a nie na prawdziwej topografi tego miejsca) praktycznie wszystko co mówiłem podczas gdy wystarczyło wejść choćby na wikipedię i przeczytać o tamtejszym ukształtowaniu terenu. Oczywiście tego nie zrobiłaś, bo ci się nie chciało/nie pasowało to do twojej teorii i wolałaś sztucznie rozbudowywać temat o kolejne niemerytoryczne posty.

W ogóle mag, o czym my mówimy. Nikt niesłusnie nie przyznał ci racji ani nikt cię nie zwyzywał, prezentowane przez ciebie teorie zostały podważone na podstawie rzeczowych argumentów. Jeżeli zderzenie z rzeczywistością tak cię zabolało i zwyczajnie nie potrafisz się przyznać do błędu, to masz rację, lepiej nic nie pisz, zaoszczędzisz sobie "cierpień".

Użytkownik skittles edytował ten post 22.09.2013 - 17:03

  • 0



#24

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mroova
Musialabym nie wchodzic w swoje wlasne tematy...
Oczywiscie, ze sie nakrecilam, albo raczej nakrecano mnie dosc dlugo. Rezultat? Widac powyzej.
Mam takie uczucie jakby po wyszorowanej na kolanach przeze mnie podlodze, przelecialo stado rolnikow w ugnojonych buciorach. Troche szacunku dla cudzej pracy i pogladow.


Prawdopodobnie to samo uczucie mają ci, którzy wykonali sporą pracę w celu falsyfikacji Twoich twierdzeń. A Ty tą pracą się za przeproszeniem podtarłaś.


Podpuszczenie kolegow w obu tematach, mialo na celu wykazanie ze jest to jedna i ta sama grupa, ktora dziala w jeden okreslony sposob, no i udalo sie!


Znaczy odkryłaś, które osoby na forum są sceptyczne? Gratulacje.


Pytanie brzmi gdzie podziali sie wszyscy ludzie, ktorzy pisali o takich zjawiskach? Sa na innych forach, gdzie sie pisze naprawde dla zainteresowanych taka tematyka.


Forum 'paranormalne' wyewoluowało w dobrym kierunku. Z nastawieniem na paranormalność, ale z ukierunkowaniem na rzetelność. Dla Twojej wiadomości - oznacza to, że nie jest to forum na którym panuje tylko i wyłącznie ctrl-c, ctrl-v z innych forów paranormalnych, tylko forum na którym podchodzi się z dużą dozą sceptycyzmu co do niektórych informacji. Oczywiście jest to bolesne dla tych, dla których rzetelność nic nie znaczy.

Dla przykładu - zarzuciłaś, że tematy paranormalne są tu minusowane. Jest to nie prawda, a Ty sama jesteś w tym twierdzeniu nierzetelna, bo można wskazać wiele tematów, które są paranormalne i jednocześnie minusowane nie są. Wszystko zależy od tego, czy dany temat jest przedstawiony rzetelnie i czy nie można wykryć luk w danym rozumowaniu. A nawet, jeśli można je wykryć to dana osoba nie jest minusowana dopóty, dopóki nie upiera się bezsensownie przy swoim zdaniu.


Istotą informacji jest jej rzetelność. Jeżeli dany temat da się łatwo obalić, to nie jest temat. W poszukiwaniu rzeczy paranormalnych istotne jest wyszukiwanie rzeczy, które w istocie można określić jako "paranormalne" - czyli będące (choćby paradoksalnie) w sprzeczności z naszą dotychczasową wiedzą i nauką. Podstawą do weryfikacji danej informacji jest dochodzenie. Należy sprawdzić, czy źródło jest rzetelne, bo wybacz - Internet jest pełen źródeł wszelakich, włączając w to panów twierdzących, że są potomkami kapłanów z Atlantydy. Jeżeli w toku tego dochodzenia wychodzi, że osoba której temat się tyczy nie istnieje, co więcej inne relacje są ze sobą nie spójne, to wybacz, ale cały temat nadaje się do kosza.

Można oczywiście wziąć wszystko na "ochy i achy", ale jaki to ma sens? Wychodzi z tego nic innego jak za przeproszeniem masturbacja nad kompletnie niepotwierdzonymi doniesieniami z źródeł, które maja tyle wspólnego z prawdą, co wnioski z dorocznego spotkania KC PZPR. Takiego forum chcesz? Bezkrytycznego, przyjmującego wszystko jak leci, bez żadnej dozy krytycyzmu? Uważasz, że wszystko, co przeczytasz w Internecie to prawda i koniecznie, natychmiast trzeba zrobić copypastę tutaj? Gratuluję.



Nie tylko brak jakiejkolwiek satysfakcji z pracy jaka wkladasz,


Jaką pracę włożyłaś? Nawet nie sprawdziłaś, czy osoba o której piszesz istnieje. W ciągu parunastu minut można było znaleźć, że źródło danej informacji to gazeta satyryczna. Co dalej zrobisz, będziesz wklejać niusy z humbag.pl?
  • 1

#25

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Od początku.

Szczegonie na naszym forum, ktore nosi szumna nazwe "paranormalne", gdzie wszystkich walczacych o uznanie zjawisk paranormalnych, za paranormalne, traktuje sie z buta, osmiesza do granic moziwosci, okreslajac mianem "oswieconych inaczej" zasypujac lawina minusow w kazdej dyskusji i sprowadzajac bolesnie na ziemie ze stwierdzeniem -" tylko idiota moze w to wierzyc".

To są LUDZIE! Próbujesz stworzyć idealne warunki dla zwolenników zjawisk paranormalnych, ale nie zrobisz tego, bo również ludzie są sceptykami. Nie zmienisz czyjegoś charakteru, bo "Ty chcesz". Sceptyk może obrać swoje myśli i teorię w najpiękniejsze słowa, ale znajdzie się taki zwolennik, który dopatrzy się prowokacji lub obrazy. A potem, gdy ten sceptyk nie zostaje ukarany, to zwolennik ma pretensje, że Administracja pozwala na takie pyskówki. Nie zmienisz sposobu myślenia i zachowania ludzi.

Z tym spotykam sie szczegolnie czesto pod postacia: Ty mag zyjesz w innym swiecie! Wez sie kobieto ogarnij, no jak mozna wierzyc w takie bzdury! Ty mag i te twoje poglady...
Czy to jest sceptycyzm?

A czy Ty czasem nie zastanowiłaś się nad tym, że jesteś przewrażliwiona na punkcie trollingu i wszędzie go widzisz?

Juz nic paranormalnego zamiescic nie mozna, nie narazajac sie na utrate sporej ilosci punktow reputacji.

Pozwól, że zacznę filozofować tak jak czasem Ty to robisz: a czymże jest plusik bądź minusik w skali Wszechświata? Naprawdę, to czy dostaniesz plusika za post powinno być najmniejszym Twoim zmartwieniem. Minus nie zawsze oznacza, że użytkownik trolluje. Czasem może nie zgodzić się z Twoją teorią, bądź uzasadnieniem. Nie dostaje się reputacji tylko wtedy, gdy dany forumowicz się z czymś zgadza. To działa w dwie strony.

Rozwoj duchowy na tym forum wogole przestaje miec prawo bytu. Termin "wzrost swiadomosci" budzi ogolny smiech, bardzo niezdrowy smiech, tych co twardo siedza na :censored: i nie maja zamiaru brac udzialu w zadnym przebudzeniu, ze juz o ogolnych zmianach na lepsze nie powiem.

Bo nie każdy wierzy w rozwój duchowy i tym podobne. Proponuję podczas kolejnego rozwoju duchowego skupić się na nauczeniu się ignorowania trolli i opanowaniu nerwów. W końcu spokój ducha jest ponoć ważną rzeczą.

I tu sie historia ma cala, bo czy sami moderatorzy sa w stanie odroznic zdrowy sceptycyzm, ktory jest konstruktywny i napedza dyskusje, od różnego typu zabiegów erystycznych, czy w ostatecznosci chamskiego trollingu?

Bez najmniejszych problemów.

A jaki to jest dla mnie interes Drogi Adminie zarobic od Ciebie 20 punktow za goracy temat, a stracic 120?
Albo 5 popularnych, zakladajac, ze w dwoch ostatnich stracilam ok.50, to przy 5 bedzie ok. -150

Nie skupiaj się na reputacji. Rozumiem, że wolisz nie oświecać ludzi i zachować parę wirtualnych punktów na plusie, niż oświecić ich, podzielić się informacjami i stracić punkty?

Poza tym, mag, widzę, że masz problemy z odpowiedziami na niektóre pytania postawione Ci przez użytkowników. W wymijający sposób udzielasz niejednoznacznych "odpowiedzi" i zmieniasz temat, zadając kolejne pytania.

Na tym forum nalezy sie ograniczyc do czytania, a i tak niedlugo nie bedzie o czym.

Paradoks i hipokryzja, mag. Sama nie chcesz wstawiać artykułów, bo Ci się nie podoba, że ludzie Cię minusują i śmiesz twierdzić, że niedługo nie będzie o czym czytać.

Podpuszczenie kolegow w obu tematach, mialo na celu wykazanie ze jest to jedna i ta sama grupa, ktora dziala w jeden okreslony sposob, no i udalo sie!

Heh, zwykła prowokacja :)
  • 0



#26 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Z calym szacunkiem, a gdzie ostrzezenie?
Tak tylko niesmialo pytam...
A poza tym, to zdaje sie ze nie pierwszy zarzut dzisiaj?
Chyba jestem trzecia w kolejce.
Nadal nie widze, zeby ktos mi wylozyl roznice pomiedzy sceptycyzmem, a trollingiem.
Wybacz Connor ale udzielasz bardzo wymijajacej odpowiedzi i na pewno nie obiektywnej.
Tylko podsycasz atmosfere. Kazdy, ale to kazdy na tym forum mysli o punktach i boli go jesli je traci, a co dopiero w takiej ilosci jak ja.
Naprawde chcesz przekonac tych co nas teraz czytaja, ze warto zamieszczac tematy paranormalne? Sama nazwa wskazuje, ze beda trudne do udawadniania, a wrecz nie mozliwe. Ja mowie o bombardowaniu minusami kazdej wypowiedzi!
A nie posta w ktorym sie znajdzie niedomowienia. Do bledow potrafie sie przyznac, co tez zrobilam.

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 22.09.2013 - 17:33

  • -1

#27

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podpuszczenie kolegow w obu tematach, mialo na celu wykazanie ze jest to jedna i ta sama grupa, ktora dziala w jeden okreslony sposob, no i udalo sie!

A admini jak widzę dzielą uzytkowników na swoich i tych mniej swoich ...i nie reaguja na ewidentne trollowanie.

7.6 Zabronione są wszelkiego typu prowokacje tj. wątki lub wpisy wprowadzające w błąd w sposób celowy lub zamierzony.


  • 1



#28

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z calym szacunkiem, a gdzie ostrzezenie?
Tak tylko niesmialo pytam...


No faktycznie, straszne. Przyznałaś się do prowokacji i nie dostałaś ostrzeżenia.

Z tym, że nie powiedziałaś na czym ta prowokacja polega. Cały temat był prowokacją, czy Twoja "działalność" w temacie nią była. Bo jeżeli cały temat - to owszem, powinnaś dostać ostrzeżenia. Jednak moim zdaniem, tą prowokację wymyśliłaś sobie później i teraz tylko czekasz na warna, który "potwierdzi" Twoje przypuszczenia.

Właściwie to właśnie próbujesz wymusić ostrzeżenie.

P.S.

Nie wiem, czy jest jakikolwiek precedens tu w takiej sprawie, ale moim zdaniem karą powinien być brak ostrzeżenia.

Użytkownik pdjakow edytował ten post 22.09.2013 - 17:37

  • 3

#29 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Wymijajace wypowiedzi, a odpowiedzi na pytanie jak nie bylo tak nie ma. Jak na razie to nic zgodnie z tematem.

Dla Dzikiego Kuraka moge z tego zrobic goracy temat, ma szanse!
Dla Connora zrezygnuje z plusikow, co to jest wobec wiecznosci.
A dla siebie znajde troche satysfakcji z pisania o zjawiskach "normalnych".

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 22.09.2013 - 17:43

  • 0

#30

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wymijajace wypowiedzi, a odpowiedzi na pytanie jak nie bylo tak nie ma. Jak na razie to nic zgodnie z tematem.


Dostałaś odpowiedź, ale nie raczyłaś się do niej ustosunkować:
http://www.paranorma...post__p__576550

Nadal nie odpowiedziałas na pytanie, jak to jest, że twierdzisz że tematy paranormalne są minusowane, skoro nie są.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych