Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem muzułmański w Polsce i na zachodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
225 odpowiedzi w tym temacie

#106

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Myślę, że nie będzie problemu jak dodam artykuł dotyczący problemu islamu na wschodzie...

Rosbałt: żadnych meczetów tu nie będzie!

 

Czy muzułmanie wyjadą z Kaliningradu? Mieszkańcy rosyjskiej enklawy nie chcą innowierców, wypowiedzieli im wojnę. Narzekają na ewentualną budowę meczetu na tym terytorium. Mahometanie napisali skargę do Władimira Putina, ale to może tylko zaognić sytuację - podaje portal Rosbałt.

18ea004fee9c6a99eeb3396905a911eb.jpg

Portal pisze, że w Kaliningradzie "panuje wysoki poziom ksenofobii". Podaje przykład: niedawno z autobusu linii 37 "wyproszono kobietę z matką w chustach, hidżabach". Poszkodowane opowiadają, że na przystanku podszedł do nich kierowca, "żądając, żeby wyszły". Szofer uzasadniał to tym, że "ze strachem myśli o tym, iż dalej mógłby razem z nimi jechać". Pasażerowie go poparli. Kobiety chcą teraz odszkodowania.

 

Olga Si­bi­rie­wa z ośrod­ka ana­li­tycz­ne­go Sowa mówi, że był to prze­jaw kse­no­fo­bii. "Osoby ina­czej niż my ubra­ne wy­da­ją nam się nie­bez­piecz­ne". Twier­dzi, że lu­dzie nie "wie­dzą nic o is­la­mie", na do­da­tek media po­ka­zu­ją sceny za­ma­chow­ców-sa­mo­bój­czyń w hi­dża­bach. A to spra­wia, że "coś ta­kie­go go­to­wi są doj­rzeć w każ­dej mu­zuł­man­ce".

 

Jednak prawdziwy konflikt rozgrywa się wokół zagadnienia budowy meczetu w regionie. Muzułmanie – jak dotąd bezskutecznie – chcą go tam postawić od ponad 20 lat. Na skutek oporu społecznego czy niechętnej postawy władz projekt jest zamrożony. "Dość powiedzieć, że umiejscowienie działki budowlanej zmieniano już 7 razy" – pisze Władimir Cziczinow.

 

Ostatnio mahometanom przyznano ziemię w parku Południowym, gdzie miał zostać wzniesiony meczet, i gdzie planowano także place zabaw dla dzieci. Ale i tym razem nie wyszło, gdyż "społeczność lokalna wyrażała niezadowolenie, organizując pikiety". A młody spawacz Anatolij Nasonow "usiłował wysadzić w powietrze pnące się mury, używając do tego celu butli z propanem i tlenem". Dostał za to trzy lata więzienia.

 

Jakiś czas budowa się posuwała do przodu (ukończono 80 proc. prac), ale nastąpił kolejny cios: zakaz jej kontynuowania. Wydał go – unieważniając wszystkie zezwolenia – sąd rejonowy w Moskwie, a kaliningradzka instancja odmówiła rozpatrzenia odnośnej skargi złożonej przez muzułmanów.

 

Co wtedy zrobili wyznawcy proroka Allaha? Napisali list do prezydenta Władimira Putina, prosząc, by sprawdził, czy werdykt sądowy zabraniający dalszej budowy jest legalny. Autorzy pisma uczulają też rosyjskiego lidera na bolesny fakt, że ktoś "z głupoty czy ze złej woli pragnie skłócić prawosławnych z muzułmanami obwodu Kaliningradzkiego". Sugerują również, że może warto by "pozbawić władzy osobników siejących waśnie międzywyznaniowe".

 

To mogła być przesada. Ekspert Rais Sulejmanow uważa, że taki "szantaż" doprowadzi jedynie do zaostrzenia sporu. Podejrzewa, że sekretariat na Kremlu odeśle list z powrotem do Kaliningradu, i kółko się zamknie.

 

Olga Sibiriewa ma dane świadczące o tym, że gdzie indziej w Rosji dzieje się tak jak w Kaliningradzie. Wnioskuje, że "komplikacje towarzyszące budowie obiektów kultu w dużym stopniu wynikają z działań urzędników". A Władimir Cziczinow dodaje, że sądząc po przypadku w autobusie, "w Kaliningradzie utrzymują się silne nastroje ksenofobiczne". Dalszy bieg wydarzeń zależeć więc będzie od tego, jak "skutecznie uda się załatwić kwestię meczetu w enklawie".

Coś mi się nie chcę wierzyć, że Putin pozwoli u siebie wybudować meczet :P


  • 0



#107

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zbudują a potem "zielone ludziki" rozbiorą i będzie wilk syty i wilk syty.


  • 1



#108

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Właśnie miałem to pisać :) Cyfry te wymyślili Hindusi, a Arabowie tylko je do Europy przetransportowali.

 

 

I właśnie o to mi chodzi. Gdybyśmy ich nie wpuścili, bo to gwałciciele i zabójcy, to co? Nie mówiąc o biologii, astrologii perskiej...

 

@pan juzek - Skoro swą wiedzę czerpiesz z jednostronnej strony, a nie obiektywnych źródeł, to dziękuję za dyskusję, śmieszny jesteś, jak zwykle. Wolisz się przyczepić, że Dekalog nie jest księgą, a to nie wynikało z mojej wypowiedzi; cóż, najlepiej na oślep uderzać - taka cecha ślepców.

 

Jeszcze tylko co do linku o "chrześcijańskim holokauście" - pierwsze zdanie zawiera magiczne słowo "fundamentaliści". Tyle na ten temat. Ale zaraz wyskoczycie, że każdy z nich to fundamentalista..  :facepalm: 

 

Mniejszości też, a może i głównie. Od 1410 roku Litwini ani razu(!) nie przyszli Polakom z pomocą- zawsze to my musieliśmy ratować im 4 litery. Zawsze dziwnie się spóźniali albo mieli jakieś inne problemy. Kolejna sprawa- Ukraińcy. Ciągle się buntowali, poza tymi, którzy mieli zapewnione miejsce w armii. No i mniejszości ostatecznie zostały wykorzystane przez Rosję- tzw. spór o dysydentów, Rosja rościła sobie prawo do ochrony polskich innowierców.

 

 

Dziękuję za dowody :)

 

a) Litwini to nie mniejszość, tylko połowa tego państwa. To tak, jakby mówić, że Szwedzi za czasów unii kalmarskiej to mniejszość w Norwegii. Bezsens.

b) Sprawę mniejszości jak zwykle wykorzystuje się do celów politycznych. To jest właśnie realizowane, a i ekstremiści islamscy, i Wy, obrońcy kultury Europy (zdominowanej przez semicką religię..?) jesteście tych okropieństw narzędziami. Tak samo, jak podburza się przeciw Europie na Wschodzie, tak w Was zasiewa się paniczny strach przeciw tym na wschód od Stambułu. Ma-ni-pu-la-cja. A zamiast zrozumieć, że nie neguję wcale problemu ekstremizmu w Europie, to mi @pan juzek wrzuca jakieś mocno wątpliwe stronki.. zamiast się odnieść do tego, co sam przytoczyłem - holokaust Ormian, wykonywany m.in. na tle religijnym - to dalej jedziecie swoje... eh, szkoda na Was słów.

 

Tak wynika z ich świętej księgi. I nie są to tylko teksty typu "ukarze ich Bóg" i "przygotował im Bóg karę straszliwą" (chociaż i takich jest sporo), ale również wzywanie do własnoręcznego mordowania i gnębienia ludzi innego wyznania.

 

 

Głównie dlatego, że pochodzą z czasów, gdy islam jest mniejszością. Nie tak trudno znaleźć podobne cytaty z Biblii. Albo w dzisiejszym poczynaniu Izraela, który okupuje Palestynę już szmat czasu. Ale tylko Koran jest zły, bo oni się do tego stosują, a Stary Testament spoko, bo to tylko metafora. Jakoś nikt nie widzi, że taki właśnie Izrael prowadzi przeciw innowiercom wokół siebie regularny dżihad.

 

 

edit: przed chwilą znalazłem:

 

http://www.24.pl/izr...a-w-autobusach/

 

więc mogę tylko dodać, że wachlarz upokarzania okupowanych przez okupantów się rozszerza. To tak trochę poza tematem, ale potwierdza to, co piszę wyżęj...


Użytkownik Monolith edytował ten post 26.10.2014 - 21:31

  • -1

#109

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I właśnie o to mi chodzi. Gdybyśmy ich nie wpuścili, bo to gwałciciele i zabójcy, to co? Nie mówiąc o biologii, astrologii perskiej....

 

Ale dzisiaj oni nic nie wnoszą, wysysają tylko pieniądze i panoszą się. Jak mnie śmieszy to odnoszenie się na siłę do przeszłości z rzeczami które kompletnie nie mają przełożenia na dzisiejsze czasy. Ojej cyfry arabskie, ile oni zrobili, naprawdę to świetny powód żeby szanować dzisiejszych islamistów i patrzeć na nich przez pryzmat tamtejszych wybitnych matematyków i astronomów (a dzisiaj co nam dają?). Kolejne dwie rzeczy to porównywanie obecnego multi-kulti do dawnego multi-kulti w Polsce (czy spotkałem się nawet porównania Unii Polsko-Litewskiej i Unii Europejskiej bo to Unia i to Unia) no i trzecia rzecz czyli udowadnianie że obecni chrześcijanie nie różnią się od muzułmanów bo krucjaty żeby przekuć pojazdy po islamie na pojazdy na KK. Jak niektórzy nie potrafią zrozumieć że ich utopia nie ma racji bytu.


  • 2

#110

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ależ piękny przykład stereotypowego wręcz, panicznego strachu daliście.

No tak, bo jak ktoś nie jest pro-islamski, to już chowa się ze strachu pod biurkiem.

 

Pokaż mi, gdzie jest szariat, gwałty i ludobójstwo w muzułmańskich dzielnicach w Chinach.

Sam sobie zaprzeczasz, Monolith. W muzułmańskich dzielnicach panuje niepisane (oficjalnie) prawo szariatu, a siebie nie gwałcą i nie zabijają.

 

Po drugie, rozumiem, że masz niezaprzeczalną, dogmatyczną wręcz wiedzę, co prawdziwym muzułmanom wolno, a czego nie wolno?

Koran jest podstawowym kodeksem "wartości" muzułmańskich. W oryginalnej formie oraz z różnymi tłumaczeniami dostępny za darmo w internecie.

 

Kultury obce mogą zdecydowanie wpływać pozytywnie.

Oczywiście, że mogą, ale czy trzeba do tego uciążliwych imigrantów? Można dokonywać zwykłej wymiany kulturalnej. Np. w Polsce mamy dużo restauracji sushi, a jednak wielkiej fali japońskiej emigracji do naszego kraju nie widać.

 

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 => a to kto wymyślił, kto rozpowszechnił, kto doskonalił? Europejczycy?

Poprzednicy mnie uprzedzili. Wbrew nazwie nie są to liczby arabskie, a indyjskie. Oczywiście, że doskonalili Europejczycy.

25jyrec.jpg

Tak wyglądają cyfry arabskie. Ja widzę podobieństwa tylko przy jedynce i dziewiątce.

 

Patrz, a ja się uczyłem, że jednak długotrwałe wojny ze Szwecją, Caratem, Chanatem, Turkami... a to jednak mniejszości.

Od kiedy jedno wyklucza drugie?

 

I właśnie o to mi chodzi. Gdybyśmy ich nie wpuścili, bo to gwałciciele i zabójcy, to co? Nie mówiąc o biologii, astrologii perskiej...

Wpuścili, bo mieli z tego zysk. Poza tym, chodzi Ci o astronomię. Przy okazji, oświeć mnie, jaki wkład w rozwój biologii mieli muzułmanie?

 

Ale zaraz wyskoczycie, że każdy z nich to fundamentalista

Lepiej zakładać, że każdy z nich to fundamentalista, czy zakładać, że każdy jest dobry i mieć wybuchy bomb, ucinanie głów, gwałty i ludobójstwo?


  • 2



#111

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

http://wiadomosci.ga...ncuzi_chca.html niewątpliwie pozytywne skutki imigracji muzułmanów na przestrzeni lat zanotowała Marsylia.


  • 0

#112

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

@pan juzek - Skoro swą wiedzę czerpiesz z jednostronnej strony, a nie obiektywnych źródeł, to dziękuję za dyskusję, śmieszny jesteś, jak zwykle.

 Na tej jak to ująłeś "jednostronnej stronie" Jest kompletny tekst Koranu w tłumaczeniu J. Bielawskiego. W przeciwieństwie do ciebie przeczytałem cały tekst i stąd czerpię wiedzę. Więc daruj sobie wycieczki osobiste, bo widzę że znowu coś tam ci się wydaje, i przedstawiasz to jak prawdę objawioną.

 

 

Wolisz się przyczepić, że Dekalog nie jest księgą, a to nie wynikało z mojej wypowiedzi

Czyżby?

 

, ale są tam jeszcze ludzie, którzy wiedzą, że to jednak nie jest księga, którą się czyta jak Dekalog

 

 

 

Głównie dlatego, że pochodzą z czasów, gdy islam jest mniejszością. Nie tak trudno znaleźć podobne cytaty z Biblii. Albo w dzisiejszym poczynaniu Izraela, który okupuje Palestynę już szmat czasu. Ale tylko Koran jest zły, bo oni się do tego stosują, a Stary Testament spoko, bo to tylko metafora.

 Nie można patrzeć na islam przez pryzmat Chrześcijaństwa, A porównywanie koranu do starego testamentu ma tą wadę iż chrześcijanie nie stosują praw i zasad tam przedstawionych w życiu. W przeciwieństwie do Muzułmanów i Żydów Co skutkuje właśnie wojną.  

 

Jakoś nikt nie widzi, że taki właśnie Izrael prowadzi przeciw innowiercom wokół siebie regularny dżihad.

 Izrael nie prowadzi dżihadu. Gdyż jego działania nie są kierowane religią. Żydzi w przeciwieństwie do Muzułmanów nie nawracają niewiernych ogniem i mieczem. Przyczyna jest banalna. Żydem nie możesz zostać Żydem musisz się urodzić.

 

Szkoda że mylisz pojęcia, warto trochę się dokształcić w temacie na który się wypowiadasz


  • 1



#113

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

I właśnie o to mi chodzi. Gdybyśmy ich nie wpuścili, bo to gwałciciele i zabójcy, to co? Nie mówiąc o biologii, astrologii perskiej...

Chyba nie znasz tej historii. Arabowie napadli na Indie i rabowali co się dało. Jeśli Hindusi ich "wpuścili" to równie dobrze możemy pisać o wpuszczeniu Niemców do Polski w '39.

 

 

Głównie dlatego, że pochodzą z czasów, gdy islam jest mniejszością. Nie tak trudno znaleźć podobne cytaty z Biblii.

Jedynie w Starym Testamencie, który spisany został kilka tysięcy lat temu. NT wyraźnie mówi, żeby szanować bliźniego i pomagać mu nawet, jeśli zachowuje się jak głąb.

Albo w dzisiejszym poczynaniu Izraela, który okupuje Palestynę już szmat czasu. Ale tylko Koran jest zły, bo oni się do tego stosują, a Stary Testament spoko, bo to tylko metafora.

Nie, raczej - Biblia jest spoko, bo dostosowaliśmy jej zasady do współczesnego świata, a Koran jest zły, bo odczytujemy go dosłownie i chcemy mordować tych, którzy wyznają inne wartości. My, ludzie.

Jakoś nikt nie widzi, że taki właśnie Izrael prowadzi przeciw innowiercom wokół siebie regularny dżihad.

Izrael otoczony jest przez państwa arabskie, więc musi być twardy.  Co nie znaczy, że popieram to, co robią Żydzi.

edit: przed chwilą znalazłem:

 

http://www.24.pl/izr...a-w-autobusach/

 

więc mogę tylko dodać, że wachlarz upokarzania okupowanych przez okupantów się rozszerza. To tak trochę poza tematem, ale potwierdza to, co piszę wyżęj...

Wcześnie się obudziłeś. Konflikty na linii Żydzi-Palestyńczycy i Żydzi-Arabowie toczone są od kiedy istnieje państwo Izrael.

 

Jeden z największych (o ile nie największy) polskich serwisów informacyjnych - Wirtualna Polska. Mniemam, że nie uznasz tej strony za "jednostronnej"? No chyba, że za "jednostronnych" uważasz wszystkich tych, którzy nie pieją z zachwytu na hasło "islam".

Szybkie wyszukiwanie (celowo pominęłam newsy traktujące o wojnie, a skoncentrowałam się na życiu codziennym):

http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html

http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html

http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html

http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html

http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html

http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html

http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html

http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html

http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html


  • 0



#114

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

, ale są tam jeszcze ludzie, którzy wiedzą, że to jednak nie jest księga, którą się czyta jak Dekalog

 

 

A wcześniej pisałem o Koranie. Słowo "księga" odnosi się więc do Koranu. Dekalog ma charakter gnomiczny, moralistyczny, jest zbiorem prostych, jasnych nakazów i zakazów (no, nie do końca jasnych, ale w większości kwestii jest konkretny); Koran nie. Teraz jaśniej? Zacznij czytać holistycznie, nie wybiórczo, będzie wszystkim łatwiej.

 

Nie można patrzeć na islam przez pryzmat Chrześcijaństwa, A porównywanie koranu do starego testamentu ma tą wadę iż chrześcijanie nie stosują praw i zasad tam przedstawionych w życiu. W przeciwieństwie do Muzułmanów i Żydów Co skutkuje właśnie wojną.

 

 

Można patrzeć na islam przez pryzmat chrześcijaństwa, gdy o tym toczy się dyskusja, gdy porównujemy chrześcijańską Europę z islamskim Wschodem. Wyszła ona od kwestii, że chrześcijaństwo, w przeciwieństwie do islamu, nie ma żadnych podstaw do przemocy. A to wierutna bzdura. To, co napisałeś dalej, jest zgodne z tym, co piszę, więc cieszę się, że w końcu doszliśmy do tego samego ;).

 

Izrael nie prowadzi dżihadu. Gdyż jego działania nie są kierowane religią. Żydzi w przeciwieństwie do Muzułmanów nie nawracają niewiernych ogniem i mieczem. Przyczyna jest banalna. Żydem nie możesz zostać Żydem musisz się urodzić.

 

 

Semantyka, semantyka.... ;) Zwróć uwagę na słowo "konsekwentny" w mojej wypowiedzi. Nazwałem ich akcje dżihadem nie dlatego, że chcą nawracać, tylko, że ma to taki sam charakter, jak to, co robi ISIS, to jest: konsekwentne niszczenie jasno obranego wroga, nie zważając na to, czy są to cywile, dzieci, kobiety; są Palestyńczykami, więc muszą zginąć. Od kiedy dżihad nawraca? Dżihad niszczy, nawracanie to tylko wątpliwe casus belli. Są kierowane religią, bo niszczą wszystkich, którzy Żydami nie są.

 

No tak, bo jak ktoś nie jest pro-islamski, to już chowa się ze strachu pod biurkiem.

 

 

Nie, ale jak ktoś uogólnia i najchętniej dla zasady wieszałby każdego spod znaku półksiężyca, to owszem, kieruje nim strach. Nie jest to jednak płochliwość, lecz coś głębszego; nie spłycaj.

 

Sam sobie zaprzeczasz, Monolith. W muzułmańskich dzielnicach panuje niepisane (oficjalnie) prawo szariatu, a siebie nie gwałcą i nie zabijają.

 

 

No tak, ale przecież skoro tak się boicie ekspansji, to mi ją pokażcie, gdzie ona jest w Chinach? To są inni muzułmanie, oni nie robią wypadów na sąsiednie dzielnice gwałcić chrześcijan czy buddystów, bo tak im każe Koran. Mają swój fyrtel i w nim się trzymają, coś w tym złego? Według Twoich słów każdy, kto się tam pojawi powinien zostać zgwałcony albo przechrzczony; no popatrz, jestem jedynym żyjącym dowodem, że jednak tak nie jest. Oczywiście w Europie to wygląda (w większości) inaczej, więc nie ma co dłużej dywagować o Państwie Środka, ale jest to przykład, że nie każdy "brudas" i "ciapaty" to gwałciciel i morderca. Tyle na ten temat, jak ktoś dalej chce uogólniać to już sprawa jego i jego ignorancji.

 

Oczywiście, że mogą, ale czy trzeba do tego uciążliwych imigrantów? Można dokonywać zwykłej wymiany kulturalnej. Np. w Polsce mamy dużo restauracji sushi, a jednak wielkiej fali japońskiej emigracji do naszego kraju nie widać.

 

 

Nie trzeba. Należy jednak to rozróżnić - to tak, jakby mówić, z perspektywy Londyńczyka, który Polaków zna tylko z sąsiedniego baru, że każdy Słowianin to śmieć, alkoholik, bandyta i złodziej. Taką postawę przyjmujecie Wy, uogólniacie ekstremistycznych półgłówków to całych społeczeństw.

 

Poprzednicy mnie uprzedzili. Wbrew nazwie nie są to liczby arabskie, a indyjskie. Oczywiście, że doskonalili Europejczycy.

 

 

No i patrz, jakie to multi-kulti złe, nie dość, że jeden brudas-zabójca wymyślił, to drugi przyniósł. To, że je zaczęliśmy udoskonalać i używać właśnie wskazuje na to, że są wartościowe i że nie są naszym wymysłem. Tak trudno to zrozumieć? 

 

Od kiedy jedno wyklucza drugie?

 

 

Od nigdy, ja nic nie pisałem o wykluczaniu, to ktoś tam próbował wmówić, że to przez nie właśnie, li i jedynie; zresztą te scysje miały charakter tymczasowy i lokalny, więc jeśli miały jakiś wpływ, to okropnie niewielki. To nie było tak, że nagle powstała podziemna armia protestancka, która wsparła Szwedów otwierając bramy miast polskich - wtedy miało by to sens, wtedy można by przyznać, że to rzeczywiście poważny dowód. Ale tak nie było, więc nie rozdrabniajmy się.

 

Lepiej zakładać, że każdy z nich to fundamentalista, czy zakładać, że każdy jest dobry i mieć wybuchy bomb, ucinanie głów, gwałty i ludobójstwo?

 

 

Lepiej nic nie zakładać, ale trzymać rękę na pulsie. Na to już niestety za późno, ale nie można pozwolić na przemoc z naszej strony. Bylibyśmy im podobni, byłby to ostateczny upadek już i tak zniszczonych resztek honoru i kultury (Północnej) Europy.

 

Wpuścili, bo mieli z tego zysk. Poza tym, chodzi Ci o astronomię. Przy okazji, oświeć mnie, jaki wkład w rozwój biologii mieli muzułmanie?

 

 

Obrzydliwy błąd z astronomią, kajam się po tysiąckroć. Mieli zysk, no właśnie w tym rzecz (tyle, że nie był to mierzalny zysk w kontekście ekonomicznym, a raczej: nie tylko taki), a właśnie wzbogacenie kultury, nauki, myśli filozoficznej itd.

 

Co do biologii:

 

https://explorable.c...ars-and-biology

 

http://en.wikipedia....d_psychologists

 

http://www.fasebj.or...20/10/1581.full

 

http://www.imamreza....eza.php?id=6632

 

http://www.cssforum....ld-science.html

 

 

niewątpliwie pozytywne skutki imigracji muzułmanów na przestrzeni lat zanotowała Marsylia.

 

 

Nie ma tam słowa o muzułmanach.

 

Gangi, szczególnie te powiązane z handlem narkotykami,

 

 

http://www.planetais...twa/uzywki.html

 

Al Baqarah 2:219: "They ask you concerning wine and gambling." Say: "In them there is great sin, and some profit, for men, but sin is greater than the profit."

 

Al-Ma'idah 5:93: "Satan's plan is to sow enmity and hatred among you with intoxicants and gambling, and to hinder you from the remembrance of Allah and from prayer. Will you not then give up."

 

Więc jacy to muzułmanie, skoro są przeciwni Koranowi? Chyba, że mi powiesz, że sprzedają narkotyki białym, żeby ich osłabić i oddać w moc Szatana. Umrę ze śmiechu.

 

 

 

Chyba nie znasz tej historii. Arabowie napadli na Indie i rabowali co się dało. Jeśli Hindusi ich "wpuścili" to równie dobrze możemy pisać o wpuszczeniu Niemców do Polski w '39.

 

 

Porównanie pozbawione sensu, bo przedział czasu jest zbyt duży. W taki sam sposób mogę Ci pokazać krucjaty, taka sama wartość. Żadna.

 

Jedynie w Starym Testamencie, który spisany został kilka tysięcy lat temu. NT wyraźnie mówi, żeby szanować bliźniego i pomagać mu nawet, jeśli zachowuje się jak głąb.

 

 

A jednak Starego Testamentu nie zniesiono. ;)

 

Nie, raczej - Biblia jest spoko, bo dostosowaliśmy jej zasady do współczesnego świata, a Koran jest zły, bo odczytujemy go dosłownie i chcemy mordować tych, którzy wyznają inne wartości. My, ludzie.

 

 

Bardzo mi się to podoba. Dodać tylko, że istnieją ludzie, którzy w ten sposób, jaki my postąpiliśmy z Biblią, oni traktują Koran, i mamy jedność myśli :)

 

Wcześnie się obudziłeś. Konflikty na linii Żydzi-Palestyńczycy i Żydzi-Arabowie toczone są od kiedy istnieje państwo Izrael.

 

 

No o tym mówię, o tym, że Izrael to nie państwo, a jedynie organizacja terrorystyczna, która, nie wiedzieć czemu, w imię Jahwe morduje tak samo, jak Turcy Ormian, Niemcy Żydów, Egipcjanie Koptów.

 

Ciekawe źródła, dziękuję, przejrzę. Nadal jednak mamy do czynienia z fanatykami, ekstremistami, terrorystami, idiotami zmanipulowanymi przez powyższych, itd. :)


Użytkownik Monolith edytował ten post 27.10.2014 - 12:34

  • 0

#115

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie ma tam słowa o muzułmanach.

 

No właśnie nie ma, chociaż Marsylia będzie pierwszym zislamizowanym miastem w Europie zachodniej. Swoją drogą napisałem przecież, że skutki są pozytywne więc co się czepiasz. Twoje cytaty Koranu nic nie znaczą, bo Ci imigranci to wyznawcy islamu i oni to robią. 


Użytkownik owerfull edytował ten post 27.10.2014 - 15:48

  • 0

#116

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Monolith@ Nie chce mi się z tobą gadać. Bzdur które wypisujesz dawno nie czytałem. co do wyznawców Allacha, niech wypowiedzą się sami muzułmanie.

 

https://www.youtube....h?v=qbZK4tzuwEM

 W tym jest fajny tekst "szturchną ją boleśnie"  :wtf:

https://www.youtube....h?v=bBo9Zag5ESM

https://www.youtube....h?v=h6viZhG1CtY

 

 A ten filmik powinieneś obejrzeć dokłodnie. Skoro słowo pisane do ciebie nie trafia to może trafią obrazy.

https://www.youtube....h?v=48zcPakMWBg

 

 I nie zapomnij o kolejnym minusie. Bądź pewien że się odwdzięczę. :*


  • 1



#117

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

O, znowu ekstremiści, już mi się nudzą powoli, wiesz?

 

Dla odmiany:

 

http://www.sufi.org.pl/przymierze.html


  • 0

#118

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Up. i ty piszesz 

 

@pan juzek - Skoro swą wiedzę czerpiesz z jednostronnej strony, a nie obiektywnych źródeł, to dziękuję za dyskusję, śmieszny jesteś, jak zwykle.

A następnie wstawiasz http://www.sufi.org.pl/przymierze.html

 

Przepraszam ale ten cytat powinien brzmieć tak: 

 

@Monolith - Skoro swą wiedzę czerpiesz z jednostronnej strony, a nie obiektywnych źródeł, to dziękuję za dyskusję, śmieszny jesteś, jak zwykle.


ps. 

Swoją drogą niezlą ma bekę z twojej "jednostronnej strony" i chyba nie tylko ja  :szczerb:


  • 0



#119

Kuruša.
  • Postów: 632
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

I właśnie o to mi chodzi. Gdybyśmy ich nie wpuścili, bo to gwałciciele i zabójcy, to co? Nie mówiąc o biologii, astrologii perskiej...

 

 

Sęk w tym... że ich nie wpuściliśmy. Przekazanie cyfr było wynikiem handlu, a nie asymilacji kulturowej.

 

Dziękuję za dowody :)

 

a) Litwini to nie mniejszość, tylko połowa tego państwa. To tak, jakby mówić, że Szwedzi za czasów unii kalmarskiej to mniejszość w Norwegii. Bezsens.

b) Sprawę mniejszości jak zwykle wykorzystuje się do celów politycznych. To jest właśnie realizowane, a i ekstremiści islamscy, i Wy, obrońcy kultury Europy (zdominowanej przez semicką religię..?) jesteście tych okropieństw narzędziami. Tak samo, jak podburza się przeciw Europie na Wschodzie, tak w Was zasiewa się paniczny strach przeciw tym na wschód od Stambułu. Ma-ni-pu-la-cja. A zamiast zrozumieć, że nie neguję wcale problemu ekstremizmu w Europie, to mi @pan juzek wrzuca jakieś mocno wątpliwe stronki.. zamiast się odnieść do tego, co sam przytoczyłem - holokaust Ormian, wykonywany m.in. na tle religijnym - to dalej jedziecie swoje... eh, szkoda na Was słów.

 

 

Litwini byli mniejszością nie tylko w Rzeczypospolitej, ale także w Wielkim Księstwie Litewskim. Skupiali się głównie na Żmudzi, czyli terenie gdzie dominowały puszcze i brakowało wielkich miast. Większość terenów zamieszkiwali prawosławni Rusini(późniejsi Białorusini) a większe miasta- Polacy. Do tego stopnia, że po odzyskaniu Wilna od Polaków trzeba było sprowadzać Litwinów, aby ktokolwiek tam mieszkał.

No to teraz dodaj sobie jeszcze Koronę(ludnościowo mniej więcej dwukrotnie więcej niż Litwa), gdzie Polacy stanowili dużo większy procent niż Litwini na Litwie. Połowa, czy bliżej będzie 10%?

 

edit: przed chwilą znalazłem:

 

http://www.24.pl/izr...a-w-autobusach/

 

więc mogę tylko dodać, że wachlarz upokarzania okupowanych przez okupantów się rozszerza. To tak trochę poza tematem, ale potwierdza to, co piszę wyżęj...

 

 

Przed polityką apparthaidu w RPA był to kraj bogaty, o niskiej przestępczości, stale rozwijający się. Dzisiaj po jego bogactwie pozostało niewiele, szczerzy się przestępczość i rasizm. Co jest lepsze: udawanie, że nie ma problemu, czy dławienie problemu w zarodku?

 

http://wiadomosci.ga...ncuzi_chca.html niewątpliwie pozytywne skutki imigracji muzułmanów na przestrzeni lat zanotowała Marsylia.

 

 

http://pikio.pl/szwe...raszajace-dane/

 

No o tym mówię, o tym, że Izrael to nie państwo, a jedynie organizacja terrorystyczna, która, nie wiedzieć czemu, w imię Jahwe morduje tak samo, jak Turcy Ormian, Niemcy Żydów, Egipcjanie Koptów.

 

 

Izrael to jedynie państwo, które dba o swoje interesy, jak nie umie tego zrobić żadne państwo w Europie obecnie. Właściwie poza Rosją. Gdyby nie Izrael, to mielibyśmy już agresję militarną od Lewantu...


  • 0

#120

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@juzek - Hihi, tyle, że ja wrzucam i linki pro, i anty oraz te obiektywne; Tobie się to nie udało. Wrzucenie tej strony przeze mnie było pewnego rodzaju ironią, tak na marginesie. Ale sufizm jest ciekawy, nie zaszkodzi Ci przeczytanie choć odrobiny. Natomiast ja o okrucieństwie fanatyków więcej słuchać nie muszę; piszę to setny raz. Chyba już powinienem zacząć Cię ignorować...

 

Litwini byli mniejszością nie tylko w Rzeczypospolitej, ale także w Wielkim Księstwie Litewskim. Skupiali się głównie na Żmudzi, czyli terenie gdzie dominowały puszcze i brakowało wielkich miast. Większość terenów zamieszkiwali prawosławni Rusini(późniejsi Białorusini) a większe miasta- Polacy. Do tego stopnia, że po odzyskaniu Wilna od Polaków trzeba było sprowadzać Litwinów, aby ktokolwiek tam mieszkał.
No to teraz dodaj sobie jeszcze Koronę(ludnościowo mniej więcej dwukrotnie więcej niż Litwa), gdzie Polacy stanowili dużo większy procent niż Litwini na Litwie. Połowa, czy bliżej będzie 10%?

 

Połowa - w sensie nie matematycznym, a raczej dualistycznym - po prostu jeden z dwóch tworów składających się na to państwo, o to mi chodziło ;) Myślałem, że przykład z unią kalmarską był jasny. Nie widzę sensu dalszej dyskusji na ten temat, przynajmniej w tym temacie, bo sprawa de facto nie ma nic wspólnego z muzułmanami.

 

Sęk w tym... że ich nie wpuściliśmy. Przekazanie cyfr było wynikiem handlu, a nie asymilacji kulturowej.

 

 

Nie wpuściliśmy? To skąd kronika Ibrahima ibn-Jakuba? (tak, wiem, że cyfry były oryginalnie hinduskie, a ów kronikarz sefardyjskim Żydem, ale to są w tym momencie pomijalne kwestie, skoro tak się zarzekacie, że nikogośmy nie wpuszczali)

 

"Zajmował się handlem z plemionami słowiańskimi, głównie niewolnikami, nie jest wykluczone, że uprawiał też działalność wywiadowczą na rzecz Maurów."

za: wikipedia

 

A więc Żyd, działający na polecenie muzułmanów, poprzez handel podróżował i spisywał kulturę słowiańską, jednocześnie bezsprzecznie rozpowszechniając w ten czy inny sposób swoje tradycje. Kogo gwałcił, komu łeb uciął?

 

Izrael to jedynie państwo, które dba o swoje interesy, jak nie umie tego zrobić żadne państwo w Europie obecnie. Właściwie poza Rosją. Gdyby nie Izrael, to mielibyśmy już agresję militarną od Lewantu...

 

 

Gdyby nie Ameryka i jej dolary oraz polityka osłabienia islamu w tym rejonie, to nie mielibyśmy bandyckiej napaści Żydów na Palestynę. Tyle w temacie, bo już mi się ciśnie Ukraina na usta, ale nie o tym temat, podywagować sobie możemy gdzie indziej.

 

 

 

 

Co do Szwecji - sama jest sobie winna. To nie polityka multikulturowości jako takiej, tylko bezwarunkowy stosunek do tejże - to jest przyjmowanie wszystkiego, co obce, i tego złego, i dobrego. To, w jaki sposób Szwedzi sami pozbawiają się własnej tradycji i tożsamości jest pożałowania godny. Warto spojrzeć na sąsiednią Finlandię czy Norwegię - tam tego problemu w takim stopniu nie ma, bo ludzie mają jeszcze trochę oleju w głowie i są w stanie bronić swych wartości, jednocześnie nie ograniczając wzbogacającego wpływu inności. (nie mówię tu o idiotach typu pana na B, którym się trochę pomyliło.)


  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych