Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niezwykły obiekt!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1

Wozimo.
  • Postów: 32
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam dziś ok godziny 21:30 obserwowałem niezwykły w zachowaniu obiekt i w ogóle w całej swojej postaci. Kiedy goście wychodzili poszedłem ich odprowadzić. Kiedy wyszedłem za furtkę i spojrzałem w stronę domu sąsiada (Południowy-wschód) ponad nim ujrzałem pomarańczowy obiekt przypominający rozmytą smugę.

Przemieszczał się w dość niezwykły sposób gdyż wydawało by się że przemieszcza się po linii prostej jednak w stosunku do pierwotnego położenia przesunął się w stronę północy a nie w stronę zachodu jakby sugerował kierunek "grotu".

http://zapodaj.net/3...9490e7.png.html

Niezwykłe było w nim to że pulsował. Stawał się jaśniejszy (smuga malała) i ciemniejszy (smuga rosła). Zdarzało się że był całkowicie niewidoczny a następnie robił się coraz to jaśniejszy (czasowo: ok 5 min jasny i ok 3-4 min ciemniejszy, bądź niewidoczny). W pewnym momencie po prostu zniknął. Zrobiłem mu zdjęcia by nie było że to jakieś prowo :roll:

1.Obiekt był bardzo dobrze widoczny gołym okiem.

http://zapodaj.net/a...74d806.jpg.html

2. Obiekt w tym momencie był bardzo słabo widoczny.

http://zapodaj.net/2...389442.jpg.html

3. Przybliżenie na obiekt.

http://zapodaj.net/5...c4c978.jpg.html

Dodam jeszcze że w momencie kiedy wszedł w pas chmur nadal był widoczny. Najjaśniejszy punkt znajdował się po środku obiektu a nie na szczycie.

Cała obserwacja trwała ok 30-40 min.

Macie pomysły co to mogło być ? Pozdrawiam! :)

PS. Zdjęcia musiałem rozjaśnić i zmniejszyć w Paint.net
  • 3

#2

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przez 40 minut to to trwało i nie podeszłeś blizej i obejzałeś z bliska?Albo z boku?
  • 1



#3

Boxxer7.
  • Postów: 116
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Obiekt był bardzo dobrze widoczny gołym okiem.

Miałeś Coolpix-a P100 w łapie: 26-cio krotne powiększenie optyczne, możliwość zapisu wideo w FullHD i
nie nagrałeś filmu, choćby 5-cio minutowego?
Fakt, że warunki kiepskie, ale zdjęcia te niewiele wnoszą do tematu.
  • 0

#4 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

gdybym ja widziała taki obiekt na niebie, też miała bym problem z nagraniem filmu, bo aparat (się zaciął - chowa się i zamyka w kółko właśnie przy okazji ktoś wie co to może być ?)a mój telefon nie ma dużego zbliżenia i pewnie w ogóle nic by nie było widać

a szukałaś na forach czy ktoś jeszcze to widział ? a czy macie tam jakąś jednostkę wojskową w pobliżu ?

Użytkownik mroova edytował ten post 02.09.2013 - 07:45

  • 0

#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mroova, a próbowałaś przywrócić ustawienia fabryczne tego aparatu?

A co do zdjęć. W jakim mieście to ufo latało?
  • 0



#6 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

hmm, nie wiem jak to zrobić szczerze mówiąc a nie mam tej książeczki już, aparat ma 5 lat i pogubiłam te wszystkie papiórki :roll: nie chce tam sama grzebać, żeby czegoś nie zepsuć bardziej

a może to był f35ty

bądź nowa technologia google, projekt LOON , inicjatywa Google ma na celu zapewnienie bezprzewodowego dostępu do Internetu z balonu 65000 stóp nad Ziemią. Kiedy puszczą takie coś w świat nie wiadomo gdzie to poleci :roll:

Użytkownik mroova edytował ten post 02.09.2013 - 09:58

  • 0

#7

Wozimo.
  • Postów: 32
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@noxil Cóż ciężko by było podejść tym bardziej , że to był wysoko na niebie (chyba) i zmiana położenia za dużo mi nie dała.

@boxxer7 Na wideo za bardzo nie było widać więc po kilku sekundach odpuściłem sobie dalsze nagrywanie gdyż jedyne co było widać to ta lampa za drzewem. Nawet wykonanie zdjęć tego czegoś było trudne. Z resztą co by to zmieniło jedyne co by było widoczne to smuga na nocnym niebie.

@Wszystko Jest to miejscowość pod włocławkiem w stronę płocka. Jak ci coś to powie to ok 7km od tamy na Wiśle (Józefowo).

@Mroova Raczej samolot to to nie był. Nie przypominał go ani wyglądem ani sposobem przemieszczania się. Dodatkowo zjawisku nie towarzyszyły żadne dźwięki. Żadnej wojskowej jednostki niema w pobliżu przynajmniej z tego co mi wiadomo.


Obiekt obserwowałem razem z mamą i nie potrafiła odpowiedzieć co to jest. Gdyby była to kometa czy coś w tym rodzaju to by w mediach raczej powiedzieli. :)

Użytkownik Wozimo edytował ten post 02.09.2013 - 13:27

  • 1

#8

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

hmm, nie wiem jak to zrobić szczerze mówiąc a nie mam tej książeczki już, aparat ma 5 lat i pogubiłam te wszystkie papiórki :roll: nie chce tam sama grzebać, żeby czegoś nie zepsuć bardziej

a może to był f35ty

bądź nowa technologia google, projekt LOON , inicjatywa Google ma na celu zapewnienie bezprzewodowego dostępu do Internetu z balonu 65000 stóp nad Ziemią. Kiedy puszczą takie coś w świat nie wiadomo gdzie to poleci :roll:


Eheemm.. rozumiem poddawanie roznych, mniej lub bardziej trafionych przyziemnych pomyslow na to czym to moglo byc, ale pewien "poziom" one tez powinny trzymac, bo jak ktos cos dziwnego i z pozoru niewytlumaczalnego tu na forum opisze dodajac swoja logiczna, choc paranormalna teorie na to, to szuka sie w dziury calym i go wysmiewa.. natomiast widze ze argument przeciw (czyli za tym ze to wszystko tylko nie "niewytlumaczalne") moze byc juz kompletnie (przepraszam) GLUPI! bo jak inaczej nazwac pisanie ze w Polsce gdzie bazy USA nie ma, ale za to nieopodal sa nastroszone rosyjskie anteny niczym oczy Saurona.. testowoloby sie F-35, samolot jeszcze w fazie testow, a majacy byc sztandarem US Airforce.. i na dodatek w wersji pionowego startu, przeznaczony dla marynarki wojennej, co logicznym jest ze jego testowanie odbywa sie nad woda na lotniskowcu, a nie nad Wloclawkiem!! poza tym tego typu samolotu maja wystartowac i wyladowac pionowa a nie wisiec 40 minut na wysokosc kilkuset metrow i robic sobie "jaja z obywatela"..

Balon Google? to juz lampiony nie, tylko to? Ty na powaznie? tylko dlatego ze ten bananowiec dopiero powiedzial o tym ze chce przez cos takiego dostarczac wszystkim internet i z wypowiedzi wynika ze chcial tym zainteresowac sponsorow to juz maja latac nad Polska??!! jak oni jeszcze Polski jesczcze nie zjezdzili autami, zobacz na street view ze wiekszosc europy Francja, holandia, niemcy nawet najmniejsza droga "pojedziesz" (palcem po ekranie ;] ) a w Polsce? ale juz by balony posylali.. na dodatek w Polsce kazdy ma dostep do internetu i odbiorniki do bezprzewodowego sa, wiec wystarczyloby nowego dostawce utworzyc, a on wyraznie mowil ze chce dostarzyc internet tym ktorzy do niego dostepu niemaja! Polska to dziki kraj, ale pomylic z Afryka gdzie niebyloby komu anteny ustawic?

Mroova twoj post to powinno sie w ramke oprawic i niech sluzy potomnym za przklad "jednostronnej latwo- i plytkomyslnosci zagorzalego Rycerza "Ni" wszystko na NI! jest lepsze niz paranormalne! HEJHO! Pozdrowienia z bractwa!

Co do tematu, to zdjecia faktycznie, nawet nie wiem czy na dobry punkt patrze.. ale to nie przesadza ze ty czegos nie widziales! Fajna obserwacja i napewno dajaca do myslenia - ty widziales i to sie liczy, inni nie musza tutaj w to uwierzyc.

Użytkownik manitoris edytował ten post 02.09.2013 - 14:22

  • -1

#9

Wozimo.
  • Postów: 32
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@manitoris Gdybym czegoś takiego nie widział to bym tego nie wstawiał i owszem wierzę w to co widziałem mimo iż nie mam pojęcia co to mogło być. A o obiekt o który się tu rozchodzi znajduje się nad najbardziej oświetloną i wysuniętą gałęzią drzewa za którym jest lampa (przypomina rozmytą plamę).
  • 0

#10

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@noxil Cóż ciężko by było podejść tym bardziej , że to był wysoko na niebie (chyba) i zmiana położenia za dużo mi nie dała.
yle ni

W opisie było nad stodołą sasiada . Jak cos jest na niebie to podajesz kierunek i wysokość nad horyzontem.Nie siedzę Ci na barana na plecach ani nikt inny ego nie robi i ta infromacja niema zadnego znaczenia.Szybkość przemieszcznia się in zachowaanie wskazuja na małą, nisko połozona chmurke. Na tyle nisko połozoną, że oświetlały ja światła osiedli nad którymi przelatywała. Obiekt był przeciez rozmyty i przygasał (gdy był nad pustkowiem ) i rozjaśniał sie gdy był nad osiedlem.
  • 2



#11 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

@manitoris

Po pierwsze jak już chcesz tak bardzo wiedzieć, to ja dałam jako pierwsza plusa autorowi tematu, bo zainteresowanie było znikome jak to bywa w takich wypadkach na forum, zaraz człowiek zostaje zjechany, że miał zwidy i takie tam,po drugie jeśli idzie o samoloty to zrozumiałbyś moją dwustronną wypowiedź iż mógł to być samolot, niekoniecznie amerykański ale ten z "wyższej półki" pojęcia nie masz, jakie mamy lotnicze manewry w Polsce, zważywszy na to, że jesteśmy w ONZ i UE, i mógł to być, jakiś samolot niekoniecznie polski, skoro marynarze przypływają statkami to równo dobrze, mogą i przylatywać piloci.

Znany filmik z rosyjską łodzią, która wpłynęła na plażę : widział Ty taką na oczy kiedyś ???? Tak samo może być z samolotami, odległość daleka stąd długi czas wypatrywania.

Co do balona google, w Polsce też są różne prototypy, które zwykły studenciak wypuszcza w świat ..

A może było to U.F.O w co też jestem w stanie uwierzyć, chociażby po przeczytaniu książki, którą teraz czytam pana Timothhy'ego Good'a : "Baza Ufo" polecam, bo autor przedstawia to o czym piszę, wojsko kontra U.F.O.

Użytkownik mroova edytował ten post 02.09.2013 - 17:30

  • 0

#12

Wozimo.
  • Postów: 32
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@Noxili To coś ewidentnie unosiło się powyżej poziomu chmur (ew na równi) gdyż co jakiś czas się "chowało" za nimi ale mimo wszystko dało się zobaczyć tego poświatę i raczej nie był oświetlony przez pobliskie wioski ponieważ przez tyle lat co mieszkam tam nie było widać by z tamtego rejonu chmury odbijały światła osiedli jak to nazwałeś. Co innego patrząc w stronę włocławka (zachód) czy w stronę nasiegniewa (północ) tam są widoczne wyraźne poświaty.

Wysokości nie podałem bo nie miałem jak jej określić a kierunek podałem i nie nad stodołą tylko nad domem sąsiada ;)
Teoria że to chmura też zbytnio nie pasuje ponieważ obiekt był widoczny cały czas (nie licząc przygasania) a chmury się rozmywały odsłaniając niebo.

Pozdrawiam :)

Użytkownik Wozimo edytował ten post 02.09.2013 - 19:34

  • 0

#13

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Patrząc na te zdjęcia, to w odstępie dwóch minut obiekt niemal w ogóle się nie poruszył. Ciężko powiedzieć co to jest. Z uwagi na bardzo powolny ruch i długi czas obserwacji obstawiałbym jakieś zjawisko naturalne. Szkoda że zdjęcia są tak niewyraźne.
  • 0

#14

Box.
  • Postów: 225
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mniej więcej o tej samej porze zaobserwowałem w swoim mieście (na wschód od Warszawy) coś podobnego, choć zjawisko było o wiele mniej intensywne.

Wyleciało z kierunku zachodniego i kierowało się po dziwnym torze trochę na wschód, choć bardziej na południe. Leciało dość szybko, było bardzo jasne i widać było, że się pali, pozostawiło za sobą wyraźną przez parędziesiąt sekund smugę. Obiekt zaobserwowałem co prawda w końcowej fazie lotu, zaciekawiony krzykami osób mi towarzyszących, z którymi rozmawiałem (całość rozgrywało się za moimi plecami). Gdy się odwróciłem, po chwili obiekt zniknął za drzewami, a gdy się wyłonił, to się rozleciał na kilka mniejszych i bardzo szybko znikł.

I co to według Was było? Dzień był bezwietrzny i bezopadowy.
  • 0

#15

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mniej więcej o tej samej porze zaobserwowałem w swoim mieście (na wschód od Warszawy) coś podobnego, choć zjawisko było o wiele mniej intensywne.

Wyleciało z kierunku zachodniego i kierowało się po dziwnym torze trochę na wschód, choć bardziej na południe. Leciało dość szybko, było bardzo jasne i widać było, że się pali, pozostawiło za sobą wyraźną przez parędziesiąt sekund smugę. Obiekt zaobserwowałem co prawda w końcowej fazie lotu, zaciekawiony krzykami osób mi towarzyszących, z którymi rozmawiałem (całość rozgrywało się za moimi plecami). Gdy się odwróciłem, po chwili obiekt zniknął za drzewami, a gdy się wyłonił, to się rozleciał na kilka mniejszych i bardzo szybko znikł.

I co to według Was było? Dzień był bezwietrzny i bezopadowy.


Brzmi jak bolid.


  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych