Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uwaga ! Iphone 5C/5S/ Samsung S4 CIE SZPIEGUJA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1

Grim.
  • Postów: 32
  • Tematów: 11
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Moze dla innych oczywiste, moze inni wlasnie wysylaja swoje dane panom od NSA :)



  • -11

#2

daxx.
  • Postów: 558
  • Tematów: 116
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja ostatnio przyłapałem mojego HTC Sensation jak ustawiał sobie status na fejsbooku. Wyciągam telefon z kieszeni a tam: "znajdujesz się w miejscu: Salon fryzjerski Izy (nazwisko)" i potem chyba rzęził lub walczył z szatanem bo było "jjjjjkkkkjdskkkjjjjj". Dodam, że wspomniany salon znajduje się 10 metrów od miejsca, w którym wtedy byłem...

Przypadek? Nie sądzę :)

Użytkownik daxx edytował ten post 15.09.2013 - 03:02

  • 3



#3

equilibrium.
  • Postów: 144
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Przerost formy... Nie! Zero formy, zero treści! Ble, ble, ble...
Facebook inwigiluje! "Lajkujcie" i subskrybujcie mnie (tam)! - Gdzie sens, gdzie logika?
  • 6

#4

backspace.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiele o tym jak nowoczesne telefony szpiegują nie powiedział. Żadnego dowodu lub ujawnionego (oprócz jednego) przez autora sposobu w jaki użytkownicy są inwiligowani. Jedyne co się dowiedziałem to: ile wyświetleń miał przez ostatni miesiąc, jesteśmy szpiegowani! (nowość) i trzeba coś z tym zrobić...

Poza tym już do dawna wiadomo ,że rządy chętnie nam wszędzie zaglądają. Staje się to powoli oczywistą oczywistością. A czy ludzie się przeciwko temu podburzą czy nie to zobaczymy w przyszłości. Szkoda ,że przeszkodzą w tym media lub właśnie duże firmy z ich produktami które są "modne", jak sąsiad ma to ja też muszę. Czas pokaże.

Użytkownik backspace edytował ten post 15.09.2013 - 09:19

  • 0

#5

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie ma w tym w zasadzie żadnej istotnej treści. Zabezpieczenie urządzenia liniami papilarnymi nie jest czymś nowym i od dawna było stosowane na przykład w laptopach. Czy mogą być one wysyłane do jakiejś agencji rządowej? Jasne, tylko po co? Są o wiele łatwiejsze i dokładniejsze sposoby wykradnięcia tego typu danych. Gdybym chciał "ukraść" Grimowi odcisk palca, z pewnością nie liczyłbym na to, że kupi jakiś konkretny model telefonu.

Nie wydaje mi się również, by panowie od Googli mieli ochotę oglądać cycki. Jeśli poczta jest inwigilowana, to raczej po słowach kluczowych - może by kogoś zainteresowała fraza "cycki Osamy Bin Ladena wysadzają wszechświat w powietrze", ale same "cycki" raczej nie. Nawiasem mówiąc wysyłanie zdjęcia swoich cycków przez Internety samo w sobie jest głupie.
  • 0

#6

dzastin.
  • Postów: 207
  • Tematów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Najciekawsze jest to, że ludzie krzyczą o inwigilacji, a potem sami umieszczają szczegóły swojego życia na facebook czy innych portalach.
W mojej koleżance szkole, w której pracuje, jakaś dziewczyna uciekła z domu. Policja jej szukała i szukała, a koleżanka weszła na facebooka i znalazła ją w 5 minut.

Mnie już nie dziwią spersonalizowane reklamy z allegro z linkami do produktów które by mnie interesowały. Już dawno nie jesteśmy anonimowi w sieci, ale wielu o tym zapomina i myślą że wystarczy schować się za jakimś nickiem.

Można napisać, że Internet jest miejscem gdzie otwarcie można wyrażać swoje zdanie i opinie, ale na pewno nie jest się do końca anonimowym.

To chyba w jednej z książek serii Gra Endera było. Ludzie mieli dostęp do globalnej sieci, ale trzeba było być pełnoletnim i pisało się pod swoim imieniem i nazwiskiem. Może to i dobrze by było, bo ludzie dwa razy by się zastanowili zanim by coś napisali. Bo brak anonimowości wcale nie oznacza braku wolności słowa.
  • 2

#7

GuardAngel.
  • Postów: 373
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To że w komórkach i smartfonach są aplikacje których nie można usunąć bo nie są nam potrzebne lub nie chcemy ich mieć np facebook ect. bez pomocy specjalistów ( a i ci mają z nimi kłopot) nie jest bez powodu...Jak kupuję smartfona chciałbym mieć prawo wyboru, jakie aplikacje na nim będę instalował, a to że mam coś narzucone z góry i nie mogę się tego pozbyć o czymś świadczy ...o braku wyboru i możliwości decydowania o zawartości mojej własności( w tym przypadku narzucenie aplikacji).

Polecam tą stronę...Spy... tu możecie dowiedzieć się ile pozostało anonimowości w naszych komórkach i smartfonach ...jeśli ktoś będzie chciał lub musiał Ciebie podsłuchać, to tak zrobi i jest wielkie prawdopodobieństwo że się o tym nie dowiesz.

Użytkownik GuardAngel edytował ten post 15.09.2013 - 10:01

  • 0

#8

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dodam jeszcze, że byłby fajnie, gdyby na takim video blogu było mniej bluzgów. Średnio fajnie coś takiego się ogląda.
  • 0

#9

Grim.
  • Postów: 32
  • Tematów: 11
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Witam

Oczywiwcie ze jest to troche nie fair skoro mowie o szpiegowaniu I inwigilacji a daje link so swojego profilu, ale niestety jest to jedyna forma promocji siebie jak i swoich poglądów, wina leży w nas samych.

Fakt bluzgow mogłoby być mniej jednak jest to w pewien sposób zamyśl, bo większość blogów jest grzecznej formy.
  • 0

#10

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fakt bluzgow mogłoby być mniej jednak jest to w pewien sposób zamyśl, bo większość blogów jest grzecznej formy.


Grzeczność formy nie zależy od ilości bluzgów. Można stosować "formę niegrzeczną" jednocześnie nie wplatając w to ani jednego bluzgu.
  • 2

#11

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

srednie, nic konkretnego, rozsiewanie plot, -" marychy za duzo " .. biedny martwi sie o linie papilarne w "ajfonie", a sam przyznaje sie ze zazywa narkotyki ... i pewie je posiada...skoro pali. Policja juz sciaga IP usera i niedlugo zlozy wizyte. :lol:lol
  • 0

#12

Grim.
  • Postów: 32
  • Tematów: 11
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Narkotyki? rozumiem ze nie ogarnales ironi ['] :), a niech wpada policja (no:D) z mila checia ich ugoszcze pokazujac swoje pelargonie :D

Użytkownik Grim edytował ten post 15.09.2013 - 13:52

  • -3

#13

sebhe.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A na czym to szpiegowanie ma polegać ? Co takiego "ich" interesuje? Moje rozmowy z żoną? Zdjęcia, które pstryknę czasem dzieciom? Mam się już bać? Bo wydaje mi się, że zapanowała jakaś psychoza w związku z tym całym szpiegowaniem.
  • 3

#14

Haures.
  • Postów: 75
  • Tematów: 6
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Prawda jest taka że osoby które mają coś do ukrycie ukryją to, a my prości ludzie nie mamy nic do zaoferowania. Nie sądzę aby kogoś obchodziło że moja matka mówi mi przez telefon co mam kupić O.o. Każdy krzyczy że nas inwigilują a nikt nic z tym nie robi.


Ps. Jutro zamierzam wysadzić sejm (to wcale nie prowokacja dla osób które nas inwigilują!!)
  • 0

#15

Grim.
  • Postów: 32
  • Tematów: 11
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Powinienes sie bac, co ich interesuje? a chociazby to co kupujesz / sprzedajesz /o czym rozmiawiasz, co cie poruszylo / kim jestes i co robisz w wolnej chwili, im bardziej wiedza co ludzie lubia lub nie tym bardziej moga nas kontrolowac i sie nami bawic. Jakos program PRISM nie byl w ogole prawie znany dzialanosci internetowej dopoki Snowden tego nie ujawnil...

Prawda jest taka że osoby które mają coś do ukrycie ukryją to, a my prości ludzie nie mamy nic do zaoferowania. Nie sądzę aby kogoś obchodziło że moja matka mówi mi przez telefon co mam kupić O.o. Każdy krzyczy że nas inwigilują a nikt nic z tym nie robi. 

Jak nic nie robi? robimy, tworzymy akcje, video blogi, budzimy ludzi, na razie jest to male ale to sie zmienia, przklad wojna w Syrii

Jest setki zdjec gdzie amerykanscy zolnierze (zamaskowani) maja napisane na kartkach ze nei chca brac udzialu w PRYWATNEJ wojnie i narazac zycia za rope. McCain zostal ladnie zpunktowany przez jedna z kobiet (film gdzies jest na yt) podczas swojej konferencji, ludzie powoli sie budza z letargu i to jest dobre.

Użytkownik Grim edytował ten post 15.09.2013 - 16:56

  • -2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych